Wrestle Kingdom 15

Arhiva prethodnih događaja

Ocenite PPV

Anketa je završila: 17 sij 2021, 13:16.

1
0
Nema glasova.
2
0
Nema glasova.
3
1
11%
4
4
44%
5
4
44%
 
Ukupno glasova: 9

Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58091
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la ejdzejp1 »

dan 1

RAMBO
Okej meč za ono što je bio, Ishii i Suzuki su bili standardno dobri, svidio mi se raspored ulazaka tako da skoro nikad nije bilo praznih trenutaka, Yano koji pobjeđuje bez ulaska u ring je takođe bilo super. **1/2

Hiromu Takahashi vs. El Phantasmo - #1 Contender za IWGP Jr. Heavyweight titulu
Ah, recimo da nije ono što sam očekivao. Išli su raditi standardni face vs heel meč sa jako dugim heat segmentom ELPa koji je bio više dosadan nego dobar i comeback spotovima Hiromua koji su bili u redu, ali nije mi se činilo da su ubacivali u višu brzinu tokom tih sekvenci, što bi valjda trebala biti poenta svega. Selling je bio na nivou i to je ono što mi se najviše svidjelo kod ovog meča. Sve u svemu prilično dobar način za dodati još malo build-upa za Hiromu/Ishimori, ali kao meč je moglo biti dosta bolje. ***

Dangerous Tekkers (c) vs. Guerrillas of Destiny - IWGP Heavyweight Tag Team titule
Meč večeri po meni. Za razliku od ostalih mečeva ne računajući Naito/Ibushi, ovaj meč je imao tu haotičnu auru i nije bio standardni i formulaični face vs heel meč. U biti to jeste bio face vs heel meč, ali dinamika je uspostavljena drugačije s obzirom da Sabre i Taichi inače nisu face tim, nego su to postali silom prilika i jer su ipak manje od dva zla. Dosta interakcije između sve četvorice što mi se jako svidjelo, a jedino što mi se baš nije svidjelo je ponavljanje završetka iz WTL-a bez konteksta u kojem je taj završetak bio prihvatljiv, a takođe i bez truda da se nekako nadovežu na taj WTL spot i urade nešto bar malo drugačije. ****

KENTA (c) vs. Satoshi Kojima - kofer za #1 contendera za IWGP United States Heavyweight titulu
Moxley se vraća. Jej. Više se ni ne nadam da će dropati, a nije kao da me pretjerano zanima. Meč je bio još jedan formulaični face vs heel, a jedina razlika je bio Tenzan kojeg je KENTA par puta koristio da dobije heat. Bilo je uglavnom u redu, ali ništa specijalno. **3/4

Hiroshi Tanahashi vs. Great-O-Khan
Drugi najbolji meč na showu do ovog trenutka, i dobio sam tačno ono što sam i očekivao. Odličan babyface performans Tanahashija, te jedan dosta čvrst performans Oke koji je pokazao da se na njega može računati kao na ozbiljnog igrača za budućnost. ***1/2

Kazuchika Okada vs. Commonwealth Kingpin, Slick Billy With The Real Long Willy, Billy GOAT, Junebug, Will Ospreay
Jedan jako čudan meč koji je mogao biti bolji, a čak i gori nego što je bio. Počelo je dobro, i pokazali su dobru agresivnost u prve dvije minute, a onda se pretvorilo u klasični epik pa je sljedećih 20 minuta bilo totalno nebitno i ne pretjerano zanimljivo. Kad su čuli call za 20 minuta, kao da su se probudili pa su uradili table spot i apron spot, od kojih nijedan nije bio pretjerano značajan za dalji nastavak meča, već su samo bili tu jer klasik ne može biti klasik bez table i apron spotova. Dobili smo i jedan trenutak koji se snažno protivi priči koja je vodila u meč, a to je trenutak kad Ospreay postaje underdog babyface koji ne želi ostati na podu, a Okada ga kao pravi provokativni heel stompa. Zadnjih par minuta je bilo jako jako dobro, a kraj je bio daleko najbolji dio meča gdje je Ospreay isprovocirao Okadu da konačno iskoristi Rainmaker. Ne znam ko je "kriv" za ovaj meč, jer je Okada izgledao dosta bolje nego zadnji put kad sam ga gledao u singles meču, dok je Ospreay bio podnošljiviji i nije bio toliko sebičan kao u pojedinim G1 mečevima, ali meč je bio takav kakav je bio. Onto the next one. **3/4

