Obrazovanje

Kako vam ide škola?

Nasumični razgovori
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Maridius98 »

Brat moj. Kad čitam Singera, ič mi nije krivo što se smer gasi. :lol:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Sherpa »

Neću govoriti o ovima vani, pošto ne znam, no nagledao sam se ekipe na takvim predmetima koja studira i krade bogu dane (vidio sam i onaj drugi aspekt koji se trudi završiti u roku). Što treba mjenjati?

Ja bih volio vjerovati kako humanističke znanosti donose poboljšanje društva. No ovako postavljeno, rekao bih da ne rade to.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6651
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la crocop97 »

Maridius98 je napisao/la:Brat moj. Kad čitam Singera, ič mi nije krivo što se smer gasi. :lol:
A to su sve pokušaji preživljavanja na tržištu, danas takve institucije preko jedne grane guraju jedne ideje i preko druge suprotne ideje (teorijom knjiž. i još šire preko anglistike ili filozofijom woke ideje, dok će jezičari opet izvlačit pare pozivanjem na tradiciju, domoljublje i očuvanje jezika), sve u svemu šizofreno i na kraju ispaštaju studenti i budući radnici u struci. Super ti je jedino ako si na faksu samo zbog te diplome i ako nemaš uopće svijest o tom što studiraš. A fakulteti ne postoje radi obučavanja studenata nego radi održavanja i profitiranja fakulteta makar se i popišali po svojoj znanosti.

@Sherpa Za početak bi trebalo upisivat manje ljudi i s njima raditi kako treba. Godišnje se naštanca previše diploma za nastavnike, a ni dobar dio prošle generacije ne uspije nać sebi radno mjesto dok ovi izbace još toliko ljudi s diplomom, na kraju tržište guši samo sebe samo da fakulteti mogu održavat svoje programe
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2995
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
3
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la lemonzoo »

Moj frend vjerojatno odustaje od doktorata iz filozofije i ide u Njemačku voziti kamion.
Uvijek u pravu.
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Maridius98 »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST
Maridius98 je napisao/la:Brat moj. Kad čitam Singera, ič mi nije krivo što se smer gasi. :lol:
A to su sve pokušaji preživljavanja na tržištu, danas takve institucije preko jedne grane guraju jedne ideje i preko druge suprotne ideje (teorijom knjiž. i još šire preko anglistike ili filozofijom woke ideje, dok će jezičari opet izvlačit pare pozivanjem na tradiciju, domoljublje i očuvanje jezika), sve u svemu šizofreno i na kraju ispaštaju studenti i budući radnici u struci. Super ti je jedino ako si na faksu samo zbog te diplome i ako nemaš uopće svijest o tom što studiraš. A fakulteti ne postoje radi obučavanja studenata nego radi održavanja i profitiranja fakulteta makar se i popišali po svojoj znanosti.
Na fakultetu sam jer veliku većinu stvari volim. Nismo bili mnogo u kontaktu sa takvim woke i liberalnim sranjima (doduše imali smo ceo jedan ispit, ali to je ipak samo jedan ispit) jer profesori na faksu u Nišu posmatraju to kako treba, kao istoriju filozofije. Čuo sam da je na drugim univerzitetima situacija katastrofa, posebno se žale na Beograd oko tih stvari koje si pričao. Ali jbg, Beograd je Beograd, tamo možeš i da živiš od toga da budeš "feministai i "antifašista", ovde ne biva.

