Wrestling Wars

WWE vs AEW

Za sve druge wrestling stvari
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Wrestling Wars

Post Postao/la Maki »

AEW za sve sem žena a sa ženama su jednaki. Džaba što WWE ima jači roster kad oni to protraće. AEW tavori sa ženama takođe ali makar nemaju 26sekundne squasheve potencijalnih zvijezda.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Wrestling Wars

Post Postao/la Maki »

The A-Lister je napisao/la: 20 lis 2021, 13:20 Imaju tu neku raznolikost. Gledaj npr. kako bookiraju jedni i drugi luchadore i Japance.
Sa ženama ih je sjebalo forsiranje Japanki.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17990
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Wrestling Wars

Post Postao/la Hangman98 »

Je li ono, ispocetka, Kenny bio zaduzen za zensku diviziju? Mislim da je zato bio ogroman val japanskih hrvacica. Mada dobili su Shidu pa se to ispostavilo kao ok potez.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Wrestling Wars

Post Postao/la Maki »

Hangman98 je napisao/la: 20 lis 2021, 13:39 Je li ono, ispocetka, Kenny bio zaduzen za zensku diviziju? Mislim da je zato bio ogroman val japanskih hrvacica. Mada dobili su Shidu pa se to ispostavilo kao ok potez.
Jeste i vidjelo se to. Ali mislim da je to bio pogrešan početak. Prva šampionka im je bila osoba koja ne zna engleski i koja, ajmo biti iskreni, ne izgleda nimalo impozantno i uvjerljivo. Ako se dobro sjećam sve mečeve je dobijala na roll up što naravno nikad nije prije viđeno da bi onda odjednom nestala. Prvi ženski title meč na prvom PPVu im je bio Riho vs Sakura što je možda za joshi fanove zanimljivo ali za širu američku publiku dosta manje. Neko poput Yuke Sakazaki i Maki Itoh hoće pokupiti neko interesovanje ali su to isto tako gimmicki koji lako mogu imati i drugačiji ishod.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17990
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Wrestling Wars

Post Postao/la Hangman98 »

Maki je napisao/la: 20 lis 2021, 13:46
Hangman98 je napisao/la: 20 lis 2021, 13:39 Je li ono, ispocetka, Kenny bio zaduzen za zensku diviziju? Mislim da je zato bio ogroman val japanskih hrvacica. Mada dobili su Shidu pa se to ispostavilo kao ok potez.
Jeste i vidjelo se to. Ali mislim da je to bio pogrešan početak. Prva šampionka im je bila osoba koja ne zna engleski i koja, ajmo biti iskreni, ne izgleda nimalo impozantno i uvjerljivo. Ako se dobro sjećam sve mečeve je dobijala na roll up što naravno nikad nije prije viđeno da bi onda odjednom nestala. Prvi ženski title meč na prvom PPVu im je bio Riho vs Sakura što je možda za joshi fanove zanimljivo ali za širu američku publiku dosta manje. Neko poput Yuke Sakazaki i Maki Itoh hoće pokupiti neko interesovanje ali su to isto tako gimmicki koji lako mogu imati i drugačiji ishod.
Slazem se, mislim da su napravili gresku iz razloga sto postoji kulturalna barijera te gimmick-i koji prolaze u Japanu i koje obnasaju japanske hrvacice i koji su tamo nenormalno over ne prolaze tako dobro kod Amerikanaca. (Naravno da postoje ljudi koji vole takav stil, ali pricamo sa gledista prosjecnog americkog wrestling fana). Recimo onaj triple t. mec izmedju Nyle,Britt i Rea (plus Kong) je nesto na cemu su trebali graditi zensku diviziju. I to su uprskali sa bezveznim storyline u koji su stavili Kong, te sto je Rea zbog nekih privatnih razloga napustila AEW (iako su je vidjeli kao AEW verziju face Bayley karaktera). Kad na to dodas prvobitni izgled AEW zenske titule... zaista je bilo tesko uzeti citav taj paket za ozbiljno.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Wrestling Wars

Post Postao/la Maki »

Upravo to. Prava riječ. Kulturalna barijera. Recimo Maki Itoh se naslanja na svoj raniji život kao jpop idola ali u Americi rijetko ko prati jpop i ne mogu pohvatati te neke detalje. Prosječan Amerikanac teško da će prihvatiti kad Sakazaki viče YAYAYAYA. Zato bih volio ako AEW opet bude dovodio iz ToJo da ovaj put dovedu Miyu Yamashitu jer Miyu nema nikakav specifičan gimmick a jedna je od najboljih tamo.
Ja mislim da ih je baš taj odlazak Kylie Rae poremetio odmah na početku. Odmah su izgubili jednog facea koji je očito trebao biti visoko pozicioniran.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17990
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Wrestling Wars

Post Postao/la Hangman98 »

