Stripovi

Marvel, DC, IDW, DH Comics, 2000 AD, ... . Tema posvećena svim ljubiteljima stripova .

Interaktivna zabava
Odgovori
Avatar
raptor1989
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1342
Pridružen/a: 29 ožu 2018, 22:15
6
Lokacija: Somewhere in space.
O meni: Metalac, gamer, ljubitelj filmova, serija, stripova & pro wrestlinga.
Status: Offline

Stripovi

Post Postao/la raptor1989 »

Krajnje je vrijeme da ljubitelji stripa dobiju svoju temu na forumu. Znam da vas ima. Nemojte se skrivati. :mrgreen: Svi su upoznati s Marvelom i DC-om. Koliko vas je čulo za Dark Horse Comics, Image ili 2000 AD?

Za one koji nisu, pripremio sam vam malu listu važnijih izdavača i naslova koje izdaju ili su izdavali. Ovo će vam pomoći makar malo da se upoznate s njima.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
IDW (USA) - Star Trek, Transformers, TMNT, Ghostbusters, G.I. Joe, X-Files, Godzilla.
Dark Horse Comics (USA) - Hellboy, Predator, Aliens, Buffy, Terminator, Star Wars (prije nego što je licenca preuzeta od strane Disneya, DHC je radio nevjerojatno dobre i detaljne SW stripove), Serenity.
Zenescope Entertainment (USA) - Grimm Fairy Tales, Charmed.
Dynamite Entertainment (USA) - Battlestar Galactica, Garth Ennis' Battlefields, The Shadow, Game of Thrones, Highlander, James Bond, Green Hornet, KISS, Lone Ranger, Red Sonja, Robocop, Sherlock Holmes, Street Fighter, Vampirella, Voltron, Xena.
Top Cow Productions (USA) - Witchblade, Magdalena, The Darkness.
Image Comics (USA) - The Walking Dead, Spawn, Savage Dragon, Invincible.
Boom! Studios (USA) - Power Rangers, WWE, Big Trouble in Little China.
Valiant Comics (USA) - Bloodshot, Eternal Warrior, X-O Mamowar, Rai, Ninjak.
2000 AD (UK) - Judge Dredd, Rogue Trooper, Slaine.
Sergio Bonelli Editore Spa (Italy) - Tex, Zagor, Mister No, Dylan Dog, Nathan Never.
Graton Editeur (France) - Michel Vaillant.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trebalo mi je 45 minuta da ju napravim,. :mrgreen: Bio bih vam zahvalan da izdvojite makar 15 sekundi i bacite oko na listu. :D Dosta je sužena zbog toga što vas ne želim opterećivati s naslovima za koje sigurno niste čuli. Dosta navedenih serijala će te prepoznati samo po imenu. :D

Volite li stripove? Želite preporuku? Postajte pitanja i preporuke. Idemo malo popričati.

Najdraži lik iz stripova?
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Stripovi

Post Postao/la Sherpa »

Jes čitao Bone-a?
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Stripovi

Post Postao/la azo »

Polahko se uvodim u svijet stripa poceo sam citati Zagorove romane koje je moj stari ostavio nekih 20tak nazalost preko 100 njih je izgorijelo jos prije nego sto se ja nisam rodio.Do sada sam prictao Zagorovih romana burku,čak sam kupio i knjigu,čiam jos i Alan Forda i SW stripove.
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Stripovi

Post Postao/la Melloo »

Ja imam nekoliko Zagora, Bleka stijene alan fordova tex willera iz vremena kad sam imao zdravstvenih problema pa po bolnicama bio :D
Od tada niasm nista citao a volio bih ove marvel ili dc pogledat mada previse toga ima treba to pohvatati :D
Ako ko ima neke linkove gdje se mogu citati stripovi neka nabaci slobodno
Avatar
Sake
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8655
Pridružen/a: 03 sij 2017, 16:45
7
Lokacija: Kalesija, BiH
Status: Offline

Stripovi

Post Postao/la Sake »

Volim stripove, ali ne mogu reći da sam opsjednut s njima koliko recimo s wrestlingom. Ni blizu.

Dva omiljena su mi Amazing Spider-Man (1963) i The Walking Dead (nisam dugo čitao, morat' ću uskoro opet početi). Čitao sam nešto Batmana i TMNT, Rick & Morty, WWE izdanja neka.

Svakako ću se truditi čitat više sad kad je na forumu tu još neko ko čita. Potrudit ću se bacit oko na što više ovih koje si napisao u listi.

