Formula 1

Oktansko politiziranje

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10193
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Formula 1

Post Postao/la Markovic619 »

Ne može bit gori od Latifija nema šanse.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Formula 1

Post Postao/la Master of darkness »

Markovic619 je napisao/la: 21 stu 2022, 15:38 Ne može bit gori od Latifija nema šanse.
Baš ovo.
You leave when you think it's time
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Formula 1

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10193
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Formula 1

Post Postao/la Markovic619 »

Nakon Audija i Ford se odlučio za ulazak u F1 (od. 2026.) Sve više proizvodjača što je odlično.

Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Formula 1

Post Postao/la Sherpa »

Još sko napokon postanem održivo i profitabilno

Moja želja je 12 momčadi
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10193
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Formula 1

Post Postao/la Markovic619 »

Moja želja je da ne bude ekipa koje ne mogu osvojiti 10 bodova u sezoni :D

Audi i Ford neće biti novi timovi, ali priča se o Andrettiju i Cadillacu. Možda tu bude nešto.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Formula 1

Post Postao/la Sherpa »

To se isto može srediti da ekipa smije ući u sport samo s jednim bolidom, te mora uvesti drugi kada odradi x (lako se definira)

Jer preskupo je razvijati momčad uz dva bolida kada si tek ušao.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10193
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Formula 1

Post Postao/la Markovic619 »

Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Formula 1

Post Postao/la Sherpa »

Zanimljivo, palo mi je na pamet, no nisam očekivao

ps: koliko je bolida predstavljeno do sada, ako si pratio?
slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Formula 1

Post Postao/la Master of darkness »

Sherpa je napisao/la: 03 vel 2023, 17:02 Zanimljivo, palo mi je na pamet, no nisam očekivao

ps: koliko je bolida predstavljeno do sada, ako si pratio?
Bili su Haas i Red Bull. Williams je naredni i on će 6.
You leave when you think it's time
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10193
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Re: Formula 1

Post Postao/la Markovic619 »

Evo ga kalendar.


Novi Haas.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Formula 1

Post Postao/la Master of darkness »

Haas izgleda odlično, moram priznati.
You leave when you think it's time
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Formula 1

Post Postao/la Master of darkness »

You leave when you think it's time
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Formula 1

Post Postao/la Sherpa »

ajmooooooooooooooooooooo

slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Re: Formula 1

Post Postao/la Master of darkness »

Došao je kraj još jednoj sezoni formule 1. Uprkos kvalitetu same sezone i zanimljivosti iste, propustio sam samo 2 trke (Dalas i Australiju), što mi je drago. Druga puna sezona nakon pauze koja je trajala od 2016. godine. Želim da odradim review sezone i da podstaknem mišljenja. Nadam se da ću u tome uspeti. Prvo ide konačni poredak u individualnom i timskom šampionatu, a posle moja mišljenja o vozačima. Pre svega čestitke Maxu i Red Bullu, a takodje i @Markovic619 pošto znam da je fan Maxa.

Konačni poredak WDC:
► Prikaži “Spoiler”
Konačni poredak WCC
► Prikaži “Spoiler”
Sama lista govori dosta a ja ću reći o timovima prema mom subjektivnom osećaju i kako gledam na njih.
► Prikaži “Spoiler”
Malo čudan početak ali ću sve objasniti
Haas kao Američki tim koji je morao da reže stvari poput smanjenja pit walla zbog uštede je pokazao sasvim solidan posao u odnosu na naveden trošak. Iz tog aspekta su poslednji. Verovatno moj najdraži pair up (prema Hulkenbergu sam indifirentan, a Kevina gotivim). Deluje mi da je downgrade ipak bio sa Micka na Hulka, jer sam smatrao da je Mick bolji za budućnost, ali je ispalo korektno

Alfa Romeo koja je od sledeće godine Sauber je bila ehh.... Bili su tu. Nit nikakvog uzbuđenja niti išta. Ispred Haasa su samo zbog poena i ništa više od toga.