Maki je napisao/la: 20 lis 2021, 14:04 Upravo to. Prava riječ. Kulturalna barijera. Recimo Maki Itoh se naslanja na svoj raniji život kao jpop idola ali u Americi rijetko ko prati jpop i ne mogu pohvatati te neke detalje. Prosječan Amerikanac teško da će prihvatiti kad Sakazaki viče YAYAYAYA. Zato bih volio ako AEW opet bude dovodio iz ToJo da ovaj put dovedu Miyu Yamashitu jer Miyu nema nikakav specifičan gimmick a jedna je od najboljih tamo.
Ja mislim da ih je baš taj odlazak Kylie Rae poremetio odmah na početku. Odmah su izgubili jednog facea koji je očito trebao biti visoko pozicioniran.
Apsolutno i vidi se da fali neko na spram Britt ko je prirodan face i loveable karakter. Trenutno nemaju takav karakter u zenskoj diviziji. Tay moze biti top face al' u ulozi crazy latino chick, Kris kao "cudna djevojka iz zadnje klupe", ali to ne prolazi kod mladje publike. Jednostavno nemaju Baylay like karakter sa kojim bi se mladaja publika (najvise djevojcice/tinejdzerke) povezale i to im bas fali. Rae je bila savrsena za to.

Po meni, Maki Itoh ne moze funkcionisati u Americi ma koliko pokusavali. Cak mislim da bi guranjem takvih hrvaca dodatno degradirao zensku diviziju i pocela bi ismijavanja po twitteru jer to jedntavno ovdje ne prolazi. Nastetili bi sebi, a i hrvacici.
Shida je uspjela da se prilagodi jer ni ona nije bila neski "over the top" karakter. Ima tu dosta stvari iz svoje kulture, ali ih prestavlja na "pitak" nacin za americko trziste. Mislim da ona treba da bude prototip sta raditi u americi kao japanska hrvacica. Tako da taj prijedlog za Miyu uopste ne bi bio los jer bi se mogla lako prilagoditi po uzoru na Shidu.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Wrestling Wars

Post Postao/la Maki »

1. Probali su na početku Britt gurati kao facea ali nije išlo. Od početka su tu imali problem. Ali i oni su dijelom sami krivi. Nyla Rose je trebala biti prva šampionka.

2. Maki Itoh je komplikovana situacija. S jedne strane kod nekih hardcore wrestling fanova je popularna i bila bi popularna ali kod više casual fanova mislim da bi imalo i odbojnosti. Mnogima, uključujući mene, ta idol industrija tamo ne sjeda najbolje. To mi je iskreno najneugodniji dio joshi hrvanja. A Maki Itoh ima baš takav gimmick. Plus ne zna ni engleski. Iz AEW perspektive je bolje dovesti nekog kao što je Yuki Kamifuku koja tečno priča engleski jer se ipak očekuje da i neki promo odradiš.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17990
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Wrestling Wars

Post Postao/la Hangman98 »

Slazem se. Shida me je pozitivno iznenadila kako je dobro usavrsila engleski. Poslusaj onaj promo za mec sa Serenom Deeb, skoro kao naitive speaker. Ako onako nastavi i ako nestane ta barijera za promo na engleskom Shida je mozda najbolja opcija kao top babyface trenutno.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Wrestling Wars

Post Postao/la Maki »

U ovom trenutku da, ni nemaju bolju opciju. Ali iskreno sa Shidom maltene moraju od početka. Bila je godinu prvak ali ne bih rekao da je tako tretirana.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17718
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Wrestling Wars

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Kad su ju povukli s TV-a čim je dropala titulu. Ko da nikad nije bila prvak.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17990
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Wrestling Wars

Post Postao/la Hangman98 »

Cak je bilo meme-ova po twitteru o tome kako je stalno kao champ bila u publici na vecini show-a. Evo pronadjoh promo:
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Wrestling Wars

Post Postao/la Maki »

To je najveći problem bio. Ne može ti ženski prvak stajati u publici kao zadnji jobber. Cody, Omega, Bucksi, Moxley, Jericho nikad nisu bili tamo, a oni malo više pozicionirani kao jesu tipa MJF su nešto zabavno radili (MJF i Spears su kartali ako se dobro sjećam). Ali Shida je samo eto tu bila.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Wrestling Wars

Post Postao/la Maki »

Maki je napisao/la: 20 lis 2021, 14:04Zato bih volio ako AEW opet bude dovodio iz ToJo
Ili da otvore Forbidden Door sa Stardomom ali to sumnjam da će se dogoditi. No mislim da im je to bolja veza za joshijim od ToJoa.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17990
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Wrestling Wars

Post Postao/la Hangman98 »

Zelim da vjerujem da je promoless aspekt bio problem i rezultat takvog bookovanja te da ce sad biti bolje prikazana. Ali dobro si rekao, bukvalno moraju sa njom krenuti od pocetka sto vjerujem da paniraju i uraditi. Ide im na ruku ova odluka da Serena pobjedi u ovom zadnjem mecu. I ono razbijanje trofeja za 50 pobjeda salje poruku da ovo do sad ustvari nista ne znaci i da krecemo od pocetka.
Zadnja izmjena: Hangman98, dana/u 20 lis 2021, 15:03, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Odgovori