Retro gledanje - Lucha Underground

Rasprave i komentari

Dario Cueto i njegovo podzemlje
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Master of darkness »

Lucha underground 1x06 - The Key

Opening segment izmedju Rycka i Cueta sjajan. ispijaju sampanjac i dogovaraju se. Vidimo da ryck nesto potpisuje. Bice interesantno u nastavku

Son of Havoc i Ivelisse su ringu. Ivelisse govori kako je nepravedno kako je Son of Havoc imao nepravedne susrete. Prvo sa zenom, onda sa polu-covekom. Govore kako im treba pravi protivnik, neko ko ce biti pravedni protivnik. Izlazi Pimpinela Escarlata. Izgleda da imamo match izmedju ovo dvoje (dvojice?).

Son of Havoc vs Pimpinela Escarlata

Prosecan match, ali nista vise od toga. Bilo je par lepih poteza, ali nista posebno. Pimpinela mi nije legao kao karakter, nekako mi je previse odbojan, podseca me na neki undercard iz Attitude Ere. Mesanja Ivelisse i pojava Mascarite su mi ocekivani dogadjaji, kao i pobeda Pimpinele. Kad sam navijao za Havoca, onda znate u kojoj smo teritoriji. ** 1/2 (2.5)

Famous B vs Mil Muertes
Kratak match. Mil Muertes napao pre matcha, uz ocekivano uplitanje Catrine, nakon cega Muertes udari spear i finisher i pobedjuje. Squash koji je tu samo da podigne Muertesa. Post match kao i svaki drugi, ali svejedno solidan.

Sjajan video predstave Draga kao jednog pravog borca. Pokazuje da je spreman da unisti King Cuerna, pogotovo nakon sto ga je ovaj napao u prosloj epizodi nakon njegovog matcha sa Milom Muertesom. Hype! Hype! Hype!

Drago vs King Cuerno

Jako dobar match kojem je nesto falilo da bude veoma dobar. Bilo je lepih poteza, bilo je svega ali mi je ovde nesto falilo jer je ovo lican feud, a imali smo dosta akrobatskih tacaka koje ne prilice jednom licnom feudu. Mislim da je bilo za ocekivati da King Cuerno uzvrati pobedu. Takodje smo imali i jedan jako dobar callback na njihov prethodni match sa onim roll upom, medjutim sad je Cuerno Kick outao. Nadam se da ce matchevi biti malo bolji kad za to bude vreme. *** 1/2 (3.5)

Johnny Mundo je u centru ringa. Radi promo, ali ga prekida Big Ryck koji mu govori kako mora da izadje iz ringa nakon cega on radi suicide dive na njemu. Nastavlja da prica, ali ga prekida Konnan. Nakon razmene pogleda Munda napada Big Ryck, ali ga spasava Princ Puma. Rade mu dupli dropkick. Onda krece borba izmedju Pume i Munda. Dolaze sudije i obezbedjenje koji ih odvajaju. Sve ih odvaja Cueto i najavljuje triple threat ladder match gde ce visiti 100 000 dolara. Jedva cekam taj TT!!!

Chavo Guerrero i Pentagon Jr. vs Sexy Star i Fenix
Nije mi bio veoma dobar match sve do kraja koji je bio brz i zestok. Pocetak je brz, sa timskim potezima SS i Fenixa. Control segment heel tima mi je bio dobar sa korisnim potezima. Posle krece opsta ludnica. Skokovi, double stompovi, udarci. Sexy Star je konacno dobila svoj trenutak osvete nad Guerrerom. Kraj sa super kick/canadian destroyer + double knees je bio predobar. Pobeda face tima je dobar potez. Taman toliko da vidim Guerrera.
Veoma dobro *** 3/4 (3.75).
Finalni utisci
jako dobra epizoda sa solidnim rvanjem i jednim fantasticnim segmentom i razvojem karaktera. Zanimljiva ce biti prica oko medaljona kojeg je Mundo uzeo Cuetu i sa character razvojem SS i Guerrera.
You leave when you think it's time
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Master of darkness »

Lucha Underground 1x07 - Top of the ladder

hype train se vraća! Nakon par dana pauze se vraćam jači nego ikad! Na redu je 7. epizoda, pa da vidimo šta se to dogodilo.

King Cuerno vs Super Fly
Mnogo mi je drago kad epizoda krene mečom. Ovo je debut Super Fly-a. Veoma solidan meč koji je imao par problema: Publika je maltene bila mrtva, ako se izuzmu par delova, što mi je zasmetalo. Druga stvar je Cuernov pristup. Smorio me je. Frajer 4-5 kickova radi i pumphandle slam i gotovo. Angle sa Dragom je dobar, taj callback na onaj Dragov meč kad je Cuerno to isto radio. Cuerno dobija i ima staredown sa Dragom. Solidno.
Meč - ** 3/4 (2.75)

Predivan video package za Pentagona Jr-a. Pokazuje kako je morao da ode na daleki istok da bi naučio kako da se bori. Sjajan prikazatelj njega i njegovog karaktera. Ne mora svaki lik da ima 10-minutne monologe da bi razvio karakter. Take notes, WWE!

