Tokyo 2020

Ljetne olimpijske igre

Arhiva nogometnih događanja sezone 2020/21
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10193
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Tokyo 2020

Post Postao/la Markovic619 »

Taman htio napisati pred trku da je na ženskih 100m rekord postavljen 1988. godine i da još traje i šta se desi?

Oboren rekord :D :lol:
HunterDX
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10552
Pridružen/a: 05 vel 2018, 09:45
6
Status: Offline

Tokyo 2020

Post Postao/la HunterDX »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST
HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST
Markovic619 je napisao/la:QR_BBPOST Ma ove igre su kurac, za Srbiju, i tako će završit...

Jedino je onaj tekvando dobar, sve ostalo razočarenja i ne mislim da će se stvari popravit... pravit ću se da se ove OI nisu ni desile.
Zašto kao da se nisu desile? Pa to su OI, nije kao da sportisti mogu da odu tamo i samo uzmu zlatnu ili neku drugu medalju, već moraju da se bore sa gomilom sportista iz drugih zemalja. Svi zaboravljao koliko je velika čast braniti boju svoje zemlje na igrama, makar neko bio poslednji, učestvovao je i borio se. Uradili smo šta smo uradili i to je to, a ako smo negde izgubili, to znači da je neko bio bolji od nas tog dana.
Sori ali ovo mi pomalo zvuči kao tješenje. Isto kao što se u Bosni tješi sa tim što je onaj tekvondoista (valjda li je to) bio 4. pa eto nije medalja ali dobar uspjeh što stoji svakako ali medalja je medalja. A Srbija ima za čim da pati. Đoković izgubio sve, vaterpolisti koliko čujem isto štekaju, oni basketaši od njih se očekivalo zlato pa nije bilo.
Jedno su očekivanja, a drugo izaći i pobediti nekog, konkurencija je jaka, ostali sportisti su takodje profesionalci, a to što je neko favorit na papiru, ne znači da nešto mora da osvoji, makar nas je sport mnogo puta tome naučio.

Sigurno neću da se žalim na naše sportiste i kažem da su bezvredni, oni treniraju čitav život, oni su se izborili da odu tamo, ko sam ja da ih osporavam preko tastature, pa njima neuspeh teže pada nego nama. Za svaku zemlju se sportisti krvavo bore, pa je zato i teško doći do zlata.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tokyo 2020

Post Postao/la Sherpa »

HunterDX je napisao/la:QR_BBPOST Za svaku zemlju se sportisti krvavo bore, pa je zato i teško doći do zlata.
danas je na utrci na 10k u atletici australac je bio u vodećoj skupini, a onda mu je ponestalo snage. pao je 180 metara prije kraja. ustao i ponovo pao. Ustao i završio utrku kao 19. plasirani. Njemu je u tom trenutku bilo jedino važno dovršiti tu utrku. da je neko drugo natjecanje, on bi odustao, a čak i da nastavi nitko ne bi pričao o tome niti bi to bila vijest, niti bi ga u naciji smatrali herojem zato što se odlučio boriti do kraja.

zato što ne predstavljaš samo sebe. ti predstavljaš i sve sunarodnjake koji nisu upali u kvotu koju država ima za neki sport.
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tokyo 2020

Post Postao/la Sherpa »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Nastavljamo s glupostima. Opet ljudska. Evo što se dogodilo bmx favoritu

slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13660
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tokyo 2020

Post Postao/la AleksaVP »

slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13660
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tokyo 2020

Post Postao/la AleksaVP »



slika
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17353
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Tokyo 2020

Post Postao/la Dynamite 7 »

