Castle Attack! 2021

Arhiva prethodnih događaja
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10310
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Castle Attack! 2021

Post Postao/la Markovic619 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST rekli su da bi bio DQ
Zapamti ovo :mrgreen:
hoce li to vaziti za dva mjeseca? :D
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

NJPW: Castle Attack (28/02/2021) recenzija

Post Postao/la Maridius98 »

slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

NJPW: Castle Attack (28/02/2021) recenzija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Šta učinit da japanci mare za ELP-a. Kad ti je najveći pop meča pokušaj one winged angela nešto ozbiljno ne štima.
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

NJPW: Castle Attack (28/02/2021) recenzija

Post Postao/la Maridius98 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Šta učinit da japanci mare za ELP-a. Kad ti je najveći pop meča pokušaj one winged angela nešto ozbiljno ne štima.
Skinuo je Despy-ju masku i nosio, uradio piledriver na ulaznoj rampi i niko ništa. Jedino što mi pada na pamet je moooožda neki face turn, ali pitanje je koliko bi to sada funkcionisalo.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

NJPW: Castle Attack (28/02/2021) recenzija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST Jedino što mi pada na pamet je moooožda neki face turn
Onda BC gubi svoj junior tag team.
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

NJPW: Castle Attack (28/02/2021) recenzija

Post Postao/la Maridius98 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST Jedino što mi pada na pamet je moooožda neki face turn
Onda BC gubi svoj junior tag team.
Neće i jare i pare. Onda bih Master Wato-a ubacio u BC i problem rešen. Ionako je generičan face, ne bi mu škodilo. :mrgreen:
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

NJPW: Castle Attack (28/02/2021) recenzija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST Onda bih Master Wato-a ubacio u BC i problem rešen.
Taguchi gubi partnera :mrgreen:
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

NJPW: Castle Attack (28/02/2021) recenzija

Post Postao/la Maridius98 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST Onda bih Master Wato-a ubacio u BC i problem rešen.
Taguchi gubi partnera :mrgreen:
A jbg. Nije tajna da im fale timovi u Jr. tag diviziji.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10310
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Castle Attack! 2021

Post Postao/la Markovic619 »

Castle Attack Night 2

United Empire (Will Ospreay & Jeff Cobb) vs. TenCozy (Hiroyoshi Tenzan & Satoshi Kojima)
Tenzan uradio mongolian chopove, ladno nisu ni mjesec dana izdrzali. Nije bilo DQ kako je dan ranije receno, mec samo nastavljen... Sve do tog trenutka sa tehnicke strane dobar mec. Ono sto mi je cudno, kroz cijeli mec dominacija Kojime i Tenzana i na kraju njihova pobjeda iz nekog razloga. Ali eto, booking Empirea je odlican... **3/4

Bullet Club (Jay White, Chase Owens & EVIL) vs. CHAOS (Kazuchika Okada, Tomohiro Ishii & Toru Yano)
Kako me ovaj mec nije interesovao, to je cudo. Zasto da ih sada gledam kad su juce imali pojedinacne meceve. Yano je bio zanimljiv u onih 28 sekundi sto je bio u mecu. Ishii/White je bilo ok. I Okada je uspio nekog da dobije koristeci Money Clip kako treba, napokon **1/2

Guerrillas of Destiny (Tama Tonga & Tanga Loa) vs. Hirooki Goto & YOSHI-HASHI (IWGP Tag Team Championship)
Dobar mec. Ne znam iz kojeg razloga je HASHI kickoutao na Magic Killer. Samo sto se znalo da necemo dobiti novi sampione. Cisti filler izazivaci su Goto i HASHI ***1/2

Hiroshi Tanahashi vs. Great-O-Khan (NEVER Openweight Championship)
Bolje nego njihov WK mec ali ne nesto fantasticno. Khan je dobro izgledao i nikad bolje vjerovatno. Prica oko Tsujia zanimljiva, nadam se da ce krenuti neke ozbiljnije stvari sa njim i Tanom, tu pricu vuku pola godine. Sve u svemu dobar mec ***1/2

