Game of thrones

O seriji sa spojlerima

Filmoljupci navalite
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la HunterDX »

Nikad nisam voleo kada se odstupa od nekog originalnog teksta. U redu je kada su neke sitnice u pitanju, ali treba postaviti neke granice.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24616
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Maki »

U BTS režiserka epizoda je rekla da je Rhaenysin ulazak sa Meleysom herojski trenutak i da se u GoTu civili ne računaju. Osim naravno kad se računaju kad Aegon siluje služavku. Onda imamo dugu scenu gdje služavka plače i opisuje šta joj je Aegon radio. Kad je Daemon ubio random lika da podmetnu umjesto Laenora to smo vidjeli 2 sekunde i na kraju je scena predstavljena u pozitivnom svjetlu jer je Laenor sada slobodan.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la: 17 lis 2022, 19:51 U BTS režiserka epizoda je rekla da je Rhaenysin ulazak sa Meleysom herojski trenutak i da se u GoTu civili ne računaju. Osim naravno kad se računaju kad Aegon siluje služavku. Onda imamo dugu scenu gdje služavka plače i opisuje šta joj je Aegon radio. Kad je Daemon ubio random lika da podmetnu umjesto Laenora to smo vidjeli 2 sekunde i na kraju je scena predstavljena u pozitivnom svjetlu jer je Laenor sada slobodan.
Slažem se. Baš sam razmišljao o tome.
Ali jasno je da žele da zeleni budu veći negativci.
ante
Rank 11
Rank 11
Postovi: 5316
Pridružen/a: 06 ožu 2017, 15:23
7
Lokacija: Odžak, BiH
O meni: Spiritualni lider JAS-a
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la ante »

Najgora epizoda dosad i to samo zbog blesavog kraja. Zbilja u rangu osme sezone.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24616
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Maki »



Ček jebote Otto Hightower ode na Dragonstone nakon što je sproveo puč. Zašto ova serija ide nizbrdo?
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la HunterDX »

Nakon što ih je Rhaenys poštedela, a oni nju nisu napali nakon toga, možda i najviše logike ima da probaju da zadrže presto bez rata. Verovatno će im cilj biti da ubede crne da prihvate Aegona kao kralja, kako je to bila kraljeva poslednja želja.
Rat još uvek nije počeo.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Elite »

Epizoda 9 osvrt

Napomena: Tekst će sadržati par prostačkih izraza od strane autora. Osetljive duše i čistunci bolje da preskoče ovaj post jer autor (tj ja) mora prosto da izbaci iz sebe svu gorčinu i frustraciju koja je ova epizoda na njega izazvala. Hvala na razumevanju.

Drug Tito je umro i Jugoslavija je počela da se raspada. Mislim da bi otprilike tako mogla i ova epizoda da se prokomentariše. Viserisov leš nije ni počeo da se hladi, a zeleni lešinari okupljeni oko njega su odavno spremili svoje gnusne planove o uzurpiranju i otimačini prestola. Scena sa malim većem, iako ublažena u odnosu na knjigu, bila mi je dovoljna da mi izazove prevrtanje želuca. Svi su mi bili odvratni tamo. Samo dvojica ljudi su se usprotivili ovim smrdljivim pacovčinama. Najpre lord Brizbi. Svaka mu čast kako je jedini u prostoriji imao muda da kaže da je to što čine veleizdaja, nažalost platio je glavom svoju hrabrost. Zatim Vesterling. Oduševio me je kako je bacio svoj beli plašt, ne želevši više u toj sramoti da učestvuje. Inače najbolja scena u celoj epizodi (bolja i od završne o kojoj ću na kraju osvrta) a koju zanimljivo niko ne komentariše, je kada izlazi iz prostorije i onako mrko pogleda ljigavog seronju Kola u fazonu "ajde klinac, čikam te da kreneš na mene, da te sasečem na dva komada".

Oto odvratni monstrum i psihopata. Kako je samo obesio i bacio u tamnicu sve koji su odbili da se poklone njegovom unuku kao kralju. I posle kao Hajtaueri učeni i civilizovani koji se bore protiv okrutnih monarhista Targarjena. Ma važi.

