CMLL

Puro i Lucha na jednom mjestu
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24454
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Maki »

Zapravo sam to brzo uhvatio da je legalan onaj ko je u ringu. Veći mi je problem skontati kako rade fallovi. Nekad pinuješ jednog i kraj. Nekad moraš više. Neki su valjda mečevi Captain's Fall i moraš pinovati kapitena ali nije to pojašnjeno uopšte. Spotovi su im često pretjerano vještački i vidi se da zapravo sarađuju a ne bore. A generalno nisu toliko impresivni mada ima izuzetaka. To mi je i najveće razočaranje. Prva stvar koja ti padne na pamet kad se spomene lucha stil pored maski jeste high flying i epski leteći potezi. Kad ono bolji high flying u Japanu vidim.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57667
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Sherpa »

Znam da imaju da moraš pinat cijeli tim da bi dobio fall
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24454
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Maki »

Da, nekad je to ali nekad pinuješ samo jednog i to je kraj. Ali nije to ni neki ogromni problem. Kad se fall završi završi se.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24454
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Maki »

Dragon Lee vs La Mascara - Mask vs Mask - CMLL 83rd Anniversary Show - 2016.
Da da da. Ovo se tražilo. Odličan meč. Prvi fall La Mascara kreće jako. Suzbija Leea u corner i Meteora. Međutim pravi se distrakcija i Dragon Lee uzima fall nakon German Suplex Holda. Drugi fall Lee kreće loše jer prima AA od apron. Mascara ga nabija od barikadu i Superkicka u publiku. Tu se upliće Toro Blanco i sapliće Mascaru na konopcima čime DQa Leea i 1 - 1. Treći fall je bio prejak. La Mascara imao krasan Corner Superkick, Dragon Lee u trku probao skočiti na apron Hurricanranom ali prima Powerbomb od apron. U ringu Mascara ima krasne Kickove ali Dragon Lee se vraća Back Suplexom i krasnim Suicide Diveom. Kritikovao sam CMLL zbog toga što im je Suicide Dive klišej potez ali ovdje je bio apsolutno predivan. Nazad u ringu izmjene Germana i Lee hvata Armbreaker. Mascara se izvlači i Muscle Buster. To nisam očekivao u CMLL ringu. Onda La Mascara zaključava svoje submissione i ima prednost sve dok Lee konačno ne uspjeva skočiti Hurricanranom na aprona i tako srušiti protivnika. Onda je dva puta pogodio Diving Double Foot Stomp ali rope break. U nastavku Dragon Lee krasnim Knee Strikeom zaustavlja La Mascaru u corneru ali ovom dolazi pomoć jer neko dolazi na ringside (jbg nemam pojma ko) i ometa sudiju što La Mascara koristi i lowblowa Dragon Leea ali sudija ne može brojati. Dragon Lee prima i Powerbomb no tu se La Mascara prešao jer je na ringsideu nastao haos tako da sudija nije vidio da je Mascara uhvaito Leea u submission i da je ovaj predao. Lee je to iskoristio i brzo pogodio prelijep Driver za pobjedu.
Ovo je nešto konkretnije. Moderan meč sa dobrim potezima koji ostaju u sjećanju. Jedina zamjerka što je bio isjeckan meč pa je išlo veliki potez - pauza - veliki potez - pauza. Nije bilo sad serije poteza kao u Japanu ali sem toga ovo je bilo odlično. Ali Dragon Lee je istjeran iz CMLL jer je bio na strani reformista tako da je ovo ustvari what if za CMLL koji se odlučio da će nastaviti starim putem.
10/10
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24454
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Maki »

CMLL SUPER VIERNES - 1.10.2021.