El Phantasmo vs. El Desperado vs. BUSHI (IWGP Junior Heavyweight Championship)
Pohvale za NJPW sto su se dobro snasli u ovoj situaciji improvizacije. Nisam gledao Road to show ali pohvatao sam neke stvari. Hiromu je htio BUSHI-ja kao novog sampiona, Phantasmo je trebao imati mec protiv Hiromua a Desperado je bio u finalu BOSJ-a. Veci dio meca nije bio triple threat nego smo imali singles meceve, kao da gledam neki triple threat sa Rawa. Phantasmo je bio ok tokom cijelog meca ali je on tako dosadaaaan lik, potpuno razumijem publiku. Kad se Despy vratio postalo je mnogo bolje. Iako je i on imao momenat kad radi submission na vratu a prije toga dobio Piledriver, kako mi je to glupo bilo. Ispravna odluka da Despy postane novi sampion. BUSHI je jobber, ELP je nebitan a Despy je odlican. Dobar mec na kraju ali moglo je to i bolje ***1/2

Kota Ibushi vs. Tetsuya Naito (IWGP Intercontinental Championship)
Jako dobro odradjeno. Ibushi opet zaboravio da sella, nista novo. Vjerovatno bi mec bio bolji da ne znam rezultat. Stvarno ne znam sta da mislim o unifikaciji titula. Ne bih rekao da je dobra odluka ali ajd vidjecemo gdje ovo sve vodi. ****

Mnogo bolji drugi dan nego prvi.

8/10
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10310
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Castle Attack! 2021

Post Postao/la Markovic619 »

Dave

NJPW Castle Attack, Night 1

Tanahashi & TenCozy vs. United Empire: 3.25
Tanga Loa vs. YOSHI-HASHI: 2.5
Goto vs. Tama Tonga: 3
Owens vs. Yano: 1.5
Ishii vs. White: 4.5
EVIL vs. Okada: 3.25

NJPW Castle Attack, Night 2

Cobb & Ospreay vs. TenCozy: 3.5
EVIL, Owens & White vs. Ishii, Okada & Yano: 2.5
GoD vs. Goto & YOSHI-HASHI: 3.5
Great-O-Khan vs. Tanahashi: 3.5
BUSHI vs. Desperado vs. Phantasmo: 4.5
Ibushi vs. Naito: 4.5
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Castle Attack! 2021

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST Great-O-Khan vs. Tanahashi: 3.5
Za mene malo
Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST BUSHI vs. Desperado vs. Phantasmo: 4.5
Puno
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Castle Attack! 2021

Post Postao/la ejdzejp1 »

dan 2

Will Ospreay & Jeff Cobb vs. TenKoji
Meč je bio okej, otprilike kao i onaj sa prve noći, ali ovo sa Mongolian Chopom je lošija verzija WWE bookinga. Stipulacija je tu, čovjek sedmicu kasnije normalno radi potez kao da stipulacije nikada nije ni bilo. Dobra odluka da Kojima uzme pobjedu pred meč sa Cobbom. **3/4

Jay White, EVIL & Chase Owens vs. Tomohiro Ishii, Kazuchika Okada & Toru Yano
Filler meč da se zatvori tour nakon što su svi odradili mečeve koje su trebali. Ništa loše. **1/2

Guerrillas of Destiny (c) vs. Hirooki Goto & YOSHI-HASHI - IWGP Heavyweight Tag Team titule
Dosta bolje nego što sam očekivao. Standardna tag team formula u kompaniji, ali iskorištena na jako dobar način sa YOSHI-jem kao vatrenim babyfaceom koji unosi život u meč hope spotovima, te GoD koji su postali jako dobri u ulozi heelova i heat segmenti su im dosta zanimljiviji nego prijašnjih godina. Goto je odradio svoj posao veoma dobro takođe, hot tag je bio dobar i došao je u pravo vrijeme i stretch je sadržavao dosta napetosti i dobre back-and-forth akcije. Svidjelo mi se. ***1/2

