Elimination Chamber 2023

Za WWE događaje koji su iza nas
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57879
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Elimination Chamber 2023

Post Postao/la Sherpa »

Cody je u aewu bio zvijezda. Što mnogi, uključujući i tebe, ne žele priznati.

Naravno da se ne isplati, ali porazom u montrealu su to napravili. A sami su se doveli u tu booking poziciju

@hangman pogotovo uz odnos samija prema s arabiji koja je najveći financijer
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6968
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Elimination Chamber 2023

Post Postao/la crocop97 »

Triple threat uvijek izgleda kao lošija opcija kad se radi o mečevima ovakvog kalibra, Reigns mora izgubit čisto jedan na jedan, u suprotnom je cijeli reign bio uzalud ako ga neki mega face ne prekine čisto. Ne želim ni ja Codya u toj poziciji, ali jebiga
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24605
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Elimination Chamber 2023

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la: 21 vel 2023, 19:07Cody je u aewu bio zvijezda. Što mnogi, uključujući i tebe, ne žele priznati.
Ja ne negiram da ima određeni star power ali u AEWu se to okrenulo na loše. Ne možeš vala to negirati. Pa stalno je bio meta kritika od AEW fanova koji su ga ranije kovali u nebesa.
crocop97 je napisao/la: 21 vel 2023, 19:08 Triple threat uvijek izgleda kao lošija opcija kad se radi o mečevima ovakvog kalibra, Reigns mora izgubit čisto jedan na jedan, u suprotnom je cijeli reign bio uzalud ako ga neki mega face ne prekine čisto. Ne želim ni ja Codya u toj poziciji, ali jebiga
Inače je tako ali ne mora biti neko sveto pravilo. Niko nije lošije mislio o Benoitovoj pobjedi ili Bryanovoj jer je bio triple threat meč. Bitno je da se pobjeda ostvari nad šampionom a ne nad trećom osobom.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57879
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Elimination Chamber 2023

Post Postao/la Sherpa »

Briga me što je bilo kritika. Cody je bio onaj kojeg su slali na showe. Nisu bili bucksi ili omega. Šalješ zvijezde koje najviše rezoniraju s najvećim pukom. A to je bio cody.

Tako malo važno što dio fanova nije htio codya, a prvi bi vrištali od sreće da se vrati. Wrestling fanovi su šupci i nw možeš graditi cijeli wrestling svijet oko manjine
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17890
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Elimination Chamber 2023

Post Postao/la Hangman98 »

Al' ovo je bas situacija gdje degradiras pobjedu, zbog Romanovog superdugog reigna, nekako izgleda manje vrijedno da ga prekine na 3-way nacin za onog ko ostvaruje tu pobjedu.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57879
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Elimination Chamber 2023

Post Postao/la Sherpa »

Hangman98 je napisao/la: 21 vel 2023, 19:17 Al' ovo je bas situacija gdje degradiras pobjedu, zbog Romanovog superdugog reigna, nekako izgleda manje vrijedno da ga prekine na 3-way nacin za onog ko ostvaruje tu pobjedu.
Uz dobru šansu da roman bude taj koji ne primi pin
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24605
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Elimination Chamber 2023

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la: 21 vel 2023, 19:16 Briga me što je bilo kritika. Cody je bio onaj kojeg su slali na showe. Nisu bili bucksi ili omega. Šalješ zvijezde koje najviše rezoniraju s najvećim pukom. A to je bio cody.

Tako malo važno što dio fanova nije htio codya, a prvi bi vrištali od sreće da se vrati. Wrestling fanovi su šupci i nw možeš graditi cijeli wrestling svijet oko manjine
Ti sad pišeš nešto što je u kontradikciji sa svim tvojim kritikama WWEa kako ne slušaju fanove jer ti je Cody gotivan. Da, bitno je kako te wrestling fanovi percipiraju. A kad je Cody bio u pitanju to nije bila baš manjina fanova pa da se kaže "uvijek ima kontraša" već je solidan broj fanova bio frustriranjem cijelom njegovom prezentacijom. Pa ne bi on ni otišao iz AEWa da je baš sve štimalo. U WWEu se to nije desilo i možda ni neće ali ne možemo 100% reći da će Cody postati zvijezda kojom ga WWE zamišlja. Ali možemo 100% reći da bi Samijevo osvajanje bio trenutak koji bi se prepričavao decenijama. Vjerovatno bi imao loš reign i vjerovatno bi imao kratak reign ali bi se osvajanje pamtilo. Pa zaboga Bryanov reign 2014. je trajao mjesec i po i odbranu je imao protiv fakin Kanea u 2014. godini gdje mu je ovaj oteo ženu. Kofi squashan u 3 sekunde. Ali ne može to izbrisati taj trenutak osvajanja.

