AEW ženska divizija

All Elite Wrestling
Odgovori
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

AEW ženska divizija

Post Postao/la Maki »

Kada već imamo teme sedmice za WWE, zašto da ih nemamo za drugu najveću američku kompaniju. Dakle, All Elite Wrestling je postigao dosta toga, pružio nam je veliki broj sjajnih momenata, od hardcore mečeva do tehničkih masterpieceova, od tornado tagova do empty arena brawlova. I dok su muška singles i tag divizija u sjajnom stanju sa tonom fenomenalnih kečera, isto se ne može reći za žensku diviziju, makar je to moje mišljenje. Ženska divizija je definitivno najslabiji dio AEWa. Po mom mišljenju postoji nekoliko razloga:

1. loš izbor šampiona. Riho i Nyla Rose. Prvo, Riho. Jednostavno je bila pogrešan izbor za šampionku, pogotovo prvu. Možda je ona bila popularna, ali mislim da je idalje bila pogrešan izbor. Nije znala engleski pa nije mogla imati promoe, veličina joj je bila problem, ja nisam Vince McMahon pa da volim samo steroidne bildere, ali Riho je bila baš mala a mnogo puta je dobila daleko veće od sebe. U redu je nekoliko puta, ali ne toliko puta. Takođe bilo je perioda kad se nije ni pojavljivala jer živi u Japanu no to je samo jedan dokaz više da nije trebala biti šampionka. Eh, sad dolazimo do Nyle Rose. Ja ne znam šta da mislim o Nyli Rose, nije Nia Jax lol, no nekako mi je meh sveukupno. Ne ostavlja mi neki utisak.

2. odlazak Kylie Rae. Mislim da je očito da je Kylie trebala biti top babyface u diviziji i da je njen odlazak stvorio veliku rupu koju AEW nije popunio.

3. oslanjanje na Japanke. AEW se previše oslanja na Japanke. Prva šampionka im je bila Japanka, prvi title meč na PPVu im je bio Japanka vs Japanka, najvjerovatnija naredna šampionka je takođe Japanka. Mislim, nemam ja ništa protiv joshija, no ne može se američka kompanija oko njih graditi. Od šampionke se na kraju ipak očekuje da odradi i neki promo u ringu i neki vignette. Iako se to može napraviti i kod Japanki sa subtitleovima ili preko managera, to treba biti u razumnoj mjeri. I onda se postavlja pitanje: koliko od tih Japanki ima AEW kao primarnu promociju? Hikaru Shida ima ja msm, ali je ona jedina. Prije korone, Nyla Rose je trebala ići protiv Bee Priestley koja nije Japanka, ali joj je primarna promocija Stardom. Jbg, ne možeš staviti titulu na nekoga ko će možda imati drugih obaveza kad ga ti trebaš ili ko će se možda polomiti u Japanu dok ima tvoj pojas.

I na kraju pitanje: kako dalje? @Eumaus The Swineherd se neće složiti, ali Britt Baker. Realno je od svih Amerikanki AEW u nju uložio najviše, popravlja se u ringu i ima malo zanimljiviji gimmick kojem treba dorade, ali ima potencijala. Bolja mi je to opcija od bilo koje druge. I mislim da nisu trebali rasformirai Nightmare Collective. Da, fanovi su bitchali i AEW je brže-bolje prekinuo to, ali bismo makar imali neki heel stable koji bi mogao nešto napraviti.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57895
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Tema sedmice: kako popraviti AEW žensku diviziju?

Post Postao/la Sherpa »

Ja mislim da imaju dosta zanimljive cute ma rosteru kojima samo treba vremena. One nemaju luksuz da ih mnogi poznaju od prije, kao što su im singles muška i tag divizija imali. Tako da moraju graditi maltene od nule, moraju upoznati ljude s njima, a nisu ih mogli staviti u prvi plan pošto su morali staviti fokusnna poznato. Tek su pol godine tu.

Riho im je dizala brojke i mislim da je bila ok šampion. No nike to puno značilo kada nije dobila nikoga jakoga. Jedino realno ime u diviziji ke bila kong. Zato ništa nije imalo osjećaj važnosti.

Njima treba tijekom korome hrpa vinjeta da ih sve predstave, a nakon tog malo više vremena ma ekranu
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Tema sedmice: kako popraviti AEW žensku diviziju?

Post Postao/la Maki »

Koga oni zapravo imaju na rosteru? Meni se njihov ženski roster čini dosta mal. Možda ih je više na Darku.
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10358
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Tema sedmice: kako popraviti AEW žensku diviziju?

Post Postao/la Markovic619 »

1. Prerano su uveli titulu
Nisu morali na prvom Dynamiteu dobit prvu ikad šampionku, mogli su sačekat par mjeseci da vide kako će se razvijat ženska divizija, ko će bit full-time a ko ne.

2. Loš izbor šampionki
Prva ikad šampionka Riho slabo se pojavljivala, druga ikad šampionka Nyla Rose se još slabije pojavljuje. Trebaju stavit titulu na nekog ko će uvijek biti tu. Hikaru Shida ili Britt Baker su najbolje opcije trenutno na rosteru. Bilo ko od njih dve je dobra opcija.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57895
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Tema sedmice: kako popraviti AEW žensku diviziju?

Post Postao/la Sherpa »

Nyla se slabo pojavljuje od kada je korona. Do tada se pojavljivala.

@maki wiki kaže da imaju 18 žena, gdje broje i menađerice (koje znaju hrvati, čak i brandi samo ne pretjerano dobro)
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Tema sedmice: kako popraviti AEW žensku diviziju?

