ROH TV

Rasprava o tjednom showu...

Ring of Honor
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

ROH TV

Post Postao/la ejdzejp1 »

ROH #500

Lethal/Gresham je bio meč koji je vrlo lagano mogao upasti u zamku. Dva člana iste fakcije bez animoziteta jedan prema drugom, bez buildupa (barem se tako čini) i generalno je formula takva da meč itekako može biti nezanimljiv. Međutim, nije bio. Prije svega, jako mi se svidio detalj u entranceu, svi članovi Foundationa su izašli zajedno i to pokazuje ono što su i jedan i drugi rekli prije meča - nebitno šta se desi, fakcija je na prvom mjestu. Gresham je išao prvi, a Lethal iza, što može biti jako dobar element za fanfiction jer Lethal zaostaje za ostalim članovima, jedini je bez titule i ovo mu je prilika da to promijeni. Ja ne vjerujem da je taj detalj planiran, ali eto, vrijedno je spomena. Sam meč je počeo veoma sporo, ali je bilo zanimljivo sve vrijeme jer su obojica odlično prezentovali borbu za prevlast unutar pravila. Rad na ramenu obojice nije imao neku ulogu u završetku, ali su obojica bili usporeni i Lethal nije mogao kompletirati Lethal Injection u jednom trenutku što je bilo super. Prvi potez je došao dosta kasno u meču, i uradio ga je Lethal u vidu Cuttera, što je prikazano kao velika prevaga u meču jer je Gresham iskoristio sva tri rope breaka nedugo poslije, samo da bi nakon serije kontri pobijedio iznenađujućim rollupom u meču koji nije imao udaraca i samo jedan potez, gotovo se u potpunosti podređujući priči koju su pričali - dva prijatelja koji žele vidjeti ko je bolji unutar pravila. Jedan je inferiorniji, pa na trenutak napušta taj pristup, ali pravi samo jednu grešku nakon toga što ga dovodi do poraza. Kao meč dosta dobro, falilo je malo vremena za razvijanje završnog stretcha i vjerujem da mogu odraditi i bolji meč kada za to dođe vrijeme, ali kao storytelling alat je bilo odlično.

Jay/Mark Briscoe je meč o kojem imam dosta manje za reći. Niti jedan nije turnao, ali Jay je zapostavio tim u zadnje vrijeme i Mark se osjeća uvrijeđenim. Ne postoje dvojica ljudi koji su više ROH od Briscoesa tako da je dati im main event spot na jubilarnoj epizodi bio lijep gest. Meč kao meč niti u jednom trenutku nije bio previše nasilan budući da nijedan nije turnao, ali je bio jako intenzivan brawl sa par velikih spotova koji su buildani dobro i imali ulogu u daljem toku meča. Jako dobro su iskomunicirali to da su tag team i da jedan zna sve što drugi planira, tako da su i jedan i drugi teško dolazili u prednost. Kraj je takođe bio odličan, Markov Froggy Bow kroz stol vani i pobjeda na countout. Osvježavajuće s obzirom da su takvi spotovi uglavnom postali tranzicijski spotovi i odradili su to na način da niti jedan nije pinan, a osjećaj konkluzije je i dalje tu. Još jedan jako dobar meč.

Vrlo dobra epizoda, dostojna jubileja.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

ROH TV

Post Postao/la Sherpa »

roh je baš digao svoj promo game

slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

ROH TV

Post Postao/la ejdzejp1 »

Woods/Young sa ROH TV-a 16.5. je bio vjerovatno najbolji Youngov meč koji sam gledao. Jako volim kada je meč u potpunosti podređen priči od početka do kraja, a ovaj meč je bio upravo takav. Young je veteran koji se osjeća uvrijeđeno jer, po njemu, mladi Woods misli da više nema šta naučiti od njega, i daje sve od sebe da ga nauči pameti. Prednost u prvom dijelu meča dobija iskustvom, heel taktikama i poznavanjem protivnika, kontrama na sve poteze Woodsa. Međutim, s godinama dolazi i gubitak fizičke spreme pa se tako Woods na snagu vraća u meč više puta. Postizanju ovog efekta dosta je doprinijelo i to što je Young u par navrata izgledao kao da je stvarno mrtav i da ne može doći do daha. Dosta puta se takvo nešto negativno odrazi u mečevima, ovdje nije jer nije imalo lošeg uticaja na sam wrestling, samo je doprinijelo efektu i priči. Na kraju, kad se činilo da je Young gotov i da je samo pitanje vremena kada će ga Woods završiti, Young koristi asa iz rukava i kontrira submission u rollup uz pomoć ropea, koristeći to što je sudija bio fokusiran na submission. Woods je još jednom ostao vjeran pure wrestlingu i još jednom je izgubio ilegalnim potezom. Meč nije imao nikakve spektakularne spotove niti psihologiju izvan ovog svijeta, ali je imao efektnu priču koja je ispričana kako treba i nastavit će se dalje, te dovoljno dobro strukturiran wrestling da bi to pratio. Dobar je pokazatelj kako manje može biti više uz pravi pristup.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

ROH TV

Post Postao/la Sherpa »

slika
Avatar
ejdzejp1
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4736
Pridružen/a: 11 vel 2017, 00:06
7
Lokacija: Gradačac, BiH
Status: Offline

ROH TV

Post Postao/la ejdzejp1 »

ROH 4.6.