Pegasso/Stigma/Guerrero Maya Jr vs Okumura/Coyote/Dark Magic
Prvi fall je počeo klasičnim odmjeravanjem snaga sve dok Dark Magic nije Double Lariatom srušio Pegassa i Stigmu. Nakon toga Coyote baca Stigmu Double Underhook Suplexom sa konopaca a Okumura i Dark Magic kombinuju Diving Neckbreaker nad Pegassom za fall. Drugi fall heelovi dominiraju. Coyote pogađa Dropkickom Pegassa koji je obješen od top rope, Dark Magic se baca na Stigmu Standing Legdropom. No Guerrero Maya Jr. okreće stvari Tilt a Whirl Backbreakerima (čim drugim?), Sitgma i Pegasso lete na ringside a Guerrero Maya Piledriverom od koljeno nad Okumurom uzima drugi fall. Treći fall su sva tri facea dobila dio gdje bazičnim high flyingom ruše protivnike ali skupljaju podršku publike. Sve dok Dark Magic nije pokosio Stigmu Lariatom. No ulazi Pegasso i Superkicka pa Pegasso i Stigma kombinuju Legdrop i Side Slam. Coyote i Guerrero Maya Jr. su imali sekvencu gdje je Coyote uspio ovoga nokautirati right handom ali Guerrero Maya se vratio Piledriverom od koljena. Na kraju smo vidjeli i jako lijep 450 Splash Pegassa na ringside ali to je bila greška jer je u rngu Okumura pogodio Guerrero Mayu Cutterom i osvojio ključni fall za heelove. Bilo je dobrih stvari.
7/10

Tsukasa Fujimoto/Tsukushi Haruka/Momo Kohgo vs Marcela/Amapola/La Jarochita
Hahahah kako joshiji odmah naprave stvari dobrima. Tsukushi i Marcela su otvorile lijepom sekvencom gdje je Marcela uspjela zaključati Texas Cloverleaf i odraditi Double Underhook Backbreaker no Tsukushi se vraća Hurricanranom. Jarochita ulazi i odrađuje Backbreaker i Dropkick. Nastavlja se meč tako što Momo pogađa Jarochitu 619om. Tsukka ulazi i pogađa Step Up Enzuigiri no biva oborena od strane Amapole sa ringsideu i Marcela zaključava Straight Jacket no Japanke ulijeću da pomognu i Tsukka to koristi da pinuje Marcelu. Drugi fall kreće tako što Tsukka prima Dropkick kojim je izbacuju na ringside, Tsukushi prima Lariat. Meksikanke nastavljaju prednost tako što Marcela i Amapola pogađaju Momo Running Sentonima, Tsukushi prima i Fireman's Carry Backbreaker a Tsukka prima One Armed Powerbomb. Na kraju Tsukushi i Momo bivaju izdvojene u cornere gdje primaju Dropkicke, Kickove i Facebuster i izjednačenje. Treći fall Japanke kreću bolje. Izredale su se na Jarochiti u corneru Dropkickovima a pogotovo se tu isticala Tsukka koja se lansirala preko leđa od Momo i Tsukushi. Amapola se vraća Fisherman Suplexom sa holdom a Marcela skače na Momo Diving Kneedropom. Na kraju Japanke ipak uspjevaju steći odlučnu prednost. Tsukka leti na ringside Diving Crossbodyem a u ringu Tsukushi i Momo uzimaju pinove za pobjedu. Jako dobra brza akcija.
9/10

Felino/Felino Jr/Polvora vs Star Jr/Fugaz/Valiente
Ovo je bilo loše. Prvi fall je odlučen tako što je Felino Jr. Suplexao Star Jra a ovamo Polvora zaključao Fugaza u nekakav submission. Mečevi su tako formulaični. Ako heelovi uzmu prvi fall dominiraće 80% drugog dok faceovi ne uvežu 3 - 4 poteza i ne izjednače. I tako je i bilo. U drugom fallu su heelovi napali face maskotu pa je onda heel maskota napala face maskotu pa je heel maskota pogodila 619 Valienteu. Na kraju je Star Jr. svojim Crossbodyima otpočeo taj povratak faceova koji jeste krunisan lijepim Moonsaultima i Flipovima Fugaza i Star Jra na ringside dok je u ringu Valiente uhvatio Felina u Crab i ovaj predao. Treći fall opet zajebavanje sa maskotama. Heel maskota Chopa Fugaza ali Felino onda slučajno udara heel maskotu. Onda besciljne izmjene poteza dok nismo dobili "epski" Suicide Dive Valientea na ringside dok su u ringu Fugaz i Star Jr presudili meč. Fugaz je oborio Polvoru Hurricanranom sa konopaca a Star Jr srolao Felino Jra za pin. Dosadno.
2/10

