Anime

Kutak za Anime fanove

Filmoljupci navalite
Odgovori
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58273
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Sherpa »

Ne, i dalje je subjektivno

Objektivno je kada možeš nešto na temelju jasnih činjenica dokazati. Osobni ukus sigurno ne spada u to.

Jer sto osoba je to reklo, gotovo osam milijardi nije
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Maki »

Elite je napisao/la: 18 tra 2024, 12:45 Pogrešno. Kada dve tri osobe kažu isto to je subjektivno. Kada sto različitih osoba širom sveta kažu isto, e tada je to objektivno. Jer ne može da jedna osoba bude u pravu, a sto drugih da greši.
Znači kad je 100% ljudi vjerovalo u Boga može se reći da je objektivno utvrđeno da Bog postoji?
Avatar
Jabuchillo
Rank 5
Rank 5
Postovi: 100
Pridružen/a: 14 tra 2024, 20:06
O meni: A chance to send the Thunder home, Lillard long range three, IN, IT'S GOOD, AT THE BUZZER, DAMIAN LILLARD
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Jabuchillo »

Elite je napisao/la: 18 tra 2024, 11:54 Evo da zaključimo raspravu koji Yu - Gi - Oh! serijal je najbolji
https://gamerant.com/every-yugioh-anime-ranked/

Ovo je naravno samo jedan od mnogobrojnih sajtova. Na svakom mestu na internetu DM je stavljen na prvo mesto najboljih serijala. Može neko da ga ne voli, ali ovde je reč o objektivnoj činjenici.


Pronađeš random članak na internetu i to je "objektivna činjenica". Tako i ja mogu poslati ovaj video gdje je lik stavio 5DS na prvo mjesto,GX na drugo,DM na treće i reći da je to objektivna činjenica. Ja ne mogu da tvrdim koji Yugioh je najbolji, nisam pogledao Vrains, Zexal i ARC V nisu po mom ukusu i ne planiram da ih gledam, 5DS sam pogledao davno i ne mogu ništa da tvrdim dok ne odradim rewatch. Jedina dva serijala za koja mogu iznijeti mišljenje i da iza njega čvrsto stojim su DM i GX. Ja nisam strastveni anime gledalac, nisam pogledao nijedan poznatiji anime npr Death Note,Attack on Titan i slični,gledam samo neke jednostavne animeje koji su po mom ukusu tako da se ne mogu smatrati stručnim kritičarom. Međutim iako nisam stručni kritičar znam prepoznati kad je nešto sranje. 220 epizoda gledanja kako protagonist ne ostvaruje nikakav karakterni napredak,ne pokazuje nikakav duel skill,konstantno pobjeđuje uz pomoć prijateljstva i srca u kartama (a kad ni to ne pomaže tu je plot armor),tokom svakog duela svojim protivnicima drži moralna predavanja
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1516
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Elite »

Ovo da nešto ne valja jer je protagonista neiskvaren i savršen nije u suštini nikakav argument jer prema tome većina, ne Animea, nego i filmova i serija, su isto loše. A upravo to da neiskvareno dobro pobeđuje uz pomoć srca i hrabrosti zlo je motiv koji se vekovima unazad pokreće kroz fabulu, bilo da je reč o književnosti ili filmu.

Uostalom, Jugi možda jeste najbitniji, ali nije jedini lik u DM. Ignorišeš ostale likove, posebno negativne, koji su itekako kompleksni i psihološki odlično razrađeni.

