G1 Climax 30

Arhiva prethodnih događaja
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la Maridius98 »

KENTA ima -1 meč :(
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Uh jbt, Kenta Yano je bilo prilicno meh al ne toliko lose :?
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10312
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la Markovic619 »

Kakav dan 13 :clap: :clap: :clap: :dance: :dance:
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la Maridius98 »

G1 Climax 30: Night 16

Veče skoro u potpunosti rezervisano za tehničko rvanje. Prijala mi je ova, pomalo neočekivana, tema ove večeri. Hashi je još jednom imao sjajan meč, ZSJ/Robinson je bilo solidno i main event je bio fenomenalan. Jedino mi se nije svideo Toru Yano (nažalost) i Evil meč.

KENTA vs. YOSHI-HASHI

Nisam verovao da će ovo ovako lepo da ispadne. Posebno kad se uzme u obzir da se KENTA nije nešto preterano trudio tokom ovog meča. Ako se ovako pokaže i poslednje večeri B bloka, ovo će komotno da bude MOTY kandidat. Oni backstage komentari u kojima su hvalili HASHI-ja očigledno nije bio kayfabe, jer su svi preuzeli drugačiji pristup što se njega tiče. KENTA je bacio fokus na rame u ovom meču, ali svi načini na koje ja HASHI uspevao to da izbegne su izvanredni. „Powerbomb“ na „butterfly“ je izgledalo fenomenalno, a još bolje je bio reverse „go2sleep“ na „ddt“. Ništa posebno dobro, ali izgleda da će HASHI da dobije malo veći singles push nakon ovog turnira i to će u potpunosti biti zasluženo. Jako lep meč.

7/10

Zack Sabre Jr. vs. Juice Robinson

Iako je publika u potpunosti bila uneta u ovaj meč, očekivao sam malo više od obojice. Ovo je imalo strukturu klasičnog ZSJ meča. Fokus je bacio na ruku (levu u ovom slučaju) i vozi. Robinson se kao klasičan face vraća povremeno u meč i tako dalje. Nešto što ste ako malo pratite NJPW imali priliku više puta da gledate. Bilo je zabavno moram prinati. Nisam neki veliki fan Robinson-a, ali evidentno je da je lepo pozicioniran na card-u. Kako su ga zaštitili u skoro svakom porazu je impresivno. Kada smo već kod „vraćanja“ Robinson je imao svoje regularne poteze poput „cannonball“-a i „juicebox“-a. Još jedan prilično dobar meč, iako sam mislio da ćemo da gledamo nešto drugačije.

7/10

Toru Yano vs. Tetsuya Naito

Smorio sam se gledajući ovo. Bio sam fan skoro svih Toru Yano mečeva na turniru, ali ovde to nije štimalo. Činilo mi se da je Naito-ov ulazak trajao duže nego sam meč. Yano je vezao Naito-a za Tsuji-ja, uspeli su da se oslobode i pored još nekih simpatičnih trenutaka, to je manje više to. Apsolutno je bilo nepotrebno da meč traje skoro deset minuta, posebno kad ima ovakvu strukturu. Najgori Yano meč na turniru.

4/10

Hirooki Goto vs. Evil

Klasičan BC meč i to u najgorem mogućem smislu te reči. Goto je pokazao da je bolji od mnogih rvača trenutno na planeti povređen, nego oni 100% zdravi. S tim u vezi, ne bih rekao da je ovo bio meč koji bih pokazao nekome ko ne zna ko je Goto. Evil je bacio akcenat na Goto-ovo povređeno rame, ali je to izgledalo jako loše. Sem toga, sve klasične fore su bile prisutne u ovom meču. Goto je uspeo da se odbrani od Togo-a, ako ništa drugo. Možda sam malo umoran od G1-a, pa su me prilično smorile BC fore. Očekivan rezultat i ne znam koliko mogu da se radujem meču SANADA vs. Evil.

