NJPW/STARDOM Historic X-over

Arhiva prethodnih događaja
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1482
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: NJPW/STARDOM Historic X-over

Post Postao/la Elite »

Pa realno i nisu krivi. Ako sad sva velika imena iz WWE - a odu u AEW i WWE rejtinzi polako počnu da padaju, to nije krivica AEW - a, nego WWE - a jer su se oslanjali isključivo na nekoliko imena, umesto da se trude da stvaraju nove zvezde kojih sigurno imaju među mnogim talentima. To je nažalost problem sa većinom promocija, pa krivicu traže u konkurenciji, umesto u sebi.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24786
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: NJPW/STARDOM Historic X-over

Post Postao/la Maki »

Stardom i NJPW uopšte ni nisu konkurencija. Bukvalno im je isti vlasnik. No svakako da bi spajanje sa NJPWom ubilo joshije. Da li bi NJPW dao recimo ME WKa ženama? Čisto sumnjam.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7007
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: NJPW/STARDOM Historic X-over

Post Postao/la crocop97 »

Zato i kažem, koja bi bila svrha ženske divizije New Japana kad već postoji Stardom, zašto bi isti vlasnik otvorio joshi diviziju u najvećoj japanskoj puro kompaniji kad već ima najveću joshi kompaniju, koju bi tim i oslabio. Stardom funkcionira sasvim dobro i bez NJPW brenda.Jedino da se Stardom pripoji NJPW-u, ali to bi bilo glupo
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10378
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: NJPW/STARDOM Historic X-over

Post Postao/la Markovic619 »

Elite je napisao/la: 23 stu 2022, 16:51 Meni je na sreću. Red je bio.
Ako hoćeš gledati NJPW žensku diviziju onda gledaš Stardom.

Spajanje Stardoma i NJPW-a u jedno bi bio užasan potez ali NJPW povlači pogrešne poteze već dvije godine tako da me neće čudit.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24786
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: NJPW/STARDOM Historic X-over

Post Postao/la Maki »

crocop97 je napisao/la: 23 stu 2022, 21:36 Zato i kažem, koja bi bila svrha ženske divizije New Japana kad već postoji Stardom, zašto bi isti vlasnik otvorio joshi diviziju u najvećoj japanskoj puro kompaniji kad već ima najveću joshi kompaniju, koju bi tim i oslabio. Stardom funkcionira sasvim dobro i bez NJPW brenda.Jedino da se Stardom pripoji NJPW-u, ali to bi bilo glupo
Ja mislim da je veća integracija u planu. Uvođenje IWGP ženske titule to pokazuje. Ne vjerujem da će to izaći na dobro.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17930
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: NJPW/STARDOM Historic X-over

Post Postao/la Hangman98 »

Hate to be that guy ali zensko hrvanje nikad nece biti vece od muskog, pa sad bila promocija pod okrliljem vece ili samostalo zenska, to ce ostati tako. To je dio sporta, isto kao sto zenski NBA nikad nece biti praceniji, bolji, placeniji od muskog.

Pitam se da li bi hrvacice dobijale vise novca da nastupaju za NJPW nego li Stardom?
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24786
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: NJPW/STARDOM Historic X-over

Post Postao/la Maki »

Hate to be that guy ali zensko hrvanje nikad nece biti vece od muskog,
Neće. To je jasno. Ali kao zasebna promocija imaju više prostora za razviti se. Jer nemaju back up. Tipa u WWEu ili AEWu ako žene i nemaju dobru izvedbu muški su tu da poprave stvari. Kod isključivo ženskih promocija toga nema. Plivaš ili toneš. Nije slučajno što je baš žensko hrvanje u Japanu svjetlosnim godinama uvijek bilo ispred američkog. A to se ne može objasniti kulturom jer je Japan konzervativniji i patrijarhalniji od Amerike.
Pitam se da li bi hrvacice dobijale vise novca da nastupaju za NJPW nego li Stardom?
Vjv ne. Isti je vlasnik. Bushiroad je ocijenio koliko im je joshi hrvanje vrijedno i toliko ih plaćaju.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1482
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: NJPW/STARDOM Historic X-over