Chavo Guerrero (w/Pentagon Jr.) vs Fenix (w/Sexy Star)
Jako dobar meč. Jako dobar leg work Chava, mada je Fenix malo i zaboravo sam taj leg work jer je radio neke poteze koje baš sa takvom "povredom" ne bi mogao. Uplitanja Pentagona očekivana i presudila su samom meču, kojeg Chavo očekivano dobija. Sexy Star ima promo gde najavljuje povratak Blue Demona koji dolazi po Chava.
Meč - *** 1/4 (3.25)

Dobra najava Cage-a. Govori kako nije iz porodice ratnika i da je ovo sve što ima. Govori da nije jak jer ima mišiće i jer nije brz jer trči brzo, nego pobedjuje jer hoće više. Not bad.

Big Ryck vs Johnny Mundo vs Prince Puma
Pola epizode je bilo posvećeno ovom TT i bio je veoma dobar. Ceo meč je imao dobre spotove i dobre control segmente, ali tu imam zamerku. Big Ryck je ovde ispao nesposoban jer uz 3 lika ne može da dobije meč. Nekako mi je tu kredibilitet okrnjen. S druge strane, meč je u drugoj polovini više ličio na Mundo/Ryck meč nego na TT. Mundo na kraju dobija, sto je svakako ispravna odluka *** 3/4 (3.75)

Post meč segment mi je bio odličan. Cueto je tražio svoj ključ nazad, a dobio je samo njime u glavu, čime završava epizodu. Nadam se da sada Ryck nece feudati sa Mundom i da ce neko drugi biti Cuetov plaćenik. Takodje jedva čekam nastavak feuda Sexy Star i Chava Guerrera.
You leave when you think it's time
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Sherpa »

Jesi čitao po temi razgovore o tim epizodama?
slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Master of darkness »

Ne :think:
You leave when you think it's time
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Master of darkness »

@Sherpa da li bi trebalo? :D
You leave when you think it's time
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Sherpa »

Ako te zanima što smo mi pričali, mislim da je bilo zanimljivih stvari / informacija oko showa.
slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Master of darkness »

pa ono, ne zelim nesto sebi da spojlam, jer ovo prvi put gledam :D
You leave when you think it's time
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10193
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Markovic619 »

E trebo bi i ja nastavit...
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Master of darkness »

Dobro si se setio....
You leave when you think it's time
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Sherpa »

NeleSine215 je napisao/la:QR_BBPOST pa ono, ne zelim nesto sebi da spojlam, jer ovo prvi put gledam :D
Pa čitaj do točke di je epizoda na kojoj si stao. Mislim da je bilo turbo spojler free. Ili jako malo, bez ičega važnoga
slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Master of darkness »

Oke kul. :D
You leave when you think it's time
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Retro gledanje – No Escape (s1e18)

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Sherpa »

e19

Meč 1 - Aerostar vs Drago
Segment 1 - Konnan vinjeta - malo šore, malo šaha
meč 2 - The crew vs Big Ryck
meč 3 - Mil muertes vs Fenix
Segment 2 - post meč

zaključci
ova bo5 serija je zabavan high flying
grave meč je imao fantastičnu vibru, i ako se ne varam ovo je prvi meč koji je dobio ocjenu od davea - 4,5*
slika
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Master of darkness »

Lucha Underground 1x08 - Unique oportunity

10-way match
Odlican meč taman za početak šou-a. Svi su dali sve od sebe i to je ispalo odlično. Kao što sam već negde rekao, ja sam sucker za spotfeste i to sam u većini meča i dobio. Svi su imali svoj trenutak slave i to su dobro pokazali. Big Ryck je odlično odradio ulogu najvećeg čoveka u meču i svi su se udružili protiv njega, što je bilo sasvim očekivano. Pobedjuje Fenix, što je ok odluka. **** 1/4 (4.25)

Sjajan segment između Konnana i Pume. Konnan mu govori kako bi neki ljudi ubili da imaju mentora kao što je on i da je Puma propustio priliku da uradi nešto. Puma se izmiče kontroli i deluje kao da će krenuti da se svadja sa njim, ali samo klima glavom. Konnan mu govori kako se ovakve prilike ne propuštaju i odlazi. Sjajno!

10-man battle royal
Jako dobar battle royal. Priča izmedju SS i Chava se nastavlja, što mi je sasvim ok. Chavo je izbacio SS i tako pokupio heat. Izbacivanje sva tri člana stable-a oko Big Rycka je bilo sasvim ok i mini meč izmedju Munda i Muertesa je bio jako dobar. Muertes pobedjuje, što mi je dobra odluka. *** 1/2 (3.5)

Fenix vs Mil Muertes - Lucha Underground Championship
solidan promo Cuerna pre meča. Titula izgleda prelepo. Govori kako će pobednik ovog meča ući u Aztec warfare poslednji te će tako imati najveće šanse da izadje kao šampion.
Kratak ali sladak meč, dominacija Muertesa sa trenutcima povratka Fenixa. Ipak, Muertes na kraju odnosi pobedu i postaje prvi šampion. Sasvim dobra odluka, od početka je prikazan dominantno i sada deluje kao heel kojeg će neki megaface (Moguće Prince Puma) pobediti i uzeti mu titulu. Sa tog aspekta je to dobra odluka. ***

