Kafana

Za razgovor i opuštanje....

Nasumični razgovori
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17556
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Dynamite 7 »

TheBesir je napisao/la: 19 lis 2021, 16:13 Mislim da Vucic dodje Dodiku ko neki šef.
Slažem se,ali ponekad i Dodik radi na svoju ruku.
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Maki »

Apsolutno neistina. Ovdje dolazimo do ključne pogreške: predstavljanja uslovno rečeno srpske strane kao nekakvog monolita. Aleksandar Vučić je radio sve da osigura pobjedu Mili Đukanoviću na izborima prošle godine. Između njih dvojice postoji dugogodišnja "poslovna" saradnja. Povezuje ih Beba Popović koji je obojici savjetnik i glavni spin-doktor. Moje neko lično razmatranje je da je Milo Vučiću uzor jer je ovaj prvi najuspješniji balkanski političar.
https://www.dw.com/sr/dvojica-predsedni ... a-52057910
Prvo pitanje koje se postavlja je ko je predvodio litije? Blaženopočivši mitropolit Amfilohije, osoba koja je smetala i Đukanoviću i Vučiću. Prvom jer mu je predstavljao najjaču opoziciju u CG a drugom zbog kritika oko Kosova. Vučić je u Srbiji preko pokojnog patrijarha Irineja držao SPC ali nije uspio potčiniti mitropolita Amfilohija.
https://www.klix.ba/vijesti/regija/amfi ... /190909005
Obojici je odgovaralo da probaju ukloniti Amfilohija iz igre plus je Đukanović u bogatoj crkvenoj zemlji vidio novi izvor prihoda i zato je donio onaj tzv. Zakon o slobodi vjeroispovijesti kojim je svetinje Srpske pravoslavne crkve oduzeo sa planom da ih dadne tzv. Crnogorskoj pravoslavnoj crkvi a zapravo da on njima upravlja. Ono gdje se on prešao je što je potcijenio vjerni narod koji je mitropolit izveo na ulice. Litije su bile u stotinama hiljadama u svim gradovima Crne Gore sem Cetinja grada-slučaja. Vučiću ovo nije nikako odgovaralo jer je ovo bio spontani izljev bunta, nešto čega se on najviše boji. Da ne spominjem da je od mitropolita Vučić dobio odjeb kad je htio doći u Crnu Goru i tako legitimisati Đukanovićev spin da su litije bila uperene protiv Crne Gore i njene nezavisnosti.
https://www.danas.rs/vesti/drustvo/amfi ... -zamolili/.
Odmah nakon toga Vučićeva mašinerija se obrušila na mitropolita i optužila ga da radi sa Đukanovićem (!).
https://informer.rs/vesti/politika/4831 ... badnji-dan
Kad su došli ti ključni izbori prošle godine Vučić je uradio još jednu uslugu Đukanoviću tako što je naredio Levijatanu, desničarskoj grupi koju drži pod svojom kontrolom, da skandiraju protiv Mila. To je ovaj odmah iskoristio preko svojih medija da se opet predstavi kao branioca crnogorskog suvereniteta i da tako proba dobiti glasove. Nije prošlo. Đukanović je izgubio. Svjetska mašinerija nije mogla protiv Boga i Njegove Crkve.
https://www.antenam.net/drustvo/169096- ... padne-milo.
Da je Srbija stala iza litija odao bih i ja počast. To je bio pitanje opstanka i identiteta. Ali nije.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58272
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Sherpa »

Hvala što si potvrdio da vučić sudjeluje u stanju crne gore.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Maki »

Ali ne na onoj strani za koju ga se optužuje da radi.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58272
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Sherpa »

Znači vraćamo se na početno - vučić je bure baruta za regiju pošto se u sve mješa.
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17556
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Dynamite 7 »

Ko je ta "svjetska mašinerija" koja ne može protiv boga?
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Maki »

možda ali osjećao sam potrebu da pojasnim neke stvari oko litija.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Maki »

Dynamite 7 je napisao/la: 19 lis 2021, 16:27 Ko je ta "svjetska mašinerija" koja ne može protiv boga?
Uprla se sva moguća mašinerija protiv Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori. Đukanovićevi mediji, strani mediji prozapadni, Vučić itd. Ali bilo je uzalud, Svetinje su odbranjene.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Maki »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-k ... /211019125
Hahaha. Ipak je ovo ćorak. Predizborna.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10635
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la HunterDX »

Balkanski političari su uglavnom šupci koji se i ne pitaju preterano, imaju oni odredjeni uticaj, ali o svemu odlučuju mnogo veće sile.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Maki »

HunterDX je napisao/la: 19 lis 2021, 17:07 Balkanski političari su uglavnom šupci koji se i ne pitaju preterano, imaju oni odredjeni uticaj, ali o svemu odlučuju mnogo veće sile.
Ima i tog ali nismo mi toliko bitan region da se neko detaljno bavi nama.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58272
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la: 19 lis 2021, 17:12
HunterDX je napisao/la: 19 lis 2021, 17:07 Balkanski političari su uglavnom šupci koji se i ne pitaju preterano, imaju oni odredjeni uticaj, ali o svemu odlučuju mnogo veće sile.
Ima i tog ali nismo mi toliko bitan region da se neko detaljno bavi nama.
Varaš se

Nisi ti čuo kolindu kada je rekla da ćemo pomoći u sukreiranju politike amerike :mrgreen:
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Maki »

Kad si pomenuo Kolindu nisam vjerovao da je to moguće ali mi se ponašala dostojanstvenije od Zokija.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58272
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Sherpa »

Upitno. Zoki nije izgledao ko pohotna kurva na nekom samitu na kojem je bila uz donalda.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24847
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Re: Kafana

Post Postao/la Maki »

Al Milanović mi se zna ponašat ko kočijaš. Isto ko i Dodik.
Odgovori