Sengoku Lord 2020

Arhiva prethodnih događaja
Odgovori
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Sengoku Lord 2020

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Najavljen card za Sengoku Lord 25.7.2020.

Yuya Uemura vs Taiji Ishimori

Ryusuke Taguchi, Satoshi Kojima, Tomoaki Honma & Togi Makabe vs Gabriel Kidd, Yota Tsuji, Toru Yano & Tomohiro Ishii

SHO, YOSHI-HASHI & Hirooki Goto vs BUSHI, SANADA & Tetsuya Naito

Master Wato, Hiroyoshi Tenzan, Yuji Nagata, Hiroshi Tanahashi & Kota Ibushi vs DOUKI, Yoshinobu Kanemaru, Minoru Suzuki, Zack Sabre Jr. & Taichi

Kazuchika Okada vs Yujiro Takahashi

Shingo Takagi(c) vs El Desperado - NEVER Openweight Championship

EVIL(c) vs Hiromu Takahashi - IWGP Heavyweight & Intercontinental Championship

Velika očekivanja za Shingo/Despy i za main event.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57668
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Online

Sengoku Lord 2020

Post Postao/la Sherpa »

Evil će uz bc zadržat pojas
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Sengoku Lord 2020

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Ne bi me čudilo da mu daju relativno čistu pobjedu nad Hiromuom jer ipak heavyweight protiv juniora.
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Sengoku Lord 2020

Post Postao/la Maridius98 »

Drago mi je da YOSHI-HASHI nije ozbiljnije povređen. Zanimljivi mečevi Yuya/Taiji i Okada/Yujiro. Sigurno Yuya uskoro neće više biti YL. Oba meča za pojas će da budu sjajna. Razmišljam sve vreme da li treba da skinu US i Jr. tag pojaseve da bude sve malo zanimljivije. Očekujem i neki gauntlet meč za NEVER 6 man titulu u budućnosti jer je Evil rekao da ga ne interesuje.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Sengoku Lord 2020

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Meni je ok da ne diraju US titulu, bar dok korona traje. Nije bas da je roster trenutno dovoljno dubok za jos jednu singles titulu. Jr. tag isto.
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Sengoku Lord 2020

Post Postao/la ejdzejp1 »

svi mečevi su bili u najmanju ruku ok, dok su zadnja dva (pogotovo Shingo/Despy) bila jako dobra. solidan show.
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Sengoku Lord 2020

Post Postao/la Maridius98 »

SENGOKU LORD 2020 25/7/2020

Moram da priznam da sam poprilično razočaran ovim PPV-om. Naravno ni u ludilu ne kažem da je ovo bilo loše, samo je bilo jako prosečno za standarde NJPW i onim što ova kompanija ima da ponudi. Poslednja dva meča su bili najbolja na cardu. O main eventu ću malo kasnije da pričam, ali ako se ovako nastavi ne vidim kako EVIL može biti dobar šampion. Imao sam nade, ali nakon ovog meča se to lagano gasi. No da pređemo prvo na klasične tag mečeve.

Taiji Ishimori vs. Yuya Uemura

Ne razumem kako i zašto smo ovo dobili. Yuya će verovatno da postane "normalan" kečer vrlo brzo. To je jedino rešenje koje ovde vidim. Meč ispod proseka, verovatno zato što nismo imali toliko veterana koji bi opet, koliko toliko napravili neku atmosferu. To se posebno vidi u sledećem meču gde je publika bila poprilično uključena. Jedan simpatičan potez sa vrtenjem oko ringa i klasične YL fore na koje smo već naviki. Taiji mi je bio čak slabiji nego obično, očigledno se nije preterano uključio u ovaj meč. Ispod proseka svakako.