Mistico/Volador Jr/Atlantis Jr vs Hechicero/Dragon Rojo Jr/Euforia
Ovo je bilo isto tako loše. Bukvalno kao prošli meč. Prvi fall Dragon Rojo Jr pogađa Atlantis Jra Diving Double Foot Stompom a Euforio zaključava Mistica u nekakav Triangle i heelovi uzimaju prvi fall. Napisao sam gore kakav je drugi fall kad heelovi uzmu prvi. I BILO JE BUKVALNO ISTO!!!!! KOJI VRAG!!!!! Heelovi su čupali Misticu masku pa su napadali Atlantisa dok ih ovaj nije poredao Tilt a Whirl Backbreakerom. KOJI ĐAVO JE SA TIM POTEZOM? ZNATE LI IŠTA DRUGO NAPRAVITI? Onda je Mistico skočio Planchom na ringside a Volador Jr pogodio Backstabber i Superkick za 1 - 1. Treći fall je bio užasan. Sva tri facea su dobila priliku da pokažu svoj high flying što su pokazali Hurricanranama i Armdragovima. PREKINITE ŽIVJETI U 1960IM!!! HURRICANRANE I ARMDRAGOVI NISU VIŠE EPSKI IMPRESIVNI POTEZI!!!! Najgore od svega što je kraj bio tako abruptan. Volador Jr i Atlantis Jr se bace na ringside a Mistico u ringu zaključa Euforiu u Armbreaker i to je to. Uh................................
1,5/10

Grozno. Ovo je grozno. Nemam druge riječi. Ice Ribbon cure su bile MVPevi večeri ali trebao sam to i očekivati. Puroresu > ovo svaki dan. WWE > ovo.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Rio146 »

Hahahahaha moram pogledati ME 🤣 inače kakva ti je Kohgo bila?
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24454
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Maki »

Nije dobila puno vremena da se pokaže jer su uglavnom Tsukka i Tsukushi bile u centru pažnje. Jedini neki pamtljivi potez koji je napravila je bio 619.

Nije ME bio baš tako grozan. Snizio sam mu ocjenu jer sam bio isfrustriran. Nije tu bilo botcheva recimo. Ali je tako formulaično. Unaprijed možeš znati kako će se meč odvijati.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Rio146 »

A jbg tako je svugdje. Pogotovo u Stardomu. Čim je multi women meč s Ruakom znaš da ona prima pin. Jako predvidivo.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24454
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Maki »

Stardom nikad nije ovako predvidljiv. Stardom multi women mečevi nisu ultra značajni ali uvijek pruže makar jednu sekvencu sjajnog hrvanja. U CMLLu nema izmjena poteza. Tipa da sad član jednog tima pukne protivnika, ovaj mu vrati, pa ovaj njemu vrati i tako uvežu sekvencu. Toga nema. Koji tim uzme prednost on uzme fall u narednih minut - dva.

Fallovi idu istom matricom. Početna izmjena snaga, nešto high flyinga, kraj. Ako heelovi uzmu prvi dominiraju u drugom dok faceovi u minut ne okrenu i izjednače. Treći fall obično faceovi dobiju dio gdje hvataju reakcije publike high flyingom samo što rijetko to bude nešto što je zapravo holy shit impresivno. Na kraju krajeva pitanje je za šta se oni konkretno bore. U Americi i Japanu se bore za titule ali u CMLLu su titule nebitne. Zato imaju pola titula sa reignovima od 1000+ dana jer ih nije briga. Tako da u suštini hrvaju besciljno.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Rio146 »

Recimo za prvi show u drugom mjesecu imamo meč između Maike, Syuri i Himeke s jedne strane a s druge imamo Watanabe, Ruaku i Rinu. Možda nas iznenade pa Rina pokupi pin. Tako da ono, može biti prilično predvidivo tko će dobiti, ali da istina je da se uvijek može nešto dobro vidjeti.

