Kafana

Za razgovor i opuštanje....

Nasumični razgovori
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Wulf7X »

Uzmi izlomi mu čku bezobraznu da mu više ne padne napamet...
emirates je napisao/la: 16 sij 2022, 21:22 Skoro svaki itevac kojeg znam radi u struci za dobru platu.
Brt ajde i mene malo da znaš da i ja radim u struci za dobru platu hahah :D

Mogu potvrditi pisanije Sherpe, neće svaki programer zaradjivati eure na kilo, to je neki svojevrsni mit, plata junior developera je nešto iznad republičkog proseka a za ozbiljniju platu i poziciju potrebne su godine i mnogo rada krvi i znoja...dobro znoja uglavnom ne zato što govna rade u fensi kancelarijama sa klimom ali poenta je ista..
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Dynamite 7 »

Dexter je napisao/la: 16 sij 2022, 21:47
Dynamite 7 je napisao/la: 16 sij 2022, 21:44 Da to je maltretiranje vrati mu istom mjerom kao što si trebao i debilima u srednjoj. Ako to prihvatiš kao normalno neće prestati.
To sam i ja mislio, nije pricao samnom vise od mjesec dana i danas smo se ko pomirili ali on nastavlja po starom. Citav dan me ismijava
Boli te uvo što neće da priča s tobom ako je tako kao što kažeš on je kriv za to ne ti. Ne bih pričao sa njim ako se tako ponaša da mi je 1000 puta brat.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17367
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Uzmi izlomi mu čku bezobraznu da mu više ne padne napamet
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Sherpa »

Još malo drame iz pera trola. Kak ti ne dosadi
slika
Avatar
Dexter
Rank 6
Rank 6
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 pro 2021, 22:22
2
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Dexter »

Sherpa vec sam pisao o tome, sta ti je. Nije mi do trolanja. Dugo sam mislio da je to zajebancija tako da mi nije to toliko smetalo. Brat mi je ali tek sam nedavno shvatio da je poceo da pretjeruje. I tata i tetka me kritikuju da mu previse pustam. Da sam ja stariji i da treba znati neki red jer nismo djeca.
Avatar
Dalmatian
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4182
Pridružen/a: 07 ožu 2021, 22:53
3
Lokacija: Zadar
O meni: 1X član mjeseca
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Dalmatian »

Dexter je napisao/la: 16 sij 2022, 21:36 Sta vi mislite o ovome. Moj mladji brat me stalno ismijava, omalovazava jedno vrijeme me i udarao(kad smo bili djeca), naredjuje mi a 5 godina je mladji. Je li to maltretiranje? Brat mi je i zato tolerisem a sto je najgore to su mi radili isto oni kreteni u srednjoj. Imam osjecaj da sam ja kriv i da je problem moj karakter.
Pa ti si stariji i moraš ti nad njim imati kontrolu,a još si heel ubi ga batinama ponižavaj ga a ne da on tebe ponižava a mlađi je.

Plan B je pozovi mene na par dana da dođem u Sarajevo imati će traume kad ja dođem
私はイーサン・カーター三世です
Avatar
Dexter
Rank 6
Rank 6
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 pro 2021, 22:22
2
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Dexter »

Dalmatian je napisao/la: 16 sij 2022, 22:22
Dexter je napisao/la: 16 sij 2022, 21:36 Sta vi mislite o ovome. Moj mladji brat me stalno ismijava, omalovazava jedno vrijeme me i udarao(kad smo bili djeca), naredjuje mi a 5 godina je mladji. Je li to maltretiranje? Brat mi je i zato tolerisem a sto je najgore to su mi radili isto oni kreteni u srednjoj. Imam osjecaj da sam ja kriv i da je problem moj karakter.
Pa ti si stariji i moraš ti nad njim imati kontrolu,a još si heel ubi ga batinama ponižavaj ga a ne da on tebe ponižava a mlađi je.

