Wrestle Kingdom 15

Arhiva prethodnih događaja

Ocenite PPV

Anketa je završila: 17 sij 2021, 13:16.

1
0
Nema glasova.
2
0
Nema glasova.
3
1
11%
4
4
44%
5
4
44%
 
Ukupno glasova: 9

Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Finisher je i unikat za svakog hrvaca realno, ideja i je da ga nitko ne moze izvest kao lik koji ga radi iz meca u mec. Zato Taker zavrsi mec tombstoneom dok je Okadi transition potez.
Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST Vec ako je postao procitan bolje je protivniku da kontrira ili izbjegne nego da kickouta iz finishera.
Ovo je logika ponesi pistolj u hardcore mec, ili dobij takav mec tako da udres 15 low blowova odma u startu. Da ima smisla al je onda prilicno slab show :mrgreen:
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10387
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Markovic619 »

Drugi dan

Toru Yano vs. BUSHI vs. Chase Owens vs. Bad Luck Fale
Fingerpoke of Doom je bio super. Ostalo i ne toliko, mada je BUSHI imao par dobrih poteza. Ovo je druga pobjeda tek za Yanoa (2-7) na Tokyo Dome showu a zanimljivo da je BUSHI imao skor 6-2 do ovog meca **1/2

Suzuki-gun (El Desperado & Yoshinobu Kanemaru) vs. Master Wato & Ryusuke Taguchi (IWGP Junior Heavyweight Championship)
Dobro je ovo bilo, puno bolje nego sto sam ocekivao. Najvise sam htio vidjeti u akciji Master Watoa, na kraju je on bio najmanje u mecu ali je imao par lijepih spotova. Taguchi i Despy su bili najbolji dio meca. Nadao sam se novim sampionima jer treba neko osvjezenje u junior diviziji ***1/2

Shingo Takagi vs. Jeff Cobb (NEVER Openweight Championship)
Fantasticno. Shingo Takagi je jedan od najboljih wrestlera u svijetu trenutno, lik je nevjerovatan ****3/4

EVIL vs. SANADA
Krenuli su katastrofalno. Mislim EVIL je izdao svoj stable i svog partnera sa kojim je osvajao turnire i titule i onda krenu u mec tako sto jedan drugog za nogu hvataju... Popravilo se na kraju ali nije dovoljno da bi ovo bio odlican mec. EVIL je jos jednom pokazao da nije kvalitet za IWGP HW titulu ***1/2

Taiji Ishimori vs. Hiromu Takahashi (IWGP Junior Heavyweight Championship)
Jos jedan odlican mec. Nadam se da je ovo kraj njihovog feuda jer su imali bas dosta meceva u zadnjih pola godine ****1/2

Kota Ibushi vs. Jay White (IWGP Heavyweight & IWGP Intercontinental Championship)
Fantasticno. Mec je trajao skoro sat vremena a uopste se nije osjetilo da je proslo 50 minuta. MOTY kandidat. Cista petica *****
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST Nadam se da je ovo kraj njihovog feuda jer su imali bas dosta meceva u zadnjih pola godine
Ne očekujem da ćemo ih gledat jedan protiv drugog u singles vodama do idućeg bosj-a, sve mislim da ELP i Taiji uzimaju tag titule.
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la ejdzejp1 »

Toru Yano vs. Bad Luck Fale vs. Chase Owens vs. BUSHI - KOPW trofej
Zabavan opener i ništa više od toga, a nije ni trebalo biti. Bilo je nekoliko jako dobrih ideja i zabavljen sam tokom cijelog meča. **3/4

El Desperado & Yoshinobu Kanemaru (c) vs. Master Wato & Ryusuke Taguchi - IWGP Jr. Heavyweight Tag Team titule
Junior divizija u cjelini, a samim time i junior tag titule, su uz NEVER diviziju stvari zbog kojih primarno gledam produkt u 2021. Ovaj meč je bio još jedan jako dobar junior meč sa odličnim interakcijama svih učesnika i nekoliko jako dobrih callback spotova na prethodne mečeve. Od Watovog eksplozivnog starta pa do heel worka na Taguchiju, te izmjena Wata i Kanemarua, sve je bilo jako dobro osim samog završetka koji je previše naglo došao. ***1/2

