Religija

Nasumični razgovori
Avatar
The A-Lister
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17261
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
3
Lokacija: ZeGej
O meni: Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Nezdravo opsjednut Melodifestivalenom. CM Punk stan. Član Smajlex Armije.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la The A-Lister »

Dynamite 7 je napisao/la: 24 ruj 2022, 11:32 Ali u tom procentu je vjerujem dobar dio ljudi koji su se tako izjasnili zbog stava "šta će ljudi reći".
Čekam da izađemo iz srednjeg vijeka
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12195
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Rio146 »

Iračanima i Irankama svaka čast kako se nose sa ovim događanjima u njihovoj zemlji. :clap:
Yes Sir!
slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Master of darkness »

tldr?
You leave when you think it's time
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12195
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Rio146 »

Nekoj Iračanki se vidjela kosa ispod hidžaba ili ga nije ni nosila (ne znam), pa ju je policija privela i prebila. Cura je pala u komu, a potom i preminula. Cijeli Iran se digao na noge, i prosvjeduju već tjedan dana po cijelom Iranu. Nekoliko stotina ljudi je uhićeno, a između 40 i 70 ljudi je preminulo.
Yes Sir!
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la HunterDX »

To što su uradili je teška zloupotreba njihovog zakona. Meni je ok da se teži ka tome preko kućnog vaspitanja ali ljudi zaboravljaju na slobodnu volju.
Šta drugo očekivati od nas ljudi(najvećih životinja) idemo iz krajnosti u krajnost.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

Dok režim u Srbiji diže spomenik hortijevcima Srpska pravoslavna crkva sutra zvanično kanonizuje svete novomučenike bačke i održava predavanje gdje se jasno izlažu zločini Hortijeve Mađarske. Svaka čast.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »



Patrijarh Porfirije o nasilju nad ženama. Praktično osudio Informer za intervju sa silovateljem. U zadnje vrijeme mi se jako jako sviđa rad Srpske pravoslavne crkve kad su u pitanju sranja vlasti u Srbiji.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

Estonska vlast otvoreno priznaje da uhodi Estonsku pravoslavnu crkvu kako bi pronašli bilo šta što bi tu crkvu, koja je inače pod autoritetom Moskovske patrijaršije, povezalo sa podrškom ruskoj invaziji Ukrajine iako je crkva osudila ruski napad. Vladajuća partija Isamaa poziva da se crkvi otme imovina. Sramno.
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la azo »

Pa i Dodo sluša opoziciju, nema tu šta čudno.
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »



Kako kaže von der Leyen pouzdani partner Evropske Unije ili kako kaže veliki najveći predsjednik svih predsjednika pravi prijatelj Srbije.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

https://hadith.academyofislam.com/
https://thaqalayn.net/

Vrlo zanimljivi sajtovi. Internet je inače pun sunitskih hadisa i imate mnoge sajtove koji su puni tih hadisa prije svega sunnah.com. Ali šiitske hadise je teže naći. No uspio sam pronaći ove digitalne baze koje očito nisu potpune ali trenutno su najbolje što imamo na engleskom da ja znam. Može biti zanimljivo muslimanskim članovima foruma. Šteta što na ovo nisam naišao dok me zanimala rana islamska istorija.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

Upravo sam pročitao da je blaženopočivši mitropolit Amfilohije 2015. služio parastos postradalim Jermenima u genocidu.

"Sud Božiji i pravda Božja svjedoče i danas o tom velikom stradanju jermenskog naroda, ali istovremeno i svjedoče da će iz mučeničke krvi stradalih hrišćana Jermena ponovno vaskrsnuti, u svoj punoći svojoj, drevna hrišćanska zemlja Jermenija i da će Ararat postati ponovno mjesto sa koga se svjedoči spasenje svega roda ljudskoga. Krv mučenika je sjeme za nove hrišćane – poslije raspeća dolazi vaskrsenje. Vjernost jermenskog naroda kroz vjekove Hristu raspetome i vaskrslome, došla je do svoga vrhunca upravo 1915. godine za vrijeme strašnog genocida koji je izvršen nad hrišćanskim jermenskim narodom u Otomanskoj imperiji"

Slava ti i hvala Đedo. Osvjetlao si nam obraz.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

U Sabornoj crkvi u Novom Sadu uveli pojanje na grčkom i arapskom.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12195
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Re: Religija

Post Postao/la Rio146 »

Radi čega? Ljudi jedva znaju materinji…
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: Religija

Post Postao/la Maki »

Meni ne smeta. Odaje utisak povezanosti sa starim hrišćanskim kulturama na istoku.
Odgovori