Hiroshi Tanahashi (c) vs. Great-O-Khan - NEVER Openweight titula
Meč me zanimao zbog toga što su ga jako dobro buildali i jer Oka i Tanahashi rade dobro zajedno, ali mislim da ovo nije pravi pokazatelj onoga što će NEVER titula biti nakon ujedinjenja titula, jer će titula dosta češće biti u main eventu i najvjerovatnije će hrvati main event stil. Po meni je ovaj tip meča ono što bi NEVER titula trebala biti pod Tanahashijem, spoj hard-hitting akcije i Tanahashijevog stila po kojem je poznat. Dosta kreativnih malih spotova koji su gradili napetost do završnice, čak je i spot sa Tsujiem bio odlično odrađen i unio je novi element u meč. Oka se definitivno razvija i čini mi se da se pronašao u kompaniji. ***3/4

BUSHI vs. El Phantasmo vs. El Desperado - IWGP Jr. Heavyweight titula
Drugi najbolji meč večeri, odmah iza Tana/Oka. Dosta kreativnih spotova koji su uključivali svu trojicu, te brze akcije svojstvene samo juniorima. Dio koji mi se najmanje svidio je bio BUSHI/ELP, jer je bilo očito da kupuju vrijeme do Despyevog povratka i finishing stretcha. Nisu radili ništa loše u ringu, samo nije bilo zanimljivo. Bio sam 100% siguran da ELP uzima i da mu Despy skida titulu poslije BOSJ turnira, ali drago mi je da sam bio u krivu i da su Despyu dali titulu odmah. Mislim da će biti odličan šampion. ***3/4

Kota Ibushi (c) vs. Tetsuya Naito - IWGP Intercontinental titula
Njihov najlošiji meč i niti jedan koji su imali do sada nije ni blizu. Krenimo od početka. Naito povrijeđen ulazi u meč, ali meč je građen oko Ibushija kao underdoga. Okej, zanemarit ću to. Ne znam kome stalno pada na pamet da je leg work u Ibushijevim mečevima dobra ideja, ali taj neko nije baš pametna osoba jer je Ibushi najgori seller kojeg sam možda ikad vidio. Na taj isti leg work je otpalo barem 15 minuta, što je više od pola meča, Ibushi bi sellao dok je u holdu i par sekundi nakon udarca u nogu, ali vrlo brzo bi zaboravio na to i nastavio bi raditi svoj uobičajeni moveset, a i Naito se nije vraćao na nogu kada su završili s tim dijelom meča. Dakle, pola meča je totalno nebitno i ne služi ničemu osim da popuni vrijeme do završnog stretcha. Mijenjanje tona i pacea meča nakon callova za vrijeme je bilo jako vidljivo ovdje, možda čak i najlošiji primjer toga (do 20-minute calla sve je poprilično sporo, nakon istog brzina se dramatično mijenja). Završni stretch je bio solidan, ali opet je bio takav da ga bilo ko u kompaniji može uraditi, a finish je bio jako antiklimatičan iako je meč trajao skoro pola sata. Ibushi i Naito su uvijek imali intenzitet i hemiju svojstvenu samo njima, ali u ova zadnja 2 meča nisam baš vidio puno toga. Jedino što je spasilo ovaj meč od toga da bude jako loš jeste Naitov performans. Naito je izgledao kao top guy i baš se moglo vidjeti koliko je on zapravo iznad Ibushija kad je u pitanju main event wrestling. Unifikacija titula po meni nije dobra odluka jer nosi niz problema sa sobom koji se tek trebaju pokazati. Brisanje historije i "novi početak" izgleda kao pokušaj da se produkt pokuša na neki način osvježiti. Volio bih da nije tako, ali još od G1-a mi se čini da Gedo više nema baš puno kreativnih zamisli što se tiče bookinga. **1/2

Bolje od prvog dana zbog tri jako dobra meča u sredini.
slika
Odgovori