G1 Climax 30

Arhiva prethodnih događaja
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST Uf što je lošnjikav ovaj KENTA/Naito meč. :?
Drago mi je da nisam jedini, zapravo cili zadnji dan poprilično meh. Blok B započea turnir jako da bi ga zatvorili razočaravajuče, blok A obrnuto :lol:
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la Maridius98 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST Uf što je lošnjikav ovaj KENTA/Naito meč. :?
Drago mi je da nisam jedini, zapravo cili zadnji dan poprilično meh. Blok B započea turnir jako da bi ga zatvorili razočaravajuče, blok A obrnuto :lol:
Još si očekivao da SANADA pokaže neki entuzijazam. :D
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Pa ono, ako bi ikad bilo vrime da ga pokaže. Ili da je bar evil pokaza. Moram reć i da me ne zanima posebno Kota/Sanada finale iako ne sumnjam da će imat odličan meč. Ne zanima me primarno jer mi se ne gleda nijedan od te dvojice protiv Naita na WK.
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la Maridius98 »

I onda uzme KENTA titulu na Power Struggle. :)
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57671
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

G1 Climax 30

Post Postao/la Sherpa »

Mislim da kota uzima i kota uzima na wk
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

E vidiš, i KENTA i EVIL sad drže pobjedu nad Naitom, baš me zanima šta će tu bit :think:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57671
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

G1 Climax 30

Post Postao/la Sherpa »

Ništa - pošto će barem jedan od okada naito tana trojca main eventat wk.

Nonkeyfabe način gledanja, al mislim da je tako
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Ne govorim za WK, govorim za Power Struggle.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10312
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

G1 Climax 30

Post Postao/la Markovic619 »

Kota osvaja na kraju na WK
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57671
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

G1 Climax 30

Post Postao/la Sherpa »

I onda dolazi omega i turna nad njim

Money
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

NJPW G1 Climax 30 – dan 17. recenzija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

slika
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6660
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la SwitchBlade »

Toru Yano vs. YOSHI-HASHI – postoje dvije vrste modernih Toru Yano mečeva. U prvom protivnik pokušava promovirati klasično hrvanje, na što kao odgovor od Yanoa prima tipično ne i kao rezultat toga, u pravilu gubi. Druga je kada protivnik shvati što će Yano učiniti i pristupi meču u punoj spremnosti, ponekad čak iznenadi Yanoa upotrebom istih prljavih trikova. No, postoje, naravno, rijetke iznimke, poput ovogodišnjeg susreta sa ZSJom, koji je bio dobar miks hrvanja i komedije, ali ovaj meč protiv YOSHI-HASHI-a bio je drugi tip Yano meča. Drago mi je što je YOSHI-HASHI završio turnir s pobjedom jer je to zaslužio, barem to bilo protiv Toru Yanoa. **

Juice Robinson vs. Hirooki Goto – solidan meč ispunjen pristojnim sekvencama, no zaista je teško skupiti uzbuđenje, kad na liniji nema ništa bitno. Ništa što će se pretjerano pamtiti, čak se moglo i lagano preskočiti. Hirooki Goto je imao solidan turnir, moglo je biti bolje, no sasvim solidno. Juice Robinson je imao jako dobar turnir. Osobno ću pamtiti Robinsona na ovom turniru po tome koliko je aktivno radio s publikom, što je vrlo važno u ovim teškim vremenima. ***

Hiroshi Tanahashi vs. ZSJ – nije to bio njihov najbolji meč, ali ipak je bio prilično zabavan susret. Puno dobrih kontri, lijepog hrvanja i pripovijedanja. Imaju sjajnu kemiju koja se ne mijenja. Uglavnom volim gledati njihova podudaranja i ovaj susret nije bio iznimka. Svidio mi se iznenadni finiš, ali stvarno bih volio da je ovo dobilo više vremena, koliko god u konačnici bilo nebitno. MOTN. ***3/4