Tetsuya Naito (c) vs. Kota Ibushi - IWGP Heavyweight & IWGP Intercontinental titula
Već sam pričao o bookingu ovog meča i koliko je sve to loše urađeno, tako da je moment gubljenja kofera izgubio veličinu, mečevi za kofer postali beznačajni jer G1 pobjednik nema šta izgubiti, te to da je Ibushi ispao entitled heel umjesto underdog babyfacea, tako da o tome nema smisla više pričati. Meč je bio dosta dobar, ali u isto vrijeme meni najmanje dobar od svih njihovih i booking nema ništa s tim. Previše finisher kickouta i potezi bez previše povezanosti su dosta srozali kvalitet samog meča za mene, a takođe mi nije imalo ni taj big match feel. Ibushi je pobijedio i ja bih trebao biti sretan, ali sam već rekao zašto je taj moment izgubio značaj za mene. White meč me ne zanima jer, iako nisam pogledao, 100% sam siguran ko će pobijediti. Nema šanse da White pobijedi Ibushija četvrti put u godinu dana. Tako da dobar meč, ali ne mogu baš reći da sam zadovoljan. ***1/2

Okej prvi dan, ali po meni daleko od nekog nivoa na kojem su bili prethodni WK showovi.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

NJPW: Wrestle Kingdom 15 drugi dan – recenzija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

SwitchBlade je napisao/la:QR_BBPOST
Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Rumble obvezan isto.
Zar nije to bilo prvi dan? To sam preskočio jer rijetko kad pogledam PPV preshow. :mrgreen:
Jest prvi dan, svejedno obvezan.
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

NJPW New Year Dash!! 2021. recenzija

Post Postao/la Maridius98 »

http://prohrvanje.com/njpw-new-year-das ... recenzija/

Tana/Shingo za NEVER titulu. MOTY kandidat u najavi. :dance:
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

NJPW New Year Dash!! 2021. recenzija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Inače NJPW degeni nisu objavili card na stranici pa sam mora screenshote za slike :mrgreen: @Sherpa šta misliš koliko još stvari Yano može nakrcat na sebe.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58091
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

NJPW New Year Dash!! 2021. recenzija

Post Postao/la Sherpa »

Hmmm dobro pitanje

Možda bi mu trebali dati neku rikšu u vozača iste (nekog young liona) da može još stvari imat. Gle, cd, kuharica, stolica, pa kad ima titule... Teško je biti toru yano
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58091
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Sherpa »

dave

NJPW Wrestle Kingdom 15, Night 1

New Japan Rumble: 1.75
ELP vs. Hiromu: 4
Dangerous Tekkers vs. GoD: 3.5
KENTA vs. Kojima: 3.75
Great-O-Khan vs. Tanahashi: 3.75
Okada vs. Ospreay: 5.25
Ibushi vs. Naito: 5


NJPW Wrestle Kingdom 15, Night 2

BUSHI vs. Fale vs. Owens vs. Yano: 1.75
Desperado & Kanemaru vs. Taguchi & Wato: 3.25
Cobb vs. Takagi: 5
EVIL vs. SANADA: 4.25
Hiromu vs. Ishimori: 4.75
Ibushi vs. White: 5.25


NJPW New Year Dash!!

Kidd vs. Nagata: 3.25
DOUKI & Suzuki vs. Tiger Mask & Uemura: 4
The Empire vs. TenCozy & Tsuji: 3.5
Desperado, Kanemaru & Dangerous Tekkers vs. ELP, Ishimori & GoD: 3
EVIL, Fale, Owens, White & Yujiro vs. Goto, Ishii, Okada, Yano & YOSHI-HASHI: 3.25
LIJ vs. Ibushi, Romero, SHO, Tanahashi & Wato: 3.25
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Tokyo Dome čini čuda.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58091
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Sherpa »

