Politika

Nasumični razgovori
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

emirates je napisao/la:QR_BBPOST njihovi glasaci nisu iskljucivo pretplaceni na njih, znaju ih kaznjavati maksimalno kad lose rade
točno ovo što si naveo
emirates je napisao/la:QR_BBPOST ljudi su se samo opredijelili za alternativu na lijevom spektru, a koliko vidim Mozemo je izvukao najveci benefit toga.
Apsolutno. I tu je ono gdje je SDP opet pokazao kako je njegovo vodstvo nakon milanovića teži kurac pošto nemaju ni mrvicu taktičkog razmišljanja. Najbolji potez koji je SPD ovdje mogao napraviti je kazati da podržavaju tomaševića i obznaniti kako se neće boriti za gradonačelnika nego samo za skupštinu (to su prošli malo bolje).

da objasnim, ovo su post bandićevi izbori, čovjek čija se prva polovina karijere vezala uz sdp, druga uz hdz. I mnogima je toga dosta. Tražili su novu alternativu. Ovim potezom sdp bi 'ujedinio' ljevicu oko jednog čovjeka (što se na kraju dogodilo, no oni nemaju niti malo zasluge oko toga). Pošto će poanta ovog mandata biti ona nepopularna - micanje uhljebničkog kadra i stabilizacija ogromni dugova koje grad ima i o kojima se tajilo (što znači i da imaš manji budžet za napraviti stvari). Ostaviš ga nek se 'pati' s time, ako uspije 'pomogao si mu', ako ne uspije, pozicioniraš se izbore za 4 godine, ali kroz konstantan rad.

Ovako? U gradu gdje je ljevica jaka ti imaš oko 8% uz podršku najjače stranke ljevice u Hrvatskoj. To je puno gori rezultat nego da nisu imali kandidata.

Tomašević je netko tko je zadnjih godina lajao protiv Bandića, bio aktivist, tražio novce iz fondova za projekte u gradu. Znači nije imao moć, ali je nešto radio. I bio je prava ljevica, što je narod prepoznao. Zagreb sve više ide prema standardima moderne europe gdje prodavanje magle više ne prolazi nego se traže djela. Bandić je tu ibio iznimka pošto je njega držala korupcijska hobotnica.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Upravo sazna da kad se usporede prihodi i cjene nekretnina da je Split treći najskuplji grad u Europi, nakon Moskve i Pariza. Šta je apsurdno je da, kroz priču sa frendom iz Rusije, prije bi moga kupit stan u Moskvi nego odi. Tragedija. Inače za mene ovi izbori win-win. Ako Puljak dobije odlično, ako ne dobije samo ekstra razlog za odselit :D
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Ako Puljak dobije
po meni se čini kao osjetno bolji kandidat od ovog prepisivača diploma, a ne znam ništa o njemu
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST
Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Ako Puljak dobije
po meni se čini kao osjetno bolji kandidat od ovog prepisivača diploma, a ne znam ništa o njemu
Je, za razliku od Vice kojem je slogan konkretno, Puljak ekšuli ima konkretne (i realne) ciljeve. Oće li ih ispunit je druga stvar.

Inače majstor za pršut je ima ispad
https://slobodnadalmacija.hr/izbori-202 ... ma-1099166

Spomenuti četnički gradonačelnik je za grad napravia više nego ovaj Sinjski isprdak i zadnjih 10 gradonačelnika skupa.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Puljak ekšuli ima konkretne (i realne) ciljeve.
nešto vežno spomena? ili hrpa sitnih stvari za svakodnevno bolji život?

Zašto je uopće opara odlučio ne izaći na izbore? Izuzev činjenice da za njega nisi nikada čuo u medijima, što je suludo za gradonačelnika drugog najvećeg grada. Mislim, opara, baldasar i kerum - zaista užasna zadnja trojka. ove prije neću komentirati pošto nemam baš pojma o njima, nisam taada toliko pratio

PS: Kerum vjerojatno žurio sestri da ga tješi...
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Škoro kao drugi je zapravo dobra stvar ako tako ostane. Znači da je službeno kraj bandićevoj eri.
slika
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Zašto je uopće opara odlučio ne izaći na izbore?
Službeno zbog zdravlja, šta je možda i istina. Ima je onaj moždani 2018 ako se ne varam-
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST nešto vežno spomena? ili hrpa sitnih stvari za svakodnevno bolji život?
Najvažnija stvar za mene je da želi dizat stanove, Splitu nenormalno fali mista za život. Realno za Puljka sam glasa jer se za njega veza Bojan Ivošević, da nije tako iša bi za kandidata od Pametnog (i onda u drugom krugu za Puljka, al to je manje bitno :mrgreen:). Taj Bojan je u biti splitska verzija ovoga
Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Tomašević je netko tko je zadnjih godina lajao protiv Bandića, bio aktivist, tražio novce iz fondova za projekte u gradu. Znači nije imao moć, ali je nešto radio.
Samo šta ovaj zadnjih godina jebe mater HDZ/Kerum koaliciji.

