Religija

Nasumični razgovori
Odgovori
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Religija

Post Postao/la HBK »

Posto imamo temu o politici, mogli bismo imati i jednu o religiji. Apelujem naravno da svi civilizovano pisete svoje stavove bez vredjanja. :D

Dakle koliki ste vernici, da li uopste verujete u neke vise sile, idete li u crkvu/dzamiju, postujete li verske obrede? Itd.
Avatar
crocop97
Rank 11
Rank 11
Postovi: 6859
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Religija

Post Postao/la crocop97 »

Smatram da su vjera i religija (kao institucija) dvije različite stvari, u crkvu ne idem iz istog razloga, samo još jedan od alata za zatupljivanje masa
Zadnja izmjena: crocop97, dana/u 30 stu 2017, 23:13, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
dejanpetkovic
Rank 7
Rank 7
Postovi: 558
Pridružen/a: 03 srp 2017, 20:49
6
Lokacija: Niš
Status: Offline

Religija

Post Postao/la dejanpetkovic »

Moje neko vidjenje je da zivot posle smrti niko ne moze da potvrdi,i da su nekada davno izmislili Isusa kao nekog ko je to propovedao i pricao tome. Ako budes dobar ides u raj. Sve u svrhu da ljudi ne ratuju i ne rade zlodela i da bi planeta zemlja bila neko lepse mesto za zivot gde se ljudi ne ubijaju i slicno,a sve u svrhu da svoje mesto nadju u "raju".
Dakle totalno ne verujem nista,ali ipak...

Nikad ne vredjam veru,boga,isusa,sto se kaze,za svaki slucaj :D
Ako pak to postoji,super. Cekace me valjda tamo mesto u raju :D
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Religija

Post Postao/la HBK »

crocop97 je napisao/la:QR_BBPOST Smatram da su vjera i religija (kao institucija) dvije različite stvari, u crkvu ne idem iz istog razloga, samo još jedan od alata za zatupljivanje masa
Ovako i kod mene. Vernik sam. Verujem u Boga i Bibliju kao istinitu rec Boziju. Ali bas i nemam postovanja prema religijskim institucijama.
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Melloo »

Nikad nisam bio neki velki vjernik, nisam cito stampu i nisam gledo dnevnik.
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10241
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Religija

Post Postao/la ~MandyRose~ »

odrastao kao katolik, oduvijek sam bio skeptican i nije mi imalo smisla kod nekih stvari u religiji, a smatram se ateistom od kraja 2012. godine i tako se deklariram dan danas, iako mi religija i nije vise interesantna tema kao prije
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
Super Dragon
Rank 3
Rank 3
Postovi: 41
Pridružen/a: 19 stu 2017, 15:50
6
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Super Dragon »

Moj stav prema religiji se mijenjao dosta tijekom godina. Odrastao sam u religioznoj sredini gdje vecina ljudi idu u crkvu barem jedanput tjedno. Naravno kad si manji pokusavas se uklopit u okolinu tako da sam i sam cesto isao u crkvu i bio poprilicno religiozan. Oko 15-16 godine poceo sam malo razmisljati svojom glavom te shvatio da je crkva samo jos jedno od sredstava koje sluzi za upravljanje masama. Vec par godina uopce ne razmisljam o vjeri niti me zanima.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Sherpa »

kažem da sam ateist, premda bi preciznije bilo agnostik
slika
Avatar
~MandyRose~
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10241
Pridružen/a: 25 stu 2016, 15:27
7
Lokacija: Zagreb
O meni: (za sada jedini) Centralni Europljanin na forumu i veliki obožavatelj ženskog hrvanja

https://www.last.fm/user/iAvrilFan1

.
Status: Offline

Religija

Post Postao/la ~MandyRose~ »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST kažem da sam ateist, premda bi preciznije bilo agnostik
slika

koji si broj na skali? :P :lol:
Karmen Petrović | Jade Cargill | Wendy Choo | Tiffany Stratton
CHELSEA GREEN
Naomi | Bianca Belair | Piper Niven | Nikkita Lyons

slika

Austin Theory|LA Knight|CM Punk|Hook|Logan Paul
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12223
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Rio146 »

~MandyRose~ je napisao/la:QR_BBPOST koji si broj na skali? :P :lol:
Dvica brate :D Tako sam odrastao, tako su me učili, i tako će vjerovatno i ostat.
Yes Sir!
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57594
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Sherpa »

točno 4, isključivo gledam znanstveno na temelju dokaza, nema da postoji, nema da ne postoji.
slika
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8776
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Religija

Post Postao/la Wulf7X »

Ja sam rođenu u vremenu i okruženju gde se religija i nije previše uzimala za ozbiljno, nikad nisam išao u crkve ili slično, nisam ni kršten niti previše verujem u Boga niti se bavim time, jednostavno me ne interesuje. Verujem doduše da postoji neka prirodna sila, sudbina, energija univerzuma.. nazovimo ga kako hoćemo.

E sad što se tiče crkve (institucija ne građevinski objekat) lično smatram da je jedna kriminalna i mafijaška organizacija koju treba ukinuti i zakonom zabraniti a degenerike tipa Kačavenda, Pahomije, Anfilohije i ostale kriminalnce baciti na debelu robiju.
Protivljenje crkve kremiranju (jer ne mogu tu da se uzmu pare koje uzimaju na sahranama) je tek posebna priča, kolko znam ne plaćaju porez već vršljaju i rade šta hoće.
Bez obzira na sve to poštujem verska osećanja svakog pojedinca bilo koje veroispovesti sve dok to nije nametnuno kao što je npr veronakuka u školama što je van svake pameti.
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Religija

Post Postao/la HBK »

Wulf7X je napisao/la:
E sad što se tiče crkve (institucija ne građevinski objekat) lično smatram da je jedna kriminalna i mafijaška organizacija koju treba ukinuti i zakonom zabraniti
To je vec preterano. Ne mozes zabraniti nekom da ide u crkvu i da se moli.
Wulf7X je napisao/la: kao što je npr veronakuka u školama što je van svake pameti.
Meni je ucenje evolucije jos vise van pameti. :mrgreen:
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

Religija

Post Postao/la emirates »

Wulf7X je napisao/la:QR_BBPOST sve dok to nije nametnuno kao što je npr veronakuka u školama što je van svake pameti.
Sta, zar je kod vas vjeronauka obavezna?
slika
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Religija

Post Postao/la HBK »

emirates je napisao/la: Sta, zar je kod vas vjeronauka obavezna?
Nije, Vuki sere. :D Roditelji imaju izbor da li dete da upisu na Veronauku ili na gradjansko vaspitanje.
Odgovori