SummerSlam 2020

Za WWE događaje koji su iza nas
Odgovori
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24471
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

SummerSlam 2020

Post Postao/la Maki »

Ma ne pali ideja sa dva meča sem ako:

1. ne bude odmah drugi meč

2. ako prvi meč ne traje dugo.

Asuka - Bayley je trajalo 10 minuta, šta ja trebam misliti da je Asuka koja je imala mečeve od po 25-30 minuta onesposobljena za dalje.
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

SummerSlam 2020

Post Postao/la Maridius98 »

SUMMERSLAM 2020

Evo čak drugog PPV-a od WWE-a koji gledam redom. Pre nisam imao živaca da odgledam ceo jedan PPV, ali očigledno me je korona promenila. Ovo je bio solidan program. Ništa neočekivano se nije desilo. Imali smo dva meča koja su bila iznad proseka sve osim toga je bilo ok, ako ne čak i gore od toga. Moram da priznam da iako je card bio takav kakav je bio, da sam očekivao malo više (barem od Universal i SD ženske titule). Nemam nešto preterano loše mišljenje za ceo program, kao što se to neretko dešava sa nedeljnim programom. ThunderDome je svakako bio mnogo bolji koncept nego da smo i SS imali u PC-ju, ali je svakako bilo čudno. Teško da ću da se naviknem na ovakav vid programa.

WWE SmackDown Women's Title Match
Bayley (w/Sasha Banks) (c) vs. Asuka


Kao što rekoh od ovoga sam očekivao malo više. Ne znam zašto je ceo meč bio tako jadan. Nemam drugu reč kojom bih opisao ovo. Oba meča za ženske pojaseve su trajali oko dvadeset minuta. Nije mi jasno zašto makar malo nisu mogli da produže program pa da imamo jedan kasvetan meč. Vrlo očekivan rezultat s obzirom na sve ono što se priča već mesecima oko rivalstva Sasha/Bayley. Ništa posebno se ovde nije desilo, imao sam utisak da se ni jedna nije u potpunosti potrudila i to se drastično videlo. Sasha se na kratko uključila i to je naravno koštalo Asuka-u pobede. Ispod proseka, ali možda je i problem što sam ih mnogo puta gledao od ER do sada.

4/10

WWE RAW Tag Team Title Match
The Street Profits (Angelo Dawkins & Montez Ford) (c) vs. Andrade & Angel Garza (w/Zelina Vega)


Najgori meč na card-u ubedljivo. Bukvalno se ništa nije desilo, veći deo meča je bio oko Andrade-a i Ford-a. Ceo meč je bio veći spotfest što se Ford-a tiče nego što je bio meč. Tako su lepo gradili ovu priču na RAW-u nekoliko nedelja (od toga su neki mečevi na RAW-u bili bolji nego ovo) i na kraju se ovako slepački završi. Finish je bio užasan kada Garza ostavlja Andrade-a samog da vidi šta se dešava se Vega-om. Verovatno će nakon ovoga da ih razdvoje (ili možda neće ipak je to WWE) i da gledamo nekakav feud između Andrade/Garza. Jako dugo pričam da tag diviziji u WWE-u ni najmanje ne funkcioniše kako treba, ali ovaj reign Street Profits-a to najbolje pokazuje. Nisu imali ni jednog kredibilnog protivnika od početka i nastavlja se njihov u najmanju ruku čudan reign.

3/10

Loser Leaves WWE No Disqualification Match
Mandy Rose vs. Sonya Deville


S tehničke strane, ovo ni najmanje nije bio kvalitetan meč, ali sa te čuvene "entertainment" strane uspeo je da me zabavi. Ceo fued je , kao što to obično biva sa raspalim tag timovima, čudno funkcionisao, ali je uspeo u nameri svakako. S obzirom da je ovo bio No DQ meč imali smo par vrlo zabavnih momenata, posebno kada je Sonya gađala Mandy preko stola. Ne mogu da kažem da su ni jedna ni druga nešto posebno kvalitetni kečeri, ali ako ste očekivali zabavan prosečak meč, to ste i dobili.

5/10

Street Fight
Seth Rollins (w/Murphy) vs. Dominik Mysterio (w/Rey Mysterio)


Kakva melodrama, leb te jebo. Veći akcenat je stavljen na rivalstvu između Rey-a i Seth-a nego na ono što se dešavalo u ring-u. Na svaka tri minuta se pojavljivala i mama Mysterio koja se moli za svoje čedo, tako da je poprilično imalo elemente španske serije. Još da se ispostavilo da je Seth novi Dominik-ov očuh to bi bilo to. S druge strane, kao što sam i očekivao, nije se Dominik mnogo pokazao s te tehničke strane. Iskreno se pitam kakva će biti njegova budućnost u WWE-u, a da se na ovaj ili onaj način ne uključuje njegov ćale. Možemo vrlo verovatno da dobijemo novog David Flair-a. Nisam mogao da procenim njegove sposobnosti u ringu iz više razloga (pre svega zato što je Street Fight, drugo ima meč sa Rollins-om koji će vrlo lako da pokrije tvoje mane). Seth je ovde bio najzabavnija verzija svoje heel persone od kada je postao mesija. Sve vreme je provocirao Rey-a, sedeo u sred ringa, šetao se i sve u svemu bio je maestralan heel. Naravno uključivali su se i papa Mysterio i Murphy, ali mnogo toga su hteli da kažu ovim mečom, a nisu imali baš toliko prostora. Uzgred ovo je bio najduži meč na card-u što je bila mnogo loša odluka s obzirom da je ovo debut meč. Proročanstvo se obistinilo Pat/Cole je bolje od ovog.

