Serie A 2017/18

Arhiva nogometnih događanja sezone 2017/18
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la emirates »

Mislim da se moze proci bez takvih komentara tbh. Neko umre, odas mu pocast i to je to, nema potrebe da sad krenemo vagati cija je smrt bitnija. Alves je vjerovatno imao najbolje namjere kada je to izjavio, samo me ovo podsjeca na masovna ubistva koja se dese u Parizu ili na Floridi, pa komentari koji stignu "jebo vas to, a sta je sa djecom u Nigeriji, Palestini, kod nas za vrijeme rata??" Mislim, ja se slazem da se premalo pise o nekim stvarima, ali smatram da ne treba umanjivati ni tragedije na drugim podrucijima samo zato sto novinari puno pisu o njima. Kad Vince McMahon umre, milioni ljudi sirom svijeta ce izraziti zalost, dok cu ja biti sretan ako mi 20 ljudi dodju na dzenazu kad dodje vrijeme za to. Ali poznati ljudi, koji su na tvu svake sedmice, koji predstavljaju svoj grad, koji privuku ljude svojim sarmom, talentom i harizmom, ce uvijek kupiti vise interesovanja od ljudi koji su se identifikovali sa njima, i koji su pronasli heroja i uzora u njemu, nego neki anonimus poput mene ili nekog treceg. Naizgled nije fer, ali je to sasvim normalno.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Ma, vake izjave mi uvik odišu na "tfw to intelligent" i virtue signalling. Vidi mene šta sam dobar ko osim mene misli na djecu (i naravno samo misli na njih, pomoć bi bia trud). Izreci sućut za nekim kako valja ili šuti. Zamisli da ja dođem nekome na sprovod i samo idem okolo i govorim "Moja sućut, al vidite u svitu svaki dan umire puno ljudi, zašto na njih ne mislite.
slika
Avatar
azo
Rank 11
Rank 11
Postovi: 7305
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:03
7
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la azo »

slika
slika

“Be like a diamond, precious and rare, not like a stone, found everywhere.”
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

Gol Milana za 2-2 je školski primjer zašto VAR u trenutnom obliku nije dobar, te zašto ga treba unaprijediti pošto je nužno potreban - razlog? Zato što su linijski sudci uz njega potpuno i jebeno nepotrebni.

Znači sudac je digao zastavicu za zaleđe, kasnije je VAR pošteno ispravio i pokazao kako zaleđa nije bilo te je potpuno regularno priznat gol. Na prvu zvuči sve ok, jel tako? No nije. Uzmimo situaciju gdje ovaj Milanov igrač štopa loptu te je dodaje dalje, no pošto je sudac podigao zastavicu igra se prekida. Nema veze što je Milanov igrač nije u zaleđu, što je dodao suigraču koji bi zabio gol prije nego je sudac prekinuo igru. I što sada? Možeš ići gledati VAR, vidjeti da nije bilo zaleđe, nemreš vratiti situaciju. Kako da vratiš, pogotovo ako sudac zazviždi, ona druga momčad ima pravo kazati da je zbog toga stala i prestala se braniti, potpuno validan argument.

Sto puta sam na forumu rekao, i ponavljam se, no još ću jednom - sudci moraju prestati suditi zaleđa. Pusti igru do kraja, ako je pao gol provjeri. Ako nije, kog briga? Da je Milanov igrač ovdje fulao, bi li itko gledao VAR da je bilo zaleđe? Naravno da ne, tak je jebeno nevažo. Maknite linijske sudce, stavite ih na teren, od tamo mogu suditi aut, a zaleđe provjeravajte samo onda kada padne gol. Znate koliko ćete vremena potrošiti? nula. To će se napraviti u vremenu dok ekipa koja je zabila slavi gol, ako je regularan, samo nastavih igru, ako nije, poništiš ga. Najjednostavnija opcija, al pričam u vjetar kada u eufu i fifu vode korumpirani birokrati te bivši nogometaši kojima iteligencija nikada nije bila jača strana.