@Melloo http://readcomiconline.to/
slika
Avatar
raptor1989
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1342
Pridružen/a: 29 ožu 2018, 22:15
6
Lokacija: Somewhere in space.
O meni: Metalac, gamer, ljubitelj filmova, serija, stripova & pro wrestlinga.
Status: Offline

Stripovi

Post Postao/la raptor1989 »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Jes čitao Bone-a?
Nisam imao priliku. Toliko sam zaokupljen velikim naslovima da ponekad propustim one najmanje. Dobar serijal?
Trenutno čitam Marvelove crossovere po kronološkom redoslijedu. Pri kraju sam sa Wraith Warom, a nakon toga prelazim na Secret Wars 1 i 2.
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12235
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Stripovi

Post Postao/la Rio146 »

Uvijek sam mislio da je to neka američka fora, i da to nije popularno kod nas. Tako da nikad i nisam došao u kontakt sa stripovima, a iskreno i nije bas da me pretjerano interesira.
Yes Sir!
slika
Avatar
raptor1989
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1342
Pridružen/a: 29 ožu 2018, 22:15
6
Lokacija: Somewhere in space.
O meni: Metalac, gamer, ljubitelj filmova, serija, stripova & pro wrestlinga.
Status: Offline

Stripovi

Post Postao/la raptor1989 »

Ne možeš niti znati dok ne probaš. Ako ćemo tako gledati, pro hrvanje je također američka fora. :D Čitanje stripova nije pretjerano popularno kod nas, ali ako znaš gdje tražiš uvijek ćeš pronaći ostale zaljubljenike u ono što voliš. Na kioscima i u trgovinama ćeš pronaći talijanske stripove poput Zagora i Texa, ali i američke (najviše Marvel; Spider-Man je najviše zastupljen kod nas). Postoji i šansa da naletiš na pokoji TPB (trade paperback) s punom pričom i prijevodom na naški. Sve što čitam, čitam na engleskom. Veći izbor literature. :cool:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Stripovi

Post Postao/la Sherpa »

zapravo europa ima jako strip školu, samo je popularizacija došla superjunacima, točnije supermanom, i to je zaludilo ameriku.
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Stripovi

Post Postao/la Mary »

Jel se Garfield racuna? :D
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Stripovi

Post Postao/la Sherpa »

da, on je isto strip
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Stripovi

Post Postao/la Mary »

:) Comic stripove sam obozavala kao djete.
Avatar
raptor1989
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1342
Pridružen/a: 29 ožu 2018, 22:15
6
Lokacija: Somewhere in space.
O meni: Metalac, gamer, ljubitelj filmova, serija, stripova & pro wrestlinga.
Status: Offline

Stripovi

Post Postao/la raptor1989 »

Točno. Europski stil je više fokusiran na avanture i ozbiljniji sadržaj, dok je američko tržište stripova krcato superjunacima. Kada pričamo o stripovima na našem kontinentu, tri države se izdvajaju kao apsolutni vladari devete umjetnosti. To su V. Britanija, Francuska i Italija. Britanci su nam podarili Dredda, Francuzi Asterixa, a Talijani mnoštvo likova od kojih ću izdvojiti samo dva: Texa i Zagora. Nabrojao bih više, ali je kasno i vrijeme je za spavanje. :mrgreen:
Zadnja izmjena: raptor1989, dana/u 04 tra 2018, 19:23, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Stripovi

Post Postao/la Sherpa »

premda strip i grafička novela nisu ista klasifikacija, grafička novela je 'dulja i ozbiljnija' forma, premda je ovo jako bukvlno
slika
Avatar
raptor1989
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1342
Pridružen/a: 29 ožu 2018, 22:15
6
Lokacija: Somewhere in space.
O meni: Metalac, gamer, ljubitelj filmova, serija, stripova & pro wrestlinga.
Status: Offline

Stripovi

Post Postao/la raptor1989 »

Malo sam se zeznuo. Oprostite. Izbrisat ću taj dio. Trebam prestati postati prije spavanja. Samo radim greške. :mrgreen:
Grafičke novele su duže i sadrže kompleksniju priču koja vam bude ispričana kroz jednu ili dvije knjige. Stripovi su kraći i dijele priču kroz nekoliko brojeva. Mogu trajati nekoliko tjedana ili nekoliko mjeseci (crossoveri).
slika
Odgovori