Stardom

World Wonder Ring Stardom
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24848
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Maki »

Da. Syuri je uzela što je prilično glupavo.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17727
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Ne pratim baš al kaj nisu njih dvije imale dva drawa zaredom?
Pa onda po priči imaju temelja za treći meč i onda ovoj ne treba turnir :lol:
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24848
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Maki »

The A-Lister je napisao/la:QR_BBPOST Ne pratim baš al kaj nisu njih dvije imale dva drawa zaredom?
Pa onda po priči imaju temelja za treći meč i onda ovoj ne treba turnir :lol:
Ne samo to. Već poslije tog drugog drawa su svakako dogovorile da će imati treći ali bez time limita za titulu. Tako da nema razloga da Syuri osvoji turnir ali eto.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17727
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Sad kad je osvojila taj turnir bilo bi debilno da izgubi meč ig
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24848
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Maki »

No uprkos tome valja pogledati ovaj zadnji 5* show. Utami vs Tam, Mayu vs SLK, Syuri vs Momo finale, jak je to card.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24848
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Maki »

slika
STARDOM 5* GP FINAL - 25.09.2021.

slika
Mina Shirakawa vs Natsupoi
Solidan meč za otvoriti. Od kul stvari su bile izmjena poza na početku, Natsupoin Dropkick - Neckbreaker combo, Minina Plancha i naravno na kraju DDT od apron.
5/10

slika
Fukigen Desu vs Saki Kashima
S obzirom da je ovo bio comedy meč i da je trajao maks 2 i po minute čak su ubacili dobrih stvari. Fukigen je čak bila zabavna sa onim novinama vjv jer nije drečala DESU svake sekunde, Saki je odradila lijep Springobard Faceplant ali naravno Fukigen je dobila na kraju. Nekako je i očekivano bilo. No uprkos kul dijelovima ovo ipak nije bio pravi meč.
3/10

slika
Himeka vs Koguma
Očekivao sam da će ići više na powerhouse aspekt ali nisu. Ipak su popunili vrijeme interesantnim stvarima. Na početku Himekin Single Leg Crab, pa Kogumin Cutter iz cornera, prejak Himekin Lariat kojim je izokrenula Kogumu, zatim Torture Rack Facebuster. Na kraju i neočekivana pobjeda Kogume. Kratak ali fluidan meč.
7/10

slika
Mayu Iwatani vs Starlight Kid
AJME!!!! Nevjerovatno kako dobro!!! Nije bio sprint ali su toliko toga ubacile. Mayu je otvorila sjajnim Slingbladeom. Gledaj i uči glupi ofarbani Balore. Onda je Mayu proletila Suicide Divom i pogodila kamermana što je omogućilo Kid da je pogodi Springboard Moonsaultom a zatim i Top Rope Crossbodyem. Zatim sjajna izmjena Chopova. Mayu je onda pogodila prelijep Coup de Grace. Gledaj i uči glupi ofarbani Balore. Kid je hrvata dosta intenzivnije. Ne skroz heelovski, nije varala, ali onako prljavije. Gušenje u corneru, šutiranje u glavu na podu. Na kraju je Iwatani dobila, ne baš očekivano za mene, nekako sam mislio da će dati pobjedu ovoj heel SLK, ali je ipak ona dobila kickout iz jakog Dragon Suplexa. Jako dobar meč.
9/10

slika
AZM vs Ruaka
Nakon uspona slijedi i i pad. Uh. AZM je nešto radila, lijep Diving Double Foot Stomp, čak je i Ruaka imala kul Lariat kojim je dočekala AZM iz skoka. Ali onda su Oedo Tai opet ispali debili jer su uletili u meč, Ruaka je napala AZM onom svojom kutijom ali su ipak izgubili. Nema smisla da s jedne strane SLK je kao toliko bolja u Oedo Taiju a sama fakcija ispada glupa svako malo.
2/10

slika
Saya Kamitani vs Unagi Sayaka
Mečina. Kamitani je odmah otvorila brzo Dropkickom i fokusirala se na nogu od Unagi koja se vratila nekakvim Codebreakerom. Saya je nastavila pritisak Hurricanranom kojom je izbacila Unagi iz ringa i zatim raspalila Planche. Onda smo dobili predobru sekvencu gdje Unagi radi Skull Crushing Finale, Saya se vraća fenomenalnim Flying Kickom ali u kontri prima Flapjack. Unagi se vratila u meč Diving Legdropom ali Saya je pogodila i Missile Dropkick i Knee Strike i Reverse Hurricanranu. Dakle akcija non stop. Kraj meča je dobro odrađena, Unagi je iskoristila iznenađenje i sa Driverom uzela pin ali mi se ne sviđa rezultat. Ne zato što sam gajio iluzije da će Saya osvojiti turnir već zato što je izgubila samo kako Syuri ne bi morala pobjediti Takumi da se plasira u finale. Sem toga ovo je bilo jako dobro.
9/10

slika
Maika vs Konami
Hahah opet Oedo Tai napad prije zvona. Kako li će ovaj put završiti? Solidan meč. Maika je odradila Suplex na ringsideu, u ringu je Konami pogađala Yes Kickovima, zaključala lijep nekakav Double Chickenwing submission ali onda je Maika raspalila Lariate, Superplex, Side Slam i Michinoku Driver za kraj. Hahaha opet Oedo Tai nisu ništa napravili.
6/10

