BH Premijer Liga 2019/20

Elitno fudbalsko klupsko takmicenje u BiH

Arhiva nogometnih događanja sezone 2019/20
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

BH Premijer Liga 2019/20

Post Postao/la emirates »

Nova sezona bh premijerke je pred nama. Ne znam jesam li samo jako biased jer je Sarajevo dobro sada, ali ovu sezonu docekujem sa interesovanjem. Dosta se stvari odigralo kod nas zadnjih nekoliko mjeseci, i bit ce interesantno vidjeti kako ce se to odraziti na narednu sezonu. Neka moja predvidjanja tabele za narednu sezonu:

Mozda malo pristrasno, ali Sarajevo je opet i prilicno stabilno u odnosu na druge timove, tako da mislim da bi trebali odbraniti titulu ove sezone. Nedostatak nekih standardnijih igraca Mujakica, Crepulje ce se sigurno osjetiti. Stanojevic ce isto valjda biti povrijedjen do oktobra, sto je bezveze bas. Mladi Pidro je isto out, mada nisam za njega siguran do kada. Onda smo izgubili Sofranca koji je sad sa Sutjeskom prosao jedno kolo u LP, i to jos zabio gol. Potencijal iz akademije Sanjin Klaric je pusten tek tako. Ne znam sa njim je li sad do toga da nije htio produziti ili sta vec, ali jebemu mater momak u 50 utakmica ima preko 20 golova. I to jos da sve bude tuzno, klub nije ni marke uzeo niti za jednog od navedenih igraca. Sve za dzabe otislo. Ovo poslovanje mi ide na kurac, i mora se nesta raditi povodom toga. Od novih pridoslica se fino isticu Oremus i Letic, Oremus je bio dosta solidan protiv Celtica. Milovanovic je isto imao solidnu zadnju sezonu, pa cemo vidjeti.

Sto se ostalih klubova tice, Zrinjski mi se namece kao viceprvak opet. Djeluju najsigurniji u odnosu na ostale. Lendric, Zlomislic i Govedarica su solidni dolasci, ali ce osjetiti nedostatak Filipovica. Otjerali su Baku, sto mi je kretenski jer kao nisu zadovoljni ishodom sezone - u kojoj su bili viceprvaci nakon sto su tri godine za redom osvajali titule.

Radnik djeluje kao ozbiljnija ekipa. Nisu oni bas taj nivo da ozbiljno konkurisu za titulu, ali su dovoljno stabilni da pomrse racune velikima, i da se bori za Evropu. Dosta neugodna ekipa.

Siroki i Zeljo su u krizi. Siroki je izgubio glavnog golmana, nemaju nekih dobrih transfera, a sve se pokazalo protiv Kairata. Zeljo je s druge strane u totalnom rasulu. Sad se kao organizuju opet, mada je klimavo sve to. Jos jedna sezona da ne izbore Evropu bi im mogao dohakati, a gledajuci ekipu koju imaju, moglo bi se lahko to desiti. Osim ako Amar ne izvuce zeca iz sesira. Celik je dobio novog trenera, prerano je ista govoriti, ali su fino odradili drugi dio prosle sezone, tako da ako uspiju prenijeti taj momentum u ovu sezonu, mogli bi se boriti za Evropu.

U red srednje zalosti mislim da spadaju Velez i Borac. Ekipe koje bi trebale uzeti sredinu tabele, ali ozbiljnije od toga tesko. Borac je lagano izborio promociju, ali to ne govori puno jer je liga RS blago receno karina. Velez se dosta napatio za promociju i prosipali su bodove kad je bilo najbitnije. Potrajat ce euforija povratka u BHPL, ali nece to biti dovoljno.

Kandidati za ispadanje bi standardno mogli biti Sloboda, Mladost, Tuzla i Zvijezda. Zvijezda bi trebala biti apsolutni favorit. Rekao bih i Tuzla, ali su imali finih kupovina. Mladog golmana Muminovica su klepili Slobodi, doveli su bivseg Zeljovca Beganovica, a tu je i penzioner Husejinovic. Ako se sastave, mogli bi pretendirati i za sredinu tabele. Sloboda i Mladost nisu bas impresivni i nisam optimistican za njihovu sezonu.

