Tony Schiavone

All Elite Wrestling
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58319
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Tony Schiavone

Post Postao/la Sherpa »

Bilo bi bolje da je obukao HOOKicu
slika
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6715
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

Re: Tony Schiavone

Post Postao/la SwitchBlade »

Lay's čips je must dodatak. :lol:
slika
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1524
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Tony Schiavone

Post Postao/la Elite »

Maki je napisao/la: 16 tra 2024, 08:22 Sam Fingerpoke of Doom je više WWEov mit nego realnost. Nije taj potez upropastio WCW.
Samo što jeste. Dovoljno je da ukucaš na yt Fingerpoke of Doom i iščitaš komentare (i to najčešće od strane onih koji su tada pratili aktivno WCW) većina se slaže da je tim potezom počeo kraj WCW.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Tony Schiavone

Post Postao/la Maki »

Subjektivno.
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5449
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Re: Tony Schiavone

Post Postao/la ante »

Elite je napisao/la: 16 tra 2024, 15:10
Maki je napisao/la: 16 tra 2024, 08:22 Sam Fingerpoke of Doom je više WWEov mit nego realnost. Nije taj potez upropastio WCW.
Samo što jeste. Dovoljno je da ukucaš na yt Fingerpoke of Doom i iščitaš komentare (i to najčešće od strane onih koji su tada pratili aktivno WCW) većina se slaže da je tim potezom počeo kraj WCW.
Ne

WCW se i dalje držao sasvim dobro kroz ranu 1999. Kolaps je nastupio malo kasnije tokom proljeća

Čak i tu noć overrun s Goldbergom im je vratio 600k+ gledatelja koje su izgubili zbog Mankinda i Rocka, i ne samo da su vratili nego su dobili masu novih

Do sredine travnja, Nitro je 4 puta pao ispod 4.0 rejtinga. Superbrawl PPV s Hoganom i Flairom u main eventu je kupilo malo više ljudi nego St. Valentine's Day Massacre s Austinom i Vinceom u main eventu. Za publiku ne mogu naći podatke ali možemo pretpostaviti da su se i tu držali dobro jer su im svi PPVi do Great American Basha imali više od 15k+ gledatelja

Daleko više štete je napravio Hogan/Flair dupli turn s Uncesored 99, grozan novi set i logo (nevjerovatno mi je koliko je jeftinije WCW izgledao nakon rebrandinga, ne sumnjam ni najmanje da je i to otjeralo dosta ljudi), nWo priča koja nije imala nikakav završetak, dosta zvijezda se ili ozlijedilo ili otišlo na pauzu (Hogan, Steiner, Hall, Bret, Goldberg, Big Show i Jericho u WWE), heel turn Flaira, DDPa i Savagea. Svi ovi problemi su se krenuli gomilati dok je WWE ulazio u nikad vrući period s Austinom na čelu. Nisu imali šanse. WCW je imao promašaja i tokom 98. pa ljudi ni približno ne seru o Warrioru ili svrsi Wolfpaca koliko o FPOD
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Tony Schiavone

Post Postao/la Maki »

Taj novi logo je baš jedan od najgorih mogućih izbora. Klasični WCW logo je bio prepoznatljiv i lako čitljiv. Ona abominacija je bila užasna. Jedva si mogao prepoznati da to piše WCW.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18016
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Tony Schiavone

Post Postao/la Hangman98 »

Ja sam gledao onaj serijal na WWE networku, Mondy night wars, bas su opucali agendu da je objavljovanje Micka kao prvaka bio kraj za WCW.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Tony Schiavone

Post Postao/la Maki »

Zato što WWE hoće da predstavi da kraj WCWa ima veze sa njima a nema.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 18016
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Tony Schiavone

Post Postao/la Hangman98 »

A Russo fakat nije znao gdje tjera :lol:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58319
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Re: Tony Schiavone

Post Postao/la Sherpa »

Hangman98 je napisao/la: 16 tra 2024, 21:01 Ja sam gledao onaj serijal na WWE networku, Mondy night wars, bas su opucali agendu da je objavljovanje Micka kao prvaka bio kraj za WCW.
Slušati bilo što što wwe kaže o tom periodu treba sa puno zrna soli.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Tony Schiavone

Post Postao/la Maki »

Ljudi hejtaju Hogana pa se oko FPOD vrti priča.
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1524
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Tony Schiavone

Post Postao/la Elite »

Maki je napisao/la: 16 tra 2024, 21:06 Ljudi hejtaju Hogana pa se oko FPOD vrti priča.
Pa ne možeš osporiti da je FPOD jedna od najglupljih mogućih stvari ne u WCW, nego u celokupnoj istoriji pro - rvanja. Bukvalno kao da je Kodi noć nakon što je skinuo Romana odlučio da sam prepusti titulu u ime drugarstva.

Mada se Hogan bezrazložno hejta. To je mislim bila Nešova ideja. Bar sam tako čitao.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24859
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Tony Schiavone

Post Postao/la Maki »

Jeste bilo glupo to stoji ali nije bilo toliko destruktivno koliko bi WWE htio prikazati.
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5449
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Re: Tony Schiavone

Post Postao/la ante »

Elite je napisao/la: 16 tra 2024, 21:25
Maki je napisao/la: 16 tra 2024, 21:06 Ljudi hejtaju Hogana pa se oko FPOD vrti priča.
Pa ne možeš osporiti da je FPOD jedna od najglupljih mogućih stvari ne u WCW, nego u celokupnoj istoriji pro - rvanja. Bukvalno kao da je Kodi noć nakon što je skinuo Romana odlučio da sam prepusti titulu u ime drugarstva.

Mada se Hogan bezrazložno hejta. To je mislim bila Nešova ideja. Bar sam tako čitao.
FPOD u teoriji nije ni toliko loša ideja jer je značilo ujedinjenje 2 najjače frakcije u kompaniji i uvjeren sam da ljudi tu noć ne bi ni upola krizitirali da je Goldberg prošao redom kroz sve članove i razmontirao nWo za sva vremena. I FPOD nije ni najgora booking odluka vezana uz nWo, tu prednjači Starrcade 97 (mogu razumjeti da Sting nije bio sav svoj u to vrijeme, em nije bio u formi, em je bio nadrogiran do ibera, ali sjebali su godinu i pol priče za bezvezan završetak), Wolfpac koji u široj slici nije postigao ništa osim legao pod Hogana, te možda dodavanje Macho Mana u grupu (iako smo iz toga dobili probijanje DDPa u main event scenu i Savagea u Wolfpacu - to je bio masovan financijski uspjeh tako da nije sve bilo tako loše)
slika
Odgovori