Kao što smo vas i izvjestili, Samoa Joe je na sinoćnjem Live Eventu pobijedio Finn Balora i tako osvojio NXT titulu. Ta pobjeda je stvorila mnogo rasprave jer titula nikada ne mijenja vlasnika na ovim događajima.
Mogli ste pročitati kako je Finn Balor navodno bio ozlijeđen tokom meča nakon čega je sudac pokazao X-znak koji označava ozljedu. Doktori su došli do Balora, ali Joe nije htio izgubiti još jednu priliku te je dovršio ovaj meč i uzeo titulu. Ova ozljeda vjerojatno nije prava, nego je ovo samo dio storylinea, ali i način da se zaštiti Finn Balor koji bi prema novim glasinama trebao dobiti ogroman push prilikom dolaska na glavni roster.
Upravo zbog ovoga poraza se stvorila još veća špekulacija da je Balor sve bliže dolasku na glavni roster i da bi se to moglo dogoditi već u ponedjeljak na Rawu. Balor je nedavno postao najduži NXT prvak što je izgleda NXTu bio cilj, te su onda nakon toga mogli slobodno skinuti titulu s njega kako bi ga onda mogli prebaciti na glavni roster.
Nekoliko ljudi, uključujući i Triple H, čestitali su Joeu na pobjedi:
https://twitter.com/TripleH/status/723340606072754176
https://twitter.com/WWE/status/723339331671199744
https://twitter.com/iLikeSamiZayn/status/723377271671676929
https://twitter.com/itsBayleyWWE/status/723342255667470337
https://twitter.com/NXTMattBloom/status/723349969567096833
https://twitter.com/RealKingRegal/status/723345277831266308
Finn Balor se nakon poraza i sam oglasio na Twitteru:
https://twitter.com/wwebalor/status/723348547425427457
Kevin Owens se već priprema za dolazak Balora na glavni roster:
https://twitter.com/FightOwensFight/status/723348272975360001
Evo i završetka dotičnog meča:



