ProHrvanje anketa

Pravila postoje kako bi nam svima bilo ugodnije, pridržavajte ih se
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23787
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Maki »

Podržavam ideju o gledanju starih showova.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Sherpa »

3/10 odrađeno, ostalo kasnije, vjerojatno tek sutra, možda još koji večeras
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Sherpa »

Dan zajednice na forumu

Kada sam sastavljao anketu znao sam kako neke stvari nisu baš imao priliku dobro definirati, a samim time i objasniti. Jedna od tih je ova. I usprkos tome, 3,81 je ocjena koju je ovaj prijedlog skupio.

Ideja iza ovako nečega je da odredimo dan u mjesecu kada bi se, usprkos obavezama koje imamo u svakodnevnom životu skupili i družili na forumu. Jedan od najboljih načina za to napraviti je definirati to kao 'prvu subotu u mjesecu' (karikiram, može biti bilo što po dogovoru). A kako je jasno da je nemoguće izdvojiti kompletnih 24 sata za to, možemo odrediti i sat ili dva kada će biti 'udarna' aktivnost. Za razgovore o wrestling i non wrestling temama. Ovo nije ništa pretjerano važno, ideja je više simbolična.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la HunterDX »

Mozemo da se okupljamo uz dobru organizaciju.
Ne mora da bude zbog nekog wrestling dogadjaja, ipak bi se medjusobno upoznali i pricali o svemu.
To je nesto sto je svakako moguce i treba cesce da pricamo o tome, tako bi se lakse dogovorili i organizovali.
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la TheBesir »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Ne mora da bude zbog nekog wrestling dogadjaja, ipak bi se medjusobno upoznali i pricali o svemu.
To je nesto sto je svakako moguce i treba cesce da pricamo o tome, tako bi se lakse dogovorili i organizovali.
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la azo »

Dap discord bi zasigurno privakao puno vise ljudi nego forum.Okupljanja mislim da najvise zavisi od financija i obaveza kod vecine.Gledanje live showova je jasno kao noc.Gledanje starih showova me jako interesuje mislim da bi to privuklo puno ljudi kada bi se dobro organizovali (pogotovo mislim na showove prije 2009)
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Sherpa »

Povratak Be the Booker programa

Evo jedna tema u kojoj baš i nemam puno toga za kazati, možda @alenb ima više. Pretpostavljam kako svi znate što je BTB, i isto tako, prilično je lako vidjeti zašto to kao ideja može biti zanimljivo – zato što smo svi u nekom trenutku htjeli da stvari krenu drugim smjerom od onih kojim su na kraju otišle. No isto tako, BTB ima i svojih problema, zbog čega je dobio 3.36 što je druga najlošija ocjena što je neka kategorija dobila – a problem toga je što je prilično teško održavati svoj BTB. To traži vremena i volje, koje često nestane nakon nekoliko tjedana, čak i ako ljudi pripreme unaprijed. Nismo nikome zatvarali vrata, ako netko želi pisati BTB, uvijek može, no izgledno je kako ovo nije nešto na što ćemo staviti veliki fokus u bliskoj budućnosti.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Sherpa »

ProHrvanje majice

Pogledajte bilo gdje oko sebe i vidjet ćete prodavanje majica. Bilo da govorimo o onima od popularnih hrvača, ili do toga da mnoge stranice danas imaju to na ponudi za svoje fanove. Pa zašto ne bi i mi imali?

Odgovor na to pitanje se svodi na jedan vrlo lagan odgovor. Zato što nismo kompanija i što nam se ne isplati biti kompanija. A trebali bi biti ako bi ih htjeli prodavati. Postoji opcija i na to da ih šaljemo poštom putem pouzeća, ali i tada dolazimo do zida koji se svodi na granice država. U slučaju kompanije morali bi plaćati i poštovati pravila za izvoz proizvoda, a poštom nismo u stanju slati tom metodom u drugu državu. I tu nastaju veliki, ali baš veliki logistički problemi.

Sada kada sam stavio probleme sa strane, mogu kazati nešto o ideji koja je bila iza toga. Glavna ideja je napraviti majice (doh) koje bi što prodavali što davali unutar naše zajednice. Majice bi bile limitirana izdanja, te bi ih štampao samo i isključivo ako bi skupio dovoljno interesa za njih. Po mogućnosti da se sve plati unaprijed. Zašto tako nešto? Zato što ne planiram kuću pretvoriti u skladište. Naručiš veličinu, ja znam točno koliko koje veličine trebam, odštampam i pošaljem. Iduća stvar je vezana uz cijenu. Majice bendova i sličnih stvari znaju imati ridikulozne cijene, moja ideja nije nikada bila takva. Ideja je bila 'plati štampanje i slanje, te dodaj još malo'. Ideja nikada nije bila na zaradi od toga. Ovaj 'još malo dio' bi išao u razvoj stranice (plaćanje domene i hostinga), a ako se netko boji da bi išao u moj džep… pa ionako domeni i hosting od tamo plaćam, pa bi razlika bila apsolutno nikakva.

Kako je ovo skupilo 3.44 mislim kako je to nešto o čemu nećemo razmišljati još neko vrijeme. Žao mi je, no trenutno nije dovoljni interes, a puno previše problema na mom kraju spektra kako bi to realizirali kako spada.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Sherpa »

Češći podcast

Kada sam slagao ovu anketu, ovo je bio jedan od odgovora koji me je najviše zanimao, zato što me sama ideja podcasta itekako zanima. I drago mi je vidjeti kako je pitanje dobilo 3.92 kao končani odgovor, te je ovo na čemu ćemo odmah krenuti raditi. Ali…

Prije nego odgovorim na ovaj ali, kazat ću kako sam ja ovo zamislio. Kao što ste vidjeli do sada samo (manje-više) imali recenzije showa u podcast obliku. I to ne redovito, kada bi se uspjeli dogovoriti i snimiti. To ne planiramo izbaciti iz plana i programa. Tu ćemo jedino probati biti redovitiji. Moja ideja je jako inspirirana radom Wrestling Observera – imati različite podcaste (tretirajte ih kao zasebne emisije) koja će se baviti različitim stvarima. Centralna ostaju recenzije i to će biti naš glavni podcast. Van toga će sve ovisiti koliko će naših urednika imati volje snimati. Recimo jedna od mojih ideja je imati podcast u kojem ćemo s vremena na vrijeme se osvrnuti na određeni period, komentirati što se dogodilo, što će se dogoditi. Generalno pričati o wrestlingu. Primjerice možda bi mogli imati debi toga krajem prosinca te razgovorom o 2018. godini.

I dok WO ekipa to radi na dnevnoj / tjednoj bazi, mi to ne planiramo. Jednostavno nam to nije isplativ model, tako da sve emisije koje budemo imali (za sada) neće imati redoviti plan izlaska, možda će zbog spleta okolnosti biti dvije u dva dana, a možda drugi puta neće biti niti jedne dva mjeseca. Nemamo baš neke super uvjete za to, niti imamo sjajnu opremu, no na svemu tome bi mogli početi razmišljati u budućnosti. Osim toga, komentatorski stol je naša tjedna kolumna koja ide već preko tri godine, i želimo je zadržati pošto nam je važna. Želimo imati više podcasta, ali nećemo se zaletjeti glavom kroz zid, nego ćemo sigurno nadograđivati ono što već imamo.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Melloo »

Slazem se za takvu ideju. Zanimljivo bi bilo slsuat vas o razlicitm wrestling temama.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Sherpa »

Nagradne igre

Iako je ova kategorija dobila 3.81 tretirat ćemo je dosta niže. Razlog je prilično jednostavan – ideja majica je dobila dosta nižu ocjenu, a majice bi bile glavna stvar za nagradne igre.

