Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2021/22

Arhiva nogometnih događanja sezone 2021/22
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17857
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

Re: Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2021/22

Post Postao/la Hangman98 »

Iako losi rezultati imaju veliku ulogu u zasicenju, problem je malo dublje prirode. Ljudi u savezu, te politka unutar samog saveza i nacin na koji je nemoguce legendama poput Barbareza, Bolica, Meha Kodra itd. doci do pozicija u savezu, koje apsolutno zasluzuju, a ne neki ljudi koji su tokom skolovanja i fizickog bili oslobodjeni. Sve dok se gleda nacionalni kljuc prilikom izbora ljudi u savezu, a ne ko je dovoljno strucan i ko ce kvalitetno obavljati svoj posao nebitno zvao li se on Muhamed, Ivan ili Dragan, ovoj reprezentaciji nema napretka.
slika
Avatar
Dalmatian
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4182
Pridružen/a: 07 ožu 2021, 22:53
3
Lokacija: Zadar
O meni: 1X član mjeseca
Status: Offline

Re: Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2021/22

Post Postao/la Dalmatian »

Uhljebima u savezu je dobro i neće otići.I pitanje je hoće li uopće BH legende ikad imati priliku prismrdit savezu od neznalica i političara koji te ljude stavljaju,mada slabo pratim stanje i neznam koje je sve u Savezu,al ne sumnjam da je kaos kod vas tamo,pratim samo ponekad igre zmajeva koje nisu dobre.
私はイーサン・カーター三世です
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17857
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

Re: Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2021/22

Post Postao/la Hangman98 »

Kult reprezentacije vise ne postoji, dok savez vodi covjek koji je 2016.g. po FB pisao (nakon sto Borac nije dosao do titule) kako im i ne treba ta titula jer Bosna nije njegova zemlja. Ne ulazim u te preference, iskreno i ne zanima me smatraj sebe cim hoces i smatraj neku drugu zemlju tvojom a ne onu u kojoj zivis to je tvoja stvar ne zanima me, ali kako da od nekog kome nije stalo do te zemlje ni mrvicu ocekivati da uradi nesto sto ce biti dobro za nju? Pozicija je prihvacena samo i iskljucivo iz licnog interesa najvise u finansijskom smislu, a vjerovatno i u politickom sto ne zelim mnogo da komentarisem jer se stvarno ne mogu zamarati tim stvarima. Opet se ponavljam, nije vazno kako se zoves i koje si vjeroispovijesti to je tvoja privatna stvar sve dok ulazes najvise napore i stalo ti je da od ove reprezentacije napravis nesto, sto ovom covjeku ocito nije.
slika
Avatar
Dalmatian
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4182
Pridružen/a: 07 ožu 2021, 22:53
3
Lokacija: Zadar
O meni: 1X član mjeseca
Status: Offline

Re: Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2021/22

Post Postao/la Dalmatian »

Sve si objasnio,nebitno koje si nacionalnosti,al bar poštuj zemlju u kojoj živiš i u kojoj si rođen,baš će Zeljkovića sestrić od one seljačine Milorada Dodika, bit briga za savez BiH,nemam ništa protiv bosanskih Srba al Dodik je baš ober seljačina i lopov,čitao malo o tome vašem predsjedniku saveza,posebno ga za zub uzeli navijači Veleža koji su mu prijetili smrću nakon prekida utakmice,još je rekao da predsjedniku Veleža Hasiću smeta što je na vrhu BiH saveza Srbin,al ipak ga ujak Dodik gura,sad njih dva imaju apsolutnu kontrolu i nad savezom i nad ligom,krv nije voda
Sigurno je Borac iz banja Luke premijer ligu BiH osvojio tako šta su njih dva imali prste u tome,al jebe me se,sad sigurno neće osvojiti,glavni favorit je Zrinjski
私はイーサン・カーター三世です
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9258
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2021/22

Post Postao/la emirates »

Kad imas rezultate, lahko se neke stvari progledaju kroz prste. Evo sad pred Finsku i Ukrajinu smo imali atmosferu kakvu nismo godinama, ali se prokockalo i to.

