Tehnologija

korak naprijed

Nasumični razgovori
Odgovori
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8779
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tehnologija

Post Postao/la Wulf7X »

Zanima me mišljenje o električnim automobilima, jesu li oni budućnost i hoće li preuzeti primat nad standardnim automobilima, kako će uticati na privredu i društvo pogotovo što u nekim zemljama izazvana energetska kriza sa povećanjem potrošnje struje, hoće li to zaživeti kod nas...i na kraju jesu li oni zaista "čistiji" i ekološki prihvatljiviji? :think:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58241
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tehnologija

Post Postao/la Sherpa »

Da. To je budućnost. Najveći problemi su udaljenost koju mogu prevaliti (što se iz godine u godinu povećava) i problem s baterijama u dva aspekta - još uvijek se znaju samozapaliti i imaju problema da reciklažom istih.

Mislim da neovisno o tom problemu stvaraju manje zagađenja.

I još jedna zanimljiva stvar je ta da bi ih danas već rasprostranjeno imali da naftna industrija nije opako stopirala razvoji istih.
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3047
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Re: Tehnologija

Post Postao/la lemonzoo »

Trenutno ih se isplati kupiti jer je besplatno tankanje. Ne znam dokle.
Uvijek u pravu.
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Tehnologija

Post Postao/la Mary »

Savjet: Nikako ne trosite novac na smece od Chromebooka.
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Re: Tehnologija

Post Postao/la Maridius98 »

Zna li neko kako da rešim problem "crnila" na kameri? U suštini, ništa se ne vidim, s tim da se pomeraju pikslei povremeno, kao signal da kamera radi. Za sada sam probao da updejtujem drajvere, restartujem iste, updejtujem windows, deinstaliram drajvere i da ih ponovo instaliram i čak nešto preko konfiguracija što sam našao na jutjubu. Ne mogu da shvatim da li kamera prosto ne radi ili ima neki problem koji ne vidim.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58241
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tehnologija

Post Postao/la Sherpa »

Si skinuo drajvere?
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Re: Tehnologija

Post Postao/la Maridius98 »

Sherpa je napisao/la: 25 pro 2021, 01:17 Si skinuo drajvere?
To sam prvo probao.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58241
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tehnologija

Post Postao/la Sherpa »

Tek sad vidim da si spomenuo. Zvučati će glup, no jesi fizički provjerio dal ima kaj na kameri. Zvuči ko da si prošao kroz sve i da ti je kamera defektna
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12345
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Tehnologija

Post Postao/la Rio146 »

Wulf7X je napisao/la: 19 lis 2021, 23:01 Zanima me mišljenje o električnim automobilima, jesu li oni budućnost i hoće li preuzeti primat nad standardnim automobilima, kako će uticati na privredu i društvo pogotovo što u nekim zemljama izazvana energetska kriza sa povećanjem potrošnje struje, hoće li to zaživeti kod nas...i na kraju jesu li oni zaista "čistiji" i ekološki prihvatljiviji? :think:
Nema šanse. Kao prvo sam proces proizvodnje baterije je užasno zagađujuć. Kao drugo sve te baterije s vremenom treba negdje odložiti, koje ponovno nisu dobre za prirodu. Čak sam čitao negdje da Dizelski motor pređe oko 50.000km, dok se elektro auto tek proizveo. Upravo zbog baterija. A i neki dan sam čitao članak da je kobalta i litija sve manje i manje.

https://www.logicno.com/novac-posao-eko ... odina.html

Druga stvar, trenutno je na dosta mjesta besplatno punjenje struje. Pitanje je do kada? Koliko znam grad Osijek je dao 3 godine besplatne nakon toga će se plaćati. Za druge gradove ne znam. Ajmo uzet neki okvirni/grubi prosjek da elektro auta troše oko 15 kWh na 100 kilometara. kWh struje košta oko 0,50 €. 0,50x15=7,50€. Znači za 7,50€ možeš preći 100 kilometara. Litra dizela je 1,50€. Recimo da za 10€ napraviš 100 kilometara, ali uvijek ima ali. Da bi jedan elektro auto napravio 100 kilometara po tim uvjetima, uvjeti moraju biti savršeni. 1. Nebi se smjelo voziti brzo. 2. klima/grijanje bi moralo biti isključeno. 3. navi, grijači sjedala/volana bi trebali biti isključeni jer sve to crpi energiju, tako da auto koji bi u najboljim uvjetima mogao proći 100 km, to lagano pada na 60-70 u malo extremnijim uvjetima. Što onda u konačnici ispada jednako. Plus na dosta mjesta se plaća parking dok se puni elektro automobil.

Treća stvar, je naravno opskrba. Zamisli jedna ulica. U ulici 10 zgrada u svakoj zgradi 10 stanova, i u svakoj zgradi 15 ljudi ima automobile. To je 150 automobila. Ljudi dođu kući poslije posla i stave ga puniti. Ok, neće svi ali od 150 auta ajmo reći da će barem 50 ići na punjenje. To je samo jedna ulica. U kvartu imamo 30 ulica. 50x30=1500 automobila. U svakom kvartu bi onda trebala biti elektrana da opskrbljava sve aute, frižidere, kompjutore, friteze, fenove i sve šta ima veze sa strujom, a to je budimo realni nemoguće. Bio bi preveliki utrošak.

To je samo mlaćenje prazne slame jer autoindustrija treba nešto da bi prodala automobile. Ukini ovo, da bi ljudi mogli kupiti nešto novo.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Re: Tehnologija

Post Postao/la Maridius98 »

Tron aplikacija sve rešila. Preporučujem svima da urade sken s njom. Čak je skinuo i mrtvi Skype i OneDrive.
slika
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17666
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Online

Re: Tehnologija

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Padao mi je po pločicama, parketu, laminatu. U lokve vode, snijeg itd. I ništa mu nije. Razmišljam uzeti jači model, jer su stvarno isplativi.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17539
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Offline

Re: Tehnologija

Post Postao/la Dynamite 7 »

Padao je i ništa mu nijeeeeeeeee.
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Lokacija: Usa
Status: Offline

Re: Tehnologija

Post Postao/la TheBesir »

Treba mi savjet.

Displej mog mobitela (Samsung Galaxy j6) se pokvario. Popravka je mozda oko 50e. Imam ga od 2018 i radio mi je perfektno, samo eto displej otiso.
Sad imam dvije opcije: da li da ga popravim ili kupim novi.

Ako ni kupovao novi ulozio bih nekih 300e.
Malo sam guglao, za tu cijenu se preporucuje Galaxy A32.
Pa imate li vi neki prijedlog pored toga? Jedino sto prihvatam su Samsung i Iphone. Jedini Iphone priblizan toj cijeni je Iphone SE 2020. Pa ne znam kakav je on.

Eto ako imate neki savjet unaprijed hvala,
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58241
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Tehnologija

Post Postao/la Sherpa »

Nemoj iphone, ne ispalati se. Zlatno doba iphonea je prošlo, danas kaskaju kvalitetom po prevelikim cijenama.

I nemoj gledati samo samsung i apple, ima i drugih stvari na tržištu koje nude zbilja dobre stvari
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3047
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Re: Tehnologija

Post Postao/la lemonzoo »

Sve A klase od Samsunga koje sam vidio nisu bile nešto, S je puno bolji.
Uvijek u pravu.
Odgovori