Zašto samo majice, a ne nešto drugo? Zato što na ovim prostorima wrestling nije popularan, nemamo wrestling partnere koji bi nešto dali da dijelimo, niti imamo sponzore koji bi isto učinili. Ne želimo davati druge wrestling stvari (kao pretplate na neku uslugu), pošto ne želimo nikome na taj način raditi promociju. Pošto ako dajemo WWE bit će pitanje zašto ne dajemo NJPW, a ako dajemo NJPW bit će pitanje zašto ne dajemo WWE. Plus, problemi oko toga kako davati takve stvari. Stoga, bez majica, koje su za sada na pauzi, i nagradne igre će isto biti.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Sherpa »

Donacije

S 3.25 ovo je najlošija ocjena koju je neko pitanje dobilo. I to je otprilike to što imam kazati o tome. Prilično je jasno kako nije nešto što želite, premda je i dalje preko prosjeka, no postoje drugi prioriteti. I da, kada bi bile donacije, pare bi išle za domenu i prostor. Ne u moj džep.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Sherpa »

Gledanje starih showa

Iako ovo ima 4.06, dobio sam dojam kako postoji jako veliki interes na samom forumu za to. Postoji nekoliko različitih kategorija unutar iste ideje. Pa idemo se pozabaviti time.

Prvo je vezano uz koliko često bi to radili. Jednom tjedno? Jednom svaka dva tjedna? Jednom mjesečno? Ili nešto sasvim deseto. To je stvar dogovora. Iduća stvar vezana je uz to kako gledati. Treba li gledati zajedno live ili treba dati period u kojem bi ljudi odgledali event, svako u svojem slobodnom vremenu. Meni bi idealna kombinacija bila spoj toga, gledanje skupa, no opcija da se odgleda i kasnije ako netko nije bio dostupan u tom trenutku.

Sada kada smo to prošli, jedno od važnih pitanja je što gledati? Mainstream stvari, ili uzeti neku manju kompaniju te je gledati od početka pa do kraja. Nadalje, gledati nešto kronološkim redom, ili baš potpuno nasumično. Osobno sam za kronološki red, pošto je lakše i značajnije pratiti što se događa. A isto tako bih volio riskirati s nekom indie promocijom, pratiti je od nastanka pa do danas (ako je još aktivna). Ako gledati mainstram, od kuda krenuti? Ovdje ima puno pitanja, sigurno i puno različitih razmišljanja, pa me zanima koje je vaše. Pošto je ovo jako interesantna ideja.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Sherpa »

Pošto smo došli do kraja, prvo želloim naglasti da mi je drago što ste ovo pročitali što sam postavio. Ovo je samo nastavak onoga što zagovaramo - transparentnost. Želimo imati zajednicu uključenom u sve što radimo (nekada jednostavno nismo spremni kazati pošto ni sami nismo sigurni, no čim jesmo, ništa ne skrivamo). Pa evo i zaključak

Jednogodišnje okupljanje - krenut ćemo s dogovorima u novoj godini, vidjeti koliko je to izvedivo
Gledanje showa putem interneta - radimo i nastavit ćemo to raditi
Discord kanal - mislim kako ćemo morati testirati, ali ne ove godine
Dan zajednice na forumu - evo i službene objave, ovo će ići svaku prvu subotu u mjesecu, počešvi od nove godine. Ergo sum - 5.1.2019. godine je prvi takava dan pa ćemo vidjeti kako će proći. odvojite taj dan za druženje (premda ćemo imati happy hour, no kada točno, to ćemo naknadno najaviti)
Povratak Be the Booker programa - ako žellite pisati, možete, ali mi nećemo puno uložiti u to
ProHrvanje majice - na pauzi
Češći podcast - polako ali sigurno idemo prema tome
Nagradne igre - ne
Donacije - ne
Gledanje starih showa - vjerojatno će biti u nekom obliku

slika
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Rezultati ProHrvanje ankete, drugi dio

Post Postao/la Melloo »

Mislim da su donacije dobile nisku ocjenu jer nas je vecina studenti/skolarci i ne zaradjujemo svoj novac :D
Odgovori