Tenis

Prebacivanje loptice preko mreže

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Sherpa »

donniedemonD je napisao/la:QR_BBPOST 100 godina se igrao tenis
A koliko godina of toga je profesionalno kao danas? Devedesete se uzimaju kao početak profesionalnog sporta kakvog danas poznajemo.

A čak i devedesete su razlika dan i noć u odnosu na danas. Gdje se do svake trunke pazi na to što igrač jede i kako točno trenira.

20 gsova je puno. Ali je istovremeno i malo. Dovoljno je da se za 10 godina pojavi lik koji osvoji sve u periodu od 5 godina (da 20gsova je toliko) i on je to dostigao. A on će se dogoditi, samo dal će biti za 10, 30, 50 ili više godina. I da li će biti jedini pa da sve osvoji lakoćom ili će imati ludu konkurenciju kao što se u ovoj generaciji dogodilo.

Slušao sam priče kako nećemo više vidjeti velike igrače i za košarku i za nogomet i za hokej i za hrpu sportova. Pa vid vraga, svako malo se u svakom pojavi jedan koji je suludo dobar. A s vremena na vrijeme netko tko ulazi među najbolje u povijesti. Tako će biti i u tenisu
slika
Avatar
donniedemonD
Rank 8
Rank 8
Postovi: 1385
Pridružen/a: 29 ožu 2017, 20:34
7
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la donniedemonD »

Upadas sam sebi u usta.
Sto profesionalnije, sto vise paznje za svaku trunku svega, to izjednacenije i veca konkurencija.

Ponavljam, izjednacenje brzine podloge ce potpuno izjednaciti sanse prvog i desetog tenisera na svetu. Sta vise, izgubice se zvanje favorita.

Niko narednih 100 godina nece osvojiti 25+ gren slemova, koliko ce Novak imati. A sigurno niko nece uzeti 20 za 5 godina, aman...
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Pa postoje dve opcije.
Zašto je teško da se neko jak pojavi? Pa ono što je Sherpa rekao, sport je došao na najviši nivo treninga, ishrane, sna...
U sportu je u početku glavni bio talenat, kasnije rad, ali danas moraju biti 100% talenat i 100% rad.

Jedan teniser počne da trenira dosta rano, uvažen kao veliki talenat u detinjstvu, onda akademija gde treneri rade sa učenicima, iz koje se ulazi u profi tenis, akademija nije dovoljna, već je potreban tim koji će raditi za njega, jer mora da ima ako želi da uspe rano. Juniorski turniri, onda fjučersi, gde za proboj igraju najmlađi igrači, mora rano da krene da ih osvaja, konkurencija strašna, gomila talenata, onda čelendžeri gde dolaze iskusniji koji znaju da se bore(potpisujem da na hiljade njih ume fenomenalno da udari lopticu, a samo 300 igra tenis) tu radi mozak. Proboj na ATP turnirima je daleko teži, pa se i tu moraju osvajati podovi, moraju brzo da napreduju da bi imali finansije da prežive, dobar deo njih tako prolazi, tu je već rano odustajanje moguće, pa ako se tu probije, onda mora da igra masters da bi podigao nivo, onda GS turniri na kojima je konkurencija jača nego ikad. Pa ako neko želi uspeh, onda mora biti jako radan i talentovan, ali i genije, jer kod trojke je genijalnost presudna, taj šampionski mentalitet, koji je i doneo toliki napredak tenisu.
Mladim igračima je daleko teže da se probiju, pa bi Djokoviću,Nadalu i Federeru trebalo više vremena da se probiju ako bi bili u ranim 20-tim. Sve je napredovalo, tako da iskustvo daje prednost.

A zašto bi mogli? Samo bi morao da se pojavi neki igrač sa dobrim mentalnim sklopom, a da izazov bude veći, mora posedovati nešto više od trojke ako želi da se probije mlad. Ali trojka otvara nova vrata, a klinci imaju daleko jače treninge od njihovih, sa tehničke i taktičke strane. Ne mora brzo da se pojavi, ali hoće, za mnogo ili malo godina, mora da se pojavi neki biser. Imamo za primer Dimitrova i Kirjosa, koji su najveći talenti uz Federera, mozak za tenis imaju, jer i pored periodičnog rada na sebi imaju titule i velike pobede na svim podlogama, samo im je falilo više rada i kontinuiteta i bili bi u stanju da skinu trojku, jer bi u sebi imali dužu sezonu zbog godina. Dakle talenat poput njih, koji će samo raditi, ali tu leži ta genijalnost gde se konstantno napreduje. Jedan takav igrač bi mogao da se probije rano, konstantno napreduje i razvali konkurenciju ili neko ko ima fizičke sposobnosti i talenat poput Zvereva koji bi takodje mogao da ih dobija dobija da ima glavu za njih. Trebalo bi obratiti pažnju na Alcaraza u sledećih par sezona, ako napravi nešto, mislim da bi mogao da bude nova zvezda. Ako ne on, biće neko drugi, jer kad trojka ode, biće više GS šampiona i smena na vrhu, ali neće biti takvih majstora u finalima, pa bi neko mogao doći ranije do titule. Tako da će vreme pokazati.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

donniedemonD je napisao/la:QR_BBPOST Upadas sam sebi u usta.
Sto profesionalnije, sto vise paznje za svaku trunku svega, to izjednacenije i veca konkurencija.