6/10

Hiroshi Tanahashi vs. SANADA

Kao onaj mim „perfection“. Tako sam se osećao gledajući ovo. Meč je odmicao, bilo je sve bolje i bolje i zanimljivije i zanimljivije. Sve što jedan meč treba da ima, ovde je bilo prisutno. Samo bih rekao da mi je bilo neočekivana količina tehničkog rvanja (posebno na početku i kraju meča). Tana je leteo i to prilično često. Aces High mu je izgledao fantastično. Bio je zatvoren u „paradise lock“ i pred kraj smo imali dosta counter-a između njihovih završnih tehničkih poteza. Ne bih mnogo da dužim još jedan fenomenalan Hiroshi meč na turniru. Užitak. Poštovanje za SANADA-u mi je porastlo posle ovog. „Perfection“.

10/10

Pošto nećemo da kačimo recenzije za ostala tri dana još neko vreme, čisto da kažem reč dve za poslednje veče A bloka. Plot twist za Ospreay/Okada. Onakav meč u životu nisam gledao za Ibushi/Taichi i još jednom „perfection“ za White/Ishii. Toliko od mene.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST 4/10
Strašno, nebo i zemlja nam mišljenja :mrgreen:
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la Maridius98 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST 4/10
Strašno, nebo i zemlja nam mišljenja :mrgreen:
Pa smorio sam se od Naito-a. :D
slika
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6662
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la SwitchBlade »

KENTA vs. YOSHI-HASHI – s obzirom na to da je YOSHI-HASHI eliminiran i KENTA ima izuzetno slabe šanse da osvoji svoj blok, ovo je u konačnici bila bitka za ponos i to s dobrim razlogom. Obojica su pružili prilično dobar nastup. KENTA kao prepotentni šupak i prikriveni taktičar napadajući ozlijeđeno rame od YOSHI-HASHI-a, dok je YOSHI-HASHI bio u svojoj uobičajenoj underdog ulozi gdje je prikazao mnogo strasti i energije. Svidio mi se intenzitet koji su obojica pokazali svojim čvrstim udarcima, potezima i sekvencama, posebno tijekom završne faze susreta. ***1/2

ZSJ vs. Juice Robinson – moglo bi se reći gotovo identično prethodnom meču. Otprilike slična struktura. ZSJ je očekivano ciljao specifični dio tijela s raznim submission potezima, dok je babyface Juice kontrolirao publikom i održavao dinamiku ovog susreta, dok je između ostalog demonstrirao da može parirati s vrhunskim tehničarom poput ZSJ-a. Prilično dobar meč. ***1/2

Tetsuya Naito vs. Toru Yano – vjerovatno jedan od boljih Yano mečeva na ovogodišnjem turniru. **1/2

EVIL vs. Hirooki Goto – nije se toliko razlikovao od standardnih EVIL mečeva, ali moram priznati da je bio bolji od nekih njegovih ranijih susreta ove godine. Vjerovatno njegov drugi najbolji meč poslije YOSHI-HASHI susreta po mome mišljenju. Iznenađujuće dobar meč s relativno čistom završnicom. ***1/2

Hiroshi Tanahashi vs. SANADA – nakon prvih nekoliko minuta bilo je jasno da će minutaža ovog susreta biti dosta dugačka, što mi nije toliko zasmetalo kad se radi o Tanahashi mečevima. Tanahashi je uvijek prisutan u najvažnijim mečevima i to ponovno dokazuje ovdje. Pokazao se ponovno magistrom psihologije i pripovijedanja. SANADA je imao definitivno jedan od boljih nastupa na turniru, iako ne govori puno kad ti je Ace protivnik. Vrlo dobar Main Event. ****
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Puna mišljenja idu u recenziju, do tad ću reć samo da sam upravo otvoria 3 teme u najbolje godine dijelu foruma. B blok će izvest bogovski posa ako prismrde kvaliteti ovog showa, kamoli da mu prariraju :mrgreen:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57686
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

NJPW G1 Climax 30 – dan 16 recenzija

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la ejdzejp1 »

drago mi je što ovo najvjerovatnije znači da SANADA neće biti u finalu, ali mi nije drago jer dobijamo leg meč sa Ibushijem
slika
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6662
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la SwitchBlade »

