AEW Dynamite

Tjedni show na TBS-u

All Elite Wrestling
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17859
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

AEW Dynamite

Post Postao/la Hangman98 »

Kao i za prosli Dynamite pokusacu dati svoje vidjenje show-a, tako da za one koji jos nisu pogledali SPOILER ALERT

1)Jungleboy vs Cole (3.5*)

Ocekivao sam dobar mec i momci su opravdali ocekivanja. Cole je odlican kao heel koga mozes voljeti, dok je Jungleboy ultimativni babyface i mislim da to ne treba da diraju nikad. Tehnicki jako dobar meci sto se i ocekivalo od ovog dvojca. Zavrsnica sa low blowom sto cuva Jungleboy-a da ne izgubi clean, a opet daje Cole-u kredibilitet da je sam porazio top up and coming zvijezdu kompanije.

Bryan promo (3*)

Nakon meca izlaze clanovi Elite i cut-uju promo koji biva prekinut od strane Bryana. "No-balls Kenny" chats postaju sve vise popularni i irnoicno oni ce vjerovatno i biti razlog kojim cemo dobiti drugi mec izmedju ova dva majstora. Uslijedio je klasican "WWE like" brawl izmedju Elite, Bryana i drugova (Kazerian Jurassic express itd.). Ne mogu reci da me impresioniralo, ali nije bilo ni tako lose. Bryan je toliko over da sta god uradi bit' ce podrzano od strane publike pa je to olaksica u svemu ovome.

2)Cody/Lee vs Dante/Sydal (3.0*)

Mec kao mec je bio solidan medjutim sta je interesantnije je promo nakon meca. Ocekivao sam neki klasicni heel turn Cody-a gdje ce se okrenuti protiv Arna i Lee optuzivajuci njih za svoje neuspjehe, medjutim desilo se upravo suprotno. Arn pokazuje da i dalje ima odlicnu vjestinu cut-ovanja ozbiljnog promo-a i napusta Cody-a govoreci mu da ne zeli da trenira gubitnika i da je kukavica. Ovo odlicno postavlja temelj za razvoj Cody-evog karaktera, jer je napusten od svih i niko vise ne vjeruje u njega. Ocekujem totalnu promjenu attitude-a vjerovatno i promjenu izgleda (ponovno farbanje u crno). Da vidimo sta American Nightmare moze da nam ponudi.

3)Jon Moxley/Eddie Kingston/Darby Allin vs. Bear Country/Anthony Greene (2.5*)

Meni je, licno, totalno nejasno uparivanje Stinga i Darby-a sa Eddiem i Jonom... Aposlutno nepotrebno, jer zaista mi ne idu skupa kad ih vidim (Dva face paint lika od kojih je jedan straight edge sa dva lika koji su sve samo ne to). Mozda bi i zavolio ovo uparivanje da njihovi mecevi nisu bukvalno isti iz sedmice u sedmicu. Bookuju ih u squash mec sa nekom od ekipa sa Dark-a i to je to. Mislim da ovo samo steti Mox-u. Ubacite ga ponovo u title picture pobogu, jer ovaj program sa Eddiem ga samo sputava. Volim Eddie-a, ali mislim da ga treba odvojiti pod hitno i dati mu da radi nesto svoje, moze i neki novi stable samo sto dalje od Mox-a jer on po meni teba biti top single star. Apsolutno ne bi zamjerio da su veceras, recimo, Mox i Eddie odmorili nakon onog meca sa Suzuki-gunom, a Darby imao samo promo sa MJF-om.
U konacnici veliko meeeh i #Free Moxley!

4)The Dark Order/Orange Cassidy vs. Hardy Family Office (4*)

Jako lijep mec u cast prerano preminulom Jon-u Hubneru. Odlicna kombinacija price i dobrog rada u ringu. Dark Order stavlja nesuglasice na stranu, na jedan mec, pod uticajem Amande i -1 (Brodie-vog sina). Tehnicki jako dobar mec pogotovo zavrsnica. Dark order je skipina jako dobrih in-ring workera plus jako karizmaticni i dobri sa pricama, samo nedostaje lider (Ocekujem da ce to biti Bray Wyatt).