Dave

Likely due to so many fewer fans attending live, New Japan World set several records this past week. The total subscribers number wasn’t released, but there were reports that the increase the week of the show was the second largest in history, trailing only 2018 with the 40,000 growth in one week largely due to the debut of Chris Jericho, facing Omega. The 1/4 show had the most live viewers of any event in the history of the service. However, Ibushi vs. White set the record for most watched match, followed by Ibushi vs. Naito and Hiromu Takahashi’s two matches.
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8779
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Wulf7X »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Ibushi vs. Naito: 5
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Ibushi vs. White: 5.25
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :laughing-rofl: :laughing-rolling: :laughing-rollingred: :laughing-rollingred: :laughing-rollingred: :laughing-rollingred: :laughing-rollingred: :laughing-rollingred: :laughing-rollingred: :laughing-rollingred:
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Iskreno mi Ibushi White ocjena stoji, al je precijenia Ibushi Naito. Iako lipo je vidit da je Meltzyu tokyo dome I dalje tokyo dome
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10378
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Markovic619 »

Prvi dan

Hiromu Takahashi vs. El Phantasmo
Najveci problem ovog meca je publika koju boli briga (kao i mene) za El Phantasma, a posto je on vodio cijeli mec naravno da nije bilo neke reakcije. Imao je nekoliko dobrih spotova. Prelijep Moonsault sa konopaca na ringside, elbow drop na Hiromua koji je bio na konopcima a na kraju je kickout Hiromua najglasnija reakcija publike ***1/4

Dangerous Tekkers vs. Guerrillas of Destiny
GOD ima sjajan theme. Mec je mogao biti bolji. GOD je funkcionisao kao tim i imali su nekoliko zajednickih poteza dok su Sabre i Taichi imali samo jedan zajednicki spot koji je i bio odlican. A u ostalim dijelovima meca nisu izgledali najbolje. Slicno prethodnom mecu ***1/4

KENTA vs. Satoshi Kojima
Je li bilo nekih zanimljivijih imena od Kojime, tipa Goto ili Ishii? Nisam bio zainteresovan ali je bilo ocekivano sta ce bit ***

Hiroshi Tanahashi vs. Great O-Khan
Bezveze mec iskreno. Samo ovo cu reci. Tani nista ne znaci ova pobjeda, dok Khanu bi znacila **1/2

Kazuchika Okada vs. Will Ospreay
EH. Krenuli su jako dobro prvih par minuta a onda su iz nekog razloga stali i nisu nista radili narednih 15 minuta. Smaranje tesko. Posle dva powerbomba Ospreaya i onog table spota krenuli sa na bolje i zavrsili su odlicno. I bas kad sam mislio da ce zavrsiti na fantastican nacin gdje Ospreay dobija, oni su Okadi dali pobjedu... Ospreayov heel work mora biti bolji, jako slabo je odradio taj dio posla. Vidjeli smo malo na kraju kad je izazivao Okadu da odradi Rainmaker. I Okada je napokon odradio Rainmaker, VAUUUU. Kakva je to glupost da ne koristi svoj finisher i najjaci potez i kakva je to prica... Ne trebam ni spominjat kako me nervira stenjanje i zvukovi Ospreaya sto proizvodi. Dva VELIKA meca Empire je izgubio a trebali su oba dobit. Fino su krenuli sa buildom novog stablea.Daleko je ovo od bilo kakvog MOTY-a ali nije bilo ni lose ****

Tetsuya Naito vs. Kota Ibushi
Trebali su ili ranije krenuti u zavrsnicu ili produziti jos koji minut ali to bi se vjerovatno pretvorilo u jos veci finisher kickout fest. A i publika nije bila ukljucena u mec. Ali i ovako je bio odlican mec ****1/2
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58091
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Sherpa »

^zato što su počeli prilično često kickoutat na rainmaker. S keyfabe strane potez je postao pročitan.

Zato po meni čovjek kroz karijeru treba imati dva ili tri finishera. Pogotovo ak gledamo kao sport. Protivnik se pripremio na tebe, moraš imati nešto novo.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10378
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Markovic619 »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST ^zato što su počeli prilično često kickoutat na rainmaker.
ima smisla.
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST S keyfabe strane potez je postao pročitan.
Vec ako je postao procitan bolje je protivniku da kontrira ili izbjegne nego da kickouta iz finishera.
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Zato po meni čovjek kroz karijeru treba imati dva ili tri finishera. Pogotovo ak gledamo kao sport. Protivnik se pripremio na tebe, moraš imati nešto novo.
sa ovim se 100% slazem.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58091
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Sherpa »

Slažem se, ali ajmo reć ovako - vježbao je na treningu primanje rainmakera. Sam taj netko s kime je vježbao nema tu snagu kao okada. No opet, ako tako gledaš, primuo ih je stotine na treningu pa je moguće kickoutat
slika
Odgovori