Alphatauri je u prvom delu sezone i odmah nakon dolaska Ricciarda bio predmet memeova, pogotovo onaj da su imali više vozača nego poena, ali par sjajnih vožnji Ricciarda, uz Jakog Tsunodu su doneli poene timu. Nadam se da će biti bolji sledeće sezone a čitao sam da dobijaju ovogodišnji Red Bull bolid. Raduje me to, iako možda vodi ka tome da Aphatauri zavede još veću dominaciju Red Bull franšize.

Alpina je napravila korak unazad. Otišao je Alonso, a došao je Gasly. Možda to nije ogroman downgrade, ali mi je bolid delovao tako lošije u jednom trenutku da je to bilo strašno. Mora se misliti dalje, a Francuski tim mora da napravi korak napred da bi uradili nešto više. Ko zna, Ocon je opasna priča za budućnost. Možda da nešto očekujemo od nekadašnjeg Renaulta?

Williams je iznenađenje sezone. Znali smo da je Albon ubica, ali je trebao još neko uz njega. Mislio sam da će Sargeant biti tek malo bolji od Latifija, ali je i on opasan overachiever ove sezone. Ušao je bez respekta prema ikome i vozi lepo. Nadam se da će dobiti priliku i sledeće sezone.

Aston je TAKO LEPO krenuo i tako brzo pao da je to bilo neverovatno. Kao da su unapređenja išla unazad i kruna toga je bila što su i Alonso i Stroll ispali u q1 u Dalasu. U prvom delu sam mislio da će Stroll konačno pokazati da nisu samo tatine pare u igri i da će otići na jedan solidan midfield nivo, ali je i meni dokazao da su samo tatine pare u pitanju.

Mclaren skroz suprotno. Delovalo je na početku da su gori od Williamsa i da će ove godine doći do totalnog raspada, ali je došao rast nakon Austrije i od tad su toliko smanjivali gap da su na kraju ipak završili kao četvrti u WCC. Drago mi je, pogotovo zbog Piastrija, koji je dodao jednu sprint pobedu. Nadam se da će sledeće sezone Lando konačno uzeti pobedu i da će istupiti kao vozač svetske klase.

O Mercedesu moram da se raspišem najviše, jer sam jako brzo postao njihov fan. ČOVEČE, ne mogu da verujem kakva sezona. Najavljivali su takvu priču - moći ćemo protiv Red Bulla, Toto koji kaže da će gurati Lewisa do 8. svetske titule, Livery koji budi želju fanovima da će se Mercedes vratiti nakon godine za zaborav i.... Ništa. Ništa od toga nije ispalo kako treba. Užasni rezultati u obziru na ime, Lewis i George kojima nije strano da ih Haas i Stroll izbacuju u Q2. P2 u WCC je osvojen jer je Sainz Choukovao i ništa više. Nerealno loša sezona. Nada je da će 2024., eventualno 2025. sezona biti bolja, jer su to verovatno poslednje sezone Hamiltona u F1.

Ferrari isto kao Merc. Fanovi su se nadali da će Charles konačno istupiti i osvojiti, lepo je sve delovalo, Fred koji je mentor Charlesu bio celu karijeru pre Ferarija i onda.... Opet tama. DNFovi, loše strategije i povrh svega Charles koji je morao da se bori za p4 u WDC je grozno za vozača takvog kalibra. Ispred Merca su zbog Sainzove pobede u Singapuru.

Red Bull ima 860 bodova u WCC. Jel ima potrebe više pisati o tome...