5)Tay Jay vs The Bunny/Penelope Ford (2.75*)

Prije show-a pomislio sam "ah ovo je mec gdje mogu imati pauzu za WC" medjutim to je vjerovatno bio mec Eddie/Mox tag. Solidan mec dvije jako talentovane djevojke (TayJay) sa puno potencijala, ali ne nesto sto mi je specijalno privuklo paznju.

MJF promo (4*)

Sve oko MJF mi odzvanja kao "superstar". Nestvarno je da neko sa 24 godine bude ovako dobar all-round heel. Jako dobar promo prekinut "CM Punk" chantovima sto je po meni nepotrebno (inace je veceras publika dosta licila na WWE publiku po ponasanju). MJF pominje kako postoje 4 temenja AEW, a to su Sammy, Jungleboy, Darby i on. Ocekuje nas zanimlljiv feud izmedju MJF-a i Darby-a. Drago mi je da MJF radi nesto ozbiljno iako je poprilicno udaljen od Pinacle i sve mi se cini da je to propali projekat. Nadam se uzbudljivim mecevima ovog dvojca.

6)Miro vs Sammy (3.75*)

Iznenadjenje! Sammy je novi prvak!
Moram reci da mi je drago da su stavili pojas na Sammy-a, jer je zaista bio odlican tokom citave dosadasnje karijere u AEW. Sasvim ok mi je prica i sa Fuegom i kolima i zaista lijepo iznenadjenje sto su odlucili da ga nagrade titulom. Iako je Miro bio i vise nego solidan u svom run-u mislim da nam je trebalo neko osvjezenje. Zacudilo me da nije bilo IC tokom slavlja. Izgleda da su i oni blizu raskida sto nije nuzno losa stvar.

Sve u svemu solidan show, ali ne ocekujem skok gledanosti cak sta vise misljenja sam da ce dobiti oko 1.1m .
Zadnja izmjena: Hangman98, dana/u 30 ruj 2021, 18:29, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57832
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

AEW Dynamite

Post Postao/la Sherpa »

Hangman98 je napisao/la:QR_BBPOST Ubacite ga ponovo u title picture pobogu
Po meni ne. Mox jr odlučno pozicioniran, radi ono što želi - a po svim informacijama on uživa u ovom programu s japanskim legendama (a uživaju i sve te legende). Scena oko titule je krcata i ne treba on tamo. Kada prođe ovo s japanom, lako ga vrate pošto mu je kredibilitet visoko.
Hangman98 je napisao/la:QR_BBPOST samo nedostaje lider (Ocekujem da ce to biti Bray Wyatt).
Rekli su mnogo puta da neće imati novog lidera zbog brodiea. Ja bih osobno puno više volio Wyatta kao člana. A ako moraju birati lidera, hangman mi je osjetno bolji izbor zbog toga kako su njegovu priču postavili.
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17859
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

AEW Dynamite

Post Postao/la Hangman98 »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
Hangman98 je napisao/la:QR_BBPOST Ubacite ga ponovo u title picture pobogu
Po meni ne. Mox jr odlučno pozicioniran, radi ono što želi - a po svim informacijama on uživa u ovom programu s japanskim legendama (a uživaju i sve te legende). Scena oko titule je krcata i ne treba on tamo. Kada prođe ovo s japanom, lako ga vrate pošto mu je kredibilitet visoko.
Hangman98 je napisao/la:QR_BBPOST samo nedostaje lider (Ocekujem da ce to biti Bray Wyatt).
Rekli su mnogo puta da neće imati novog lidera zbog brodiea. Ja bih osobno puno više volio Wyatta kao člana. A ako moraju birati lidera, hangman mi je osjetno bolji izbor zbog toga kako su njegovu priču postavili.
Ne znam kako se Hangman uklapa u bilo kakav stable sa ovim "lonley cowboy" gimmickom, bar su tako pokusali da predstave njegovu pricu. U Eilite nije funkcionisalo, a nije vala ni u DO bio je dosta rezervisan i nikad nije ni naznacio da je clan, a kamoli lider. Moram reci da sam dosta subjektivan po pitanju Hangmana jer ga zaista zelim vidjeti kao lice kompanije i top babyface, pa me treba uzimati sa rezervom :lol:

Sto se tice Mox-a, vjerujem da on licno uziva u ovome, ali sam dao komenar sa aspekta gledaoca i sa nekog aspekta samog AEW i njegovog programa. Mislim da bi bolje finansijski, a i po gledanosti bilo da je Mox predstavljen kao single star. Neka ima meceve sa japanskim legendam, ali nemoj ga stvljati u neke besmislene tag matcheve samo da bi se pojavio na show-u.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57832
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

AEW Dynamite

Post Postao/la Sherpa »

Zato što cijela priča organski ide ka tome. Ja ssm usamljen u grupi, bi se svi super zabavljate, no ja sam negdje po strani. Tu odlazi iz elites da nađe svoj put. Uz nesuglasice s bucksima.

Ostaje sam, no ovog puta dark order grupa želi njega za prijatelja. Gdje se on ne osjeća ugodno zato što zna kako je prošlo zadnji puta. No uz svo njegovo odbijanje oni i dalje pokušavaju, uz kulminaciju kada ga elite prebija nakon što je zabranio dark orderu da se umješa

Endgame te priče je za mene ta da on shvati da može imati prijatelje, da se može osloniti na njih. Štoviše, dolazi da bi pomirio grupu koja je sjajno funkcionirala dok je on nije napustio i ostavio prazninu zbog i oko koje se svađaju. Te u konačnici uzima titulu. Dark order mu ne pomaže u meču, ali pomaže da se nitko od elite ne približi i da osiguraju regularnost meča.

Mislim da ljudi moraju shvatiti da možeš biti single zvijezda iako si član tima. Da ne treba razdvajati ljude samo zbog tog, da su tag mečevi. Kao u njpw
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24574
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

AEW Dynamite

Post Postao/la Maki »

AEW je dobro okrenuo tu priču. Na početku je Hangman bio više heel i maestralno su to okrenuli.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57832
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

AEW Dynamite

Post Postao/la Sherpa »

1.15
0.45 demo
#1
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17859
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

AEW Dynamite

Post Postao/la Hangman98 »

slika
slika
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17425
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

AEW Dynamite

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Hangman98 je napisao/la:QR_BBPOST slika
:lol:
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57832
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

AEW Dynamite

Post Postao/la Sherpa »

malo pretjeruju s time. meni je lajn s glockom bio odličan, to što mnogi ne razumiju što se time htjelo kazati, to je druga priča.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9258
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Online

AEW Dynamite

Post Postao/la emirates »

Meni je bio malo cringe vala. Kontam ja sta hoce reci, ali je zvucalo kao nesto sto bi rekao edgy 16ogodisnjak.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57832
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

AEW Dynamite

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17425
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

AEW Dynamite

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Hangman ili Miro prvi padaju na pamet. Mada ovisi koga će sve najavit večeras.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57832
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

AEW Dynamite

Post Postao/la Sherpa »

Wyatt bi isto bio dobra opcija, premds nisam siguran da će on u aew.
slika
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17425
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

AEW Dynamite

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Dante Martin umjesto Hardyja i matchup je svrš

Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17859
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

AEW Dynamite

Post Postao/la Hangman98 »

The A-Lister je napisao/la:QR_BBPOST Dante Martin umjesto Hardyja i matchup je svrš

Evo sneak peek za Joker-a. :D
slika
Odgovori