Charlotte Flair vs Becky Lynch vs Io Shirai

Samo ime kaže, zastocitasovo

Komentari o najpopularnijoj wrestling organizaciji današnjice
Odgovori
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Charlotte Flair vs Becky Lynch vs Io Shirai

Post Postao/la Master of darkness »

U razgovoru sa Makijem sam dobio ideju za ovu temu. Naime, imamo na pogled 3 overpuha u ženskoj diviziji, sa jasno određenim ženama kao No1, a to su Charlotte Flair, Becky Lynch i Io Shirai. Hajmo redom da pričamo o njima i o njihovim kvalitetama, kao i o samom overpushu:

Charlotte Flair - Kad je došla na main roster, odmah su krenule glasine kako hoće da ona skine rekord svog oca, koji je prema WWE 16x champ. Krenula je sa osvajanjem Divas titule nakon 2 meseca od njenog debuta. Imala je solidan reign, sa istim takvim mečevima protiv Becky Lynch i Sashe Banks, sto je kulminiralo sjajnim Triple Threat mečom na WM 32, sto je bio jedini odličan meč na showu. Tu dolazi do revolucije - Nema više diva! Opet je tu women's championship! Svi su očekivali Sashinu pobedu (poseban entrance sa Snoop Doggom, sva u glamuru, odličan performans) ali Charlotte osvaja titulu. Kasnije ulazi u mukotrpne feudove. Feud sa Natalyom je prošao lose jer je imao 2 losa meča sa groznim krajevima. Feud sa Sashom je bio mučenje jer smo imali prebacivanje vrućeg krompira u vidu Raw women's championshipa. Kasnije prelazi na SD gde to biva utihnuto do oktobra, kad uzima titulu od Natalye. Od tad besciljno nabija reignove da stigne Rica. Charlotte je odličan performer, in ring odlična, na mikrofonu dosta dobra i kao face i heel. Nju je uništilo to što je imala vraćanje na titulu, bez pravca i cilja.

Becky Lynch - Bila je konstantno neiskorišćena do trenutka heel turna 2018. Gde postaje megapopularna. WWE je to iskoristio i dao joj Raw women's titulu. Ušla je u grozne feudove sa Lacey Evans, Natalyom koja je bila filler i ukopala Sashu i Shaynu. Evo je ponovo i imaćemo bootleg Connora dok Seth ne odradi posao ponovo izgleda. Becky mi nije na nivou Charlotte u ringu, ali je dosta dobra na mikrofonu. Svakako nije zaslužila ovo sve i ugušila je diviziju svojom torturom.

Io Shirai - O njoj manje znam. Imala dosadan reign, nepotrebno uzela titulu kao heel i vukla je 400 vrazjih dana. Dakota Kai je trebala biti lice te divizije, ali je bespotrebno turnala. Uzela joj je titulu Raquel Gonzalez. Po onome van WWE, Io je top performer u ringu, ali u NXT nije prikazala 5% toga.

Sto se mene tiče, ovako stoje stvari: Charlotte je koliko toliko prihvatljiva, jer je imala i jedan period bez titule. Becky je gušila diviziju cringe promoima i ispodprosecnim mečevima (uz izuzetak). Shirai je bila manje zanimljiva od rastuće trave i svakako nije trebala da drži titulu toliko dugo.
Mišljenja?
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17353
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Re: Charlotte Flair vs Becky Lynch vs Io Shirai

Post Postao/la Dynamite 7 »

O Shirai ne znam puno ali ono što sam vidio je bilo dosadno.
Charlotte mi je malo podnošljivija od Becky zato što je dobra u ringu i ima kraće reignove.
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Charlotte Flair vs Becky Lynch vs Io Shirai

Post Postao/la Maki »

Shirai je po meni ipak najgora. Becky Lynch ponekad zna imati nekakvu harizmu i karakter. Io Shirai nije imala nikad.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17353
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Re: Charlotte Flair vs Becky Lynch vs Io Shirai

Post Postao/la Dynamite 7 »

Dobro Shirai nisam toliko pratio.
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Charlotte Flair vs Becky Lynch vs Io Shirai

Post Postao/la Maki »

Ono što Shirai čini gorom je da je divizija koju je ono ugušila bila možda i najbolja na svijetu van Japana. Tako da je šteta još i veća.
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Re: Charlotte Flair vs Becky Lynch vs Io Shirai

Post Postao/la Maridius98 »

Io je uvek pokušavala da izvede nešto novo i zabavno. Uglavnom nije uspevala u naumu, ali su mi njeni mečevi bili zabavni. Slažem sa da je imala 0 harizme.