Vreme je za vozače.
22. Nick De Vries - Previše priče da će biti bolji od Tsunode, a Tsunoda ga je redovno dobijao. Imao je mnogo grešaka u prvoj polusezoni, što je rezultovalo time da mu daju otkaz na pola sezone.
21. Logan Sargeant - Sve sam rekao o njemu u reviewu za Williams. Iako je overachiever, ipak nije dovoljno da bude više.
20. Liam Lawson - Rookie je dokazao više nego dovoljno da je generacijski talent i da ga čeka mesto u Red Bullu. Uživanje je bilo gledati ga.
19. Kevin Magnussen - Volim ga, ali nije zaslužio više od ovoga. Imao je highlight prošle sezone sa pole pozicijom u Brazilu, ali ove sezone nije imao neki jak highlight.
18. Valtteri Bottas - Stara snaga nijeu uspela da se održi. Očekujem penziju sledeće godine.
17. Zhou Gyanyu - Ista priča kao Botas.
16. Nico Hulkenberg - Hulk je ispred njih jer je imao nekoliko q3 izdanja i bio je redovno u poenima/blizu njih.
15. Daniel Ricciardo - Dobio malo vremena, a ipak je bio junak Alphataurija. Meksiko je najbolja vožnja ove sezone što se njega tiče.
14. Lance Stroll - underachiever, s obzirom na to što je Aston odradio lep posao sa bolidom + što je Alonso imao podijume.
13. Esteban Ocon - Ponos Francuske je ove sezone imao goru sezonu nego prošlu, ali ga ipak očekujem visoko za 2024. godinu
12. Alex Albon - Drugi najveći overachiever ove sezone. Junački je vozio dosta trka i držao mnogo brže bolide iza sebe. Zaslužio je mnogo bolji bolid nego što ima
11. Piere Gasly - Ispred Albona samo zbog viška poena
10. Checo Perez - Underachiever iako je 2. u WDC. O njemu će verovatno ići najduži tekst. Ljudi na serveru znaju da nisam fan dotičnog, ali ću se potruditi da budem što blaži. Imao je 2 pobede, ali su te pobede došle usled drugih okolnosti (Maxov problem sa menjačem u Arabiji, loša odluka da se pošalje u pit u Bakuu usled VSC)
9. Fernando Alonso - Prva polovina zasluženo drugo mesto kod mene,a druga polovina vredna da bude ispod Albona. Šteta jer je Aston imao lepu priliku da se bori sa Red Bullom.
8. Yuki Tsunoda - Najveći overachiever ove sezone. Jebački je vozio, borio se sa svima i mislim da će ga ljudi mnogo više ceniti nego pre početka sezone. Moj vozač godine.
7 . Lando Norris - Početak sezone Latifi nivo, a završava sezonu kao spasitelj Meklarena uz Piastrija. Pomak napred, mada sitan i videćemo da li će nastaviti napred
6. Carlos Sainz - Pobeda u Singapuru vadi situaciju, inače završava ispod Landa. All Whining, ali ne mnogo dobrih racing poteza. Za mene je undeserving da vozi u Ferariju, kad ima toliko dobrih vozača u lošijim timovima. Krivica za p3 Ferarija a ne p2 ide njemu
5. George Russell - Izvadio je merc podijumom u Abu Dabiju. Inače lošija sezona od prošle, ali i dalje korektna. Još uvekom sam pod utiskom da je Merc požurio sa njim i da je Botas trebao da ostane i za 2022. ali je okej odluka
4. Oscar Piastri - Ispred zbog podijuma u drugom delu sezone i isključivo zbog pobede u sprintu. Kao i kolega Norris, prvi deo lošiji, ali se kasnije oprao podijumima i skinuo prljavštinu zbog afere sa Alpinom.
3. Charles Leclerc - Uz previše nesreće ostao p3. Nerealno. WDC idemo po 24 :mrgreen: Šalu na stranu, nadam se da će Ferari naučiti lekciju i da će ovaj čovek dobiti bolid koji zaslužuje
2. Lewis Hamilton - Umalo usrao situaciju sa Katarom i Abu Dabijem, ali je svejedno drugi. Konstantno je bio u poenima i top 5, uz par grešaka. Zbog konstantnosti je na p2 mestu. Pole u Mađarskoj je doprineo situaciji.
1. Max Verstappen - Sam je doneo WCC. Dovoljno sam rekao.

Evo vam moj review sezone.
You leave when you think it's time
Odgovori