A čini mi se da ipak nisi gledao ceo serijal jer je i sam Faraon (meni je on zapravo u većoj meri glavni lik od Jugija) jednom prilikom prešao na tamnu stranu da bi pobedio u duelu, tako da daleko je DM od crno - belog šablona.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Maki »

Meni je u DM jedino nerealno da Yugi na kraju dobije Faraona u dvoboju. Znam da je Yugi bio strateg kroz seriju ali sve dvoboje je vodio Faraon.
Avatar
Jabuchillo
Rank 5
Rank 5
Postovi: 100
Pridružen/a: 14 tra 2024, 20:06
O meni: A chance to send the Thunder home, Lillard long range three, IN, IT'S GOOD, AT THE BUZZER, DAMIAN LILLARD
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Jabuchillo »

Elite je napisao/la: 18 tra 2024, 15:13 Ovo da nešto ne valja jer je protagonista neiskvaren i savršen nije u suštini nikakav argument jer prema tome većina, ne Animea, nego i filmova i serija, su isto loše. A upravo to da neiskvareno dobro pobeđuje uz pomoć srca i hrabrosti zlo je motiv koji se vekovima unazad pokreće kroz fabulu, bilo da je reč o književnosti ili filmu.

Uostalom, Jugi možda jeste najbitniji, ali nije jedini lik u DM. Ignorišeš ostale likove, posebno negativne, koji su itekako kompleksni i psihološki odlično razrađeni.

A čini mi se da ipak nisi gledao ceo serijal jer je i sam Faraon (meni je on zapravo u većoj meri glavni lik od Jugija) jednom prilikom prešao na tamnu stranu da bi pobedio u duelu, tako da daleko je DM od crno - belog šablona.
Nađi mi jedan anime/film/seriju gdje je protagonist perfektni dobrica kao Yugi. Naravno u većini njih su protagonisti dobri likovi, ali velika je razlika između dobrog lika i perfektnog dobrice. Znam da je Atem u jednom trenutku prešao na stranu zla, on mi je prihvatljiv lik iako nisam njegov fan jer se vidi karakterni napredak, međutim glavni protagonista je Yugi koji za 220 epizoda nije ostvario nikakav karakterni napredak i koji nema nikakav duel skill. Pa jebeni Ben Tennyson u Ben 10 serijalu ostvaruje veći karakterni napredak od Yugia. Ben 10 je produkt Cartoon Networka (Amerikanaca), svi znamo šta Amerikanci vole,superheroji,overbooking,svaka epizoda je zasebna avantura i jedva da prati main plot,na kraju uvijek pozitivac pobijedi,nikad niko dobar ne nastrada. Bilo bi smješno pomisliti da se protagonist takvog serijala može porediti sa protagonistom Yugioh DM serijala koji je znatno dublji i kompleksniji. Ne kažem da je DM kompleksan, ali za američka CN sranja je kvantna fizika. Međutim eto ipak su Amerikanci uspjeli napisati boljeg protagonistu koji ostvaruje veći karakterni napredak.
Svakako da postoje odlični sporedni likovi npr Kaiba,Joey,Marik itd. Marikov backstory je jedna od najboljih stvari u kompletnom Yugiohu. Kaiba takođe ima sjajan backstory. Zatim je tu Joey koji je najharizmatičniji lik u cijelom serijalu. I još mnogi drugi. Ali koliko god oni bili dobri, svi oni su podređeni Yugiu, i jedva da su upisali poneku veliku pobjedu jer sve mora Yugi da pobijedi. Pored tih dobro napisanih likva, postoje oni koji su jako dosadni i suvišni, to su prije svega Tea i Tristan.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Maki »

U svakom YGO serijalu glavni lik mora dobiti sve bitne dvoboje.
Avatar
Jabuchillo
Rank 5
Rank 5
Postovi: 100
Pridružen/a: 14 tra 2024, 20:06
O meni: A chance to send the Thunder home, Lillard long range three, IN, IT'S GOOD, AT THE BUZZER, DAMIAN LILLARD
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Jabuchillo »

Jaden je izgubio od Zanea i Astera, od Kaibamana u filleru, te nije pobijedio Zanea u finalnoj epizodi prve sezone (bilo je nerješeno). Takođe u drugoj sezoni je bio jedan lik koji je šampion profesionalne lige (zvao se D čini mi se) kog je pobijedio Aster. Mislim i u GX je pretjerano sa forsiranjem protagoniste, ali bar nije nepobjediv
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Maki »