Inače koliko vidim neka vaguely lijeva koalicija+Puljkovi bi imala većinu u gradskom vijeću čak i kad bi HDZ/HGS opet završili skupa u krevetu. A sve ide u tom smjeru jer je Puljak već pružia ruku pomirenja ka SDP-u koji ga je od svih najviše proba provuć kroz blato.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Ako dobro gledam, ovo je zanimljivo. sada smo mirni s izborima do 2024. godine kada nas čekaju parlamentarni za eu parlament i predsjednički.
slika
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6878
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Politika

Post Postao/la crocop97 »

Onaj hadezeov krkanoid Dekanić očekivano uzeo mjesto župana u Vukovarsko-srijemskoj, s tim da je i vinkovački gradonačelnik iz hadezea. Bar su u Županji maknuli Miličevića (pamtit će ga se jedino po tome što je doslovno ubio grad i stuko državne pare u više od pola tone jebenog kulena u mesnici čiji je on neslužbeni vlasnik). Meni u selu je isti načelnik i općinsko vijeće više od dvadeset godina (hss budaletine), a jedine druge opcije koje su dobile glasove su hadeze i Domovinski pokret. Stvarno nije ni čudno što Slavonija propada i neka propadne do kraja, još je Matija Antun Relković prije tristotinjak godina pisao da su Slavonci nepismena stoka i mentalitet se nije nimalo promijenio. :(
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Sherpa »

Jutro je pametnije, pošto sada znamo sve što trebamo znati pa ću analizirati izbore u Zagrebu i što se dogodilo te kako je tko prošao.

Krenimo od bitke za drugi krug. Tomašević vs Škoro. Iako će Škoro vjerojatno pobrati sve glasove desnice u drugom krugu, smatram da su njegove šanse jako male. Tomaševć treba pobrati samo SDP i to mu je dosta za 50%, a glasači SDPa će prirodnije gravitirati Tomaševiću nego će razjedinjena desnica škori. Ideološi ovo je sukob komunističkog manifesta škore protiv progresivnog i radnog pristupa Tomaševića. Zašto za desncu kažem komunističkog? Pošto ćete baš tamo vidjeti sve naznake tog režima, mi smo super, ovi drugi su smeće. I to će biti ono na čemu će on igrati. Da iza Tomaševića stoji Tedejski, soros, 5g mreže, povratak komunista na vlast, kurac palac. Neće tu biti nikakve priče o tome što će on raditi, nego samo o tome zašto je protivnik loš. Možda bi to bandiću prošlo zbog korupcijske hobotnice koju je činio. Škori neće. Tomašević ima ogromnu prednost, godinama je aktivan u Zagrebu, a jedino što Škoro po tom pitanju može kazati je to kako naplaćuje parking kod dječje bolnice gdje mu je izgovor bio kako je on 'samo suvlasnik'. A već sada znamo da će imati skupštinu iza sebe, Možemo je uzelo 23 od 24 mandata potrebna za većinu, te 13 od 14 gradskih četvrti.

Tomašević (45,15%) - Nekolko je posto falilo da bude apslutni pojednik ovih izbora. Pokazalo se kako je biti aktivna oporba koja nešto radi, i ići kontra establišmenta polako ali sigurno dobar način da dođeš na vlast. No prava pobjeda je možda u tome što napokon dobivamo stranku koja će biti treća, a ako ovako nastavak, možda druga ili prva opcija u Hrvatskoj. Već su počeli govoriti o tome da je ovo priprema za njega kao premijera. Ako odvodi dva mandata u zagrebu dobro, zašto ne? Što bi trebala postati nit vodilja, djela, a ne riječi.

Miroslav Škoro (12,16%) - Moj je dojam bio kako je škoro ušao samo kako bi pomrsio račune HDZu, da li sam u pravu ili ne, na kraju je on uzeo drugi krug. Što pokazuje udio spoja radikalne desnice i one koji žele kazniti HDZ. Iako je ovo dobar rezultat, istovremeno i nije. Na dobrom je putu da postane serijski gubitnik - skoro predsjednik, skoro premijer, skoro gradonačenik, a ni jednom realno nije bio ni blizu.