6/10

WWE RAW Women's Title Match
Sasha Banks (w/Bayley) (c) vs. Asuka


Iako je meč od pre nekoliko nedelja na RAW-u bio boli nego ovo (i dali su im više vremena) ovo je svakako bio MOTN. Ne nešto preterano dobro, ali svakako dobro. Booking je ovde bio glup što se cele priče oko Sasha-e tiče. Nije čak ni u onom smilsu da se iznerviraš, nego samo glup. Svima je već dobro poznato da će vrlo verovatno na Payback-u da izgube tag titule i da će nakon toga da krene njihov feud. Zašto su onda imali potrebu da daju Sahsa-i titulu. Zar nije bilo bolje da su gradili priču oko fore Bayley ima dve titule, ja jednu i drugarice smo, ali zapravo teraj se u pm. Lepo su to krenuli da grade i odjednom Sasha šampion, dve nedelje nakon toga gubi titulu i uzgred kredibilitet. Mislim da je ona za sada jedina od te velike četvorke u WWE-u koja nije imala ozbiljan reign sa titulom. Sad im je neverovatna prilika da Bayley od nje izgubi meč za titulu na nekon narednom PPV-u. Znam da ne bi imalo smisla s obzirom da je Sasha zvanično na RAW-u, ali svakako su najavili i novi draft. Mnogo sam otišao van teme, meč je bio jako dobar. Posebno mi se svidelo što su se vreteli oko Asuka lock i Banks statemant. Mnogo je bilo dinamičnije nego prvi meč i odlično su uradili to kako Bayley nije uspela da joj pomogne. Lepo ispričana priča. Ne mogu da kažem da mi je drago što je Asuka šampion, ali ovako se radi kvalitetan build za nadam se fantastičan feud. Tu treba da se da jedno tri meč na PPV-u, a ne Strowman/Fiend za koje mnoge boli tuki jer znaju da se čeka Reigns da uzme titulu.

8/10

WWE Title Match
Drew McIntyre (c) vs. Randy Orton


I naravno čika Orton se nije potrudio. Neverovatno. Čovek ima konstantno dobar booking godinama unazad, a on se ponaša kao da ga savršeno boli k. Ovo je bio klasičan Orton meč. I apsolutno ništa više od toga. Ako gledate WWE već neko vreme, znate već šta da očekujete. McIntyre sa druge strane je ovde izgledao sjajno i zaista se spektakularno potrudio oko meča. Da je čika hteo da se potrudi ovo bi komotno mogao da bude kandidat za meč godine, ovako ništa. Da ne govorim o tome da je ovo najozbiljniji protivnik Drew-a još od kada je uzeo titulu. Zabavno je bilo moram priznati. Jeste da je Orton bio klasika, ali kada si toliko kvalitetan, osrednji tvoji mečevi budu bolji nego dobar deo maksiuma koji može da pokaže ostatak roster-a. Čudno mi je bilo što ni Drew ni Orton nisu ispucali ni jednom svoj finish i kraj je bio malo dripački, ali ovo je bio drugi najbolji meč na card-u.

7/10

WWE Universal Title Falls Count Anywhere Match
Braun Strowman (c) vs. The Fiend


Ovaj ceo feud može da se nazove: "Ajte molim vas odjebite". Ne mogu više da ih gledam zaista. Kada je krenula Universal titula, mislio sam da je Kevin Owens najgore predstavljen šampion u poslednje vreme, ali Strowman ga je nadjebo. Ispao je i glup i mnogo loš šampion u ovom meču. Čekaj brate, ajmo malo da se vratimo unazad. Bio si godinama u "porodici" znaš tačno šta možeš da očekuješ od Wyatt-a. Aman, uradi nešto povodom toga. Malo su im i vremena dali, nekih 10ak minuta. Tolko im znači Universal titula, pa i ceo SD roster. Strowman je bacakao Fiend-a u početku, išli malo u backstage, tamo dobio tepanje. Vratili se u ring. Izvadio skalpel i "otvorio" ring. Naravno to nije prošlo kao što je zamislio i dobio je "dve sestre" i ćao. Mnogo glup meč, iako je imao zabavne elemente. Čika Roman se pojavljuje i to je bila najuzbudljivija stvar kod ovog meča. Zamislite kada to izgovaram. Duša me boli. Booking na dalje je pod velikim znakom pitanja, ali ako Roman dobije titulu na Payback-u svi ispadaju budale (uključujući i Roman-a) i nadam se da je WWE svestan toga.

4/10

Vrlo prosečan šou. Atipično je to reći za SummerSlam jer smo uglavnom imali barem jedan meč sa dobrom psihologijom i lepo razrađenom pričom, ali ove godine od toga ništa. Atipična je i godina to svakako, ali njihovo ponašanje prema nekim titulama je svakako diskutabilo. Jedina dve odlične stvari su bile nastavak priče Bayley/Sasha i maestralan booking Drew-a kao šampiona. Ne pamtim kada je neki face šampion izgledao ovako moćno (ne računam SuperCena) i nadam se da će da izgura do sledeće WM kao šampion. Sem meča za tag titulu nisam ni najmanje razočaran i bilo je uglavnom sve što sam očekivao.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

SummerSlam 2020

Post Postao/la TheViper »

Meltzer:

Apollo Crews def. MVP – United States Championship (**1/4)
Bayley def. Asuka – SmackDown Women’s Championship (***1/4)
Street Profits def. Angel Garza & Andrade – Raw Tag Team Championship (**)
Mandy Rose def. Sonya Deville (**3/4)
Seth Rollins def. Dominik Mysterio (***3/4)
Asuka def. Sasha Banks – Raw Women’s Championship (***3/4)
Drew McIntyre def. Randy Orton – WWE Championship (****1/4)
The Fiend def. Braun Strowman – Universal Championship (*)
Odgovori