Yujiro Takahashi vs. Jeff Cobb – prošlo je kako sam zamislio. Yujiro nije varao tijekom cijelog G1 turnira, ali nakon što je izgubio svaki mogući meč, shvaća da mora varati ako želi postići barem dva boda. Ma, bilo je onako okej i imalo je nekoliko lijepih trenutaka, no ništa posebno. **1/2

Minoru Suzuki vs. Shingo Takagi – jako dobar meč. Bila je to fizički intenzivna, teška bitka s izvrsnim fokusiranim radom na ruci Shinga od strane Suzukija. Shingo je ovdje izborio veliku pobjedu u postavljanju revanša za NEVER titulu, čemu se naravno radujem . ****

Kazuchika Okada vs. Will Ospreay – što se tiče meča, izgledao je jako dobro, ali kraj se pokazao prilično specifičnim. Mislim, očekivalo se ovako nešto, već su bile naznake heel Ospreaya po cijelom turniru, no nisam očekivao da će njegov turn onako izvesti. Baš su ga super odradili, vjerovatno dobivamo novi faction, što mi se dosta sviđa. Ospreay/O-Kharn duo mi daje žešće Devitt/Fale vibre. ****

Taichi vs. Kota Ibushi – zaista neobičan meč u najpozitivnijem smislu. Ovdje su Taichi i Ibushi uspjeli ispričati bolju priču s nogama nego što to čitav set poteza ponekad zna govoriti. Jebote, uz to kakav brutalan kick-fest. Valjda se nekima neće svidjeti, no meni se ovo vraški mnogo dopalo. Kota Ibushi nastavlja biti jedan od najboljih hrvača na svijetu, čovjek je pružio još jedan klasik na ovogodišnjem turniru. Taichi je zasigurno najnaprednjiji hrvač u posljednjih nekoliko godina. Zbilja otkriće od prelaska u HW diviziju. Vjerovatno jedan od najjedinstvenijih mečeva koje sam ikad vidio. ****3/4

Jay White vs. Tomohiro Ishii – apsolutno fantastično. Kakav meč, savršen primjer psihologije i pripovijedanja. Dinamika je bila jednostavna, ali učinkovita. Jay White je nemilosrdni gad koji je spreman učiniti sve što je potrebno ili iskoristiti bilo koji prečac koji pronađe za pobjedu, što je u ovom slučaju bilo ciljanje Ishiijeve noge, dok je Ishii srčani ratnik koji je ponosan na sebe i nije spreman tako lako odustati. Čak je i publika stvarala buku, iako je to bilo protiv pravila, što znači da znate da je ovo bila nevjerojatno uzbudljiv i dramatičan susret. Jay White je sjajno odradio ovaj meč, njegove lukave i kompetentne akcije savršeno su doprinijele ovom meču, a Tomohiro Ishii je još jednom dokazao da je MVP ovog turnira. Prodaja mu je zaista bila savršena i uspijeva vješto izbjeći prljavu taktiku iskustvom, te taktički ga čisto pobijediti, što je za mnoge najvjerojatnije predstavljalo veliki šok. Bez sumnje MOTYC. *****
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

SwitchBlade je napisao/la:QR_BBPOST Yujiro nije varao tijekom cijelog G1 turnira
Je :mrgreen: Znam da je nekoga napa prije zvona onim štapom.
slika
Avatar
SwitchBlade
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6662
Pridružen/a: 05 ožu 2017, 22:04
7
Lokacija: Požega
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la SwitchBlade »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST
SwitchBlade je napisao/la:QR_BBPOST Yujiro nije varao tijekom cijelog G1 turnira
Je :mrgreen: Znam da je nekoga napa prije zvona onim štapom.
Ma da, lik je varao, ali više sam mislio da u maniru završnice nije, ako me sjećanje dobro služi. :mrgreen:
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la Maridius98 »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Puna mišljenja idu u recenziju, do tad ću reć samo da sam upravo otvoria 3 teme u najbolje godine dijelu foruma. B blok će izvest bogovski posa ako prismrde kvaliteti ovog showa, kamoli da mu prariraju :mrgreen:
Ipak imamo dva meča 11/10 :D
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

G1 Climax 30

Post Postao/la Maridius98 »

Uf što je lošnjikav ovaj KENTA/Naito meč. :?
slika
Odgovori