Ponavljam, izjednacenje brzine podloge ce potpuno izjednaciti sanse prvog i desetog tenisera na svetu. Sta vise, izgubice se zvanje favorita.

Niko narednih 100 godina nece osvojiti 25+ gren slemova, koliko ce Novak imati. A sigurno niko nece uzeti 20 za 5 godina, aman...
U podlogama postoji razlika i pored sličnije brzine nego ikad. Taktika kod servisa je drugačija, kod riterna, kretanja, ranijih udaraca ili slonova, kombinacije istih, loptica drugačije skače, tako da razlika postoji. Velika trojka je dokaz, Federer ima gomilu pobeda na travi, Nadal na šljaci, Novak na betonu, pa tako postoji razlika. Nikad neće biti iste, a samo kompletni će imati konkurentnu igru i velike titule na svim podlogama. Tako da će se i na tim podlogama neko izdvojiti.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Sherpa »

donniedemonD je napisao/la:QR_BBPOST Sto profesionalnije, sto vise paznje za svaku trunku svega, to izjednacenije i veca konkurencija.
I opet se stvore igrači koji su par stepenica bolji nego drugi. Ja pratim hokej gdje se godinama govorilo kako je budućnost upitna. Onda došao crosby, onda došao mcdavid. Ovechkin ima šansa skinuti rekord za koji se mislilo da nikada neće biti oboren.

Košarka je imala jordana nakon koga nitko neće biti tako dobar. I dok je jordan biti važniji, lebron je među najboljima što je košarka ikada stvorila. Ili možemo o onom hodajućem mrtvacu bradyu u američkom nogometu. A već sada na vidiku imaš turbo talente ala mahomes.

Rekordi su tu da se ruše. Danas kod top igrača postoje načini kako produljiti karijere, znanost je bolja u svim aspektima, od analitike do toga da oporavak od ozlijeda traje kraće. haaland u nogometu ima i tim koji brine o tome kakvo mu je mentalno stanje. to postaje moderni sport.
slika
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Ne samo u tenisu već i u sportu, trenutne zvezde prave put novim zvezdama, mislim da je sport to dokazao na pravi način. Danas se definitivno zna da karijera profi sportiste može trajati jače od 20 godina, pre 10 god i ne baš.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Dynamite 7 »

Federer neće igrati na Olimpijadi :cry: .
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Dynamite 7 »

WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Dynamite 7 »

Koliko me onaj Benoit Paire iznervirao, vodi 1:0 u setovima i 4:2 u drugom izgubi servis i ode u tiebreak gdje propusti 4 meč lopte od toga 2 vezane. Treći set dobro počne i onda izgubi servis kasnije vrati break,i na 4:4 serija glupih grešaka i opet gubi servis sto ga košta meča. Toliko mi je drag igrač ali stvarno luda glava.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13718
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la AleksaVP »

Žali Bože protraćenog talenta, što se njega tiče..
slika
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3012
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la lemonzoo »

Uvijek u pravu.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Dynamite 7 »

WRECK EVEYONE& LEAVE.
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17455
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: 😒😒😒
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la Dynamite 7 »

Finale Umaga : Gasquet- Alcaraz fantastičan meč u najavi.
WRECK EVEYONE& LEAVE.
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10613
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la HunterDX »

Dynamite 7 je napisao/la:QR_BBPOST Finale Umaga : Gasquet- Alcaraz fantastičan meč u najavi.
Gasquet je odavno izgubio kompas, pa tako nije iskoristio svoj talenat na pravi način, dok će biti upamćen kao lik sa najboljim jednoručnim. Alcaraz je neko ko može mnogo i nadam se da će dobiti ovaj meč, može mnogo da mu donese ako dobije tako iskusnog protivnika i uzme prvu titulu sa 18.
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13718
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tenis

Post Postao/la AleksaVP »

Eh ti Francuzi, koliko protraćenih talenata baš šteta..

Što se tiče Rišara, prvo finale posle 3 godine i kako stoje stvari izgubiće ga.
slika
Odgovori