slika
Syuri vs Takumi Iroha
Najavile su odmah na početku da će biti draw. Jer su krenule jako sporo. Staredown, pa izađu iz ringa, pa staredown, mat wrestling, uzajamni Leglock, Syurin Armdrag u Armbar, dakle prva maks druga brzina. Odmah je bilo jasno da će ići dug meč a iz tog se moglo zaključiti da će biti i time limit draw. Tako da iskreno ne sviđa mi se što su to odlučili. Ako su već išli na draw radije bih da su išli na to da ne mogu ustati na 10 nego da razvlače. No uprkos traljavom početku stvari su kasnije postale bolje. Iroha je pogodila prelijep Snap Suplex, Syuri je raspalila Yes Kickovima, cijeli meč su se ubijale Kickovima obje, imali smo uzajamno no sellanje Germana, zatim uzajamne kickoute iz German Suplex Holda, Iroha je pogodila Swanton Bomb što nisam očekivao. Syuri je onda opet forsirala submissione ali je popila jak Powerbomb. Stretch je bio jak. Syuri DDT, Takumi Powerbomb, Takumi Flying Kick, Syuri Knee Strike, izmjene pinova, ali kao što sam rekao očekivano 20:00. Eto zadovoljan sam ali i nisam.
7,5/10

slika
Utami Hayashishita vs Tam Nakano
Eh...kriva pozicija na cardu. Stavili su meč između time limit drawa i finala tako da je meč dvije glavne šampionke došao kao cool down meč a sigurno to ne treba biti. Šteta jer je meč bio sasvim dobar ali svakako je propatio zbog ovog. Utami je uzela dominaciju sa zaključavanjem Accoladea, Tam se vratila Arm Lock - Spinning High Kick combom. Vrhunac meča je bio kad je Utami sa aprona iz Fireman's Carrya samo bacila Tam na ringside ali je u kontri popila Low Dropkick na rampi i Planchu. Nazad u ringu imali smo izmjene Germana, Nakano je puknula Tiger Suplex Hold, no onda je Utami imala sekvencu, Driver, Torture Rack Bomb, veliki kickout Tam. Utami je pak svoj veliki kickout dobila iz Brainbustera. Na kraju je Tam uzel Arm Lock Suplex Holdom ali kao što sam rekao nisam se mogao toliko uživjeti jer je ovo bilo poslije meča od 20 minuta. Uprkos tome smatram da je ovo bilo čak i bolje od drawa jer je bilo kompaktno.
8/10

slika
Syuri vs Momo Watanabe - finale turnira
Odličan main event. Fenomenalan meč. Odmah je krenulo brzo sa Kickovima po prsima i Syurin Flapjack, pa Momoina serija corner Dropkickova, pa vješanje Syuri naopačke i Kick u glavu. Onda Syurin apron Legdrop, Driver na ringsideu, izmjena udaraca gdje su obje odgurnule sudiju. Nazad u ringu izmjena šamara, High Kick Momo, Codebreaker - High Kick od Syuri, pa Rock Bottom od Momo. Vidjeli smo i high flying poteze. Arm Lock Superplex od Syuri, zatim njeno forsiranje submissiona, pa Momoin Driver na centru ringa, Momoin Sleeper Hold kojim je zamalo okončala meč, Syurin Rope Hung DDT, Syurini čudesni Kickoutovi iz Momoinih Suplex holdova, Momoin čudesni kickout iz Syurinog Drivera, na kraju tri backhanda od Syuri i očekivan rezultat. Rekao sam šta mislim o osvajanju turnira ali meč je razvalio. Šteta što je Momo spala niz card ali možda joj ovo pomogne da se opet podigne.
10/10

Kakve najave. Utami vs Iroha za crveni okej, ali Mayu vs Tam za bijeli. Utami će opet izgubiti mainevent. Šteti to njenom reignu ali ne može preko Mayu i Tam.

Jako solidan pa i dobar show.
8/10
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24848
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Maki »


Card za Osaka Cinderellu jej.

Eh......two match show.
Sve sem Mayu vs Tam i povratka Hazuki je dosta bezveze a računam da ovo drugo neće biti neki ultrameč već neka egzibicija za Hazuki.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58275
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Stardom

Post Postao/la Sherpa »

Several Stardom wrestlers showed up to Bushiroad’s shareholders meeting including Starlight Kid who slapped Kidani for announcing a loss of 280 million yen for the parent company
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24848
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Maki »

Ne znam koliki je to zapravo gubitak. Kakvog bi uticaja mogao imati na NJPW i Stardom kao entitete u okviru Bushiroada?
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Ne znam koliki je to zapravo gubitak.
Cca 2 ipo milijuna dolara, Bushiroad ko kompanija operira u milijardama yena.
Maki je napisao/la:QR_BBPOST Kakvog bi uticaja mogao imati na NJPW i Stardom kao entitete u okviru Bushiroada?
Ne virujem velik, sve dok su anti covid mjere na snazi teško moš očekivat ko zna kakvu zaradu od hrvanja.
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Starlight Kid who slapped Kidani
Ovo je bia Hanin posa :cry:
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24848
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Maki »

Kyona napustila Stardom. :shock:
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Koliko vidim svugdi piše da napušta Stardom ne i hrvanje šta je odlično. Zabrinia sam se da su je ozlijede dokrajčile.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24848
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Maki »

Čitam da mnogi kažu da ide u Ameriku. AEW onda pretpostavljam. Da je još uvijek stari NXT mislio bih da i tu ima šanse ali sad je 2.0 pa nema.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Ako je AEW u igri prije ocekujem da ce dilit vrime izmedu AEW-a i neke druge joshi promocije.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24848
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Stardom

Post Postao/la Maki »

Natsu takođe napustila.
Odgovori