Cody, ma kakvu priču imao, nema taj element organskog rasta koji Sami ima gdje se neko ko je smatran komedijašem podiže na nivo najdominantnijeg šampiona u modernoj WWEovoj istoriji i ruši ga i to ga ruši tako što ruši carstvo koje je taj šampion izgradio oko sebe. Cijela poenta Romanovog arca je da on nije toliko dominantan koliko se predstavlja već ima oko sebe smoke i mirrors. Manipulator je koji svoju familiju koristi za svoju korist a nije ga briga za njih. Koliko puta su mu oni spasili reign? Pa Roman je možda 1-2 čiste odbrane imao u ovih 900 dana. Ovo ostalo sve Bloodline. Dakle Roman ima slabosti samo ih krije svojom familijom koje manipuliše.

I tu ulijeće Sami koji svojom dobrotom ukazuje da ima drugi, bolji put. Da se ne mora slijepo slušati Roman. Da ima drugi način. Pa tako se spašavaju ljudi u nasilničkim vezama. Žrtva se veže za nasilnika i počne misliti da zaslužuje nasilje dok joj neko ne ukaže da niko to ne zaslužuje. Da svako ima pravo biti tretiran na pravi način. Isto je to sa Bloodlineom. Roman je nasilnik a svi oko njega, a pogotovo Usosi, su žrtve. Zašto bi se najdominantniji tag tim moderne ere ponižavao da budu nečije sluge i potrčci? Ali oni to ne vide. Jer su izmanipulisani. Ne vide šta im Roman radi. Da je Romanu stalo do svoje familije ne bi prisilio Jimmya da preda meč u ime Jeya tamo nekad na Cellu 2020. Ne bi kasnije manipulisao Jimmya kad se ovaj vratio i bacao ga u vatru npr. protiv Cesara kad je naveo Jimmya da ovog izazove na meč.

Kad je Roman naredio Samiu da napadne Owensa na Rumbleu to je takođe bio pokušaj manipulacije. Da je Sami to uradio ne bi imao nazad. Presjekao bi svoju konačnu vezu sa vanjskim svijetom i morao bi slušati Romana jer inače ko bi ga prihvatio nakon takvog gnjusnog čina. To često rade psihopati i manipulatori. Npr. čitao sam o japanskom serijskom ubici Futoshiju Matsunagi koji bi prisiljavao svoje žrtve da mu služe tako što ih je činio saučesnicima svojim zločina pa ovi kasnije nisu smjeli prijavljivati. To je isti princip. Ali Sami je na Rumbleu rekao NE. Rekao je NE u ime svih Romanovih žrtava u ove dvije i po godine. I to je imalo uticaja. Prije svega Sami je spasio sebe ali je i okrenuo Jey Usoa po prvi put kontra Romana u dugo vremena. I u Jeyu je nešto proradilo da je i on shvatio da to nije u redu.

Sami nije samo odbio Romana već je pronašao starog sebe, onog kojeg je zabio negdje duboko kad je turnao 2017. Prestao je biti onaj stari Sami Zayn koji je bio Heart and Soul NXTa prije Johnny Gargana, onaj Sami koji nije htio udariti Nevillea pojasom već osvojiti titulu na pravi način. A ironično je što ga je na tamnu stranu odvukao upravo Kevin Owens, isti onaj koji se useravao Samiju u život dugo vremena pa mu je npr. sjebao najveći trenutak karijere osvajanje NXT titule. Sami je imao svako pravo da udari Owensa, to bi bila i osveta za sve što mu je Owens radio. I Sami je radio Owensu da se razumijemo ali ipak su Owensove izdaje bile upečatjivije. Ali nije se osvetio. U tom trenutku ne samo što je odbio Romanove manipulacije već je povratio onu svoju dušu koju je izgubio. Ponovo je bio stari Sami i zato je vratio stari theme song koji je simbolizovao tog Samija.

