Super Liga Srbije 2022/23

Srpski fudbal (lige, kup, reprezentacija, transferi, stadioni, navijači...)

Arhiva nogometnih događanja sezone 2022/23
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Re: Super Liga Srbije 2022/23

Post Postao/la TheViper »

Ako budu oterali Piksija ja vise ne pratim reprezentaciju.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9041
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Super Liga Srbije 2022/23

Post Postao/la KOMANIA »

Odlično, taman sada niko neće da krade zvezdu, biće sve pošteno kao što je bilo i ranijih godina. 🤡🎪🙃
slika
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9041
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Super Liga Srbije 2022/23

Post Postao/la KOMANIA »

Nakon što je danas na "Marakani" posle boljeg izvođenja penala Vojvodina prošla Zvezdinu filijalu Grafičar (koji u Prvoj ligi trenutno deli lidersku poziciju sa IMT-em), sada su nam poznati svi učesnici 1/8 finala Kupa Srbije:

Žreb će se održati u četvrtak 3. novemba u prostorijama FSS-a.

Nosioci na žrebu biće:
-Crvena zvezda
-Čukarički
-Radnički Niš
-TSC
-Vojvodina
-Napredak
-Radnik
-Spartak/Kolubara


Klubovi koji će se naći u slabijem šeširu su:
-Kolubara/Spartak
-Novi Pazar
-Metalac
-Mladost GAT
-Železničar
-IMT
-Radnički Sremska Mitrovica
-Radnički Novi Beograd


Utakmice su zakazane za 9. novembar, osim susreta Zvezde, Čukaričkog i Spartaka, koji će svoje utakmice verovatno igrati posle zimske pauze u prolećnom delu sezone.
Razlog toga su odloženi mečevi 7. kola SLS-a između Čukaričkog i Zvezde (koji će se igrati tog dana), dok će Spartak gostovati Partizanu dan kasnije.

Rezultati 1/16 finala Kupa Srbije:

Inđija – Napredak 0:2
Mačva – Zvezda 0:2
Radnički S. Mitrovica – Partizan 1:1 - 2:0 (nakon penala)
Železničar – Novi Sad 3:0
IMT – Radnički Kragujevac 2:1
Radnički Novi Beograd – Mladost Lučani 2:1
Loznica – TSC 1:2
Polet – Radnik 0:1
Zlatibor – Čukarički 0:2
Kabel – Metalac 0:0 - 4:5 (nakon penala)
Žarkovo – Kolubara 0:0 - 5:6 (nakon penala)
Javor – Radnički Niš 0:0 - 5:6 (nakon penala)
Mladost GAT – Voždovac 2:0
Jagodina – Novi Pazar 1:2
Rad – Spartak 0:2
Grafičar – Vojvodina 1:1 - 0:3 (nakon penala)
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: Super Liga Srbije 2022/23

Post Postao/la azo »

Ček malo Srbija za kup ima šešire hahahahaha
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9041
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Super Liga Srbije 2022/23

Post Postao/la KOMANIA »

azo je napisao/la: 02 stu 2022, 17:04 Ček malo Srbija za kup ima šešire hahahahaha
Da, povlašćeni su timovi u 1/16 i 1/8 finala (inače, pre 1/16 finala ima jedno pretkolo i tu važi isto takvo pravilo), a mislim da od 1/4 finala može da igra svako sa svakim (dakle i večiti mogu da se sastanu, samo što to ove sezone neće biti izvodljivo 😄), odnosno, svi su u istom šeširu.
Povlašćeni su klubovi koji su u prethodnoj sezoni u ligi bili bolje pozicionirani u svojim rangovima.
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: Super Liga Srbije 2022/23

Post Postao/la azo »

Ispravi me ako griješim ali kod vas bas malo bude iznenađenja, da neko izvan hajmo reci top 6/7 dođe u polufinale?
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9041
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Super Liga Srbije 2022/23

Post Postao/la KOMANIA »

azo je napisao/la: 02 stu 2022, 19:13 Ispravi me ako griješim ali kod vas bas malo bude iznenađenja, da neko izvan hajmo reci top 6/7 dođe u polufinale?
-Poslednjih pa bar 4 godina je tako. Recimo prošle godine je Pazar bio u polufinalu, a oni su na kraju preko baraža ostali u ligi.
-Imao si onda Lučane (bili su 10.) i Javor (13.) kad su igrali finala s' Partizanom pre 5-6 godina, i to je recimo bilo lepo.

-Inače, ako pogledaš kroz istoriju (ajde da gledamo od 2006. pošto je Srbija od tada samostalna) osvajala Čuka kup, pa 2 puta Voša, jednom i Jagodina, a do finala se dešavalo da dođu i Zemun, Borac Čačak i Sevojno.
-Ako gledamo od 1992. (Jer kad pogledaš crnogorski klubovi nikada ništa nisu osvojili za tih 15 godina) kup je jednom osvojilo i Smederevo (tada je klub u nazivu nosio ime SARTID, pa su verovatno raskinuli saradnju i klubu je ostalo ime po gradu), kao i Železnik (klub koji danas ne postoji, jer se fuzionisao sa Voždovcem).

