EURO 2020

60. godišnjica Evropskog prvenstva

Arhiva nogometnih događanja sezone 2020/21
Odgovori
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

EURO 2020

Post Postao/la emirates »

Prati li ko izvlacenje? Mancini u publici ne zna sta se desava koliko je ovo sve zbunjujuce :mrgreen:

GRUPE:

GRUPA A: Turska, Italija, Vels i Švicarska
GRUPA B: Danska, Finska, Belgija i Rusija
GRUPA C: Holandija, Ukrajina, Austrija i Gruzija/Makedonija/Kosovo/Bjelorusija
GRUPA D: Engleska, Hrvatska, Srbija/Norveška/Škotska/Izrael i Češka
GRUPA E: Španija, Švedska, Poljska i BiH/Sjev. Irska/Rep. Irska/Slovačka
GRUPA F: Island/Bugarska/Mađarska/Rumunija, Portugal, Francuska i Njemačka

Zanimljivosti:
-Rumunija je jedan od domacina na ovom turniru, ali nece biti domacin na svojim utakmicama jer ih je zrijeb izvukao u Grupu F
-Grupa F je apsolutna grupa smrti. Prvak Evrope, prvak Svijeta i najtrofejnija ekipa u Evropi igraju u istoj grupi, a mogao bi im se pridruziti i tradicionalna mina u vidu Islanda
-Srbija ako se plasira igra u istoj grupi sa Hrvatskom. Tu je i Engleska koja je imala obnovljeno rivalstvo sa Hrvatskom u fudbalu zadnju godinu kroz SP i Lige Nacija
-Grupa B je najslabija grupa ovdje. Belgija je favorit, Danska i Rusija u borbi za drugo mjesto

Mi imamo ok grupu. Jest da smo ocajno odigrali kvalifikacije, ali ako dodje neki novi selektor koji uspije posloziti ove nase balerine, necemo se obrukati sigurno. Lewandowski ima sezonu zivota, nadam se da mu to nece potrajati :D
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

EURO 2020

Post Postao/la Sherpa »

Najgori ždrijeb ikada

Ovo prvenstvo je užasno koncipirano za apsolutno sve

Skupina? Prolazna i zanimljiva
slika
Avatar
Mary
Rank 11
Rank 11
Postovi: 4830
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

EURO 2020

Post Postao/la Mary »

Löw i ekipa ce opet vrlo brzo van. :D
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10310
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

EURO 2020

Post Postao/la Markovic619 »

Ne znam zašto su proširili Euro, prije je bilo bolje sa 16 ekipa. Ovako pola Evrope igra završnicu sa onim debilnim formatom gdje se i 3. iz grupe plasira dalje pa se onda ne zna ko gdje ide i šta se dešava, totalno zbunjujuće
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17341
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

EURO 2020

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Ne znam zašto su proširili Euro, prije je bilo bolje sa 16 ekipa
Ekipe poput Walesa i Islanda teško se plasiraju na takva, a vidiš koliko dobar turnir mogu odigrati. Meni se sviđa ovakav format, ali da, malo zbuni.
Avatar
Master of darkness
Rank 12
Rank 12
Postovi: 7565
Pridružen/a: 08 vel 2019, 14:43
5
Lokacija: Negde u beskraju
O meni: Istraživač filozofije egzistencijalizma
4x Član meseca
Budući pisac
Status: Offline

EURO 2020

Post Postao/la Master of darkness »

Slazem se donekle, ali opet, ako su dobri proci ce i te grupe. Niko nije ocekivao Kostariku 2014. pa su bili prvi.
You leave when you think it's time
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

EURO 2020

Post Postao/la Dynamite 7 »

Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST Ne znam zašto su proširili Euro, prije je bilo bolje sa 16 ekipa. Ovako pola Evrope igra završnicu sa onim debilnim formatom gdje se i 3. iz grupe plasira dalje pa se onda ne zna ko gdje ide i šta se dešava, totalno zbunjujuće
I opet ni BIH ni Srbiji nije dovoljno da se plasiraju.Da igra 40 ekipa mi i Srbija bi izvisili :mrgreen: .
WRECK EVEYONE& LEAVE.
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

EURO 2020

Post Postao/la emirates »

Format mi je glup, mada 24 ekipe mi nisu bas toliki problem jer Evropa ima kvalitetne repke. Pisao sam ovo i prije, ali da je format slicniji rukometu sa dvije grupne faze (24 ekipe u sest grupa u jednoj, 12 ekipa u dvije grupe u drugoj) pa onda odmah polufinale i finale, meni bi dosta bolje ovo izgledalo.

