Što vam nikada neće biti jasno?

Što vi nikada nećete moći shvatiti?

Nasumični razgovori
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17557
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Online

Što vam nikada neće biti jasno?

Post Postao/la Dynamite 7 »

Da odgovorim na pitanja koja je postavio DVW:
1.To mogu donekle da razumijem,ako nekoga roditelji zlostavljaju čitav život.Ako roditelji to ne rade ne znam.
2.Bolest,ali to nikako takvima ne smije biti izgovor.
3.Pogrešna informisanost,mediji iz zemlje (ili entiteta kod nas)u kojoj su ti ljudi uz pomoć političara uče ljude kako su oni žrtve,ali izbjegavaju svoju odgovornost.
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17723
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Što vam nikada neće biti jasno?

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Ekipa koja se ne trudi naučit bar jedan strani jezik. Možda sam u krivu i možda im stvarno ne treba, al meni je to opća kultura.
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9272
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Što vam nikada neće biti jasno?

Post Postao/la emirates »

Slazem se. Engleski jezik je neki minimum, i dosta ljudi to tako gleda. Danas je maternji + engleski jezik neka osnova, bez toga si hendikepiran na dosta mjesta gdje budes predavao za posao. A vjerujem kako ce u narednim generacijama u to spasti i njemacki.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58274
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Što vam nikada neće biti jasno?

Post Postao/la Sherpa »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST A vjerujem kako ce u narednim generacijama u to spasti i njemacki.
mislim da je španjolski ili francuski oni koji su puno korisniji za budućnost. francuski ti pokirva sve veća rastuća tržišta afrike, a španjolski latoni i južno ameriku. njemački samo njemačku.
slika
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17723
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

Što vam nikada neće biti jasno?

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

njemački samo njemačku.
I Austriju :whistle:
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9272
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Što vam nikada neće biti jasno?

Post Postao/la emirates »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
emirates je napisao/la:QR_BBPOST A vjerujem kako ce u narednim generacijama u to spasti i njemacki.
mislim da je španjolski ili francuski oni koji su puno korisniji za budućnost. francuski ti pokirva sve veća rastuća tržišta afrike, a španjolski latoni i južno ameriku. njemački samo njemačku.
Mislim da ce to znatno ovisiti o regiji. Ne vjerujem da ce neki drugi jezik dostici medjunarodni znacaj na nivou engleskog, tako da ce taj drugi strani jezik znatno ovisiti o mjestu gdje zivis i o perspektivama koje ti se pruzaju tu. Zato sam rekao njemacki, misleci vise na domace trziste koje je dosta povezanije sa Njemackom, Austrijom i Svicarskom nego sa Spanijom ili Brazilom. Ili da pricekamo da Kina zavlada svijetom pa ce nam unuci govoriti da smo nepismeni jer ne znamo beknuti mandarinski :mrgreen:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58274
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Što vam nikada neće biti jasno?

Post Postao/la Sherpa »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST Ili da pricekamo da Kina zavlada svijetom pa ce nam unuci govoriti da smo nepismeni jer ne znamo beknuti mandarinski
nisam siguran da će on postati glavni, ali mislim da će biti dobro ga znati - ako ništa kao pokazatelj poštivanja. dovraga, mislim da ga je već i sada, samo tko će se odlučiti učiti ga?
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9272
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Što vam nikada neće biti jasno?

Post Postao/la emirates »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST samo tko će se odlučiti učiti ga?
Slazem se s tobom, ali se sve svodi na ovo. Tezak je jezik, a isto tako ga nemas bas mnogo prilika koristiti i odrzavati steceno znanje. Jbg, arapski sam poznavao na nekom temeljnom nivou prije par godina ali sam dosta zaboravio cim sam prestao ici na kurs. Njemacki jos koliko-toliko odrzavam preko medija. Za egzoticne jezike poput mandarinskog ili japanskog bi zahtjevalo bas mnogo truda, a onda saberes utiske i skontas da bi ti mozda svakako bilo korisnije nauciti francuski umjesto toga ako ces vec uciti strani jezik.
slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17557
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Online

Što vam nikada neće biti jasno?

Post Postao/la Dynamite 7 »

The A-Lister je napisao/la:QR_BBPOST Ekipa koja se ne trudi naučit bar jedan strani jezik. Možda sam u krivu i možda im stvarno ne treba, al meni je to opća kultura.
Ne uče ni oni moj. Jednostavno me ne interesuje.
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58274
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Što vam nikada neće biti jasno?

Post Postao/la Sherpa »

Dynamite 7 je napisao/la:QR_BBPOST
The A-Lister je napisao/la:QR_BBPOST Ekipa koja se ne trudi naučit bar jedan strani jezik. Možda sam u krivu i možda im stvarno ne treba, al meni je to opća kultura.
Ne uče ni oni moj. Jednostavno me ne interesuje.
Ovo spada u kategoriju jednih od najglupljih izjava godine.

No opet, svako ima pravo na mišljenje i odluku.
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Što vam nikada neće biti jasno?

Post Postao/la Maridius98 »

Zašto naši strip izdavači uredno prevode dođavola sa dovraga. Kapiram tradiciju ZS/LMS, ali reč objektivno nije u duhu "našeg" jezika.
slika
Avatar
Maridius98
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 2978
Pridružen/a: 27 svi 2019, 22:40
4
Lokacija: Niš
O meni: Vaš najomiljeniji Authority.
Status: Offline

Što vam nikada neće biti jasno?

Post Postao/la Maridius98 »

Dynamite 7 je napisao/la:QR_BBPOST
The A-Lister je napisao/la:QR_BBPOST Ekipa koja se ne trudi naučit bar jedan strani jezik. Možda sam u krivu i možda im stvarno ne treba, al meni je to opća kultura.
Ne uče ni oni moj. Jednostavno me ne interesuje.
Pa jel tvoj jezik "svetski" jezik? Jel kolonizovana neka država ili kontinent od strane BiH-a?
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10402
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Što vam nikada neće biti jasno?

Post Postao/la Markovic619 »

Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST Jel kolonizovana neka država ili kontinent od strane BiH-a?
Jest! Brcko distrikt :lol: :lol:
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17557
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: 🇧🇦
O meni: Ruthless.
Status: Online

Što vam nikada neće biti jasno?

Post Postao/la Dynamite 7 »

Maridius98 je napisao/la:QR_BBPOST
Dynamite 7 je napisao/la:QR_BBPOST
The A-Lister je napisao/la:QR_BBPOST Ekipa koja se ne trudi naučit bar jedan strani jezik. Možda sam u krivu i možda im stvarno ne treba, al meni je to opća kultura.
Ne uče ni oni moj. Jednostavno me ne interesuje.
Pa jel tvoj jezik "svetski" jezik? Jel kolonizovana neka država ili kontinent od strane BiH-a?
Pa mene nisu kolonizovali, tako da me ne zanima. Htio sam reći da je moj odgovor na postavljeno pitanje: da me zanimaju strani jezici koliko većinu stranaca moj.
🤔🤔🤔❓️❓️❓️
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 58274
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Što vam nikada neće biti jasno?

Post Postao/la Sherpa »

Dynamite 7 je napisao/la:QR_BBPOST da me zanimaju strani jezici koliko većinu stranaca moj.
:picard:
slika
Odgovori