Dominion 2020

Arhiva prethodnih događaja
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Dominion 2020

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Koliko god bi ja prvi volia da ijedan od njih dvojice postane prvak, obojica su grozne opcije za skinit titulu s Naita.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24455
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Dominion 2020

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Pa da je obranio postoje samo dvije opcije braniti - okada. I never win a big one goto.

Tana i kota su trenutno tag, ospreay i white nedostupni...
Pa mogli su mu dati još koju odbranu.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57668
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Dominion 2020

Post Postao/la Sherpa »

Suzuki ne. Njegovo vrijeme je prošlo.
Ishiii - bojim se da on neće biti prvak ovdje. Ja smatram da zaslužuje, al bojim se da niš od njega.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10312
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Dominion 2020

Post Postao/la Markovic619 »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Suzuki ne. Njegovo vrijeme je prošlo.
Ishiii - bojim se da on neće biti prvak ovdje. Ja smatram da zaslužuje, al bojim se da niš od njega.
Nisam ni mislio da osvajaju titule nego da budu filler izazivači dok ne prođe neko vrijeme
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57668
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Dominion 2020

Post Postao/la Sherpa »

Al opet trebaš jakog izazivača, što znači ili navedena imena ili netko tko uzme njpw cup ili g1.
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Dominion 2020

Post Postao/la Maridius98 »

DOMINION 2020

I eto završila se jedna saga u svetu NJPW. Mnogo mi je sveukupno bilo zabavno od početka kupa pa do Dominiona i konačno imamo konkluziju nekih dosadašnjih rivalstva i početak nekih novih. Po svim kriterijumima je ovo bio atipičan Dominon jer se nisu branile sve titule (neke razumem, neke ne, nije mi jasno zašto nisu mogle da se brane i Jr. i 6 man titule). Prepolovljeni su što se tiče ekipe i videćemo šta ćemo imati dalje. Ovo može da bude odličan početak nečeg novog i unikatnog za NJPW, ali ujedno može da bude i jako loše iskorišćena prilika. Kao što sam već rekao, videćemo.

Gabriel Kidd, Tomoaki Honma and Togi Makabe vs. Ryusuke Taguchi, Yuji Nagata and Satoshi Kojima

Vrlo zanimljiv početni i meč i pored toga vrlo zanimljiva kombinacija kečera. Nisu klasično kao što to obično biva spajali YL nego su ih protegli kroz sva tri meča. Nagata i Kojima su zaista bili izvanredni, ostatak ekipe klasika. Zanimljiv početka eventa.

**

Yota Tsuji, Toru Yano and Tomohiro Ishii vs. BUSHI, Hiromu Takahashi and SANADA

Ovde smo imali nekoliko zaista izvanrednih momenata, najupečatljiviji od njih bi svakako bio duplo vezivanje (Yano i Tsuji). Sem tih nekoliko divnih trenutaka, sve u svemu ništa novo. Imali smo prilike da u ovakvom i sličnom sastavu gledamo CHAOS i L.I.J. tokom trajanja čitavog kupa.

**1/2

Yuya Uemura, Master Wato and Hiroyoshi Tenzan vs. DOUKI, Yoshinobu Kanemaru and El Desperado

Rekao sam juče da mi debut meč Wata nije bio ništa posebno, ali ovde se već utisak popravio. U suštini ne znam zašto je već odvučen u jednu stranu, već posle prvog meča. Više mislim da s obzirom da je treniran u CMLL-u bio bolji za L.I.J. posebno jer sada nema EVILA. Proglasio je rat nad Suzuki-gunom komentarišući meč protiv DOUKI-ja i sledeći na tapetu je Kanemaru. Može ovo da bude odličan Jr. meč. Kanemaru je ponovo u ovom meču bio izvanredan i sve u svemu ovo je bio jako lep intro za ono što sledi. Mogao bi čak da bude odličan meč i Suzuki/Wato. Videćemo vreme će pokazati šta nas čeka.