Shingo Takagi (c) vs. Jeff Cobb - NEVER Openweight titula
Shingo je toliko bolji od ostalih classic-bait wrestlera, i nije ni blizu. Pronašli su mu perfektnu ulogu i neka u njoj ostane do kraja karijere, ja se neću žaliti. Meč je bio izvanredan, mislim da ne treba pretjerano puno reći o tome. Cobb je odradio svoj dio posla i više nego dobro, struktura je bila odlična i dodali su dosta malih detalja u meč što mi se jako svidjelo. Najbolji meč na showu. ****1/2

EVIL vs. SANADA
Ne znam za koga je ovaj meč, ali sigurno nije za mene. Mislio sam da Okada i Ospreay nisu dobro odradili blood feud meč, a onda je prvi potez u meču bio Paradise Lock i znao sam tačno kakav će ovaj meč biti. Meč je bio kao svaki drugi kompetitivni NJPW meč i bio je totalno kontradiktoran buildupu gdje je SANADA bio agresivan (par mjeseci prekasno) i ovdje je trebao prebiti EVIL-a. Kad je Togo uradio elbow drop kroz prazan stol, što je popraćeno EVIL-ovim meme faceom zaboravio sam koliko mrzim ovaj meč i na sekundu mi se meč svidio kao meme, ali ubrzo sam vraćen u realnost. DUD nije za kvalitet meča jer je meč u vakuumu okej, DUD ide za totalnu kontradiktornost priči koja je vodila u meč i njihovom inzistiranju na meču koji bilo koja dva wrestlera bez ikakve historije mogu odraditi. Da ne znam, nikad ne bih rekao da su bili tag team i da je jedan izdao drugog. DUD

Taiji Ishimori (c) vs. Hiromu Takahashi - IWGP Jr. Heavyweight titula
U konačnici mi se jako svidio meč, ali sadrži par stvari koje mi se nisu svidjele, od kojih je najprisutniji Hiromuov nedostatak sellinga ruke u pojedinim trenucima, ali nakon main eventa sam dosta omekšao po tom pitanju, te predvidljivost, ali su imali onaj jedan submission struggle koji je bio dosta uvjerljiv tako da sam u jednom trenutku pomislio da bi Hiromu mogao izgubiti. Dosta jako dobrih sekvenci i kontri, imaju odličnu hemiju i to su još jednom pokazali, te je ovaj meč među najboljima na oba showa. ****

Kota Ibushi (c) vs. Jay White - IWGP Heavyweight & IWGP Intercontinental titula
Rekao sam da me meč ne zanima pretjerano jer je jako predvidljiv, da je booking frustrirajući i da mi dugački main eventi ne sjedaju u zadnje vrijeme, tako da meč nije imao šanse da uspije za mene. I jeste. White je vjerovatno Ibushijev najbolji protivnik uz Kennya, jer je čovjek koji može izvući karakter iz njega i učiniti ga uvjerljivim babyfaceom. Meni je ovo bio njihov najbolji meč jer, za razliku od G1 finala, leg work nije bio ključan dio meča tako da Ibushijevo no-sellanje nije toliko naštetilo. White je imao odličan performans, kao i Ibushi, te su ispričali jako dobru priču kako je Jay uradio sve što je trebalo i to opet nije bilo dovoljno (iako nisam fan kickouta na Bladerunner). I ovdje postoji par stvari koje su mogle biti bolje odrađene. Prvo (i najbitnije), rekao sam da juniori nisu baš najbolje odradili aspekt sellinga meča sa prethodne noći, ali tu je Hiromu ipak ponio neku ranu koju je Ishimori koristio kad god je bilo potrebno. Ovdje to nije bio slučaj, i da je neko ko nema pojma o prvoj noći gledao samo ovaj meč, nikada ne bi rekao da je Ibushi hrvao 30 minuta noć prije. Druga stvar koju sam zapazio jeste nagli prelazak iz jedne u drugu fazu meča nakon što su čuli 40-minute call. To nije toliko loše, ali opet mislim da je moglo biti odrađeno malo bolje i neprimjetnije. Sve u svemu, i pored ovih problema meč je bio sjajan tako da se ne žalim. Ono na šta bi se osvrnuo jeste Whiteov promo poslije meča, koji je bio maltene perfektan. Zasigurno najbolji promo koji sam ikada čuo i ko god nije, trebao bi ga poslušati. ****1/2

Jako dobar drugi dan, skoro sve mi se svidjelo i show je bio dostojan Wrestle Kingdoma.
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la ejdzejp1 »

Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST Kakva je to glupost da ne koristi svoj finisher i najjaci potez i kakva je to prica
priča je zapravo da se Okada želi reinventati i pokazati ljudima da je on više od tog samog poteza. prilično je bez direkcije i ne zanimaju ga titule, samo želi biti drugačiji. tako da kad ga je Ospreay uspio isprovocirati da upotrijebi potez koji odbija koristiti, to je proizvelo odličan trenutak
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10387
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Markovic619 »

ejdzejp1 je napisao/la:QR_BBPOST
Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST Kakva je to glupost da ne koristi svoj finisher i najjaci potez i kakva je to prica
priča je zapravo da se Okada želi reinventati i pokazati ljudima da je on više od tog samog poteza. prilično je bez direkcije i ne zanimaju ga titule, samo želi biti drugačiji. tako da kad ga je Ospreay uspio isprovocirati da upotrijebi potez koji odbija koristiti, to je proizvelo odličan trenutak
Pokazao je on davno da je više od samog poteza.

Sve je to super ali i dalje mislim da je Ospreay ovo trebao da dobije.
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la ejdzejp1 »

Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST Pokazao je on davno da je više od samog poteza.
po mnogima nije, čim je počeo koristiti Money Clip umjesto Rainmakera jako puno ljudi se okrenulo protiv njega i počelo pričati kako više nije dobar hrvač jer ne koristi Rainmaker, tako da s te strane ima smisla. želi pokazati ljudima da je on Okada i bez tog poteza. ta priča oko Rainmakera je meni najbolja stvar što se tiče tog meča, meč ima dosta većih problema od toga.

i da, Ospreay osvaja NJC tako da se ne moraš brinuti za njega
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Ne sumnjam da Ospreay skoro dobiva važan turnir, iskreno da se mene pita stavia bi ga da upravo bude taj koji uzima IC titulu Ibushiju.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58142
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Sherpa »

Krivo si napisao riječ sanada. Ne piše se ona 'ibushi'
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la ejdzejp1 »

Ibushi hinta da bi mogli spojiti titule, ali tranquilo god SANADA mu to neće dozvoliti. da se mene pita, stavio bih IC titulu kao nagradu u NJC-u, po meni najbolji način za razdvojiti ih ukoliko ih ne spoje.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

ejdzejp1 je napisao/la:QR_BBPOST da se mene pita, stavio bih IC titulu kao nagradu u NJC-u, po meni najbolji način za razdvojiti ih ukoliko ih ne spoje.
Pobjednik NJC-a bira titulu ako se dobro sićam, i koliko god bi volia da neko izabere undercard titulu ko Shin 2014. realno nemaš neki razlog ne izabrat IWGP HW. Ako se ne varam u 2020. nije ni bilo izbora nego si odma iša na HW i IC.
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10387
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Online

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Markovic619 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
ejdzejp1 je napisao/la:QR_BBPOST da se mene pita, stavio bih IC titulu kao nagradu u NJC-u, po meni najbolji način za razdvojiti ih ukoliko ih ne spoje.
Pobjednik NJC-a bira titulu ako se dobro sićam, i koliko god bi volia da neko izabere undercard titulu ko Shin 2014. realno nemaš neki razlog ne izabrat IWGP HW. Ako se ne varam u 2020. nije ni bilo izbora nego si odma iša na HW i IC.
Upravo. Ne vidim razlog zasto bi neko izabrao samo IC titulu kad i glavnu titulu drzi isti lik, nema smisla jednostavno.
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23285
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST kad i glavnu titulu drzi isti lik
Ovo, da su razdvojene moš imat više razloga zašto bi neko na IC ili čak NEVER, vako kad su skupa jako teško. A ako daš IC ko nagradu za NJC samo umanjuješ vrijednost turnira. Hindsight 20/20 al čini mi se da je greška bila šta EVIL nije taj na kojem su razdvojili titule jer s heelom je to puno lakše, iako mi je jasno zašto su ovako tili okrunit Ibushija.
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la ejdzejp1 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Pobjednik NJC-a bira titulu ako se dobro sićam
zadnje dvije godine to pravilo ne važi
Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST Ne vidim razlog zasto bi neko izabrao samo IC titulu kad i glavnu titulu drzi isti lik, nema smisla jednostavno.
baš zato je najbolji način da ih razdvoje kroz neki turnir, da isti lik brani i jednu i drugu titulu odvojeno je glupo
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58142
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Wrestle Kingdom 15

Post Postao/la Sherpa »

ili kroz ladder meč gdje su obje titule za pobrati
slika
Odgovori