Kako bi bilo dobro da su sa time nastavili i da je Jey konačno probio Romanov kavez oko sebe, Romanove laži i manipulacije. Da je odlučio da oduzme Romanu ono što ovog čini Tribal Chiefa a to su titule. Jer šta je Roman bez titula? Niko i ništa. Nije Tribal Chief već samo još jedna osoba na rosteru. A Sami bi ostvario onaj potencijal za koji su svi vjerovali da ima ali mu kompanija nikada nije dala da pokaže do kraja jer su ga smatrali komedijašem i jobberom. I onda bi Owens mogao doći nakon osvajanja titule, on i Sami bi se izvinuli jedan drugom za sva sranja, Owens bi teasao da će ga opet napasti ali ne bi i rekao bi mu "jednom sam ti pokvario trenutak ali ovaj put neću. ti ovo zaslužuješ ti si moj brat izvini zbog svega" i onda bi se zagrlili. Jey bi se mogao zahvaliti Samiju što mu je otvorio oči i onda bi imali grupni zagrljaj pa bi digli Zayna u zrak a konfeti bi padali i vatromet bi treštao.

Šta Cody ima što se može mjeriti sa tim?
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17890
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Elimination Chamber 2023

Post Postao/la Hangman98 »

Maki je napisao/la: 21 vel 2023, 19:38 Cody, ma kakvu priču imao, nema taj element organskog rasta koji Sami ima gdje se neko ko je smatran komedijašem podiže na nivo najdominantnijeg šampiona u modernoj WWEovoj istoriji i ruši ga i to ga ruši tako što ruši carstvo koje je taj šampion izgradio oko sebe. Cijela poenta Romanovog arca je da on nije toliko dominantan koliko se predstavlja već ima oko sebe smoke i mirrors. Manipulator je koji svoju familiju koristi za svoju korist a nije ga briga za njih. Koliko puta su mu oni spasili reign? Pa Roman je možda 1-2 čiste odbrane imao u ovih 900 dana. Ovo ostalo sve Bloodline. Dakle Roman ima slabosti samo ih krije svojom familijom koje manipuliše.
Built Kingdom? Smoke & Mirrors? Royal Family?
Spoiler
slika

Sorry nisam mogao odoliti da malo trollam. :mrgreen:
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Elimination Chamber 2023

Post Postao/la HunterDX »

Ovde je WWE kompanija kriva. A ako tražimo jednog čoveka kao krivca, to može biti Roman. Sve su zakopali u poslednje tri godine radi njega.

Možda WWE potajno želi da Cody pretrpi neki hejt, jer verujem da su bili svesni da će Sami biti popularniji od njega kada su ga turnali. Ne znam šta da mislim.


Meni Cody nije problem, želim da ga vidim sa glavnom titulom oko pojasa.
Postoji jedan drugi problem. Ako bi mi neko dao imena koje WWE ima i ponudio mi da odaberemo jednog koji bi skinuo titulu sa Romana, Cody sigurno ne bi bio taj. Drew, Rollins, KO... Svi bi oni bili ispred njega.
Ali pošto su svi oni popušili, Cody je u ovom trenutku najbolja opcija.
Neka mu samu daju te titule i nadam se brzom razdvajanju. Mada se ne bih iznenadio da Roman nestane na neko vreme u slučaju poraza i po povratku uzme Universal od Cody-a.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9107
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Elimination Chamber 2023

Post Postao/la KOMANIA »

HunterDX je napisao/la: 21 vel 2023, 20:16
Dobro Rollins nije popušio, čak i ima tu pobedu na dq, a opet, Rollins se sad dosta ohladio i trebalo bi vremena da ga podignu malo, a Reignsov reign mora da bude prekinut na WM, nema više odugovlačenja. Rollins mi deluje kao realna opcija za skidanje titule sa Cody-a, vratiće mu on za ono kad tad. Samo se nadam da će razdvojiti titule kod Cody-a.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Re: Elimination Chamber 2023