***

Hirooki Goto and Kazuchika Okada vs. Taiji Ishimori and Yujiro Takahashi

Nešto Okada nije bio ok u ovom meču. Nadam se da nije kojim slučajem povređen jer bi to baš imalo drastično negativne posledice na trenutno stanje. Bio je sporiji nego obično, a s obzirom da je Goto jako malo učestvovao u samom meču, to se drastično ogledalo u kvalitetu istog. Ne znam možda jednostavno nisam navikao da gledam malo lošijeg Okadu. BC je bio sasvim solidan, kao i juče i mislim da bi komotno mogli da budi sledeći u redu za tag pojas. Slabiji meč nego očekivan svakako.

**

Shingo Takagi vs. SHO (NEVER OPENWEIGHT TITLE MATCH)

Sva tri meča za titulu su bila (svaki na svoj način) izvanredna. Krećemo prvo od meča za NEVER titulu. Na papiru deluje da ova dva rvača zaista nisu kompetentna, ali su maestralnu priču uspeli da stvore. Psihologija meča je zaista bila izvanredna i sviđa mi se što NJPW ipak ima viziju šta može da uradi sa SHO-om s obzirom da mu je tag partner povređen. Dosta je bio hard hitting meč i SHO je zaista mogao da se nosi s ovim. Neverovatno izveden meč i zaista svaka preporuka za sva tri od mečeva za titulu (da se ne ponavljam).

****1/2

Hiroshi Tanahashi and Kota Ibushi vs. Taichi and Zack Sabre Jr. (IWGP TAG TEAM TITLE MATCH)

Nisam očekivao nešto ovako dobro zaista. Skoro ceo turnir su gradili ovaj meč, pa čak i pre toga i očekivao sam nešto drugačije. Mislio sam da će da bude neka vrsta heel meča kao što su bili singles mečevi Taichi/Ibushi i Taichi/HIroshi. Ne imali smo zaista izvanredan meč i svu snagu njihove tag divizije. Ne kažem da nije bilo nikakvih heel momenata (ipak pričamo o Suzuki-gunu), ali nije postojalo u toj meri da uništi uživanje u samom meču. Ibushi i Taichi su zaista bili MVP ovog meča. Obojica su maltene skoro sami izgurali eo meč. Kickovi, backflipovi i odlična dinamika back and forth. Prelep tag meč za gledanje. Zbog ovakvih stvari se i gledaju tag mečevi u suštini.

*****

Tetsuya Naito vs. EVIL (IWGP HEAVYWEIGHT/ IWGP INTERCONTINENTAL TITLE MATCH)

Ne znam kako ovo uopšte da počnem. Razumem obe strane i obe strane donekle imaju smisla u svojim argumentacijama. Ne bih da zvučim kao da relativizujem stvari, ali trenutno nije bitno šta se desilo na Dominonu nego šta će da se dešava posle toga. Nije tajna da sam navijao da Okada ne pobedi kup jer bi u tom slučaju uzeo obe titule (a iskreno sam smatrao da još nije vreme za to). Imao sam utisak da će neko iz L.I.J da osvoji, ali nisam ni sanjao da će EVIL da osvoji obe titule. Ovo je mnogo dobra odluka po meni iz mnogih razloga. Prva stvar je jako očigledna, a to je da sada više nego ikada treba mnogo više main eventera. U trenutnom sazivu samo Okada i Naito ulaze u kategoriju ljudi koji mogu da osvoje titulu, a smatram da to sada zaista nije potrebno dok se stvari na svetskom nivou ne regulišu. Neko je morao da se pojavi nov i da stvori malo turbulencija. Da li je EVIL dobra odluka? Hipotetički da i oba meča (posebno mislim na ovaj) su pokazali da on ima nenormalno potencijala. Posebno u toj heel personi. Evo pogledajte card za Dominon. Tu su maltene svi kečeri koji su im trenutno dostupni. Kažite nekoga kome biste pre dali pojas, a da nije Okada i Naito. Ne postoje i to je mnogo veliki problem. Bullet Club je vratio svoj status i to je odlična stvar. Ovo je opet samo ogranak tj. japansi deo BC.

