Stardom

World Wonder Ring Stardom
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24801
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom

Post Postao/la Maki »

Ma grozan. Evo sad probao pogledati Kozuen meč sa Korakuen godišnjice i mrka kapa. Opet isto. Radi sve super 3-4 minute a onda ide buffering.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24801
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom

Post Postao/la Maki »

Cosmic Angels (Mina Shirakawa/Unagi Sayaka) vs Haruka Umesaki/Rin Kadokura - Korakuen 60th Anniversary Special Joshi Pro Wrestling Dream Festival - 15.4.2022.
Solidan meč sve u svemu. Kadokura i Shirakawa su otvorile a onda Rin prilično hilariozno out of nowhere tagguje Umesaki u fazoni "ti se zajebavaj sa njima". I da, Kozueni tu stiču prednost nad Umesaki, Unagi radi Jawbreaker a Mina Romero Special. Umesaki se vraća Dropkickom i ubacuje Kadokuru koja pogađa Shirakawu Claymoreom a Umesaki hvata Bow and Arrow i Dropkick. Kadokura pogađa Double Foot Stomp ali Mina se vraća Russian Legsweepom. Unagi pogađa Kadokuru Facebusterom a zatim časti obe protivnice Codebreakerom i Legdropom no Kadokura je zakucava glavom od pod krasnim DDTem koji je bio najljepši potez meča. Unagi međutim oživljava i skače na Rin hvatajući je u Guillotine a onda se počaste Superkickovima za kraj. Najbolja sekvenca meča. Umesaki ulazi, pogađa Double Foot Stompove ali Shirakawa se upliće i Kozueni napadaju Haruku u corneru. No Kadokura ometa Shirakawu na apronu te njih kreću brawlati što Umesaki koristi da roll upa Minu ali neuspješno. Vidjeli smo onda i high flying Umesaki u vidi Diving Crossbodya na ringside. Pogađa Minu Missile Dropkickom ali Unagi je sječe Flapjackom. Kozueni kombinuje nad Umesaki, Mina pogađa Diving Elbow Strike ali Kadokura je lupa Superkickom. Umesaki i Mina završavaju dosta dobro. Umesaki puca Dropkick, Mina vraća Rolling Elbowom, Umesaki je baca Scoop Slamom ali Mina ima zadnju riječ Rope Hung DDTem ali zvono se čuje i draw no Umesaki svakako kickouta. Zbog tog ide 0,5 ocjena gore jer nije bilo klasično "izgubila bi da nije bilo zvona". Ne, kickoutala je.
7,5/10
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24801
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom

Post Postao/la Maki »

vk je takva mama od sajta. Sve imaju. Stardom, TJPW, Marvelous, Dianu, Pure J, Ribbon. Jebem ga ko vam sankcije uvede.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24801
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom

Post Postao/la Maki »

Spoiler
Konami je objavila privremeni povratak kao članica God's Eyea.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12324
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Online

Re: Stardom

Post Postao/la Rio146 »

Očekivano
Yes Sir!
slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12324
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Online

Re: Stardom

Post Postao/la Rio146 »

Maki jesi vidio rezultate?
Spoiler
Mayu squashana za 17 sekundi od Kashime. Iako mi je šok, Saki je poznata po brzim pobjedama nad favoritima...tako da ne znam zašto sam i iznenađen toliko :D
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24801
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom

Post Postao/la Maki »

Spoiler
Da, pogledao sam rezultate. Mayu je ubila Oedo Tai 1 na 5 pa je ovo malo schadenfreude. :D Nisam pretjerano srećan zbog takve odluke ali ajde ovo je takav tip turnira gdje su brza ispadanja očekivana.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24801
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom

Post Postao/la Maki »

Pošto mi je sad u petak dvogodišnjica gledanja Stardoma a sutra i prekosutra imam fakultetskih obaveza dok na samu godišnjicu putujem kući evo danas rewatch prvog Stardom meča koji sam ikad pogledao.