Flair je više na udaru zbog neprekidnog push-anja koje se poklapa sa push-om drugih kečera. Jedan od bitnijih razloga zašto sam prestao da gledam aktivno WWE je Asuka kao šampion. Samo se čekalo da se ona vrati i nepotrebno su prolongirali taj feud sa ženskim tag reign-om.

Po meni je najgora Lynch. Bila mi je simpa prvih nekoliko meseci, ali ovo što su odradili od kada se vratila sa porodiljskog je čist užas. Plus što se taj njen push desio, po meni, neprirodno. Imala je ona uvek podršku od strane publike, ali mnogo je bila brza tranzicija iz filler izazivača do SuperCena.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Charlotte Flair vs Becky Lynch vs Io Shirai

Post Postao/la Maki »

Po meni je još jedan minus za Shirai to da objektivno nije postojao razlog za njen push. Lynch je pushana jer je zaista postala megapopularna, Flair jer ima ime i izgleda impozantno i može iznijeti taj lik arogantne kraljice, Shirai je pushana jer je van NXTa bila dobra. Razumljivo ali ništa nisu uradili da joj daju neki definisan karakter na NXTu. Prošla je od generičnog facea prijateljice Kairi Sane do generičnog heela sa oblačenjem u crno nazad do generičnog facea s tim da je zadržala oblačenje u crno. A nije kao da je NXT nesposoban da Japankama da karakter. Asuka i Sane pokazuju suprotno. Zašto su odlučili da Shirai bude drugačija priča, to ne znam. Mislim da se jednostavno poklopilo sa periodom kad je Hunterov booking doživio pad. Tad je bila i ona travestija sa Garganom, pa prelazak na 2 sata i početak puta ka 2.0.
Avatar
The A-Lister
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17261
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
3
Lokacija: ZeGej
O meni: Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Nezdravo opsjednut Melodifestivalenom. CM Punk stan. Član Smajlex Armije.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Charlotte Flair vs Becky Lynch vs Io Shirai

Post Postao/la The A-Lister »

Više o ovoj usporedbi od mene kad završi Beckyn overpush. Da vidimo koliko je zapravo strašan. Mada je zasad šteta počinjena.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Charlotte Flair vs Becky Lynch vs Io Shirai

Post Postao/la Maki »

Beckyn overpush neće skoro završiti. To je sad jasno. I postaće samo gore. Uzmite da je sad heel. Tek sad će moći kao Alexa Bliss vrijeđati protivnice i onda ih dominantno dobijati ili pak heelovski nadmudriti hiljadu puta.
Ženske divizije su u cijelom WWEu mrtve. Raw i SD su pod Charlynch kontrolom. NXT 2.0 jeste bolji jer nećemo više imati Io Shirai ali ni novi put sa Mandy na čelom mi se ne sviđa. Regresija je sveprisutna. Nije slučajno da se to poklopilo sa povratkom Johnny Acea u kompaniju.
Avatar
The A-Lister
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17261
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
3
Lokacija: ZeGej
O meni: Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Nezdravo opsjednut Melodifestivalenom. CM Punk stan. Član Smajlex Armije.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Charlotte Flair vs Becky Lynch vs Io Shirai

Post Postao/la The A-Lister »

Becky je nešto uvjerljivija nego Alexa doduše. Ne čini situaciju boljom naravno.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Charlotte Flair vs Becky Lynch vs Io Shirai

Post Postao/la Maki »

Jeste. Ali samo zato jer nije onako sitna. No van toga mi nije nimalo uvjerljiva kao WWEov Conor. Bilo je kul na početku 2018. ali davno je to bilo. Problem je što je preočito da ona nije zapravo takva u real lifeu.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Charlotte Flair vs Becky Lynch vs Io Shirai

Post Postao/la Master of darkness »

Samo što Becky nikad nece biti Connor i to je činjenica.
You leave when you think it's time
Odgovori