Fudbal/Nogomet

Najvaznija sporedna stvar na svijetu

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje

Ako moram izabrati samo jedno izabrao bih

Domaću nogometnu ligu
9
41%
Ligu Prvaka
13
59%
 
Ukupno glasova: 22

Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9030
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Fudbal/Nogomet

Post Postao/la KOMANIA »

Ok, znamo ko ća da bude prvi i znamo ko će da bude drugi, ali ajmo o tome koga bi najviše voleli da vidite u grupnoj fazi LK (dakle po prvi put ćemo dobiti klub u grupnoj fazi, a da to nije jedan od večitih)?
Favoriti su svakako:
-Čukarički (možda i najviše zaslužuju zbog toga što su definitivno najbolji poslednjih godina)
-TSC (nekako bi bilo najlepše gledati te utakmice na TSC areni, a verovatno i najviše zaslužuju nakon Čuke)
-Vojvodina (svakako bi bila najbolja opcija zbog toga što bi verovatno imali dobro podršku, jer za razliku od prethodnih klubova, Voša ima istoriju (3. najveći klub iz Srbije) i navijače.
-Novi Pazar (ovo bi ipak bila jedna prava poslastica za publiku koja ih podržava i ne sumnjam da bi napravili dobru atmosferu)
-neko 5. (Radnički Niš, Voždovac, Radnički Kragujevac, Napredak...)
https://sportklub.rs/fudbal/srbija-supe ... anje-u-le/
slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7565
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Master of darkness »

Želja Radnički Kragujevac
Realnost - Čukarički
You leave when you think it's time
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10310
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Markovic619 »

TSC ili Čuka.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Dynamite 7 »

Boca osvojila titulu!
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10310
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Markovic619 »

Dynamite 7 je napisao/la: 24 lis 2022, 00:12 Boca osvojila titulu!
Kakva luda završnica, Racing imao penal u 90. minuti za pobjedu, da su dali osvojili bi titulu. Armani odbranio i nakon tog u nadoknadi River daje gol za pobjedu.

Najbolje od svega što je River donio Boci titulu :D
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Dynamite 7 »

Bolje da sam otpočetka to gledao nego mrtve Lakerse.
Hahahhahaha River donio titulu Boci genijalno.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17737
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Hangman98 »

Pohvalno.

slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Dynamite 7 »

Dobiju novca onoliko koliko zarade, bljuje mi se od 1000 puta prežvakane patetike o fudbalerima i ostalim zanimanjima.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17737
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Hangman98 »

Ali stoji da su preplaceni, i to debelo, pogotovo kad njihovu 'industriju' svrstavas pod zabavu, neesencijalno zanimanje za drustvo.
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Dynamite 7 »

Da mislim da su preplaćeni ne bih ni gledao fudbal.
Ja vodim svoj život i nemam ništa od toga koliko su oni plaćeni to je njihova stvar gledam fudbal zato što mi je zabavno i to volim.
Ako ja plaćam kanale koji to prenose, kupujem proizvode, igram igre vezane za to nemam pravo da se žalim.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17737
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Hangman98 »

Dynamite 7 je napisao/la: 24 lis 2022, 17:00 Ja vodim svoj život i nemam ništa od toga koliko su oni plaćeni to je njihova stvar gledam fudbal zato što mi je zabavno i to volim.
Pa zapravo imas, u siroj slici, ako su doktori, pravnici, ekonomi itd. sve manje placeni i sve manje ljudi radi taj posao onako kako spada (zbog malih primanja) na kraju krajeva utice i na tebe.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Sherpa »

Dynamite 7 je napisao/la: 24 lis 2022, 16:53 Dobiju novca onoliko koliko zarade, bljuje mi se od 1000 puta prežvakane patetike o fudbalerima i ostalim zanimanjima.
E da je baš samo tako. Jer ta preplaćena smeća neće napraviti ništa niti da oni koji u klubu rade za njih imaju bolje uvjete i normalne plaće. A tu govorimo o oružarima, čistačicama, održavanju travnjaka i svima onima koji su u samom klubu u uredima. Svima onima koji se svaki dan trude da ovi mogu toliko zarađivati. Dok oni koji tako zarađuju ne žele napraviti ništa za njih.

Nije sve samo u zaradi, dio je u tome koliko tko od njih vraća zajednici. A mnogi od njih su došli iz siromašnih zajednica i brzo su zaboravili kako su njihovi majke i očevi crnčili čitav dan da oni imaju. Kao što rade svi ovi u klubu. Neka budu bogati, ali neka malo pomognu da postane svijet bolji, barem za one ljude koji za njih rade svakodnevno
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Dynamite 7 »

Vrhunski fudbalski klubovi imaju puno veće budžete nego bolnice, advokatske kancelarije i ostalo tako da je logično da će plaćati više ljude koji im zarađuju novac, ako se dobija toliki novac (uglavnom zbog igrača) logično da traže dio kolača.
Kod nas svakako fudbaleri i nisu nešto previše plaćeni tako ne vjerujem da ove poslove radi sve manje ljudi, tako da ne utiče na mene.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Dynamite 7 »

Sherpa je napisao/la: 24 lis 2022, 17:04
Dynamite 7 je napisao/la: 24 lis 2022, 16:53 Dobiju novca onoliko koliko zarade, bljuje mi se od 1000 puta prežvakane patetike o fudbalerima i ostalim zanimanjima.
E da je baš samo tako. Jer ta preplaćena smeća neće napraviti ništa niti da oni koji u klubu rade za njih imaju bolje uvjete i normalne plaće. A tu govorimo o oružarima, čistačicama, održavanju travnjaka i svima onima koji su u samom klubu u uredima. Svima onima koji se svaki dan trude da ovi mogu toliko zarađivati. Dok oni koji tako zarađuju ne žele napraviti ništa za njih.

Nije sve samo u zaradi, dio je u tome koliko tko od njih vraća zajednici. A mnogi od njih su došli iz siromašnih zajednica i brzo su zaboravili kako su njihovi majke i očevi crnčili čitav dan da oni imaju. Kao što rade svi ovi u klubu. Neka budu bogati, ali neka malo pomognu da postane svijet bolji, barem za one ljude koji za njih rade svakodnevno
A možda zvuči malo surovo ali klubovi većinu novca zarade od fudbalera a ne od tog pomoćnog osoblja (koje poštujem) što se mene tiče ako im se isplati nek i njima povećaju plate meni ne smeta, naprotiv.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Fudbal/Nogomet

Post Postao/la Sherpa »

Makni pomoćno osoblje pa da vidimo kako će klub funkcionirati. Tko će prodati te majice. Tko će prodati ulaznice. Tko će pakirati pošiljke. Tko će održavati travnjak, prati dresove, čistiti svlačionicu, pripremiti hranu, orgnaizirati put i hotel, voziti autobus...

SAmo oni to ne vide. Ja nemam problema što se oni bore za svoj interes. Ali budi čovjek i reci da ako ti možeš imati dnevnu plaću veću nego svatko od njih godišnju, možda se može nešto napraviti i da se njima poboljša život.
slika
Odgovori