Post Postao/la Elite »

crocop97 je napisao/la: 23 stu 2022, 21:36 Zato i kažem, koja bi bila svrha ženske divizije New Japana kad već postoji Stardom, zašto bi isti vlasnik otvorio joshi diviziju u najvećoj japanskoj puro kompaniji kad već ima najveću joshi kompaniju, koju bi tim i oslabio. Stardom funkcionira sasvim dobro i bez NJPW brenda.Jedino da se Stardom pripoji NJPW-u, ali to bi bilo glupo
Možda zbog privlačenja publike van Japana koja prati NJPW, ali ne i Stardom. Mislim da bi uvođenje sve više ženskih mečeva možda zainteresovao neki deo američke ili evropske publike da počne da prati Stardom. Dobro možda ne treba pripojiti Stardom, ali što više ovakvih zajedničkih ppv - a po meni ne može da bude loša stvar.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7007
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: NJPW/STARDOM Historic X-over

Post Postao/la crocop97 »

Maki je napisao/la: 23 stu 2022, 21:49
crocop97 je napisao/la: 23 stu 2022, 21:36 Zato i kažem, koja bi bila svrha ženske divizije New Japana kad već postoji Stardom, zašto bi isti vlasnik otvorio joshi diviziju u najvećoj japanskoj puro kompaniji kad već ima najveću joshi kompaniju, koju bi tim i oslabio. Stardom funkcionira sasvim dobro i bez NJPW brenda.Jedino da se Stardom pripoji NJPW-u, ali to bi bilo glupo
Ja mislim da je veća integracija u planu. Uvođenje IWGP ženske titule to pokazuje. Ne vjerujem da će to izaći na dobro.
Ako je to titula koju će se samo tu i tamo branit na većim NJPW eventima onda ok, jer to mi se čini kao puno važnija stvar za NJPW da malo osvježi produkt nego što ima ikakvog značaja za Stardom, tj nadam se da neće imat
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24786
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: NJPW/STARDOM Historic X-over

Post Postao/la Maki »

Eliteu da odgovorim
To je u redu i to se radi. Pogotovo preko Stardom mečeva na Kingdomu. Stardom je u samom vrhu promocija kad je in ring u pitanju.

Crocopu da odgovorim
Neće odmah uticati na Stardom ali po meni je očito da se sprema veće povezivanje. Nikad New Japan nije imao žensku titulu.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58091
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: NJPW/STARDOM Historic X-over

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la: 23 stu 2022, 18:58 Osim što su zasebne promocije koje nemaju puno dodira.
Ali je to njihova ženska divizija. Dal će ostati samostalna ili će biti integrirana, što ima svoje prednosti i mane, je zapravo samo semantički problem
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12314
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: NJPW/STARDOM Historic X-over

Post Postao/la Rio146 »

Ovo sad dovodi do pitanja koja je titula važnija IWGP ili crveni pojas?
Yes Sir!
slika
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1482
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: NJPW/STARDOM Historic X-over

Post Postao/la Elite »

IWGP naravno. Ipak koliko god veliku publiku Stardom imao, ne mogu po značaju nikad da budu ispred NJPW. Dakle pitanje značajnijeg pojasa se uopšte i ne mora postavljati.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12314
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: NJPW/STARDOM Historic X-over

Post Postao/la Rio146 »

Pazi World of Stardom pojas je tu već 10 godina. Držale ga sve važnije cure u trenutnom hrvanju. Ima povijest i tradiciju, al IWGP nema ništa od toga.
Yes Sir!
slika
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1482
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: NJPW/STARDOM Historic X-over

Post Postao/la Elite »

Ja ipak mislim da je IWGP pojas prestižniji. Ne osporavam naravno Stardom titulu i sve što je dosad postignuto kroz nju, ali u ovom ppv se recimo više puta naglasilo koliko je to istorijski važan trenutak. Tokom ME i nakon njega svo vreme su se osetile snažne emocije koje definitivno nisu fejk. Bez obzira što je Stardom pojas stariji, mislim da kad bi se većini kečerki u Japanu dalo da bira između toga da budu prvakinje u promociji NO1 i promociji NO2, izabrale bi ovo prvo iako ne bi bile toliko u centru pažnje.
Odgovori