@Sherpa Čim završrim faks otvaram striparnicu, pa ćemo da vidimo koliko humanističke nauke poboljšavaju društvo u praksi. :mrgreen:
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6651
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la crocop97 »

@Maridius98 Mi smo čak imali dosta tih woke sranja već od prve godine (npr nije se radila osnovna literatura iz teorije književnosti nego su preskočili sve i radili postmodernističke i rodne i rasne kritike), ali nadoknadilo se to na drugim kolegijima koje su vodili profesori koji znaju šta rade, a nitko nas ne može ni spriječit da sami čitamo literaturu. Ali kod nas svejedno nije bilo tako zastupljeno kao u Zagrebu (pretpostavljam da je jako slično stanju u Beogradu onda), tamo je sve ideološki nabijeno (i ljevičarski i desničarski) i studenti su debili, baš kako je @Sherpa rekao, ne rade ništa, dižu studentske proteste jer u kantini nema njihovog omiljenog sladoleda i mora ih se financirat da se bave sranjima. Mene ta politička prepucavanja ne zanimaju ni najmanje, ali moralo se proučit čisto da se argumentirano može pružit otpor po potrebi.
slika
Avatar
The A-Lister
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17259
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
3
Lokacija: ZeGej
O meni: Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Nezdravo opsjednut Melodifestivalenom. CM Punk stan. Član Smajlex Armije.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Online

Obrazovanje

Post Postao/la The A-Lister »

Ideje za vježbeničku tvrtku.

Da skratimo priču, učenik sam trećeg razreda ekonomske škole. Jedan od novih predmeta koji sam dobio je Vježbenička tvtka.
Predmet se svodi na to da mi imamo izmišljenu tvrtku i pravimo se da je stvarna. Od osoblja (direktor, neki voditelji odjela, računovođe i sl.) do poslovnih stvari (marketing, računovodstvo i sl.). Sve kulminira u 4. razredu kad idemo na Sajam vježbeničkih tvrtki i predstavljamo tvrtku sa proizvodima za koje smo mi zaslužni. Profesor nam je pokazao primjere i prije su se osnivale tvrtke koje rade neke prehrambene proizvode poput kolača. Bilo je i odjevnih poput kravata.
Naša početna ideja je da radimo nešto neprehrambeno, preciznije nešto što uključuje papire. Čini nam se praktičnije. Kolegica je predložila neke obrasce, meni su na pamet pale čestitke. Ako ste potrošili vrijeme na čitanje ovog i imate neki prijedlog čime ćemo se baviti, vezan uz ovo gore ili ne, više je nego dobrodošao. Ako ne, nema veze, naša je firma bumo se snašli :)
Avatar
Dalmatian
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4182
Pridružen/a: 07 ožu 2021, 22:53
3
Lokacija: Zadar
O meni: 1X član mjeseca
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Dalmatian »

The A-Lister je napisao/la:QR_BBPOST Ideje za vježbeničku tvrtku.

Da skratimo priču, učenik sam trećeg razreda ekonomske škole. Jedan od novih predmeta koji sam dobio je Vježbenička tvtka.
Predmet se svodi na to da mi imamo izmišljenu tvrtku i pravimo se da je stvarna. Od osoblja (direktor, neki voditelji odjela, računovođe i sl.) do poslovnih stvari (marketing, računovodstvo i sl.). Sve kulminira u 4. razredu kad idemo na Sajam vježbeničkih tvrtki i predstavljamo tvrtku sa proizvodima za koje smo mi zaslužni. Profesor nam je pokazao primjere i prije su se osnivale tvrtke koje rade neke prehrambene proizvode poput kolača. Bilo je i odjevnih poput kravata.
Naša početna ideja je da radimo nešto neprehrambeno, preciznije nešto što uključuje papire. Čini nam se praktičnije. Kolegica je predložila neke obrasce, meni su na pamet pale čestitke. Ako ste potrošili vrijeme na čitanje ovog i imate neki prijedlog čime ćemo se baviti, vezan uz ovo gore ili ne, više je nego dobrodošao. Ako ne, nema veze, naša je firma bumo se snašli :)

Moj bivši razred se bavio izradom nakita,logično jer smo u razredu imali puno ženskih.
私はイーサン・カーター三世です
Avatar
The A-Lister
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17259
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
3
Lokacija: ZeGej
O meni: Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Nezdravo opsjednut Melodifestivalenom. CM Punk stan. Član Smajlex Armije.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Online