Mene recimo vise brine ova ekspanzija SP gdje bi mrtva Azija trebala da dadne osam ucesnika, a ne moze ni sada dati cetiri da valjaju.
slika
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17341
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

EURO 2020

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Mene recimo vise brine ova ekspanzija SP gdje bi mrtva Azija trebala da dadne osam ucesnika, a ne moze ni sada dati cetiri da valjaju
Hoćeš reći da ti se ne gleda Madagaskar protiv Bangladeša na svjetskom? :blush:
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57641
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

EURO 2020

Post Postao/la Sherpa »

@emirates slažem se, kužim ja popularizaciju. Ali dobit ćeš ekipe koje će biti kante za napucavanje. To se nikome ne gleda.
slika
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

EURO 2020

Post Postao/la emirates »

Sto posto. Popularizacija treba da se radi na drugi nacin, ali praviti ekspanziju prvenstva moze samo smanjiti prestiz istog dok ne postane apsolutno bezvrijedno uopce igrati grupnu fazu na njemu. Evo bas sad gledam kako bi jedno SP izgledalo sada, racunajuci da se plasiraju oni sa najboljim FIFA koeficijentom:

UEFA - Francuska, Engleska, Portugal, Spanija, Italija, Hrvatska, Danska, Njemacka, Holandija, Svicarska, Vels, Poljska, Svedska, Austrija, Ukrajina, Srbija
CONMEBOL - Brazil, Argentina, Urugvaj, Kolumbija, Cile, Peru
CONCACAF - Meksiko, USA, Jamajka, Kostarika, Honduras, Salvador
CAF - Senegal, Tunis, Alzir, Maroko, Nigerija, Egipat, Kamerun, Gana, Mali
AFC - Japan, Iran, J. Koreja, Australija, Katar, Saudija, Irak, Emirati
OFC - Novi Zeland

Playoff (dvije ekipe od sest idu dalje): Venecuela, Kanada, Kurasao, Burkina Faso, Kina, Solomonski Otoci

Dvoboji poput Honduras - Mali ili Venecuela - Katar ce ubiti ljudima volju za gledanje SPa prije ko faze.
slika
Avatar
TheViper
Globalni moderator
Globalni moderator
Postovi: 11457
Pridružen/a: 25 stu 2016, 19:35
7
Status: Offline

EURO 2020

Post Postao/la TheViper »

Jeste rano, ali cisto da pitam. Imali zainteresovanih da igramo kockarnicu za ovo? Sve bih ja racunao i imam osmisljen sistem.
Avatar
The A-Lister (B.L.)
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17341
Pridružen/a: 01 tra 2020, 19:11
4
Lokacija: ZeGej
O meni: Mali od skandala. Osnivač ŠAS-a. Student Poslovne ekonomije. Baby Lasagna stan. Pobjednik Dnore 2025.

🇺🇦🇵🇸🇦🇲
Status: Offline

EURO 2020

Post Postao/la The A-Lister (B.L.) »

Ja bih sudjelovao ako bi bilo.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

EURO 2020

Post Postao/la Dynamite 7 »

TheViper je napisao/la:Jeste rano, ali cisto da pitam. Imali zainteresovanih da igramo kockarnicu za ovo? Sve bih ja racunao i imam osmisljen sistem.
Ako mi ne budu prekomplikovana pravila i ako budem imao vremena (a trebalo bi da imam),ja sam za možeš na mene računati.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
emirates
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9250
Pridružen/a: 21 stu 2016, 14:00
7
Status: Offline

EURO 2020

Post Postao/la emirates »

TheViper je napisao/la:QR_BBPOST Jeste rano, ali cisto da pitam. Imali zainteresovanih da igramo kockarnicu za ovo? Sve bih ja racunao i imam osmisljen sistem.
Ja sam svakako mislio praviti ako ne bi niko drugi htio. Tako da sam ja za :D
slika
Odgovori