Elvedin Begic je vedrio i oblacio savezom godinama i on licno je imao priliku da stvari odvede u pravom smjeru jer je imao momentum na svojoj strani. Ali ne, odlucio je da bude mini diktator u savezu koji je sklonio bukvalno svakoga ko mu se tada usprotivio i doprinio tome da smo ispali iz top 50. To se desilo za vrijeme njegovog mandata. Izrael, Kipar, sumanute prijateljske utakmice u Iranu, sudijske lakrdije u ligi... sve je to bilo pod njegovim vodstvom. Presucivalo se tada,vjerovatno jer smo donekle i dalje imali nekakvu reputaciju kao A tim, ali vec se tada vidjelo u kojem smjeru to ide i koliko je sati. Da se razumijemo, Vico je karinas i mafioza (s kim si takav si jbg), ali repka nije izgubila svoj kult i preko noci postala losa njegovim dolaskom, vec dugo vremena je to bila. Liga je decenijama losa. Menadzeri su se vrtili oko repke uvijek, a to je bio slucaj i u nasem najvecem usponu pod Cirom Blazevicem. Mi smo u sustini jedini miran period imali kada je savez bio suspendovan i kada je upravljao komitet za normalizaciju na celu sa Ivicom Osimom u periodu 2011-13. Van toga su uvijek talovi upravljali situacijom. A nazalost, na kraju je i Ivica Osim svojom pozitivnom ocjenom 2016 radu saveza Elvedina Begica tome doprinio. Svjesno ili ne, kako bi progurao Amara za selektora ili jednostavno nije bio dovoljno upoznat sa situacijom, ali tako je ispalo.

To da politika upravlja savezom se zna. Jos 2017. je bio onaj spisak clanova saveza, sve SDA-HDZ-SNSD kadar. Ovo se nikad nece popraviti dok se zmiji glava ne skine. Kad nam je sve kurac, ne moze nam ni sport valjati. Mozes samo napraviti povremene iskorake kao 2014. u fudbalu ili rukometasi tu i tamo, ali u konacnici ti nemas sistem kako bi imao kontinuitet.
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17857
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Online

Re: Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2021/22

Post Postao/la Hangman98 »

To je to. Ma u sustini kad pogledas u svim drugim sportovima imas bolje rezultate. Rukometasi nekoliko velikih takmicenja kao i kosarkasi, a i dalje najvise novca se pumpa u fudbal, ne zato sto smo nesto tradicijonalno dobri u tome vec sto se najbolje moze "pohapati". Sta je Dino Begic uradio sa 10milki od Brazila to je i dalje misterija. U sta se ulozilo i na kom' planu se napredovalo? Vjerujem da ni on sam, da mu das par mjeseci da se pripremi, ne bi mogao da ti napravi pricu i pokusa sebe oprati i opravdati gdje se je ulozilo. Na kraju vazda ta prica nema se kvaliteta, eto nek Finska ima pa ode na EURO. "Imamo samo 3-4 dobra igraca i ostalo meh". Tacno kao i 70% drugih reprezentacija koje se plasiraju na neko takmicenje osim ovih iz to 10. Tesko je kad ti se ogadi fudbal zbog svih ovih lopovluka da ne moze covjek osjetiti tu euforiju kad igra tvoja drzava. A i kad se vrati, sto kazes, ovi na terenu uprskaju sve i opet se vracas na istu tacku i isto sivilo.
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2021/22

Post Postao/la Dynamite 7 »

Onom stadionu u Prijedoru ni Wembley nije ravan. Tuzla na onoj njivi u nadoknadi dala gol za pobjedu.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Re: Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2021/22

Post Postao/la ejdzejp1 »

Dynamite 7 je napisao/la: 28 stu 2021, 15:11 Onom stadionu u Prijedoru ni Wembley nije ravan. Tuzla na onoj njivi u nadoknadi dala gol za pobjedu.
izvinjavam se Tuzlacima za riječi o Tušnju nakon što sam vidio teren u Prijedoru :lol:
Dalmatian je napisao/la: 28 stu 2021, 14:05 Sigurno je Borac iz banja Luke premijer ligu BiH osvojio tako šta su njih dva imali prste u tome,al jebe me se,sad sigurno neće osvojiti,glavni favorit je Zrinjski
i sad ih guraju za Evropu, mada su Tuzla, Široki, pa i Sarajevo kakvo god da je u ovom trenutku bolje ekipe, ne bi me čudilo da im i u četvrtfinalu kupa namjeste Igman ili moju Zvijezdu da im olakšaju put do finala
slika
Avatar
Dalmatian
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4182
Pridružen/a: 07 ožu 2021, 22:53
3
Lokacija: Zadar
O meni: 1X član mjeseca
Status: Offline