Obrazovanje

Post Postao/la The A-Lister »

I to je netko radio, da. Kakav je predmet, jel teško? Jer trenutno nisam optimističan baš oko cijelog projekta :lol:
Avatar
Master of darkness
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7496
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Master of darkness »

Kakvo govno mi imamo od nastave. Jedan dan idemo, jedan ne idemo. Neke casove nemamo kad idemo utorkom i cetvrtkom, neke nemamo kad idemo ponedeljkom i sredom. Petkom dolazimo svi. Kad je izborni predmet u pitanju, moramo svi da dodjemo, cak iako je taj cas danom kad ne idemo u skolu (Verska i Ekologija u mom slucaju), sto znaci da mnogi koji dolaze sa strane (Van Kragujevca) moraju da dodju u KG za jedan jedini cas.
You leave when you think it's time
Avatar
The A-Lister
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17259
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
3
Lokacija: ZeGej
O meni: Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Nezdravo opsjednut Melodifestivalenom. CM Punk stan. Član Smajlex Armije.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Online

Obrazovanje

Post Postao/la The A-Lister »

Master of darkness je napisao/la:QR_BBPOST Kakvo govno mi imamo od nastave. Jedan dan idemo, jedan ne idemo. Neke casove nemamo kad idemo utorkom i cetvrtkom, neke nemamo kad idemo ponedeljkom i sredom. Petkom dolazimo svi. Kad je izborni predmet u pitanju, moramo svi da dodjemo, cak iako je taj cas danom kad ne idemo u skolu (Verska i Ekologija u mom slucaju), sto znaci da mnogi koji dolaze sa strane (Van Kragujevca) moraju da dodju u KG za jedan jedini cas.
Zašto je to tak? Ima neki specifičan razlog?
Avatar
Master of darkness
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7496
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Master of darkness »

Navodno epidemijska situacija. Postoje 3 modela:
Prvi je da idemo normalno u skolu.
Drugi je ovaj koji praktikujemo.
Treci je potpuna online nastava.
You leave when you think it's time
Avatar
Master of darkness
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7496
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Master of darkness »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Ako neko ne zna crtati lijepo on to ne može nikad u potpunosti naučiti. Ditto za fizičko.
Ovo. Nikad nisam mogao lepo da crtam, tako da se pronalazim. Prvobitno jer nisam imao nikakvog talenta, sad jer mi se tresu ruke opasno i ne mogu da nacrtam pravu liniju kako treba.
You leave when you think it's time
Avatar
Dalmatian
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4182
Pridružen/a: 07 ožu 2021, 22:53
3
Lokacija: Zadar
O meni: 1X član mjeseca
Status: Offline

Obrazovanje

Post Postao/la Dalmatian »

The A-Lister je napisao/la:QR_BBPOST I to je netko radio, da. Kakav je predmet, jel teško? Jer trenutno nisam optimističan baš oko cijelog projekta :lol:
Ma sranje,radiš na laptopima ima svak svoju ulogu tj funkciju,ma teška dosada nije teško,mi smo dosađivali na satu profesorice bile dobre,više smo bili na igricama i YouTubeu nego radili,a radili smo svega pet puta cijelu školsku godinu
私はイーサン・カーター三世です
Avatar
The A-Lister
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17259
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
3
Lokacija: ZeGej
O meni: Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Nezdravo opsjednut Melodifestivalenom. CM Punk stan. Član Smajlex Armije.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Online

Obrazovanje

Post Postao/la The A-Lister »

Master of darkness je napisao/la:QR_BBPOST Navodno epidemijska situacija. Postoje 3 modela:
Prvi je da idemo normalno u skolu.
Drugi je ovaj koji praktikujemo.
Treci je potpuna online nastava.
Znači vi imate neki kombinirani? Najgora opcija realno.
Odgovori