Tetsuya Naito vs. KENTA – imam osjećaj da sam više uživao u njihovom New Beginning susretu u Osaki, no nije bilo ništa pretjerano loše. Bilo je lijepih poteza i udaraca, ali sposobni su i za više kao što je već dokazano. Prilično solidno. ***1/4

SANADA vs. EVIL – iznenađujuće dobar Main Event. Namjerni polagani tempo EVIL mečeva tijekom cijelog turnira uglavnom je bio na štetu, ali ovdje je djelovao u korist meča. Obojica su svoju ulogu odigrali izuzetno dobro. Tipično za BC člana bilo je tu nekoliko uplitanja, no nije nimalo naštetilo meču, dapače dosta je pridonijelo ovom susretu. Ušao sam u ovo s vrlo niskim očekivanjima, no u konačnici sam zadovoljan s onim što su prikazali. ***1/2
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Recenzija (valjda :mrgreen:) sutra, reć ću samo da je ovo bilo i više nego dostojno finale. Pohvale i za NJPW koji su uz koronu uspili odradit ovako dobar turnir :clap:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57671
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

G1 Climax 30

Post Postao/la Sherpa »

Dave kazao da mu je ibushi suzuki najbolji meč turnira

Tak da možete sukladno tim očekivati ocijene za preostale dane
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la ejdzejp1 »

Jeff Cobb vs. Yujiro Takahashi - A blok
Otprilike kao i svaki Yujiro meč u turniru. Ne toliko loše, ali poprilično dosadno i predugo. Svidio mi se detalj kada je Yujiro varao i iskoristio štap da bi ugrabio prvu pobjedu u turniru, ali to be uglavnom to od dobrih stvari. **1/4

Shingo Takagi vs. Minoru Suzuki - A blok
Očekivao sam stifffest, i iako sam to i dobio u određenim dijelovima, ovaj meč je bio dosta drugačiji od njihovog Summer Struggle meča. Suzuki je napadao ruku polugama i kickovima što uvijek radi odlično i ovdje je imalo smisla jer je neutralizovalo Pumping Bomber, dok je Shingo jako dobro sellao, pogotovo u određenim trenucima kada je bio primoran iskoristiti lijevu ruku. Takođe je završetak došao poprilično naglo, što je bilo perfektno za jedan ovako strukturiran meč. Shingo nije bio bolji, ali je iskoristio malu grešku i ugrabio pobjedu. ****

Kazuchika Okada vs. Will Ospreay - A blok
Meč kao meč je bio jako dobar. Rekao bih da su itekako profitirali od odluke da ne budu u main event spotu jer Okada nije imao vremena za odugovlačenje i morao je biti brži nego inače da prati Ospreaya. Bilo je dosta izrazito lijepih sekvenci sa kontrama, ali meč mi nije bio odličan do kraja. Kraj je bio sjajno odrađen u smislu da je kroz cijeli turnir Ospreay građen za ovo, a opet je bilo iznenađujuće kad se desilo. Oku nisam baš gledao u RPW-u, tako da me zanima kakav je u ringu. Vjerovatno će dobiti singles meč protiv Okade na Power Struggleu kako bi još malo izgradili Okada/Ospreay za Dome. ****

Kota Ibushi vs. Taichi - A blok
Nakon toliko godina gledanja wrestlinga s cijele planete i toliko različitih stilova, nisam vjerovao da je ovo moguće, ali ovakav meč još nikada nisam vidio. Izgleda da ako želiš natjerati Ibushija da sella nogu, jednostavno ga trebaš udariti 80 puta u tu nogu. Imam samo jednu veću zamjerku, a to je završetak meča na Kamigoye. Da je meč završio high kickom ili nečim takvime, ovaj meč bi mi bio jedan od najdražih u turniru. ****1/4