Ovaj novi Demonic Flamita i njegov attire me užasno podsjećaju na Fenixa dok je bio dobar. Flamita/Horus je bio solidan meč uglavnom, nisu išli overboard sa spotovima zbog priče u kojoj se nalaze, ali je opet bilo trenutaka brze akcije. S druge strane, u nekim trenucima meč je djelovao isprazno i to je moja najveća zamjerka. Kraj je bio dobar, low blow je bio jako kreativan.

Brian Johnson je fantastičan na mikrofonu, šteta što niko ne gleda ROH pa ga rijetko ko i spominje.

Young/Woods Pure Rules meč je bio dosta drugačiji od njihovog meča par sedmica ranije. Dok je taj meč bio story-heavy sa dovoljno dobrim wrestlingom da bi to pratio, ovaj meč je bio čisti tehnički meč sa elementima priče ubačenim tako da dignu ton i intenzitet kada je to bilo potrebno. Izdvojio bih zatvorenu šaku Younga na način da to sudija ne vidi, čime je isprovocirao Woodsa koji mu vraća istom mjerom, samo da bi dobio upozorenje jer je to sudija vidio, a to je ujedno i prvi put da je neko Woodsu ušao u glavu i natjerao ga da krene protiv sebe i napravi neki takav nepromišljen potez otkad se bori u ovoj diviziji. Obojica su iskusni pure wrestleri tako da nisu pravili početničke greške većim dijelom, ali razliku su napravile godine i fizička sprema. Pure tip meča je takav tip meča gdje se koncentracija ne smije gubiti ni na sekundu jer su pravila dosta striktna i lakše je napraviti grešku, a to je ono što je Young uradio. Na kraju krajeva, on je stariji i što duže je u meču, sve je umorniji i na kraju zbog tog umora ispucava rope breakove kada je bilo boljih rješenja, što ga na kraju i košta meča. Odličan meč, 20ak minuta je proletilo jako brzo.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: ROH TV

Post Postao/la Sherpa »

ja sam valjda jedini koji je volio kingdom

slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Re: ROH TV

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sherpa je napisao/la: 15 stu 2021, 23:05 ja sam valjda jedini koji je volio kingdom

slika
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17467
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: ROH TV

Post Postao/la Hangman98 »

Prva postavka prvaka pod Khanom:

slika
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17467
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: ROH TV

Post Postao/la Hangman98 »

Nesto razmisljam, sta bi bilo prava velika prica za ROH weekly TV show i dodjoh do zakljucka da bi ovaj Jericho-Eddie storyline bio savrsena platforma.

Chris se pojavljuje na ROH showu i kaze kako je vrijeme da se promjeni koncept ove kompanije, jer pogledaj do cega ih je oslanjanje na 'sugave' prowrestlere dovelo. Ugasili su se, propali, ali sada je on tu i ROH postaje mjesto istinskih sports entertainera. Ovo bi izavalo ogroman heel heat, obzirom da je ROH sinonim za prowrestling.

Naravno Eddie Kingston to prekida uz ogroman pop i obecava mu da ce 'poginuti' ali nece dozvoliti da napravi lakrdiju od ROH-a i prowrestlinga. Khan ih prekida i sprijecava sukob govoreci da oba hrvaca imaju neku osnovu za ono sto tvrde. S' toga organizovat ce se set meceva gdje ce svaki od njih imati po jednog predstavnika prowrestlinga i jednog predstavnika sports entertainmenta.
Ko, u roku od dva mjeseca, bude imao vise pobjeda njegov koncept ce se primjeniti na ROH.

Medjutim, na kraju rezultat biva nerijesen i Khan odlucuje da ce ova prica zavrsiti Stadium Stampede mecom 10 vs 10, prowrestling vs sports entertainment.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6664
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Re: ROH TV

Post Postao/la crocop97 »

Ne bi trebali roh previše ispreplitat s pričama i aew stilom, pogotovo ne u takvim pričama jer onda ne bi ni imalo smisla vraćat roh.
slika
Avatar
Hangman98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 17467
Pridružen/a: 25 ruj 2021, 16:11
2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Status: Offline

Re: ROH TV

Post Postao/la Hangman98 »

Vjerovatno se vodis time da ROH treba zadrzati koncept koji je do sad imao, ali po meni potrebna je mala promjena. Pure wrestling nije marketabilan na americkom trzistu i treba ti ta nota prica i glamura da bi to privuklo americke kupce. Ako bas isforsiraju stil kao u Yuta vs Woods mecu, mislim da to nece biti dobro za posao. Vjerujem da ima ljudi koje vole taj stil, ali generalno je prilicno dosadno za gledati.
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 23788
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Online

Re: ROH TV

Post Postao/la Maki »

Hangman98 je napisao/la: 10 tra 2022, 20:56Pure wrestling nije marketabilan na americkom trzistu
Mmmmm ali zato pure strikeovi jesu.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: ROH TV

Post Postao/la Sherpa »

Ja nisam siguran da li roh treba tjedni show.
slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13660
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Re: ROH TV

Post Postao/la AleksaVP »

Ma treba, treba malo razvijati priče nisu dovoljni samo ppv.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Re: ROH TV

Post Postao/la Sherpa »

Ideđ na to da imaju dva showa mjesečno, ili tako nešto. pošto nisam siguran koliko im treba tjedni show na nekoj lošijoj televiziji
slika
Odgovori