Utisak- Dobra epizoda sa dobrim wrestlingom, što je zapravo bilo i bitno u ovoj epizodi. Lucha Underground je najbolja promocija na svetu!
You leave when you think it's time
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7500
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

Retro gledanje - Lucha Underground

Post Postao/la Master of darkness »

Lucha Underground 1x09 - Aztec Warfare

Promo pre meca Cueta je bio vrlo dobar. Drzao je titulu u ruci i najavio prva dva wrestlera, Fenixa I Johnnya Munda, sto je zapocelo mec

Aztec Warfare
Mec je zapoceo u showboating stilu Fenixa i Munda. Potez, pa taunt, sto je bilo sasvim ok. Mr Cisco ulazi i kratko se zadrzava na control segmentu jer se Mundo i Fenix udruzuju i zajednickim snagama ga izbacuju. Potom ulazi King Cuerno. Mec je na trenutke zalicio na TT, sa lepim suicide diveom Cuerna i Springboard potezom Fenixa. Ubrzo dolazi Son of Havoc i on donosi par atraktivnih poteza poput double stompa i skoka preko gornjeg uzeta. Svidja mi se sto niko nema predugi control segment, nego svako dobije par trenutaka. Ulazi Pimpinela koji (Koja?) me uzasno iritira. Ovaj deo preskacem jer sam u soku. Ulazi Prince Puma. Moj favourite. Jako lepi potezi od strane njega poput springboard moonsaulta. Ivelisse me je impresionirala u ovom mecu. Zaista lepi potezi poput Tornado DDT-a. Eliminacija Pimpinele me je odusevila. Hvala nekom od gore ako postoji uopste.
Dragov trenutak je bio odlican! Prelepa reversrana na Pumi i DDT na Mundu. Svidelo mi se sto se Cuerno drzao po strani i cekao da se Drago istrosi, pa ga je onda napao. Ivelisse je izgleda imala rak mozga. Kako moze da bude toliko glupa? Pa sacekaj da Cuerno izbaci Draga pa ga napadni, a ne da ga napadnes tokom njegovog finishera. Naravno da je popila finisher i da je ispala i da je ukopala svako moje misljenje o njenom performansu u ovom mecu. Sram te bilo (/s). Son Of Havoc je izbacen nakon jednog kicka. Banalno. Jako lep prelaz iz northern lights suplexa u vertical i na kraju shooting star pres sto je bilo dovoljno da izbaci Baela. Svidelo mi se ovo, puno bolje nego prosla eliminacija. Zanimljiva mi je odluka da crew ne opstane toliko dugo dok su sami. Prikazani su mi dosta solidno, ali opet su kratko ostali, sto je ok na kraju krajeva. Jako kul eliminacija Draga. Big Ryck ga je prebacio na ramena Cuernu koji mu je opalio finisher i eliminisao ga. Ricky Mandel nije ispao los ovde. Imao par poteza, ali eliminisan brzo, ali je to od Rycka sto je ok. Deo sa Chavom mi je bio odlican. Elimisao je i Super Flya i Pentagona. Eliminacija Big Rycka kao i performans Mila Muertesa i Mariachi loca je bio dobar. BLUE DEMON JR!! Konacno se i on vratio i sada je kostao Chava meca. Jedva cekam taj razvoj feuda. Zajednicka eliminacija Muertesa je bila sjajna! Ostaju samo Puma i Mundo! Ko ce biti LU sampion? Dobar mali mec izmedju Pume i Munda. Kick out na starship pain sam ocekivao. Puma je novi sampion! Sjajna odluka, cela njegova prica je jedna od najboljih u LU i zasluzio je to. Nadam se da ce imati dobar reign!
Utisci o mecu -- Jebeno genijalan. Svako je dobio svoju minutu slave i dobro je iskoristio. Povratak Blue Demona JR-a i nastavak feuda sa Chavom ce biti sjajan, pogotovo sa Pentagonom i Sexy Star koji ce verovatno biti ukljuceni u pricu. Akcija u ringu je bila konstantna, niko nije bas izasao slab, a izbor Pume za prvaka je sjajan. Od mene ***** (5.00). Wrestling mozda ne, ali razvoj prica i izbor pobednika menjaju ocenu.

Utisci o epizodi
Epizoda je zavisila od Aztec Warfare, tako da mogu da kazem da je epizoda bila perfektna.
Razvoj price: tu
Fantastican mec: tu
prvi sampion dobro izabran: tu
Jedva cekam da vidim razvoj prica izmedju SS i Blue Demona protiv Chava i Pentagona koji ce tu da se umesa jer ga je Chavo prevario i da vidimo Pumin reign, u kojem ce smeru otici? LUCHA UNDERGROUND JE NAJBOLJA PROMOCIJA NA SVETU! #THISISLUCHA :clap:
You leave when you think it's time
Odgovori