The New Beginning 2021

Arhiva prethodnih događaja
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

The New Beginning 2021

Post Postao/la ejdzejp1 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Vid njega, želi dobar booking za nešto šta nije IWGP HW od Geda :lol:
ako je ta titula simbol dobrog bookinga trenutno teško nama :mrgreen:
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

The New Beginning 2021

Post Postao/la ejdzejp1 »

New Beginning in Nagoya review

Toru Yano & Kazuchika Okada vs. Yujiro Takahashi & EVIL
Isti meč koji sam gledao 50 puta na road to showovima, niti bolji niti gori. **

Kota Ibushi, Tomoaki Honma, SHO & Master Wato vs. SANADA, Tetsuya Naito, Hiromu Takahashi & BUSHI
Isti meč koji sam gledao 50 puta na road to showovima, zabavno ali ništa specijalno. Jako je zanimljivo kako Ibushi i SANADA bukvalno nisu uradili ništa da dignu interes za meč osim staredowna i par poteza po meču. **3/4

Great-O-Khan vs. Hiroyoshi Tenzan - Loser must stop using Mongolian Chop
Ovo je zapravo bilo bolje nego što sam očekivao. Jedan dosta zabavan i zanimljiv meč, pa čak i vrlo dobar na trenutke. Tenzan je pokazao najbolje što se od njega može tražiti, dok je Oka imao još jedan kvaliteta performans. TTD spot na kraju mi se jako svidio, Tenzan pokazuje da još ima nešto u sebi prije nego što neizbježno pada pod noge mlađeg i snažnijeg Oke. ***1/4

Will Ospreay vs. Satoshi Kojima - No DQ
Baš kao što sam i mislio - stipulacija nije bila potrebna. Veći dio meča je bio samo u redu sa dobro izvedenim spotovima, ali jako malo supstance između. Pred kraj kada se fokus prebacio na Kojimin character work postalo je jako dobro i izvuklo je meč na neki dobar nivo. ***1/4

Shingo Takagi (c) vs. Hiroshi Tanahashi - NEVER Openweight titula
Meč koji dokazuje da je NEVER titula uz junior diviziju trenutno najbolja stvar u kompaniji, da je Tanahashi još uvijek bolji od velike većine rostera, te da je Shingo jedan od najboljih wrestlera i bez konkurencije najbolji limb seller u kompaniji. Meč je bio jako dug naravno, ali za razliku od standardnih epika, svaki trenutak je bio potreban i značio je nešto. Fokusirali su se na jednostavnu leg vs leg dinamiku i realističan selling zbog čega je prva polovina meča bila jako spora, ali je u isto vrijeme i nevjerovatno brzo prošla jer su se obojica potrudila unijeti život u taj dio meča. Shingov selling je bio valjda najbolji performans takve vrste kojeg sam ikad vidio, ili barem u jako dugo vremena. Male stvari poput oslanjanja samo na prste umjesto cijelog stopala su nešto što djeluje tako jednostavno, a opet može pridodati dosta elementu realizma, a niko drugi to nikada ne radi. Tanahashi je bio Tanahashi, teško da postoji neko ko bolje radi main event stil meča jer je to, na kraju krajeva, njegov meč. Završni stretch je bio jako napet i prepun momentum switcheva, a opet niti u jednom trenutku nisu zapostavili rad u ranijem dijelu meča. Fantastičan meč, i teško da će, za mene, bilo šta nadmašiti ovaj meč ove godine. *****

Ništa posebno show sa fenomenalnim main eventom.
slika
Avatar
Jovic
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1104
Pridružen/a: 19 pro 2020, 17:31
3
Lokacija: Zvornik- BiH/RS
Status: Offline

The New Beginning 2021

Post Postao/la Jovic »

I kako prodje ovaj drugi New Beginning?Jel bio vrijedan gledanja?
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

The New Beginning 2021

Post Postao/la Maridius98 »

Dejan Jovic je napisao/la:I kako prodje ovaj drugi New Beginning?Jel bio vrijedan gledanja?
Ukratko, ne. Videćemo sutra nastavak.
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

The New Beginning 2021

Post Postao/la ejdzejp1 »

New Beginning in Hiroshima dan 1

Minoru Suzuki, El Desperado & Yoshinobu Kanemaru vs. Yuya Uemura, Yota Tsuji & Gabriel Kidd
Jako zabavan tag meč gdje su young lioni donijeli intenzitet kao i obično, a Suzuki/Uemura interakcije su bile sjajne. ***1/4

Master Wato vs. BUSHI
Ukratko, meč nije bio nešto kompleksno ili specijalno, nije trajao dugo i bio je vrlo dobar. Wato je izgledao dosta dobro i nije bio sloppy kao u nekim prethodnim mečevima, dok se i BUSHI za razliku od nekih prethodnih nastupa potrudio i ispalo je dosta dobro. Meč večeri. ***1/2

Jay White, EVIL, Yujiro Takahashi, El Phantasmo & Taiji Ishimori vs. Kazuchika Okada, Tomohiro Ishii, Hirooki Goto, YOSHI-HASHI & Toru Yano
I nastavljamo sa Jay White vs CHAOS pričom gdje White builda feud između sebe i Ishiija, Gota i YOSHI-ja, dok su Tama i Tanga ubačeni samo da bi on imao partnere iako su u sredini drugog feuda. Meč je bio solidan i uglavnom je ispunio ono što očekujem od ovakvih multi-man mečeva; nije bio dosadan jer kad god bi išlo u tom pravcu, novi ljudi bi ušli i unijeli nešto novo. Okada i EVIL su uradili nešto da malo začine stvari, ali još uvijek me nije baš briga za njihov eventualni meč. ***

