Nisam očekivao kako ću nešto prije odlaska na godišnji morati pisati ovu vijesti – Hulk Hogan nas je napustio. Najpopularniji hrvač (ili kečer, kako god vam bilo draže) umro je u starosti od 71 godine od srčanog zastoja. 11. kolovoza bi napunio 72 godine, što je datum kada se 1953. godine rodio u gradu Augusta, u saveznoj državi Georgia.
Bio je ikona generacije. Iako bi točnije bilo reći kako je bio ikona više generacija. Onih koji su preko bare živjeli uz hrvanje imali su priliku vidjeti njegov vrhunac u osamdesetima godinama prošlog stoljeća kao sveamerički heroj. Dok je za nas u Europi (a vjerojatno i u ostatku svijeta) njegov utjecaj ponajprije došao kroz njegovu glumačku karijeru u devedesetima. Gdje smo svi znali kako je hrvač, ali nije da smo imali puno doticaja s time i znali što to točno znači. Barem ne u tom trenu. Većinom su to bili dječji filmovi, ali generacija djece kojoj i sam pripadam je voljela te filmove. Bio je pojava. Kako u filmovima, tako i u hrvanju.
Mogao bih nabrajati što je sve u karijeri napravio, od Maga Powers kada su on i Macho Man udružili snage, preko Hulkomanije i Hollywood Hogana pa sve do legendarnog rivalstva s Andre the Giantom gdje je odradio bodyslam i ušao u legendu i pomogao ‘stvoriti’ Wrestlemaniju u brand kakav je danas. S druge strane privukao je i dosta kontroverzi, djelom zbog perioda u kojem sve njegova karijera odvijala. Od afere sa steroidima koja je pogodila cijelu kompaniju pa do kasnijih snimki sa suđenja gdje je pokazao svoju homofobnu stranu. Isto tako je bio jedan od hrvača stare škole nije baš bio voljan leći pod nekoga i odraditi job.
Bio je ikona svog vremena, bio je lice wrestlinga, za i ono dobro i za ono loše u vremenu kada je wrestling bio najpopularniji u svojoj povijesti. Bio je osoba koaj je polarizirala, ako ste pratili njegov radi imali ste mišljenje o njemu. Voljeli ga ili mrzili, izazivao je reakcije. Izazivat će ih i nakon svoje smrt. Laka ti zemlja.