Oedo Tai (Bea Priestley/Jaime Hayter) (c) vs Queen's Quest (Momo Watanabe/Utami Hayashishita) - Goddess of Stardom Championship - Stardom No People's Gate - 8.3.2020.
Dosta dobar meč. Bea i Jaime preživljavaju napad QQa prije zvona te prebacuju meč na ringsideu gdje bacaju protivnice jednu u drugu i stiču prednost. U ringu sekvenca dominacije nad Momo sve dok nije Missile Dropkickala Jaime. Utami ulazi i na početku ima furioznu seriju gdje reda protivnice ali Hayter okreće lijepim Fisherman Suplexom u corner a zatim raspaljuje i seriju Elbow Strikeova te Chokeslam Backbreaker. Bea ulazi ali Utami je ruši Lariatom i pruža priliku da Momo raspali po Bei lijepim Corner Dropkickovima i Kickovima u prsa. Tu Bea i Jaime prave grešku te Bea Dropkickuje Jaime a Momo to koristi za Rock Bottom. Bea se vraća Knee Strikeovima ali Watanabe u stilu odgovara B Driverom na apronu. QQ tu prave prednost u vidu Assisted Diving Meteore, još jednog B Drivera te krasne Meteore od Momo. Hayter se upliće i otvara prostor Bei da Codebreaka Momo a Jaime je poklapa Running Sentonom što je jako lijep spot. QQ se vraćaju tako što pogode protivnice German i Dragon Suplexima i Momo odradi Bei Peach Sunrise ali nedovoljno. Bea se vrati Suplexom a zatim onda i Jaime kombinuju Running Knee Strike i Slidign Lariat nad Momo. Priestley onda zakuca Momo Knee Strikeom bez kneepada u corneru i odradi JOCS za pobjedu.
8/10
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12324
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Online

Re: Stardom

Post Postao/la Rio146 »

Aaaa mislim da je to onaj show gdje se Mayu zahvalila svima šta su došli, a ono prazna arena :lol:
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24801
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom

Post Postao/la Maki »

Da, pogledao sam kasnije cijeli taj event. Sjeban period za kompaniju. Da nisu imali Bushiroad teško bi preživjeli.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12324
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Online

Re: Stardom

Post Postao/la Rio146 »

A Bushiroad ih je podigao na jednu razinu na koju nebi nikad mogli sami doći. I to govorim sa novčane, marketinške i ostale (behind the scene) strane.
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24801
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom

Post Postao/la Maki »

Da, prestali su izgledati kao indy i počeli izgledati kao velika kompanija. To je jako bitno. I baš se to vidi. Evo recimo AJW je na vrhuncu izgledao kao ogroman deal, pune arene, visoka kvaliteta snimki. No već pri kraju njihovog postojanja bilo je drugačije. Izgledalo je nemjerljivo lošije.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12324
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Online

Stardom Cinderella Tournament 2022 – Dan 3 recenzija

Post Postao/la Rio146 »

Evo koliko volim Stardom da sam do pola 5 budan :D

http://prohrvanje.com/stardom-cinderell ... recenzija/
Yes Sir!
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24801
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Stardom

Post Postao/la Maki »

Pala mi je na pamet jedna kritika Stardoma: nekad ne znaju da rasporede feudove. Evo tipa Giulia je dovela MIRAI i Theklu kako bi napala Kozuene i osvetila se Tam ali je taj feud sada na standbyu jer DDM feuda i sa Prominenceom a doživjeli su i rascjep sa God's Eyeom. Nikad nismo dobili kulminaciju tog feuda niti Tam Giulia revanš.

Isto je bilo i sa Tam Mayu feudom. Tam je odvojila Kozuene od STARSa sa ciljem da prevaziđe Mayu ali odmah nakon toga ona je nastavila feudati sa Giuliom oko Wonder titule a STARSi su ušli u sukob sa Oedo Taiom. Na kraju smo dobili njihov meč za pojas ali prekasno i na kraju je bio time limit draw.

Kao da imaju potrebu da sve ispucaju odjednom.
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12324
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Online

Re: Stardom

Post Postao/la Rio146 »

Meni kod Tam smeta što nije ona prava liderica. Waka otkad je u Stardomu ne zna za pobjedu i umjesto da se Tam postavi kao pravi lider i da joj kaže da počne pobjeđivati, ona i dalje teama s njom i uzročno posljedično i ona gubi mečeve. Kao da ni oni ne znaju sta će s Kouzenima, i uvijek su one te koje čekaju priliku.
Yes Sir!
slika
Odgovori