Druga stvar o kojoj bih hteo da pričam, a da nije vezana za sam izbor EVILA je kako će da se ponašaju sa njim kao šampionom. Mnogo bitna stvar. Samo se nadam da neće da bude tranzicioni šampion dok prvom prilikom ne pusti titulu nazad Okadi ili Naitu. Ima mnogo dobrih protivniha s kojima može da radi, a da ne pusti titulu Hiromu/SANADA/Goto/Suzuki/Ishii/Ibushi pa čak i Tanahashi. Intercontinental titulu mislim da treba da pusti što pre i nadam se da će to da bude Naito jer kad se sve sabere i oduzme jeste ovo mnogo loš potez za njega lično, ali generalno gledano odličan potez. Hw titulu mislim da treba da drži do WK-a i tu da pusti nekome (verovatno Okada, ali šta je tu je). Čisto sumnjam da će bilo šta od ovoga da se desi, ali eto dozvoljeno mi je da maštam.

Meč je bio odličan i jedan od top 3 face/heel mečeva koje sam imao prilike u životu da vidim. Početak sa vrtenjem oko ringa nakon toga dva fantastična spota i sa komentatorom i sa sudijom. Jednostavno mislim da je ovde on u punom smislu te reči EVIL i to mi se mnogo sviđa. Onaj spot sa stolom je bio isto fantastičan, čak sam i pomislio da je Naito loše pao jer mi je delovao malo botchovano. Razmena udarca na kolenima je bila baš badass i kraj mi se iskren da budem jako svideo. Ovo ima sve što treba da ima. Svaki kvalitet koji jedan heel šampion treba da ispuni EVIL to ima. Iznad očekivanja svakako.

*****1/2

Videćemo šta nosi dan, šta nosi noć kao što sam već rekao. Simpatični mečevi su najavljeni pre svega Shingo/Despy i Hiromu/EVIL. Baš me interesuje šta će da se dešava ovog leta sa NJPW, ali svakako jedva čekam. Nadam se da je ovo početak nečeg mnogo dobrog, a ne nečeg katastrofalnog (po mom mišljenju).
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24455
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Dominion 2020

Post Postao/la Maki »

Lično bih otišao u Japan i obračunao se sa Gedom ako Naito opet bude oko IC titule.
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Dominion 2020

Post Postao/la Maridius98 »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Lično bih otišao u Japan i obračunao se sa Gedom ako Naito opet bude oko IC titule.
Verujem brate. Razmišljam sve vreme ko bi mogao da bude novi IC šampion i ništa mi ne pada na pamet.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10312
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Dominion 2020

Post Postao/la Markovic619 »

Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Lično bih otišao u Japan i obračunao se sa Gedom ako Naito opet bude oko IC titule.
Verujem brate. Razmišljam sve vreme ko bi mogao da bude novi IC šampion i ništa mi ne pada na pamet.
Mislim da bi SANADA mogao IC titulu uzeti ipak su bili Tag Team partneri
Avatar
Storm
Rank 4
Rank 4
Postovi: 92
Pridružen/a: 01 pro 2016, 16:12
7
Lokacija: Split
Kontakt:
Status: Offline

Dominion 2020

Post Postao/la Storm »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Pa da je obranio postoje samo dvije opcije braniti - okada. I never win a big one goto.