Jelena Pavičić Vukičević (11,10%) - VD gradonačelnica je pokazala koliki postotak ona i njena stranka dobivaju od onih koji su na gradskoj sisi i ne žele nikakve promjene. Usprkos tome što iz stranke tvrde kako ovo pokazuje kako su jaki i nakon Bandića, realnost je da nisu. Nisu uspjeli čak ni ući u drugi krug da zaštitet te korupcijske interese. Očekujem njen pad u zaborav i lagani raspad stranke.

Davor Filipović (9,83%) - Ako poslušate izjavu premijera i predsjednika vlade kako ovo nije neuspjeh HDZa, i kada se krenu pozivati na sve općine i županije koje su dobili, morate barem malo čuti frustriranog Dodika u njima. Do jučer su govori kako sigurno ulazi u drugi krug, a sada je čovjek iz daleko najjače stranke u državi završio ispod 10%. I to uz koaliciju s dvije stranke. Pametnom dosta, jedino je pitanje tko će biti veći gubitnik, oni ili SDP.

Joško Klisović (7,82%) - U nekom drugom periodu Klisović bi možda bio i dobar kandidat za gradonačelnika, kojeg je SDP politički potrošio i obilježio zbog vlastite nesposonosti koju sam objasnio nekoliko postova iznad, pa da sve to ne ponavljam.

Vesna Škare Ožbolt (5,10%) - Pokazatelj kako Zagrebu ne trebaju isprani političari. Nadam se da je ovo kraj njenih pokušaja političke karijere.

Zvonimir Troskot (4,12%) - Most je odavno postao smijurija, a u Zagrebu nije baš bio ništa više od toga. Troskot je bio pokušaj ići s nekim mladim, koji ima ravno nula karizme i razloga da se ljudi okupe oko njega. Njegov rezultat samo pokazuje kako most kao stranka ima prilično slab kadar izuzev par glavnih članova.

Davor Nađi (1,98%) - Nađi je puno pričao o tome kako će biti otkaza u javnom sektoru, kako će očistiti grad od sveg smeća koje se nakupilo. No realnost je kako nije nikada imao šanse da nešto od toga napravi.

Anka Mrak-Taritaš (0,83%) - Na zadnjim izborima je bila u drugom krugu... nadam se da je ovo kraj njene političke karijere, a da pravosuđe išta vrijedi, bio bi početak njene zatvorske zbog onoga što je napravila u gunji.

Željko Tokić (0,39%) - Tko?

Ovi izbori su pokazali da je grad željan promjene, kako nije dosta biti u stranici, kako je potrebno da ta stranka i nešto radi tijekom perioda između izbora. Zato je tomašević uzeo hrpu glasova onih koji ne pripadaju ni lijevo ni desno. Ljevica je odlučila kazniti sdp zato što ništa nije radio, i što je godinama držao štangu bandiću, dok desnicu to nije briga, oni ionako glasaju poput ovaca, samo su ovog puta imali previše livada za birati pa su se pogubili na njima.
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-mosta ... /210517050

Ja mislio samo Bošnjaci i Srbi kad sva tri naroda imaju svoje favorite :lol: :lol: :lol:
Avatar
Eumaus The Swineherd
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 23268
Pridružen/a: 22 sij 2018, 18:02
6
Lokacija: Split
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Eumaus The Swineherd »

Ja bi baš očekiva da će ercegovci ić u kontru Srbima :think:
slika
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Eumaus The Swineherd je napisao/la:QR_BBPOST Ja bi baš očekiva da će ercegovci ić u kontru Srbima :think:
U Bosni smo mi dobri bolan, dijelimo je :lol:
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Politika

Post Postao/la Dynamite 7 »

Gradonačelnik dobro postupio.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
DVW
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4862
Pridružen/a: 09 stu 2018, 21:09
5
Lokacija: Bosnia and Herzegovina
O meni: Spending time by learning geography and history!

Other hobbies: movies, traveling, talking about politics...
Status: Offline

Politika

Post Postao/la DVW »

Sviđa mi se nepristranost novog gradonačelnika Mostara. Ne može Palestina na Stari most, ne mogu ni Izrael i Herceg Bosna. Problem je što nije uspio spriječiti ni jedno ni drugo.
Odgovori