Jay White vs Tomohiro Ishii - A blok
Meč za koji sam znao da će biti odličan, ali moram priznati da nešto ovako dobro nisam ni najmanje očekivao. Duže vrijeme govorim kako je White odličan ove godine, a nakon ovog meča usudio bih se reći da je, uz Tanahashija, najbolji storyteller u kompaniji. Ovdje je odradio svoju ulogu do perfekcije. Neutralisao je Ishiija, imao odličnu strategiju, ali je u isto vrijeme bio toliko samouvjeren i zabavljen provociranjem da je dopustio da mu Ishii na jednoj nozi ukrade mjesto u finalu turnira. Ishii je takođe odlično odradio posao pogotovo što se tiče sellanja i agresivnosti kod hope spotova, ali White je bez dileme bio zvijezda i ovo je bio meč koji je on konstruisao. Bilo je nešto kraće od 30 minuta, a opet niti u jednom trenutku nije izgledalo kao da troše vrijeme samo zato što meč mora trajati toliko dugo. Olakšanje se može osjetiti u zraku nakon što White gubi, nešto predivno. Meč turnira i meč godine. *****

Vjerovatno nikad nisam vidio bolji 5-match card. Fantastičan show.

YOSHI-HASHI vs. Toru Yano - B blok
Klasičan Yano meč. Zabavno. **1/2

Juice Robinson vs. Hirooki Goto - B blok
Jedan dosta dobar meč o kojem ne mogu baš puno reći. Nije bilo nikakve kompleksnosti, samo klasičan meč koji je bio dobar jer su u pitanju Juice i Goto, a to je jedno jako dobro uparivanje jer rade dobro zajedno, barem po meni. Malo su bili oštećeni nedostatkom napetosti jer ništa nije bilo na liniji, ali svejedno sam zadovoljan. ***1/4

Hiroshi Tanahashi vs. Zack Sabre Jr. - B blok
Od 2017. na ovamo imali su barem tridesetak mečeva od kojih je svaki bio bar jako dobar. Ovaj nije ništa drugačiji po tom pitanju, ali po meni je njihov najlošiji meč. Bilo je dobrog mat wrestlinga i poteza, ali nešto je falilo i nisam siguran šta. Nešto što sam zapazio jeste to da je Tanahashi tiho maknuo High Fly Flow iz svog moveseta i uz male promjene u stilu, to je neprimjetno. Dok je Okada naprimjer maknuo svoj finisher iz moveseta i ljudi su počeli primjećivati da on nije na nivou iz 2017. godine. Završetak meča je bio odličan detalj u razvoju Tanahashijevog lika. ***1/4

Tetsuya Naito vs. KENTA - B blok
Dosta, dosta lošije nego New Beginning meč. Jako dosadno i činilo se da ni jedan ni drugi nisu motivisani i da samo rade poteze da bi nečime popunili meč. Bezveze. **

EVIL vs. SANADA - B blok
Takođe bezveze sve do završnice koja je bila jako dobra. Najveća zamjerka mi je to što nisu ni pokušali odraditi nešto kompleksniji meč iako imaju historiju koju svi znaju, već su radili tipičan face vs heel NJPW meč. Nije tu bilo ništa posebno loše, izuzev SANADE koji je trošio što je moguće više vremena iako zna da draw vodi EVIL-a u finale, ali je uglavnom bilo čisti prosjek. **1/2

Poprilično razočaravajući dan, meni vjerovatno najlošiji u turniru.

Kota Ibushi vs. SANADA - finale
Nisam očekivao ništa tako da nisam razočaran, ali bez dileme najgore G1 finale u zadnjih nekoliko godina. Ljestvica je postavljena jako visoko, i ovo nije bilo ni blizu lošeg, ali jednostavno nije bilo na nivou prethodnih nekoliko finala. Moja najveća zamjerka jeste to što ovo nije izgledalo kao finale G1-a sve do zadnjih nekoliko minuta. Prvih 15 minuta je bilo nepotrebno, kasnije su se progresivno poboljšavali i dogurali do jako dobrog meča. Tako da sve u svemu nisam razočaran, ali vjerujem da se kroz par dana neću sjećati ničega iz ovog meča. ***1/2
slika
Odgovori