Ja sam CMLL gledao prije 3-4 godine, i tad mi nekako nije sjedao. Viernes im zna trajat po 3-3 i pol sata, a wrestling nikakav. Razlika između openera i main eventa je 5%. Mislio sam im dati ponovno ove godine priliku, ali načekat će se. Moram prvo neke druge kompanije završiti.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24454
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Maki »

To je najveći problem. Ne znaš ni šta očekivati. U Stardomu Road To showovi možda nisu must see ali znaš da će PPV biti. U CMLLu nisam stekao utisak da je išta must see. Pogledao sam mainevente njihovog najvećeg Aniversario showa i isti su problemi kao sa mečevima na Viernesima. Nikad ne dobijemo recimo priču da neko dugo vremena ganja izjednačenje u fallovima. To može biti dobro pogotovo u Mask vs Mask mečevima. Neko izgubi prvi fall i očajnički se trudi dobiti drugi ali otvara prostor za grešku i da sve izgubi. Ali to nikad ne vidimo. Izjednačenje bude za par minuta. Oslanjaju se na starce kao i WWE što radi a mnogi mladi koji su mogli pogurati kompaniju tipa Dragon Lee su dobili otkaze.

Ja sam ih odlučio pogledati jer je to poznati stil hrvanja a čisto da ne bude da sam donio sud na osnovu dva meča što sam pogledao 2020. Izguraću do značke (mislim da sam na 8 sad) i tjt. Nemaš razloga aktivno ih pratiti. Bolja opcija je eventualno pratiti ako koji meč dobije veliku ocjenu od Davea ili na cagematchu ali na cagematchu CMLL maltene nema ocjenjenih showoa u posljednjem periodu.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57667
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Sherpa »

Dave će ti prvi reći kako su u velikom padu, pričao je dosta o tome kada je DB napuštao wwe i rekao da želi raditi arena mexico show za cmll. Da to nije cmll od prije par godina kada su bili jako visoko, te da nije siguran dal zna db koliko su pali u odnosu na taj period kad su bili vrući.

Plus, dejvu je to omiljena kompanija.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24454
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Maki »

Vidi se pad. WWE ih je navodno htio kupiti i ovi su zapravo pristali ali WWE nije htio da kupi i arene koje CMLL ima pa je to propalo.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24454
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Maki »

Mistico vs Barbaro Cavernario - CMLL Super Viernes - 24.5.2019.
Ovaj meč sam našao ovdje u ovoj temi na forumu i pročitao da je dobio 4 i po od Davea. Meni je to malo previše. Ovo je meč koji je po meni negdje oko 4*, ne više. Ali za CMLL standarde ovo je klasik. Prva dva falla klasični CMLL fallovi. Mistico probao napasti Cavernaria na rampi, ovaj to spriječio, malo bacao Mistica po ringsideu, čupao mu masku i uzeo prvi fall. Drugi fall naravno Cavernario dominirao većinu vremena, opet napadao Mistica po ringsideu, probao ga gušiti kablovima. Mistico se vratio lijepim skokom na ringside ali Cavernario mu skida masku i biva DQan. Zašto bi to napravio? Koja je svrha da dobrovoljno izgubiš fall? U suštini 2/3 Falls stipulacija je u CMLLu potpuno nepotrebna jer svakako sve što valja uvijek bude u trećem fallu tako da komotno mogu imati una caida mečeve. Treći fall Mistico otvara holy shit potezom i to Crossbodyem sa vrha stagea. Nastavlja Hurricanranama ali se Cavernario vraća Suicide Diveom i baca MIstica Buckle Bombom. Onda smo vidjeli nešto neviđeno u CMLLu: izmjene poteza. U ovom slučaju Release Germana i Destroyera. Nekako su mi komentatori mogli više to sellati ali nije to veliki problem. Konačno smo vidjeli pravi wrestling. U nastavku Mistico se zatrčava niz rampu i skače na turnbuckle i na Cavernaria što je bilo prekrasno a i Barbaro pokazuje svoje umijeće lijepim Diving Splashom na ringside. U ringu pogađa i Springboard Splash. Pokušava i drugi put ali Mistico kontrira u Armbreaker i tu je kraj. Tako da jako dobar treći fall. Međutim čitam da je ovaj Mistico, koji nije Sin Cara, takođe napustio kompaniju. Izgleda da ko je kod dobar ide iz CMLLa. Šta se sa njima dešava?
8,5/10
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: CMLL

Post Postao/la Rio146 »

Ako imaš 2 out of 3 falls i namjerno napraviš DQ ima smisla, samo tako da povrijedis protivnika sto vise možeš, da ti je lakše dobit zadnji fall
Yes Sir!
slika
Odgovori