3/10

Ryusuke Taguchi, Satoshi Kojima & Togi Makabe vs. CHAOS (Tomohiro Ishii & Toru Yano) & Gabriel Kidd

Kao što sam već napomenuo ovde je publika već poprilično poludela. Ne znam zašto, sličan meč smo imali i na road programu, ali je svakako bilo zabavno. Imali smo čak i neke identične segmente kao na tom meču. Taguchi koji komanduje ostatku ekipe šta da radi, klasični Toru Yano i odličnu razmenu između Ishii-ja i Makabe-a. Sve u svemu jako zabavan meč. Kojima je ovde poprilično oduševio moram priznati. Solidno.

5/10

CHAOS (Hirooki Goto, SHO & YOSHI-HASHI) vs. Los Ingobernables de Japon (BUSHI, SANADA & Tetsuya Naito)

Ovo mi je bio najlošiji meč na cardu. Ne znam zašto uglavnom ovakva kombinacija kečera ne bi trebala da budu loši, ali šta je tu je. Goto i Bushi su malo vadili prosek, ali sem toga imali smo sve već viđeno. Mnogo mi je bilo pored toga čudno zašto su napali sudiju posle meča pripadnici L.I.J.-a. Ne znam da li je to neki hint heel turn-a ili je to bilo onako. Poprilično veliki skip.

2/10

Golden Ace (Hiroshi Tanahashi & Kota Ibushi), Hiroyoshi Tenzan, Master Wato & Yuji Nagata vs. Suzuki-gun (DOUKI, Minoru Suzuki, Taichi, Yoshinobu Kanemaru & Zack Sabre Jr.)

Uf što je ovo bilo dobro. Da nije bilo Shingo/Despy ovo bi bio MOTN. Već smo imali prilike ovakav meč da vidimo više puta, ali ne da je bilo zabavno. Apsolutni haos. Razvija se to rivlastvo između Suzuki-guna i face-ova poprilično dobro. Kao što sam već rekao na onom road programu, očekuje se Kanemaru/Wato vrlo brzo. Baš me interesuje kako će taj meč da ispadne s obzirom da nisam bio poprilično oduševeljen Wato/DOUKI mečom. Ovo ostalo smo već imali prilike da vidimo i sad već sigurno Tanahashi i Ibushi ponovo dobijaju meč za titulu. Neki kečeri kao što u Nagata i Suzuki maltene nisu ni imali prilike da se eksponiraju, ali kad imate meč 5 na 5 nije ni čudo. Mnogo zabavno.

7/10

Yujiro Takahashi vs. Kazuchika Okada

Kakav čudan meč. Jednom rečenicom opisano. Yujiro je ovde bio solidan, ali solidno za Yujira nije isto što i solidno za Okadu. Već sam spomenuo da mi je Okada nakon onog meča sa EVIL-om u finalu kupa jako čudan i to se ovde maksimalno videlo. Ne znam da li jednostavno ne želi da se potrudi oko ovakvih i tag mečeva, ali ne ide za nekog koga smatram da je najbolji aktivni kečer da imamo ovakve mečeve. Nije ovo bilo bog zna koliko loše, samo mi je bilo čudno da vidim Okadu u ovakvom ambijentu. Gedo se naravno tu pojavljivao (klasika) i Okada je kao nezdrav forsirao onu jebenu kobru, istu stvar smo već imali priliku da vidimo na njegovom prethodnom singles meču. Nadam se da je ovde priča između BC i Okade završena i da će nešto drugo da se dešava sa njim u budućnosti.

4/10

NEVER Openweight Title Match
Shingo Takagi (c) vs. El Desperado


Ovo smo već očekivali da bude sjajno i zaista je i bilo sjajno. Koliko sam zavoleo ovog Takagija u poslednje vreme to je nešto neverovatno. Trudi se za sve pare i svaki meč mu je neizmerno kvalitetan. NEVER titula je u njegovim rukama zaista relevantan pojas. Despy je ovde igrao skroz drugu igru. Heel potezi sa malo "hard hitting" momentima. Čudno za Despy-ja, ali isto kao što se SHO odlično tu snašao isto važi i za Despy-ja. Čudno mi je bilo što nije popio diskvalifikaciju jer je u par navrata napadao Shinga stolicom i čak pojasom. Nakon toga je Shingo maestralno prodao nogu. Ne pamtim od kad nisam video nekog kečera da ovako može da se snađe sa čim god. Sjajan meč i iskrena preporuka.