@theviper
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la TheViper »

Ja koliko sam cuo, linijiskim sudijama je receno da moglu slobodno da puste igru i kad je sumnjiva situacija, pa da se tek posle proveri uz pomoc VAR-a. Tako da je glupo sto je digao zastavicu. Inace VAR ove sezone u Seriji A dobro funkcionise, samo je problem sto nekada umrtve igru jer se ponekad ceka 5 minuta da se donese odluka.

Inace dosta cudna tekma, srecom pa smo pobedili.
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13659
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Online

Serie A 2017/18

Post Postao/la AleksaVP »

Ofsajd treba kompletno izbaciti, bilo je priča o tome ali je posle utihnulo.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

ma ja bih nogomet definirao da je svaki dodir nekog igrača nova akcija, izbacio bih ove ideje s 'namjerom' i slično. Te bih kod provjere gledao sam zadnjih 5 dodira

Recimo primjer. Barcina tika taka iz najjačih dana. Dodavanje koje je za zaleđe, no nije suđeno, i sada se napraviti 20 dodavanja u kojima ne izgube loptu te u knačnici zavbiju gol. Sudci bi išli provjeravati te bi sudili to zaleđe . Nemoj me jebat. Prošlo je dovoljno da bilo koja prednost koja je time stvorena je potpuno nevažna za konačni rezultat. ak se ti nakon 20 dodavanja nisu uspio postaviti i obraniti, to je onda tvoj problem.

I da, nekada se čeka. Al meni je i to bolje, pošto znam da su početci, nego da gledam silne greške. U bundesligi se već smanjilo za 20 sekundu u prosjeku
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la TheViper »

Vest dana stiže iz Italije, a u centru pažnje je Lacio čiji su administrativci ispali ozbiljne budale ukoliko je tačno ono što je objavio Il Tempo.

Rimski dnevnik piše danas da je poznati klub iz prestonice bio žrtva internet prevare u kojoj je grupa hakera zaradila 2.000.000 evra na račun Lacija i defanzivca Nebeskoplavih Stefana de Fraja.

Šta su mangupi uradili?

Dosetili su se i otvorili e-mail nalog sa grbom Fajenorda, kluba iz kojeg je holandski štoper stigao na Olimpiko u leto 2014. Onda su sa tog mejla poslali Laciju zvaničan zahtev da im se uplati obeštećenje od 2.000.000 evra uz sve detalje svog bankovnog računa. List piše da je administracija Lacija postupila kako je navedeno u mejlu, bez proveravanja, ali da je kasnije otkriveno da novac nije završio na računu šampiona Holandije.

Istovremeno, prevaranti su promenili i IBAN broj pa se novcu izgubio svaki trag.

Rimski dnevnik navodi da je lokalno tužilaštvo pokušalo da uđe u trag novcu, a sumnja se da se on nalazi u jednoj od holandskih banaka.

Na kraju spomenimo i da će Stefan de Fraj (26) na leto napustiti Lacio kao slobodan igrač i preći u Inter.

:lol: :lol:
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

:lol: :lol: :lol:
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la TheViper »

Bonucci :clap:

Matuidi igrao rukom, i nisu koristili VAR...
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

var bez toga da trener moze osporiti je takva glupost...

jebote, u nhlu dali trenerima tablete kako bi mogli imati što tocniju informaciju kada žele osporiti odluku.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11456
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la TheViper »

Uh kako dosadna tekma izmedju Milana i Napolija. Jedino vredno spoemna odbrana Donnarumme u 92. minutu.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

tweet je na njemačkom, no kaže ovako, pa me zanima, jesu li ovo dobre brojke za prvu godinu VARa u Italiji (koji slovi kao jedan od lošijih)?

VAR in Italy after 346 games: – 1.736 Checks, 105 decisions changed, 17 wrongfully changed – error rate: 6,05% without VAR, 0,98% with VAR – decrease of fouls (–8,8%), protests (–19,3%), simulations (–43%) – increase of penalties (+4,3%)

slika
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12195
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la Rio146 »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST tweet je na njemačkom
Yes Sir!
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57151
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Serie A 2017/18

Post Postao/la Sherpa »

ispravio :D zapravo nisam ni gledao jezik, samo sam vidio da ga neznam čitat i pomislio da je talijanski
slika
Odgovori