The New Beginning 2023

Arhiva prethodnih događaja
Odgovori
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10310
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

The New Beginning 2023

Post Postao/la Markovic619 »

Naredni bitni eventi. Prvi se čini kao najdosadniji, ostali imaju po dva zanimljiva meča.

NJPW New Beginning in Nagoya (1/22)
KOPW 2023: Shingo Takagi (c) vs Great-O-Khan
YOH, Ryusuke Taguchi, Shota Umino & Kazuchika Okada vs Los Ingobernables De Japon (Tetsuya Naito, SANADA, Hiromu Takahashi & BUSHI)
United Empire (Francesco Akira, TJP, Aaron Henare & Will Ospreay) vs Just Four Guys (TAKA Michinoku, DOUKI, Yoshinobu Kanemaru & Taichi)
Jado, Master Wato & Hiroshi Tanahashi vs BULLET CLUB (KENTA, Taiji Ishimori & El Phantasmo)
Ryohei Oiwa, Tomohiro ishii, YOSHI-HASHI & Hirooki Goto vs TMDK (Zack Sabre Jr., Shane Haste, Mikey Nicholls & Kosei Fujita)
Tomoaki Honma, Ren Narita, El Desperado & Minoru Suzuki vs HOUSE OF TORTURE (Dick Togo, EVIL, SHO & Yujiro Takahashi)
Toru Yano & Togi Makabe vs Oskar Leube & Yuto Nakashima

NJPW The New Beginning in Sapporo (2/04)
Special Single Match: Shota Umino vs. Tetsuya Naito
Special Single Match: Will Ospreay vs. Taichi
IWGP Junior Heavyweight Tag Team Championship: Francesco Akira & TJP vs. DOUKI & Yoshinobu Kanemaru

Kazuchika Okada, Toru Yano, Ryusuke Taguchi & YOH vs. Shingo Takagi, Hiromu Takahashi, SANADA & BUSHI
Hiroshi Tanahashi, Master Wato, Tama Tonga & Hikuleo vs. Jay White, KENTA, El Phantasmo & Taiji Ishimori
Tomohiro Ishii, Hirooki Goto, YOSHI-HASHI & Yuto Nakashima vs. Zack Sabre Jr, Mikey Nicholls, Shane Haste & Kosei Fujita
Minoru Suzuki, El Desperado, Ren Narita & Ryohei Oiwa vs. EVIL, SHO, Yujiro Takahashi & Dick Togo
Great-O-Khan vs. Oskar Leube

NJPW The New Beginning in Sapporo (2/05)
IWGP Junior Heavyweight Championship: Hiromu Takahashi vs. YOH
NJPW World TV Championship: Zack Sabre Jr (c) vs. Tomohiro Ishii
IWGP Tag Team Championships: Bishamon (Hirooki Goto & YOSHI-HASHI) (c) vs. TMDK (Shane Haste & Mikey Nicholls)

Shota Umino, Rysuke Taguchi, Toru Yano & Kazuchika Okada vs. BUSHI, SANADA, Tetsuya Naito, & Shingo Takagi
Jado, Hikuleo, Tama Tonga vs. Jay White, Gedo, & El Phantasm
Master Wato & Hiroshi Tanahashi vs. Taiji Ishimori & KENTA
Yuto Nakashima, Ren Narita, El Desperado, & Minoru Suzuki vs. Dick Togo, SHO, Yujiro Takahashi, & EVIL
Franceso Akira, Will Ospreay, TJP, & Great-O-Khan vs. TAKA Michinoku, DOUKI, Taichi, & Yoshinobu Kanemaru

NJPW The New Beginning in Osaka (2/11)
IWGP World Heavyweight Championship: Kazuchika Okada (c) vs. Shingo Takagi
NEVER Openweight Championship: Tama Tonga (c) vs. El Phantasmo
Loser Leaves Japan: Jay White vs. Hikuleo

Minoru Suzuki, El Desperado, & Ren Narita vs. EVIL, Yujiro Takahashi, & SHO
Hiroshi Tanahashi vs. KENTA
Master Wato vs. Taiji Ishimori
Tomoaki Honma, Shota Umino, Tiger Mask, & Ryusuke Taguchi vs. Tetsuya Naito, SANADA, Hiromu Takahashi, & BUSHI
Toru Yano & Oskar Leube vs. Great-O-Khan & Aaron Henare
Avatar
Elite
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1415
Pridružen/a: 24 lip 2022, 02:16
1
Status: Offline

Re: The New Beginning 2023

Post Postao/la Elite »

Pogledao sam upravo TNB u Osaki, pa da napišem kratke utiske.