Alisentino licemerje ponovo dostiže svoj vrhunac. Treba je pohvaliti kako je vešto odglumila tugu i suze pred služavkom na vest o Viserisovoj smrti, a jedva je čekala zapravo. Koliko je ubedila sebe da je Viseris tražio pred smrt da Egon bude kralj, mislim da je i sama u svojoj šizofreničnoj glavi to poverovala. Njena scena sa Renis je odlična i sviđa mi se kako ju je Renis odmah prozrela. Renis jpj je rekla najveću istinu o njoj, da ceo život služi da robuje muškarcima oko nje. Eto to je Alisent. Samo figura koju pokreću drugi.
Ali scena sa Larisom definitivno pobeda. Ova scena, koliko god na prvu izgledala odurno, je vrlo značajna jer predstavlja Alisentin simbolički portret dokle je spremna da ide da bi ostvarila svoje ciljeve i da se čak ne libi da prodaje svoje telo (ili bar neke delove) da bi došla do toga. I posle neko iz tima zelenih daje sebi za pravo da Reniru naziva kurvom! U ovoj epizodi smo sada jasno videli koja je prava kurva ovde. Od sada pa do kraja serije ću je tako i zvati. Kurva Alisent. Mislim da joj to pristaje.

Baš mi je drago da se Misarija vratila u seriji. Ona mi je uz Reniru i Demona omiljeni lik ovde. Iako se za devet epizoda dosada pojavila sveukupno dvadeset minuta, prosto njena pojava zrači nekim misticizmom. Glumica (boli me tuki što ima žutu, a ne belu boju kože) je fenomenalna. Ni toliko kritikovan akcenat mi ne smeta kod nje. Njena kratka scena sa Otom je izvrsna i sviđaju mi se njene lekcije o vlasti i narodu, kao i to što je iskoristila celu situaciju sa uzurpiranjem da pomogne onoj sirotoj deci. To mi pokazuje da je ona jedina tu koja ne gleda samo svoje dupe, iako je i dalje najmisteriozniji lik serije.

Blizancima je konačno počelo da se daje prostora u seriji, iako je to po meni trebalo ranije da ih bliže upoznamo. Sviđa mi se kako su predstavljena njihova kolebanja i razlike u mišljenjima oko toga koja strana je u pravu, što će biti značajno za radnju druge sezone.

Emond je teški glupan, ali baš. Tobože on treba da bude kralj jer je pametniji, sposobniji i obrazovaniji. Haha, obrazovanost mu očito nije mnogo pomogla sa obzirom da je zaboravio da sve i da Egon zaista nestane, pravo na presto prelazi na njegove sinove (koje ima dva komada) pa bi ga svejedno Emond ponovo izvisio.

Egona mi je u početku bilo žao kada je pokušao da pobegne od onoga što su mu majka i deda nametnuli, ali čim se i sam osilio nakon što je dobio mač i ovacije naroda, to žaljenje je vrlo brzo prešlo u gađenje. Cela ta scena sa krunisanjem mi je bila odvratna i tačno sam želeo da ih se sve zapali... Što se umalo i desilo.

Poslednja scena epizode izaziva najveće podele. Po mnogima je glupo i nelogično da ih Renis pusti samo tako, a mogla je da spreči rat samo sa jednim Drakaris. Koliko god da sam ja želeo i navijao da sve te zelene govnare (posebno licemernu kurvetinu Alisent) pretvori u roštilj za pečenje, ima mi smisla da ih je poštedela. Prvo, ne treba zaboraviti da su tu bili rođena deca od njenog brata od strica. U Vesterosu rodoubistvo smatra se za najtežim prestupom. Težim i od silovanja dece. I ko to počini zauvek je proklet pred Bogovima i ljudima. Drugo, puno značajnije u ovoj sceni je Renisin izazivajući pogled upućen kurvi Alisent "želela si ovo? E pa upravo si dobila. Sada si sama kriva za sve što će uslediti". Taj njen pogled od par sekundi je rekao više od hiljadu reči ili da ih je sve tamo zapalila i predstavlja odličnu eskalaciju za početak Plesa.