Uglavnom trebalo bi biti jako kul, a bit ce i smijesnih scena i sudijskih lakrdija sigurno :D . Vec u prvom kolu imamo Sarajevo - Zrinjski, a u drugom je povratak Mostarskog derbija. Prvo kolo otvaraju Velez - Mladost i Zvijezda - Tuzla sutra.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57158
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

BH Premijer Liga 2019/20

Post Postao/la Sherpa »

Kad uvodite var?
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

BH Premijer Liga 2019/20

Post Postao/la Melloo »

:lol: :lol: :lol:
Kakav crni var dragi Sherpa :mrgreen:
Vise od pola utakmica tokom sezone namjesteno i nikom to ne odgovara :mrgreen:
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

BH Premijer Liga 2019/20

Post Postao/la emirates »

Ni goal line tehnologiju ne mozemo uvesti, kamoli var :mrgreen: Ali sa ovim sistemom oni mogu i sa varom namjestati (ili ti ga VARati :mrgreen: ), totalna diskrecija poluprofesionalnih sudija.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

BH Premijer Liga 2019/20

Post Postao/la emirates »

Velez dobio po usima. Ova Mladost svake sezone sa bezze ekipom uspiju praviti neke rezultate. Joa da su konzistentni, borili bi se za Evropu.
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

BH Premijer Liga 2019/20

Post Postao/la azo »

Igrali ok s Borcem, bilo je finih stvari.Ipak je Osim reko da su nam full nepoznati, hem se dosli branit.Protiv Mladosti ocekujem 3 boda, ne vjerujem da cemo izgubit.Amar rekao da nema vise pojacanja tkd tesko, al ocekujem borbu za 3ce mjesto.
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

BH Premijer Liga 2019/20

Post Postao/la azo »

Pao rekord na Bilinom Poljo :o :clap:

Dosao i Stila jedva cekam da krene igrat, pogotovo jer igramo fakat odlicno za sad

https://fkzeljeznicar.ba/foto-semir-sti ... ara/38088/
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8833
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

BH Premijer Liga 2019/20

Post Postao/la KOMANIA »

Za koga navijate braćo Bosanci? Sarajevo, Željo ili za nekog trećeg?
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

BH Premijer Liga 2019/20

Post Postao/la TheBesir »

Liverpool bome bio i ostao. Nikad nisam niti ću pratiti ovaj 'fudbal'.
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

BH Premijer Liga 2019/20

Post Postao/la Melloo »

TheBesir je napisao/la:Liverpool bome bio i ostao. Nikad nisam niti ću pratiti ovaj 'fudbal'.
why tho
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

BH Premijer Liga 2019/20

Post Postao/la emirates »

KOMANIA je napisao/la:QR_BBPOST Za koga navijate braćo Bosanci? Sarajevo, Željo ili za nekog trećeg?
Ovdje nas je vecina za Sarajevo (ima nas cak dvojica :D )
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57158
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

BH Premijer Liga 2019/20

Post Postao/la Sherpa »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST
TheBesir je napisao/la:Liverpool bome bio i ostao. Nikad nisam niti ću pratiti ovaj 'fudbal'.
why tho
Elitizam. No nemam pojma zašto onda pratit repku koja ima korijene iz 'tog fudbala'

@emirates išta o smanjivanju lige? To bi vama itekako pomoglo, premda je jasno zašto su pojedini lobiji protiv toga.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

BH Premijer Liga 2019/20

Post Postao/la emirates »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
Melloo je napisao/la:QR_BBPOST
TheBesir je napisao/la:Liverpool bome bio i ostao. Nikad nisam niti ću pratiti ovaj 'fudbal'.
why tho
Elitizam. No nemam pojma zašto onda pratit repku koja ima korijene iz 'tog fudbala'

@emirates išta o smanjivanju lige? To bi vama itekako pomoglo, premda je jasno zašto su pojedini lobiji protiv toga.
Nema ni spomena. Mislim da je to jos daleko i da su u ovom trenutku zadovoljni sa liga 12.
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

BH Premijer Liga 2019/20

Post Postao/la TheBesir »

Ne pratim ni repku. Nekad je bilo dobro, vise nije. Nek samo guraju, al ja nemam vremena da njih gledam.
Avatar
KOMANIA
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8833
Pridružen/a: 07 srp 2018, 08:21
5
Lokacija: Niška Banja, topla voda, za Nišlije živa zgoda!
O meni: „Za druge se navija, Partizan se voli!“ – Duško Radović
Status: Offline

BH Premijer Liga 2019/20

Post Postao/la KOMANIA »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST
KOMANIA je napisao/la:QR_BBPOST Za koga navijate braćo Bosanci? Sarajevo, Željo ili za nekog trećeg?
Ovdje nas je vecina za Sarajevo (ima nas cak dvojica :D )
I ja više gotivim Sarajevo. :dance:
Odgovori