9/10

IWGP Heavyweight Title / IWGP Intercontinental Title Match
EVIL (c) vs. Hiromu Takahashi


Ovo je bilo dobro, ali sa mnogo velikim problemima. Mnogo. Koliko sam na kraju pre svega kupa, pa i Dominiona bio euforičan za EVIL-a sad tek vidim kakve probleme ovaj njegov novi "stil" može da stvori. Prva stvar koja mi nije bila jasna je da li su face-ovi blago retardirani. Bukvalno smo svi mogli da pretpostavimo da će EVIL da dođe sa Dick Togom, ali Hiromu je bio sam. Druga mnogo problematičnija stvar je koliko je Hiromu nosio ovaj meč. Ovo je bilo strašno. Mislim da mogu na prste jedne ruke da nabrojim koliko je poteza izveo EVIL, dok je Hirom-ov arsenal poteza neverovatan. Bukvalno neverovatan. Naravno tu je sada i priča sa uključivanjem Dick Toga u meč (koji se obukao kao Če Gevara), red shoes, YL, dick punchovi i ostale sve fore koje smo već imali prilike da vidimo. Bilo je simpatično prvi, pa možda čak i drugi put, ali sada već nije. Znam da EVIL ume da bude odličan kada želi (sad zvučim kao neka učiteljica), ali vidim da se uopšte ne trudi. Pretpostavljam da je to stvar booking, ali ako jeste katastrofalan je booking. HIromu se ovde ponašao kao da je u main eventu Wrestle Kingdoma i svaka mu čast, ali ne mogu bolje da ocenim ovaj meč s obzirom da drugi učesnik kao da nije bio tu.

6/10

I na kraju upada Taiji i napada Hiromu-a. Verovatno u bliskoj budućnosti dobijamo Hiromu/Taiji i to će da bude maestralno. Da ne pričam o tome što se Jr. titula ko zna od kada nije branila. Najveći plot twist je bio što se Naito pojavio nakon meča i tražio rematch za titule. Jao, molio sam se da se ovo ne desi i desiće se. Eto je ta priča, sada garant EVIL neće da brani obe titule i vrlo verovatno dobijamo Naita nazad sa IC pojasom. Ič mi se ne sviđa kako ovo teče, posebno jer ne verujem da će Naito uspeti da izvuče pristojan meč sa EVIL-om s obzirom na ovakav booking. Kao što sam već rekao prosečan PPV i pomalo sam razočaran, pre svega što se bookinga tiče. Celo leto nas očekuje puno NJPW akcije pa se zaista nadam da će na kraju sve da ispadne kako treba.
slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4737
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

Sengoku Lord 2020

Post Postao/la ejdzejp1 »

Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST Naravno ni u ludilu ne kažem da je ovo bilo loše, samo je bilo jako prosečno
NJPW B-show for you
Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST Mnogo mi je bilo pored toga čudno zašto su napali sudiju posle meča pripadnici L.I.J.-a
samo LIJ being LIJ, ništa posebno
Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST Bukvalno smo svi mogli da pretpostavimo da će EVIL da dođe sa Dick Togom, ali Hiromu je bio sam
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10312
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Sengoku Lord 2020

Post Postao/la Markovic619 »

Dave

Ishimori vs. Uemura: 2.75
Ishii, Kidd & Yano vs. Makabe, Kojima & Taguchi: 2.75
BUSHI, Naito & SANADA vs. Goto, SHO & YOSHI-HASHI: 3
Ibushi, Nagata, Tanahashi, Tenzan & Wato vs. Suzuki-gun: 3.25
Okada vs. Yujiro: 2.25
Desperado vs. Takagi: 3.75
EVIL vs. Hiromu: 4.25
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Sengoku Lord 2020

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST EVIL vs. Hiromu: 4.25
Jedan od rijetkih momenata lucidnosti za starog Davea :mrgreen:
slika
Odgovori