Plan B je pozovi mene na par dana da dođem u Sarajevo imati će traume kad ja dođem
Sto je najgore ima istine u tome sto kazes.
Avatar
Dalmatian
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4182
Pridružen/a: 07 ožu 2021, 22:53
3
Lokacija: Zadar
O meni: 1X član mjeseca
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Dalmatian »

Znači daješ mi zeleno svjetlo da dođem u Bosnu 😅😅😅(a stvarno bi imao komplekse kad bi ja doša)
Pa zašto tvoj ćaća nema autoritet nad mlađim bratom nego on tebi govori da poduzmeš nešto,a vidi da ti ne ide.Tvoj ćaća ga treba dobrano kazniti,ma što kazniti ako treba stavit par dana na ulicu pa da vidi koliko će cijeniti brata,očito tvoj otac nema autoritet treba te zaštititi
私はイーサン・カーター三世です
Avatar
Dexter
Rank 6
Rank 6
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 pro 2021, 22:22
2
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Dexter »

Dalmatian je napisao/la: 16 sij 2022, 22:36 Znači daješ mi zeleno svjetlo da dođem u Bosnu 😅😅😅(a stvarno bi imao komplekse kad bi ja doša)
Pa zašto tvoj ćaća nema autoritet nad mlađim bratom nego on tebi govori da poduzmeš nešto,a vidi da ti ne ide.Tvoj ćaća ga treba dobrano kazniti,ma što kazniti ako treba stavit par dana na ulicu pa da vidi koliko će cijeniti brata,očito tvoj otac nema autoritet treba te zaštititi
Zato sto je I moj stari miran ko i ja 🤣 kod nas se nikad nije znao red. Moja mama je odlucivala o svemu.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Dynamite 7 »

Dalmatian je napisao/la: 16 sij 2022, 22:36 Znači daješ mi zeleno svjetlo da dođem u Bosnu 😅😅😅(a stvarno bi imao komplekse kad bi ja doša)
Pa zašto tvoj ćaća nema autoritet nad mlađim bratom nego on tebi govori da poduzmeš nešto,a vidi da ti ne ide.Tvoj ćaća ga treba dobrano kazniti,ma što kazniti ako treba stavit par dana na ulicu pa da vidi koliko će cijeniti brata,očito tvoj otac nema autoritet treba te zaštititi
Teško njemu ako ti dođeš :lol: ti ćeš pobiti pola Bosne koliko si radikalan.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Dalmatian
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4182
Pridružen/a: 07 ožu 2021, 22:53
3
Lokacija: Zadar
O meni: 1X član mjeseca
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Dalmatian »

Dynamite 7 je napisao/la: 16 sij 2022, 22:42
Dalmatian je napisao/la: 16 sij 2022, 22:36 Znači daješ mi zeleno svjetlo da dođem u Bosnu 😅😅😅(a stvarno bi imao komplekse kad bi ja doša)
Pa zašto tvoj ćaća nema autoritet nad mlađim bratom nego on tebi govori da poduzmeš nešto,a vidi da ti ne ide.Tvoj ćaća ga treba dobrano kazniti,ma što kazniti ako treba stavit par dana na ulicu pa da vidi koliko će cijeniti brata,očito tvoj otac nema autoritet treba te zaštititi
Teško njemu ako ti dođeš :lol: ti ćeš pobiti pola Bosne koliko si radikalan.

Bio sam teška heelčina u srednjoj,a i dan poslije nove godine sam opet heel tako da sam najbolji kad sam takav bio sam i face al nisam se najbolje osjećao u svojoj koži a to ljudi primjete pa te žele pokušat prevariti,ovako teško kad kao ja imaš karakter i stav i ja sam u pravoj poziciji da ponižavam i to mi je uvijek išlo dobro
私はイーサン・カーター三世です
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la emirates »

Wulf7X je napisao/la: 16 sij 2022, 21:48 Uzmi izlomi mu čku bezobraznu da mu više ne padne napamet...
neće svaki programer zaradjivati eure na kilo, to je neki svojevrsni mit, plata junior developera je nešto iznad republičkog proseka a za ozbiljniju platu i poziciju potrebne su godine i mnogo rada krvi i znoja...
Podcjenjujes koliko losa situacija moze biti u drugim strukama :D Kod mene je ista stvar da ces kod advokata raditi kao pripravnik za neku ispodprosjecnu platu neke dvije godine, pa onda polazes pravosudni i nadas se da ce te nakon toga priznati kao strucnog saradnika, sto cesto ne bude slucaj. Kolega mi radi kod advokata godinu i po, konto se prebaciti u jednu drugu kancelariju i kad se raspitivao tamo uslove su mu dali da ga mogu uzeti za pripravnika za 300 eura. Ne znam niti jednog IT lika da je radio dvije godine u struci i da mu je plata ispod 1000 eura.
Jaran mi kao magistar farmacije ismijan sa svakog intervjua kad je predlagao 600 eura platu.
Drug mi kao radiolog radio za dobru platu oko 800 eura kao radiolog u kovid odjelu oko pola godine-godinu kao neki stazista ili kako se vec to kod njih zove. U jeku korone su ga nakon isteka ugovora ispratili na vrata i uzeli drugu osobu koja je isto tek pocinjala da radi tu. Sad se prijavio na drugo radno mjesto.
ITevcima je dosta olaksano trenutno, barem kod nas, a razlog tome su sto IT firme u prosjeku imaju bolji odnos prema radnicima, sto je uzrokovano vjerovatno i vecom konkurencijom u tom trzistu. Imao sam razgovor u IT firmi za poziciju HRa i pocetna plata koju su mi nudili je 700 eura, sto je 300 eura vise od onoga sto mi je prethodna firma davala (a i to su pola htjeli ispod stola da daju) iako mi je na tom radnom mjestu dosta veca odgovornost bila nego sto bi mi vamo bila u HRu.
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3015
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la lemonzoo »

