Game of thrones

O seriji sa spojlerima

Filmoljupci navalite
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

Al fantasy to često nije bio, opet se vraćamo na percepciju. Jedino sa čim se velik broj njih ikad susreo je lotr. I ništa osim toga.

I neće oni nakon toga ostati u žanru. Isti ti će gledati čitati fantasy samo kada bude nešto mainstream.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24394
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Al fantasy to često nije bio, opet se vraćamo na percepciju. Jedino sa čim se velik broj njih ikad susreo je lotr. I ništa osim toga.

I neće oni nakon toga ostati u žanru. Isti ti će gledati čitati fantasy samo kada bude nešto mainstream.
Sve je to u redu, ali sam si rekao: GoT je bio mainstream. I imao je veliki uticaj na percepciju cijelog žanra. Ali i pored toga, dobili smo 5 jako kvalitetnih knjiga. Nadam se da će završiti, ali i ako ne završi ne znači da ove ranije knjige gube značaj. Pogotovo prve 3 koje čine jedan kompletiran act.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

Pa nakon ovako lošeg kraja serije dionice knjige ge su već pale. Čak bih rekao i utjecaj knjige.

Ako ih ne dovrši mislim da će napravti više štete nego koristi za žanr.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24394
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Pa nakon ovako lošeg kraja serije dionice knjige ge su već pale. Čak bih rekao i utjecaj knjige.

Ako ih ne dovrši mislim da će napravti više štete nego koristi za žanr.
Po čemu?
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la Sherpa »

Na casual publiku će imati utjecaja da 'najveći' naslov žanra ima smeće kraj u seriji i dok knjiga nije napisana do kraja. Percepcija 'neozbiljnog projekta'
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24394
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Na casual publiku će imati utjecaja da 'najveći' naslov žanra ima smeće kraj u seriji i dok knjiga nije napisana do kraja. Percepcija 'neozbiljnog projekta'
Sumnjam u to. Kao što sam rekao, promjena percepcije koju je GoT donio će definitivno biti najveći legacy franšize.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24394
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

Podsjetio sam se koliko su forsirali Ramsay Boltona. Uh.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Podsjetio sam se koliko su forsirali Ramsay Boltona. Uh.
Meni je bio jedan od najboljih negativaca u seriji, dosta su ga razvili kao lika, a bio je psiho koji je svima nanosio patnju.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24394
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Podsjetio sam se koliko su forsirali Ramsay Boltona. Uh.
Meni je bio jedan od najboljih negativaca u seriji, dosta su ga razvili kao lika, a bio je psiho koji je svima nanosio patnju.
Meni je postao maksimalno nepodnošljiv. Problem sa njim je bio jer je bio previše sposoban. To Ramsay Bolton u knjigama nije, a nema smisla ni da bude u seriji. Osoba koja zarobi nasljednika Gvozdenih Ostrva i onda ga izmuči tako da nema više nikakve koristi od njega nije osoba koja može prevariti Ruza Boltona ili poraziti Stanisa Barateona.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Podsjetio sam se koliko su forsirali Ramsay Boltona. Uh.
Meni je bio jedan od najboljih negativaca u seriji, dosta su ga razvili kao lika, a bio je psiho koji je svima nanosio patnju.
Meni je postao maksimalno nepodnošljiv. Problem sa njim je bio jer je bio previše sposoban. To Ramsay Bolton u knjigama nije, a nema smisla ni da bude u seriji. Osoba koja zarobi nasljednika Gvozdenih Ostrva i onda ga izmuči tako da nema više nikakve koristi od njega nije osoba koja može prevariti Ruza Boltona ili poraziti Stanisa Barateona.
A jbg, bar je bio lik koji se razvio i stekao moć, a nisu ga ni vukli do kraja, bio je opasan neko vreme, ubili su ga i to je bilo to. Mislim da je tu stvar ukusa.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24394
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Podsjetio sam se koliko su forsirali Ramsay Boltona. Uh.
Meni je bio jedan od najboljih negativaca u seriji, dosta su ga razvili kao lika, a bio je psiho koji je svima nanosio patnju.
Meni je postao maksimalno nepodnošljiv. Problem sa njim je bio jer je bio previše sposoban. To Ramsay Bolton u knjigama nije, a nema smisla ni da bude u seriji. Osoba koja zarobi nasljednika Gvozdenih Ostrva i onda ga izmuči tako da nema više nikakve koristi od njega nije osoba koja može prevariti Ruza Boltona ili poraziti Stanisa Barateona.
A jbg, bar je bio lik koji se razvio i stekao moć, a nisu ga ni vukli do kraja, bio je opasan neko vreme, ubili su ga i to je bilo to. Mislim da je tu stvar ukusa.
Meni je upravo to problem jer je stekao moć. Nema mi smisla.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la HunterDX »

A nije fora da svi negativci budu unapred moćni, ili da budu negativci bez neke moći, on je bio taj koji je napredovao. Joffrey mi je npr begativac kakvog svako može da napravi, neću reći da je Bolton savršen, moglo je bolje, ali se ipak nešto menjalo kod njega.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24394
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST A nije fora da svi negativci budu unapred moćni, ili da budu negativci bez neke moći, on je bio taj koji je napredovao. Joffrey mi je npr begativac kakvog svako može da napravi, neću reći da je Bolton savršen, moglo je bolje, ali se ipak nešto menjalo kod njega.
Ali se nije mijenjalo u logičnom smislu. Gradili su kao meganegativca da bi ga Jon srušio u borbi kopiladi (koja je užasna bila).
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10610
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Game of thrones

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST A nije fora da svi negativci budu unapred moćni, ili da budu negativci bez neke moći, on je bio taj koji je napredovao. Joffrey mi je npr begativac kakvog svako može da napravi, neću reći da je Bolton savršen, moglo je bolje, ali se ipak nešto menjalo kod njega.
Ali se nije mijenjalo u logičnom smislu. Gradili su kao meganegativca da bi ga Jon srušio u borbi kopiladi (koja je užasna bila).
Borbu kao borbu ne boh da komentarišem, ali u seriji nije bilo puno boljih negativaca od Boltona.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24394
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Game of thrones

Post Postao/la Maki »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST
Maki je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST A nije fora da svi negativci budu unapred moćni, ili da budu negativci bez neke moći, on je bio taj koji je napredovao. Joffrey mi je npr begativac kakvog svako može da napravi, neću reći da je Bolton savršen, moglo je bolje, ali se ipak nešto menjalo kod njega.
Ali se nije mijenjalo u logičnom smislu. Gradili su kao meganegativca da bi ga Jon srušio u borbi kopiladi (koja je užasna bila).
Borbu kao borbu ne boh da komentarišem, ali u seriji nije bilo puno boljih negativaca od Boltona.
Joffrey, Tywin, Littlefinger do svoje zadnje sezone. Roose Bolton je takođe bio dobar dok ga Ramsay nije ubio.
Odgovori