SANADA & Tetsuya Naito vs. Kota Ibushi & Tomoaki Honma
Ibushi i SANADA su dvojica wrestlera koji rade cool poteze i imat će klasik. Jej. Naito feuda s Honmom. Jej. **3/4

Guerrillas of Destiny (c) vs. Dangerous Tekkers - IWGP Heavyweight Tag Team titule
Njihovi World Tag League i WK mečevi su bili jako dobri jer i jedan i drugi tim kada rade zajedno nekako grade tu haotičnu auru i mečevi izgledaju dosta drugačije od standardnih NJPW tag mečeva iako je ista formula u pitanju na kraju krajeva. Međutim, raditi takav meč kada moraš ići 30 minuta je jako teško, pa je ovaj meč više ličio na standardni face vs heel meč sa ponekim elementom sličnosti sa njihovim prethodnim mečevima. I dalje mi se meč svidio više nego ne, samo nije bio na nivou prethodnih zbog tereta epika na njihovim leđima. Nemam ništa protiv DQ kraja, djelovao je malo unrewarding nakon dugog meča ali priča oko Iron Fingera je bio dovoljno dobro izgrađena i kraj je bio uvjerljiv. Iizukin duh još živi. ***1/4

Hiromu Takahashi (c) vs. SHO - IWGP Jr. Heavyweight titula
Mečevi za junior titulu nikada ne bi trebali trajati 35 minuta i ovaj meč je dobar pokazatelj toga. Ono što čini juniore juniorima i razlikuje ih od heavyweighta, osim razlike u kilaži, jeste drugačiji i dosta brži tempo mečeva i taj stil najbolje djeluje kada mečevi traju 15-20 minuta. Kada se ta dužina udupla, dobije se meč između dva juniora koji ima dosta više očigledne kupovine vremena i rest spotova, ili drugim riječima rečeno, dobije se heavyweight meč i samim tim gubi se magija i unikatnost juniora. Ovaj meč nije bio loš i imao je svoje trenutke, ali je bio uglavnom spor i bez dovoljno supstance da se to opravda. Bio je sve ono što juniori nisu i ne bi trebali biti. **3/4

Moglo je dosta bolje.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

The New Beginning 2021

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Dejan Jovic je napisao/la:QR_BBPOST I kako prodje ovaj drugi New Beginning?Jel bio vrijedan gledanja?
Sutra ide recenzije mene i Maridiusa pa ćeš sve saznat :mrgreen:
slika
Avatar
Jovic
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1104
Pridružen/a: 19 pro 2020, 17:31
3
Lokacija: Zvornik- BiH/RS
Status: Offline

The New Beginning 2021

Post Postao/la Jovic »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:
Dejan Jovic je napisao/la:QR_BBPOST I kako prodje ovaj drugi New Beginning?Jel bio vrijedan gledanja?
Sutra ide recenzije mene i Maridiusa pa ćeš sve saznat :mrgreen:
Ja predlazem da mozda sacekate da prodje i ovaj drugi dan
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

The New Beginning 2021

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Bit će i to :mrgreen:
slika
Avatar
Jovic
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1104
Pridružen/a: 19 pro 2020, 17:31
3
Lokacija: Zvornik- BiH/RS
Status: Offline

The New Beginning 2021

Post Postao/la Jovic »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:Bit će i to :mrgreen:
Super :D
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

The New Beginning 2021

Post Postao/la Maridius98 »

Samo za @Maki
► Prikaži “Spoiler”
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23742
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

The New Beginning 2021

Post Postao/la Maki »

► Prikaži “Spoiler”
Avatar
Jovic
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1104
Pridružen/a: 19 pro 2020, 17:31
3
Lokacija: Zvornik- BiH/RS
Status: Offline

The New Beginning 2021

Post Postao/la Jovic »

Maridius98 je napisao/la:Samo za @Maki
► Prikaži “Spoiler”
Posto nisam odgledao jos pa da pitam:Jel samo IC titulu Ili ponovo obje titule(svim srcem se nadam da je ic samo u pitanju)?
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

New Beginning in Hiroshima (10/02/2021) recenzija

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Ne znam kad sam zadnji put gleda NJPW show di nisam moga preporučit bar jedan meč.

http://prohrvanje.com/njpw-new-beginnin ... recenzija/
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

The New Beginning 2021

Post Postao/la Maridius98 »

Mnogo bolji drugi dan, preporuka za NEVER 6 man title meč.
slika
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6571
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

The New Beginning 2021

Post Postao/la SwitchBlade »

Bolje da je SANADA izazvao za IC titulu umjesto Naita, ionako je bilo sasvim predvidljivo da će izgubiti protiv Ibushija. Mogli su na takav način razdvojiti titule, te SANADA bi istodobno dobio i titulu i vjerodostojnu pobjedu. SANADA je zaista popularan, ali mislim da je krajnje vrijeme da osvoji pojedinačnu titulu ako žele natjerati ljude da ga vide poput sljedeće velike zvijezde.
slika
Odgovori