Knjiga

“So many books, so little time.” Frank Zappa

Interaktivna zabava
Odgovori
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9323
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Knjiga

Post Postao/la KOMANIA »

Elite je napisao/la: 02 svi 2024, 21:50
Je l Hamdija/Milan (Nikola Kojo) i Miloš/Selim (Svetozar) Cvetković jedan isti lik u knjizi?
Zadnja izmjena: KOMANIA, dana/u 04 svi 2024, 00:45, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1524
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Knjiga

Post Postao/la Elite »

KOMANIA je napisao/la: 03 svi 2024, 14:11 Je l Hamdija/Milan (Nikola Kojo) i Miloš/Selim (Svetozar Cvetković jedan isti lik u knjizi?
Ne. Mnogi tako misle tako i ne znam zbog čega kad je Milan sasvim drugi lik, premda daleko bitniji i bolje razrađen u knjizi nego filmu. Cvetkovićev lik u romanu zapravo uopšte ne postoji. Dodat je za potrebe filma. Sasvim uspešno ako se mene pita. Kraj filma mi je jedan od najboljih krajeva naše kinematografije.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9323
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Knjiga

Post Postao/la KOMANIA »

Elite je napisao/la: 03 svi 2024, 23:52
KOMANIA je napisao/la: 03 svi 2024, 14:11 Je l Hamdija/Milan (Nikola Kojo) i Miloš/Selim (Svetozar Cvetković jedan isti lik u knjizi?
Ne. Mnogi tako misle tako i ne znam zbog čega kad je Milan sasvim drugi lik, premda daleko bitniji i bolje razrađen u knjizi nego filmu. Cvetkovićev lik u romanu zapravo uopšte ne postoji. Dodat je za potrebe filma. Sasvim uspešno ako se mene pita. Kraj filma mi je jedan od najboljih krajeva naše kinematografije.
Čekaj, ispostavlja se da je Milan zapravo iz Jugovića, lik Miloš/Selim ne postoji u knjizi?
slika
Avatar
Elite
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1524
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: Knjiga

Post Postao/la Elite »

Ne, Milan je iz Vilenjaka, kao i u filmu. Nema on veze sa Jugovićima, osim što je on Aliji poslao ono pismo u kome mu razjašnjava poreklo i što se na kraju romana susreće sa Alijom, što nema u filmu. Miloš/Selim ne postoji u knjizi, to je tačno. Tj spominje se Selim kojeg su četnici oteli kao bebu, ali do kraja romana se ne pojavljuje.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9323
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

Re: Knjiga

Post Postao/la KOMANIA »

Elite je napisao/la: 04 svi 2024, 01:51 Ne, Milan je iz Vilenjaka, kao i u filmu. Nema on veze sa Jugovićima, osim što je on Aliji poslao ono pismo u kome mu razjašnjava poreklo i što se na kraju romana susreće sa Alijom, što nema u filmu. Miloš/Selim ne postoji u knjizi, to je tačno. Tj spominje se Selim kojeg su četnici oteli kao bebu, ali do kraja romana se ne pojavljuje.
Aha, ok onda, ja sam pročitao negde da je u knjizi to isti lik, ta informacija je dostupna i kruži internetom, zbog toga dolazi do zabune, loše su to objasnili, trebali su da razjasne da se Miloš/Selim ne pojavljuje ali da se pominje u knjizi...
slika
Odgovori