Toru Yano & Oskar Leube vs. Great-O-Khan & Aaron Henare 2 Ok opener, ali u suštini filer meč.

Tomoaki Honma, Shota Umino, Tiger Mask, & Ryusuke Taguchi vs. Tetsuya Naito, SANADA, Hiromu Takahashi, & BUSHI 2.75 Sa obzirom na imena, očekivao sam više od samog meča. Ipak post - meč segment sa Lio Rušom bio je odlično urađen, mora se priznati. Očekujem odličan meč između Takahašija i Ruša.

Master Wato vs. Taiji Ishimori 4.75 Iznenađenje večeri. Zaista nisam očekivao od ove dvojice da će dostaviti ovako dobar meč. Uživao sam u celom meču.

Hiroshi Tanahashi vs. KENTA 3.75 Solidan meč, mora se priznati. Jedan deo bio mi je dosadnjikav, ali kasnije su se izvukli dinamičnijom akcijom u ringu.

Minoru Suzuki, El Desperado, & Ren Narita vs. EVIL, Yujiro Takahashi, & SHO 2 Meni je ovo dosadno bilo iskreno, niti mi je držalo pažnju. Svejedno mi je bilo ko će pobediti.

Loser Leaves Japan: Jay White vs. Hikuleo 4.05 Ovom meču sam sam se najviše radovao i mada mi nije najbolji meč na ovom programu, nisu podbacili uopšte. Psihološki su odlično izgradili tenziju između njih dvojice. Akcija van ringa mi se posebno dopala, iako mislim da su mogli da iskoriste onaj sto, kad su već bili okruženi oko njega. Kraj pomalo iznenađujuć, ali dopada mi se odluka o pobedniku. Očekujem da od Hikulea sada naprave novu gajini zvezdu u Japanu, a za Džeja nadam se da odlazi u AEW.

NEVER Openweight Championship: Tama Tonga (c) vs. El Phantasmo 5 Ozbiljan kandidat za MOTY. Od prvog do poslednjeg minuta vrhunski meč. Akcija i u ringu i van njega spektakularna i ostavlja bez daha. Istina, više bih voleo da je El Phantasmo uzeo pobedu ovde, ali svakako može se reći da su njih dvojica potpuno ukrali ceo šou. Ovakvi mečevi su pokazatelji zašto su japanske pro - wrestling promocije daleko najbolje. U američkim promocijama ovakvi perfektni mečevi se retko viđaju.

IWGP World Heavyweight Championship: Kazuchika Okada (c) vs. Shingo Takagi 4. 25 Imali su Okada i Takagi težak zadatak da nakon spektakla koji su Tonga i El Phantasmo priredili, naprave bolji meč. Nisu u tome uspeli. Prva polovina meča za moj ukus malo usporeno, ipak kako je meč odmicao, postajao je sve bolji, a zadnjih petnaestak minuta su bili jako uzbudljivi i dinamični. U nekom momentu je čak delovalo da će Takagi uzeti ovo. Ipak na kraju očekivani i zasluženi ritejn Okade.

Pretpostavljao sam da je Tanahaši sledeći izazivač. Nisu ga džabe držali za komentatorskim stolom.

Sve u svemu, jako dobar šou. Neki mečevi bili slabijeg kvaliteta, ali oni najbitniji opravdali iščekivanost.
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10310
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: The New Beginning 2023

Post Postao/la Markovic619 »

Čuj Tama i dosadni ELP imali odličan meč...
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6874
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: The New Beginning 2023

Post Postao/la crocop97 »

Okada-Shingo
Klasično lagano ispipavanje terena za početak gdje su čak i postavili podlogu za neke stvari koje će se odvit kasnije (ozljede vrata, ozljede ruku, nemogućnost izvođenja poteza punom snagom, sve skupa su dosta dobro sellali poteze), a Okada je vrlo brzo naznačio da preuzima ulogu heela ovdje. Sredinu meča iskorištavaju za Okadine napade na Shingov vrat polugama i usporavanje tempa, a Shingo je super odradio kontre i uspješno preživljavanje Okadine strategije. Nadrkani Okada je puno bolji od Okade na autopilotu pa je cijeli meč djelovao zaokruženo i izgledao je da vodi prema nekakvom zaključku. Zadnja trećina bi bila odlična da nije bilo apsolutno neptrebnog kick outa na Shingov Last of the Dragon, to mi je znatno ubilo dojam, ali publika je bila odlična kroz cijeli meč i atmosfera je dosta pridonijela ovoj priči. ****1/4
slika
Odgovori