Post Postao/la TheViper »

Rollins se koliko-toliko oporavio. Izasao kao pobednik iz feuda sa Riddleom, cak i Lashleya par puta dobio. Bio iron man na EC, top 4 u Rumbleu.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9107
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Elimination Chamber 2023

Post Postao/la KOMANIA »

TheViper je napisao/la: 21 vel 2023, 21:05 Rollins se koliko-toliko oporavio. Izasao kao pobednik iz feuda sa Riddleom, cak i Lashleyem. Bio iron man na EC, top 4 u Rumbleu.
Pa dobro, nisam baš ispratio period pre RR-a, ali sada će imati program sa Loganom, tu mora da izađe kao pobednik, ali mi je nekako mlako da nakon toga ide na titulu, možda još jedan feud sa nekim važnijim likom ili da dobije neki no. 1 contender meč.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Re: Elimination Chamber 2023

Post Postao/la TheViper »

Nisam siguran da ce dobiti Logana na WM, ali sve je moguce.

Svakako, popravio status od kako je Hunter preuzeo. Jos je i face turnao.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57879
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Elimination Chamber 2023

Post Postao/la Sherpa »

@maki Koliko je to solidan broj fanova koji je bio frustiran codyem? Jesu ga izviždali iz dvorane ko reignsa. Ne. Kod njega je bila ona glasna mark manjina. Nije bilo toliko koliko ti želiš predstaviti, iako se broj nedvojbeno povecavao, i dalje je imao jako dobar status. A njegov odlazak je bio uzrokovan parama, ne nekim problemima iza pozornice. I ako ćemo tako, nekako mislim da bi TK platio da je znao kako će se stvari odviti i kako će ga se u WWEu primiti.

Ja ne osporavam da bi sami bio bolja opcija, ali kada je jasno da ne žele da on bude the guy. Iako je moguće da WWE zaista pokušava DB scenarij. I da su u taj scenarij (u svojim glavama) stavili 'ljudi će se pobnuti što sami nije u wm za titulu'. Nešto što je ko DBa bilo organski. No neće se pobuniti jer generalno nemaju ništa protiv da Cody osvojili.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24605
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Elimination Chamber 2023

Post Postao/la Maki »

@maki Koliko je to solidan broj fanova koji je bio frustiran codyem? Jesu ga izviždali iz dvorane ko reignsa. Ne. Kod njega je bila ona glasna mark manjina. Nije bilo toliko koliko ti želiš predstaviti, iako se broj nedvojbeno povecavao, i dalje je imao jako dobar status.
Bio je na silaznoj putanji u AEWu i fanovi su sve više bili frustrirani. I nastavili bi biti da nije otišao. Nije bio kao Reigns naravno. Rijetko ko je da budemo iskreni bio tako omražen.
A njegov odlazak je bio uzrokovan parama, ne nekim problemima iza pozornice. I ako ćemo tako, nekako mislim da bi TK platio da je znao kako će se stvari odviti i kako će ga se u WWEu primiti.
Ne vjerujem da su samo pare bile u pitanju. Ali su Cody i Khan profesionalci koji neće iznositi prljavi veš u javnost. No svakako mislim da je i Codyeva kreativna stagnacija uticala na odluku da ode jer očito nije sebe vidio kao heela a u AEWu drugačije nije mogao nastaviti.
Ja ne osporavam da bi sami bio bolja opcija, ali kada je jasno da ne žele da on bude the guy. Iako je moguće da WWE zaista pokušava DB scenarij. I da su u taj scenarij (u svojim glavama) stavili 'ljudi će se pobnuti što sami nije u wm za titulu'. Nešto što je ko DBa bilo organski. No neće se pobuniti jer generalno nemaju ništa protiv da Cody osvojili
Najsretniji bi bio da je tako ali već postavljaju temelje za to da Sami i KO idu na tag titule.
Odgovori