-Eto ti nekih podataka a moram da spomenem i to da se recimo kao dete sećam da dve sezone za redom večiti nisu dolazili do polufinala, to je bilo kada su dve godine u finalu bili Voša i Jagodina, a u polufinalu su još bili i Spartak, Javor i oba puta OFK.
-Onda je bilo lepo kada je niški klub Sinđelić dva puta dolazio do 1/4 finala (takmičili su se tada u 2. rangu, a Radnički je tad bio baš nestabilan u 3. i bilo je mogućnosti i da se ugasi ili da se fuzioniše sa gorepomenutim klubom, ali su nekako izgurali), oba puta su ispadali od Partizana. Taj Sinđelić je u to vreme imao i neke navijače, nisam tačno siguran, ali su se valjda zvali "Bivoli", tako nešto. Kasnije su ispali u niži rang, Radnički se vratio i evo Niš nema drugi klub koji bi mogao da dođe bar do 2. ranga već godinama, za razliku od npr. Novog Sada, koji je imao i ima i Superligaše i Prvoligaše pored stabilne Vojvodine, ali to je sada već neka druga tema.

-Još samo da dodam da se neretko dešavalo da i Partizan i Zvezda ispadnu u ranoj fazi kupa, pa se nadam da ćemo i ove godine videti tako nešto, jer je zaista lepo kad neki drugi klubovi dođu do polufinala i finala, a još je bolje kad osvoje kup.
-Navijam za TSC ove sezone, navijao bih i za Radnički, ali ne mogu zbog Lalata, mada bih bio srećan da Radnički osvoji prvi trofej u istoriji (da dobro si čuo, jer nikada ništa nisu osvojili, sem nekog Balkanskog Kupa, koji je bio neko bzvz takmičenje, čak ni u rangu Srednjoevropskog, odnosno Mitropa Kupa).
-Bilo bi mi drago i za Pazar, Spartak, Napredak, možda neki prvoligaš... zašto da ne, ali moji favoriti su TSC i iz senke Radnički.
-Čuku i Vošu ne bih hteo jer već imaju nešto iza sebe, ali svakako mi je svako osim Zvezde, bolja opcija.

Ja se baš raspisao, ali inspirisala me tema. 🤪🤣
slika
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9041
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Super Liga Srbije 2022/23

Post Postao/la KOMANIA »

KOMANIA je napisao/la: 01 stu 2022, 21:05 Utakmice su zakazane za 9. novembar, osim susreta Zvezde, Čukaričkog i Spartaka, koji će svoje utakmice verovatno igrati posle zimske pauze u prolećnom delu sezone.
Razlog toga su odloženi mečevi 7. kola SLS-a između Čukaričkog i Zvezde (koji će se igrati tog dana), dok će Spartak gostovati Partizanu dan kasnije.
Parovi su:

Radnički Sremska Mitrovica - Crvena zvezda

Vojvodina - Mladost GAT

Metalac - Čukarički

TSC - Železničar Pančevo

Radnički Niš - IMT

Novi Pazar - Kolubara

Spartak - Napredak

Radnički Novi Beograd - Radnik


Utakmice 1/8 finala Kupa Srbije igraju se na stadionima kod prvopomenutih ekipa!
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Re: Super Liga Srbije 2022/23

Post Postao/la TheViper »

TheViper je napisao/la: 01 stu 2022, 17:31 Ako budu oterali Piksija ja vise ne pratim reprezentaciju.
https://nova.rs/sport/katar-2022/fss-dr ... ja-srbija/

:rant:
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57693
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Super Liga Srbije 2022/23

Post Postao/la Sherpa »

Kod vas uvijek neko politikanstvo oko repke. :)
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Re: Super Liga Srbije 2022/23

Post Postao/la TheViper »

Vec sam pisao na temi Katar 2022, kod nas na svake cetvrte godine mora da se desi neki neobjasnjiv skandal kojem se minira reprezentacija. Zato i ne mozemo da napredujemo.

Nekome ocigledno nije u interesu sto nam sa Piksijem ide nikad bolje, pa mora to da zaustavi.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7569
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Super Liga Srbije 2022/23

Post Postao/la Master of darkness »

I dalje ne bih dizao paniku tbh. Ovo je samo nova RS prenela koja konstantno pljuje sve državne institucije, pa tako i FSS. Mene je više strah da oni ne nabiju pritisak na Piksija.

Piksi je ozbiljnija glava nego što mnogi misle i neće se predati bez borbe.
You leave when you think it's time
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Re: Super Liga Srbije 2022/23

Post Postao/la TheViper »

Gde ima dima ima i vatre, ne zaboravi da je i Muslin smenjen jer nije dozvolio da mu drugi sastavljaju reprezentaciju. Ako onaj sa vrha odluči da smeni Piksija (a već sprema teren) tako će nažalost i da bude.

Piksi je čestit čovek, on je od Japanaca pokupio sve najbolje i nije neko ko će želeti da se valja u blatu. Ukoliko ga budu bušili sa svih strana on će da se pokupi i da ode. Ima druga mesta gde je on izuzetno cenjen, voljen i poštovan.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7569
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Super Liga Srbije 2022/23

Post Postao/la Master of darkness »

Ma.... Muslin nije Piksi i Piksi neće nikad biti. Razlika u njima je što Dragance ima muda do poda i otvara rat protiv svakog ko mu se suprotstavi. Muslin to nije smeo. Seti se da je Piksi spremao tužbu protiv Terzića. To niko drugi nije uradio, a nije da Terza Madjija nije vedrio i oblačio naš savez.
You leave when you think it's time
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Re: Super Liga Srbije 2022/23

Post Postao/la TheViper »

I od te tužbe nije bilo ništa. Terzić je i pred utakmicu sa Portugalom počeo da vrši na Piksija. Tu nije uspeo, pa ne odustaje. Problem je ako govnar Terzić bude želeo da se smeni Piksi tako će i da bude. Vučić će morati da ga posluša, jer zna da bi Terza Mađija bio odličan zaštićeni svedok.
Odgovori