The A-Lister je napisao/la:QR_BBPOST Svaka medalja puno vrijedi :confusion-shrug:
Sjećam se da je na prošlim igrama, ako se ne varam, neka otočna država osvojila prvu medalju pa su imali neradni dan idući. Nekima puno vrijedi ta medalja, a svima bi trebala realno. Bilo da je jedina ili jedna od deset osvojenih.
A uspjeh je uopće bit na igrama, naravno.
Hoće li kod nas biti neradni dan kad osvojimo prvu medalju :think: ,a da....
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
Avatar
Dynamite 7
Rank 13
Rank 13
Postovi: 17353
Pridružen/a: 05 kol 2020, 19:12
3
Lokacija: Island of relevancy
O meni: Ruthless D7
Boom čovjek
Najveći fan Tribal Chiefa na forumu (i šire)
Lakaka fanboy
Član mjeseca: Decembar 2020, April 2021
Bivši voditelj sportske kladionice.
Član ŠAS, Boys, The Bad Guys
Član Smajlex Armije
Status: Offline

Tokyo 2020

Post Postao/la Dynamite 7 »

Benčić osvojila zlato u tenisu u ženskoj konkurenciji.
"THERE IS NO ONE LEFT"
WISE MAN!
"Yes my Tribal Chief?"
"THERE IS NO ONE LEFT"
"No one, no one"
"I told them over a 2 years ago"
"That im here to wreck everyone"
"And than i leaving."
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13660
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tokyo 2020

Post Postao/la AleksaVP »

Ivana 7.00 m u kvalifikacijama :clap:
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tokyo 2020

Post Postao/la Sherpa »

Srebro jedrenje
slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13660
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tokyo 2020

Post Postao/la AleksaVP »

Odličan otpor pružamo Brazilu u stonom tenisu, treba nam još jedna pobeda da ih savladamo.. Ajmo Peto..
slika
Avatar
Markovic619
Rank 13
Rank 13
Postovi: 10193
Pridružen/a: 20 lip 2019, 23:14
4
Status: Offline

Tokyo 2020

Post Postao/la Markovic619 »

Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tokyo 2020

Post Postao/la Sherpa »

Priča dana na OI sigurno dolazi iz boksa. U najtežoj kategoriji francuski boksač je diskvalificiran zbog 'namjernog udaranja glavom' britanskog protivnika. Tražim video, no nisam našao, ako netko postavi, volio bih sam prosuditi.

Komentari po netu su takvi da su francuzi razočarani ovom skandaloznom odlukom, dok britanci govore kako je morao biti kažnjen.

Zašto je to važno? Zato što pobjednik osigurava medalju. Stvar je ujedno takva da je francuz raskrvario britanca iznad oba oka, što je po sudcima vodio (i dobio bi meč) te da nije dobio ni opomenu nego direktnu diskvalifikaciju. Nakon toga je ostao sjediti na rubu ringa skoro sat vremena u znak protesta.

Na ovim OI sam gledao sam jedan boksački meč, onaj našeg borca gdje je sudac u ringu pauzirao meč u prvoj rundi kada je naš išao na knockout, na kraju je izgubio na odluku sudaca. Gledao sam puno više u riu i bilo je jasno kako su sudci na olimpijskom boksu smeće. I da često donose odluke na temelju lobija.
slika
Avatar
AleksaVP
Administrator
Administrator
Postovi: 13660
Pridružen/a: 25 stu 2016, 12:42
7
Lokacija: Niš, Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Tokyo 2020

Post Postao/la AleksaVP »

Što se tiče sudija, naša Nina bila bolja ali sudije su ocenjivale više defanzivni nego ofanzivni i izgubila..
slika
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57157
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Tokyo 2020

Post Postao/la Sherpa »

Ja prezirem ovaj 10-9 sistem bodovanja. Prije su bodovali svaki udarac. Da, bilo je i sa time problema, no barem si cijelo vrijeme znao kako stojiš.

Mislim da je ona naša boksacica imala meč u kojem su dva sudca dala sve tri runde njoj, a dva dve tri njenoj protivnici. Kako to ima smisla. To je ogromna diskrepanca.
slika
Odgovori