Ova epizoda bila je potpuno posvećena zelenima, što je trebalo nekako pregurati. Finalna na svu sreću će pripadati potpuno crnima, što će za mene kao najvatrenijeg pristalice crnih ovde biti veće uživanje.

#teamblack
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24616
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Lol koje pretjerivanje za Alicent.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17891
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

Re: Game of thrones

Post Postao/la Hangman98 »

Mislim da je Alicent fakat zalila za Viserysom, pokazivala je i dalje da ima emocije prema Rejniri cak je i Otto bocnuo sa onim pitanjem da li zeli da spasi svoju nekadasnju prijateljicu, te se zato zalaze da mirno bez krvoprolica pregovaraju sa drugom stranom.

Da pohvalim @Elite za zalaganje i trud oko pisanja osvrta, iako je bio presubjektivan i dozvolio da emocije uzmu najbolje od njega kada je u pitanju mrznja prema Zelenima :lol:
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24616
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Rhaenyra i Daemon su bukvalno pričali u 7. epizodi kako žele da njihovi neprijatelji budu svjesni da su oni spremni na sve pa i da ubiju nekog kao što je Laenor. Ali ljudi će idalje zvati Alicent ludom jer se brine za svoju djecu koja su glavna Rhaenyrina prepreka na putu ka tronu.

Alicent nema puno razloga da žali Viserysa. On je bio loš muž i loš otac. Jedna scena gdje pomaže Rhaenyri da nastavi sa svojom prevarom to ne mijenja.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Elite »

Hangman98 je napisao/la: 18 lis 2022, 20:50 Mislim da je Alicent fakat zalila za Viserysom, pokazivala je i dalje da ima emocije prema Rejniri cak je i Otto bocnuo sa onim pitanjem da li zeli da spasi svoju nekadasnju prijateljicu, te se zato zalaze da mirno bez krvoprolica pregovaraju sa drugom stranom.

Više bih voleo da je i ona htela da je ubije. Ovako je licemerna do srži. Da, problem je ubiti nekadašnju drugaricu, ali nije problem da joj preotme ono što joj po pravu pripada. Mogu preko zlobe i pakosti da pređem. Preko dvoličnosti ne.
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1469
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Elite »

Maki je napisao/la: 18 lis 2022, 20:56 Rhaenyra i Daemon su bukvalno pričali u 7. epizodi kako žele da njihovi neprijatelji budu svjesni da su oni spremni na sve pa i da ubiju nekog kao što je Laenor. Ali ljudi će idalje zvati Alicent ludom jer se brine za svoju djecu koja su glavna Rhaenyrina prepreka na putu ka tronu.

Alicent nema puno razloga da žali Viserysa. On je bio loš muž i loš otac. Jedna scena gdje pomaže Rhaenyri da nastavi sa svojom prevarom to ne mijenja.
Suština je u ovome "žele da se priča". Renira da je htela mogla je stvarno da ubije Lenora i da pokaže da je zaista okrutna kao što joj se spočitava, ali ona nikad nije istinski pokazala spremnost da ubije, a pogotovo ne svoju krv.

Uostalom ne otvoriti ko nije čitao knjigu
► Prikaži “Spoiler”
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24616
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Maki »

A Alicent to može znati na koji način?
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10619
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la HunterDX »

Alicent jeste sve, ali nikako nije jednodimenzionalna kučka. Njen lik je jasno postavljen sa manama i vrlinama.
Otto je kriv što je postala loš lik, čitava deveta epizoda nam to objašnjava.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24616
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Ned Stark javno objavi istinu da su Cerseina djeca kopilad jer ne želi da Iron Throne pređe u ruke onih kojima ne pripada i zbog toga izgubi glavu = jadan Ned, Lannisterske pičke, živjeli Starkovi.

Vaemond Velaryon javno objavi istinu da su Rhaenyrina djeca kopilad jer ne želi da vjekovno sjedište njegove kuće pređe u ruke onih kojima ne pripada i zbog toga izgubi glavu = kreten, Daemon legenda, yass kween Rhaenyra.
Odgovori