Post Postao/la Maki »

Aha. A dobro to nije malo, ali pretposavljam da se tu broje i Riho, Yuka i one koje nisu primarno AEW.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57895
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Tema sedmice: kako popraviti AEW žensku diviziju?

Post Postao/la Sherpa »

Da, broje i kong kao trenericu primjerice.

I dalje kažem da im primarno treba vremena. Pa za koliko od tih cuta su ljudi znal prije aewa? Nemreš očekivati da odjednom postanu zvijezde.

Mislim da i fanovi traže sve odmah sada odmah. Da se razumijemo, ja mislim da stanje nije bajno, ali da to nije smak svijeta za kompaniju koja ima tek šest mjeseci showa. Kolik je konkurenciji trebalo da žene postanu relevantne? I pri tome ne gledam samo wwe nego i impact ili pak roh. Puno manje imena je u ženskom wrestlingu nego u muškom.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Tema sedmice: kako popraviti AEW žensku diviziju?

Post Postao/la Maki »

Nije katastrofalno, ali mislim da ne bi bilo loše poduzeti neke korake. Jer realno ovako ne ide. Razumijem ja da treba vremena, ali ni 6 mjeseci nije baš malo, a divizija cijelo to vrijeme stagnira. Naravno da ne mogu biti na nivou muških, no ipak mislim da i sa ovom divizijom mogu dosta bolje.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tema sedmice: kako popraviti AEW žensku diviziju?

Post Postao/la HunterDX »

Bilo bi dobro da vremenom izgrade par svojih devojaka, ali će im svakako trebati i par zvučnih imena, tako da mislim da će vreme da učini svoje, trenutno stoje jako nisko što se tiče ženske divizije.
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10358
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Tema sedmice: kako popraviti AEW žensku diviziju?

Post Postao/la Markovic619 »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Koga oni zapravo imaju na rosteru? Meni se njihov ženski roster čini dosta mal. Možda ih je više na Darku.
Full-Time: Nyla Rose, Shida, Baker, Statlander, Big Swole, Anna Jay, Saddie Gibbs, Shanna.

Nastupaju za druge promocije: Riho, Sakazaki, Sakura, Priestley.

Managers: Brandi, Bunny, Bates, Ford.

+Awesome Kong i ona Mel.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Tema sedmice: kako popraviti AEW žensku diviziju?

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOSTPa za koliko od tih cuta su ljudi znal prije aewa? Nemreš očekivati da odjednom postanu zvijezde.
Daću svoju neku perspektivu. Ja kad sam krenuo sa AEWom znao sam Elitu i likove koji su bili u WWEu. Nisam znao za MJFa, za Darbya, za Sammya, za Santanu i Ortiza sam čuo, ali nisam gledao, isto za Lucha Brose, za mnoge druge. Ali većinu tih gore nabrojanih sada smatram zvijezdama ili makar potencijalnim zvijezdama iako ih znam svega malo ispod godinu dana. Isto važi i za žene, nisam znao nijednu od njih sem Awesome Kong i Aje Kong, ali razlika je što, osim Britt Baker, nijednu trenutno ne smatram izgrađenom niti pretjerano upečatljivom. I u tome je razlika.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Tema sedmice: kako popraviti AEW žensku diviziju?

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST ali Britt Baker
Ma znam da su u nju uložili najviše truda i to sve tako da je logično da je ona iduća ili bar ubrzo prvakinja, u suprotnom u najmanju ruku propada taj trud a to mi je još gluplje od Britt kao prvakinje :mrgreen: Meni je više problem šta imaju zanimljivijih, talentiranijih i karizmatičnijih ljudi od nje koji su tribali dobit taj build umisto Britt al šta je tu je.

Po meni divizija nije počela idealno, bilo je grešaka i nagađam da će ih bit, al osobno ih u glavi uspoređujem gotovo isključivo s ROH-om jer su i jedna i druga kompanija u sličnim situacijama šta se tiče te divizije (kasni početak, manjak kredibilnih ljudi/manjak ljudi uopće, puno joshia) i u usporedbi s njima AEW ženska divizija bar nije DOA i ima potencijala.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tema sedmice: kako popraviti AEW žensku diviziju?

Post Postao/la HunterDX »

Mada su im i priče dosta slabe kod žena, pored toga što će im trebati vremena, mogli bi malo više da se potrude oko njih.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24619
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Tema sedmice: kako popraviti AEW žensku diviziju?

Post Postao/la Maki »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST ali Britt Baker
Ma znam da su u nju uložili najviše truda i to sve tako da je logično da je ona iduća ili bar ubrzo prvakinja, u suprotnom u najmanju ruku propada taj trud a to mi je još gluplje od Britt kao prvakinje :mrgreen: Meni je više problem šta imaju zanimljivijih, talentiranijih i karizmatičnijih ljudi od nje koji su tribali dobit taj build umisto Britt al šta je tu je.
A moguće je, no realno u ovom trenutku ne vidim ko može umjesto Britt. Već sam rekao da ne smatram da trebaju stalno u Japanke ulagat niti da trebaju stavljati titule na nekog ko nije primarno AEW (Bea).
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57895
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Tema sedmice: kako popraviti AEW žensku diviziju?

Post Postao/la Sherpa »

Ali svi su oni donekle bili izgrađeni i prije. Puno bolji po pitanju svih wrestling aspekata zbog toga što imaju više iskustva. Dal su mogli bolje s pričama, jwsu. Ali jesu l te cure trenutno sposobne odraditi isti posao u ringu i na micu kao mjf ili allin. Vjerojatno nisu. Ne još.
slika
Odgovori