Re: Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2021/22

Post Postao/la Dalmatian »

Dobio Široki Brijeg,Sarajevo zbog gluposti s igračem manje izgubio meč,odgledao malo preko streama na tabletu.Stvarno je Široki crna mačka,mogu svakome zapapriti,mislim na klubove ispred njih
私はイーサン・カーター三世です
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2021/22

Post Postao/la azo »

Gledam ove terene i sve mi je jasnije, zašto godinama nismo izbacili bar dva igrača koji su standradani u nekoj ekipi iz liga petice
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Re: Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2021/22

Post Postao/la ejdzejp1 »

Dalmatian je napisao/la: 28 stu 2021, 17:03 Dobio Široki Brijeg,Sarajevo zbog gluposti s igračem manje izgubio meč,odgledao malo preko streama na tabletu.Stvarno je Široki crna mačka,mogu svakome zapapriti,mislim na klubove ispred njih
gledao sam cijelu utakmicu, Sarajevo dosta bolje do primljenog gola koji je bio prvi šut u okvir, a onda je Bodul koji se ne zna kontrolisati znalački isprovociran, Sarajevo se totalno raspalo i Široki je do kraja bio dosta bolji, mada su mogli primiti glup gol u 95toj nakon greške golmana

btw. Zrinjski i Široki bi mogli dobiti visoke kazne zbog Praljka na ogradi, Širokom je zadnji put zbog toga zatvorena sjeverna tribina na 3 utakmice i dobili su kaznu od 5000KM čini mi se

vidio sam i onu lakrdiju s Kazlagićevim ignorisanjem Mollsovog udaranja igrača bez lopte u Bijeljini :lol:

posebna lakrdija su i tereni, nisam vjerovao da može gore od onog juče, ali Prijedor i Pecara su to nadmašili
slika
Avatar
Dalmatian
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4182
Pridružen/a: 07 ožu 2021, 22:53
3
Lokacija: Zadar
O meni: 1X član mjeseca
Status: Offline

Re: Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2021/22

Post Postao/la Dalmatian »

I neka dobiju visoke kazne za Praljka,primitivčine za Pecaru znam kakav je stadion užas,al ni drugi nisu daleko,i Prijedor isto tako
私はイーサン・カーター三世です
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Re: Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2021/22

Post Postao/la azo »

ejdzejp1 je napisao/la: 28 stu 2021, 19:03
Dalmatian je napisao/la: 28 stu 2021, 17:03 Dobio Široki Brijeg,Sarajevo zbog gluposti s igračem manje izgubio meč,odgledao malo preko streama na tabletu.Stvarno je Široki crna mačka,mogu svakome zapapriti,mislim na klubove ispred njih
gledao sam cijelu utakmicu, Sarajevo dosta bolje do primljenog gola koji je bio prvi šut u okvir, a onda je Bodul koji se ne zna kontrolisati znalački isprovociran, Sarajevo se totalno raspalo i Široki je do kraja bio dosta bolji, mada su mogli primiti glup gol u 95toj nakon greške golmana

btw. Zrinjski i Široki bi mogli dobiti visoke kazne zbog Praljka na ogradi, Širokom je zadnji put zbog toga zatvorena sjeverna tribina na 3 utakmice i dobili su kaznu od 5000KM čini mi se

vidio sam i onu lakrdiju s Kazlagićevim ignorisanjem Mollsovog udaranja igrača bez lopte u Bijeljini :lol:

posebna lakrdija su i tereni, nisam vjerovao da može gore od onog juče, ali Prijedor i Pecara su to nadmašili
Kazlagić je radio puno veća sranja u 1 ligi FBiH, ništa novo od njega
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Re: Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2021/22

Post Postao/la Dynamite 7 »

Bodul kaže da je udario igrača Širokog zato što su mu psovali majku.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Dalmatian
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4182
Pridružen/a: 07 ožu 2021, 22:53
3
Lokacija: Zadar
O meni: 1X član mjeseca
Status: Offline

Re: Premijer Liga Bosne i Hercegovine 2021/22

Post Postao/la Dalmatian »

Šta je najjače Bodul je inače bosanski Hrvat a Široki na grbu ima hrvatsku šahovnicu,i da je npr sada on kojim slučajem Srbin ja to opet osuđujem.Biće su igrali na kartu da im ima kratak fitilj i to im je upalilo
私はイーサン・カーター三世です
Odgovori