Dexter je napisao/la: 16 sij 2022, 22:13 Sherpa vec sam pisao o tome, sta ti je. Nije mi do trolanja. Dugo sam mislio da je to zajebancija tako da mi nije to toliko smetalo. Brat mi je ali tek sam nedavno shvatio da je poceo da pretjeruje. I tata i tetka me kritikuju da mu previse pustam. Da sam ja stariji i da treba znati neki red jer nismo djeca.
Ti kenjac od 26 godina tražiš savjet na kečerskom forumu kako da te brat prestane zadirkivati?
Pročitaj ovo pitanje nekoliko puta.
Zadnja izmjena: lemonzoo, dana/u 16 sij 2022, 22:55, ukupno mijenjano 1 put.
Uvijek u pravu.
Avatar
Dexter
Rank 6
Rank 6
Postovi: 397
Pridružen/a: 06 pro 2021, 22:22
2
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Dexter »

emirates je napisao/la: 16 sij 2022, 22:51
Wulf7X je napisao/la: 16 sij 2022, 21:48 Uzmi izlomi mu čku bezobraznu da mu više ne padne napamet...
neće svaki programer zaradjivati eure na kilo, to je neki svojevrsni mit, plata junior developera je nešto iznad republičkog proseka a za ozbiljniju platu i poziciju potrebne su godine i mnogo rada krvi i znoja...
Podcjenjujes koliko losa situacija moze biti u drugim strukama :D Kod mene je ista stvar da ces kod advokata raditi kao pripravnik za neku ispodprosjecnu platu neke dvije godine, pa onda polazes pravosudni i nadas se da ce te nakon toga priznati kao strucnog saradnika, sto cesto ne bude slucaj. Kolega mi radi kod advokata godinu i po, konto se prebaciti u jednu drugu kancelariju i kad se raspitivao tamo uslove su mu dali da ga mogu uzeti za pripravnika za 300 eura. Ne znam niti jednog IT lika da je radio dvije godine u struci i da mu je plata ispod 1000 eura.
Jaran mi kao magistar farmacije ismijan sa svakog intervjua kad je predlagao 600 eura platu.
Drug mi kao radiolog radio za dobru platu oko 800 eura kao radiolog u kovid odjelu oko pola godine-godinu kao neki stazista ili kako se vec to kod njih zove. U jeku korone su ga nakon isteka ugovora ispratili na vrata i uzeli drugu osobu koja je isto tek pocinjala da radi tu. Sad se prijavio na drugo radno mjesto.
ITevcima je dosta olaksano trenutno, barem kod nas, a razlog tome su sto IT firme u prosjeku imaju bolji odnos prema radnicima, sto je uzrokovano vjerovatno i vecom konkurencijom u tom trzistu. Imao sam razgovor u IT firmi za poziciju HRa i pocetna plata koju su mi nudili je 700 eura, sto je 300 eura vise od onoga sto mi je prethodna firma davala (a i to su pola htjeli ispod stola da daju) iako mi je na tom radnom mjestu dosta veca odgovornost bila nego sto bi mi vamo bila u HRu.
I ti si pravnik, ako sam dobro shvatio?
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57708
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Sherpa »

pretpostavljam da nisi dobio taj posao u IT firmi :(

al kažem ti, jako je do modernog pristupa radu. Evo, tvrtka (zapravo tvrtke) mog frenda iz srednje. pročitaj jedno i drugo i kakav je pristup radu. Što nije do toga što su IT koliko do toga da znaju da za uspjeh trebaju cijeniti zaposlenike i pokušavati nove ideje.

https://www.vecernji.hr/biznis/vlasnik- ... si-1519389
https://www.vecernji.hr/biznis/na-poslu ... is-1217264
slika
Odgovori