Pa ni Yugi nije nepobjediv. Jedino je nepobjediv Yusei.
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1516
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Elite »

Jabuchillo je napisao/la: 19 tra 2024, 07:17 Nađi mi jedan anime/film/seriju gdje je protagonist perfektni dobrica kao Yugi.
Hmm, ček da razmislim malo :think:
Razmislio sam. Goku :mrgreen:
Lik je toliki debil da je psihopatu koji je hteo da uništi celu planetu na samrti poštedeo jer mu je obećao da će se promeniti :lol:
Naravno ne volim ništa manje Dragon Ball zbog toga :D
Avatar
Jabuchillo
Rank 5
Rank 5
Postovi: 100
Pridružen/a: 14 tra 2024, 20:06
O meni: A chance to send the Thunder home, Lillard long range three, IN, IT'S GOOD, AT THE BUZZER, DAMIAN LILLARD
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Jabuchillo »

Nisam pogledao čitav Dragon Ball pa ne mogu ništa da tvrdim. Pogledao sam svega par epizoda, iz toga sam uvidio jednu značajnu razliku između Yugia i Gokua. Goku je moćan,jak,zna koristiti supermoći,zna se tući,mislim vjerovatno postoje bolje riječi da se to objasni,ali kao što sam rekao nisam gledao pa ne znam tu terminologiju,međutim mislim da razumješ o čemu pričam,generalno Goku je presposoban,kad ga vidiš budeš u fazonu ovo je najjači čovjek u univerzumu. Yugi je potpuna suprotnost. Mislim malo je nezgodno porediti jer je u Dragon Ball bitna snaga i moć, a u Yugioh dueling skill. Yugiev svaki duel se svodi na moć prijateljstva i srca u kartama. On nikad ne pobijedi u fazonu "ja imam moćne karte i znam da igram, razbiću te na brzinu", kakav je to protagonista kad mu u svakom duelu treba moć prijateljstva. Razumijem ja da se ponekad mora iskoristiti taj motiv prijateljstva i srca u kartama, ipak je to dječji anime, ali ne možeš 220 epizoda samo to gurati
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Maki »

Jel gledaš sub ili dub?
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Maki »

https://www.youtube.com/@magicandwizards
Evo kanal ako koga zanima sezona 0 Yu Gi Oha.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Anime

Post Postao/la Maki »

Master of darkness je napisao/la: 15 tra 2024, 22:04 Pocetak Yu Gi Oh serijala ne mogu da belezim kao relevantan, jer se vidi da su kreatori zamislili kao kratak serijal, te su kasnije dodavali pravila igre, ali Yugi je imao srece, ali je to cela poenta njegovog Faraona. Te price o deckovima ostavi dalje negde, DM je pionir Yu Gi Oha i samim tim ne mozes da ocekujes kvantnu fiziku kao u 5ds ili u GX. DM je imao najbolje napisane likove (Bakura, Marik, Kaiba, Atem), imao smislenu pricu i dobar ending, jer je bas deciji anime, kao i ceo Yu Gi Oh.
Zapravo početak Yu Gi Oh serijala potpuno odudara od ostatka jer serijal uopšte nije zamišljen da se fokusira isključivo oko dvoboja sa kartama već oko raznih igara. Yu Gi Oh znači Kralj IGARA u množini. I na početku Yu Gi Oh Yugi nije igrao samo igre sa kartama već i RPG igre i igre pogađanja i igre izazova i druge. Koncept je bio da negativac napadne Yugija i prijatelje a onda se aktivira Yami koji bi odigrao "Yami no Game" (igru sjena) sa negativcem koji bi naravno uvijek izgubio i bio kažnjen. Na početku je Yami Yugi bio dosta agresivniji i nemilosrdniji i nepravedniji prema protivnicima. Međutim kako je manga odmicala izdanja sa Duel Monstersima (koji su na početku zamišljeni kao posebna igra protiv Kaibe) su bila daleko najpopularnija i izdavači su odlučili da promjene pristup i da mangu potpuno fokusiraju oko karata.
Odgovori