Tana i kota su trenutno tag, ospreay i white nedostupni...
Pa mogli su mu dati još koju odbranu.
tu se u potpunosti slažem!
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Suzuki ne. Njegovo vrijeme je prošlo.
Ishiii - bojim se da on neće biti prvak ovdje. Ja smatram da zaslužuje, al bojim se da niš od njega.
Koliko god volim Ishiia mislim da bi bio jako loš šampion. On je zabavan wrestler sa dobrim mečevima ali on je samo to, lik koji voli tučnjavu. Kao šampion bi bio jako plitak i njegovi mečevi nebi bili ništa posebno, zato njegovi prošli reignovi sa never titulom su svi zaboravljeni. On bi vjerovatno prošao kao Omega, ako ne i gore.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24455
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Dominion 2020

Post Postao/la Maki »

Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Lično bih otišao u Japan i obračunao se sa Gedom ako Naito opet bude oko IC titule.
Verujem brate. Razmišljam sve vreme ko bi mogao da bude novi IC šampion i ništa mi ne pada na pamet.
Radije bih da nema pojas nego da opet uzima IC.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Dominion 2020

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST Mislim da bi SANADA mogao IC titulu uzeti ipak su bili Tag Team partneri
Sanada bi bia odličan izbor, ako je iko taj koji uvik lovi a nikako da uvati to je on, solidan reign s IC titulom bi za njega napravia čuda.
slika
Avatar
Storm
Rank 4
Rank 4
Postovi: 92
Pridružen/a: 01 pro 2016, 16:12
7
Lokacija: Split
Kontakt:
Status: Offline

Dominion 2020

Post Postao/la Storm »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Lično bih otišao u Japan i obračunao se sa Gedom ako Naito opet bude oko IC titule.
Verujem brate. Razmišljam sve vreme ko bi mogao da bude novi IC šampion i ništa mi ne pada na pamet.
Radije bih da nema pojas nego da opet uzima IC.
Problem je što će više sa njom? Napravio je za titulu više nego Nakamura po mom mišljenju i napravio je skoro jednako važnom kao glavnu titulu, ali bio je šampion svako malo od 2017. On više nema što napraviti i sve je osvojio, bio je čak i prvi grand slam šampion NJPWa kad se sve pogleda. Njemu treba taj jedan dobar reign sa glavnom titulom jer iskreno sve je napravio i samo mu to fali, a jebeno je over.
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Dominion 2020

Post Postao/la ejdzejp1 »

ne mogu se oteti dojmu da je na mjestu EVILa trebao biti White, a na mjestu Yujira KENTA, a Gedo ne mijenja svoje booking patterne ni pod koju cijenu. u svakom slučaju, Okada vjerovatno ide na titule na WK i to je način kako će razdvojiti IC od heavyweight titule. Naito će vjerovatno opet zaglaviti sa IC titulom.

što se tiče samog showa, bio je dobar. Dva odlična meča u vidu Shingo vs SHO (sa post match izazovom od Despya, što jedva čekam), te Golden Lovers vs Dangerous Tekkers (Taichi i ZSJ bi mogli biti jako dobri šampioni, Tana i Ibushi su bili ok ali više se činilo da drže titule zato što trenutno nemaju ništa pametnije za raditi).

Naito/EVIL je bio vjerovatno najgori New Japan main event koji sam ikad gledao. Kada najzanimljiviji trenuci meča uključuju Milana, Red Shoesa i Hiromua, od kojih niko nije dio meča, sve je jasno kao dan. Bilo je dobre psihologije i storytellinga, ali se to izgubilo u svemu ostalome. EVIL je uradio možda 3 poteza kroz cijeli meč koji je trajao preko 35 minuta ako se ne varam. Dobili smo klasični BC shitfest takođe, a to je rijetko kad dobro. Djelovalo je kao neki dugački angle što takođe nije dobro kad meč traje toliko koliko je trajao.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10312
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Dominion 2020

Post Postao/la Markovic619 »

Dave

Kojima & Taguchi & Nagata vs. Makabe & Honma & Kidd : 2.25
Sanada & Hiromu & Bushi vs. Ishii & Yano & Tsuji : 3.5
Douki & Kanemaru & Desperado vs. Tenzan & Wato & Uemura : 2
Yujiro & Ishimori vs. Okada & Goto : 1.75
Shingo vs. Sho : 4.5
Tanahashi & Ibushi vs. ZSJ & Taichi : 4.25
Evil vs. Naito : 2.75
Odgovori