Biciklizam

Za ljubitelje sportova, s loptom ili bez nje
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Biciklizam

Post Postao/la Melloo »

Biciklizam je način kretanja kopnom korištenjem bicikla, prijevoznog sredstva na ljudski pogon. Iako prvotno nastao u 19. vijeku u Evropi kao način bržeg i lakšeg transporta ljudi, danas je osim načina prijevoza i vrlo rašireni sport te vid rekreacije. Danas je biciklizam standardni Olimpijski sport u nekoliko disciplina. Postoji i određen broj biciklističkih disciplina koje nisu u olimpijskom programu. Biciklisticki sportovi su :
• cestovni biciklizam
• brdski biciklizam
• ciklokros
• biciklizam na pisti
• triatlon

Posto sam vam ja specijalizovan samo za cestovni ili drumski biciklizam pisat cu samo o njemu.
Cestovni biciklizam moze se smatrati i kao timski i pojedinacni sport. Dok vozaci voze u timovima istovremeno pobjednik je samo jedan vozac.
U cestovnom bicklizmu imamo jednodnevne trke, onda tzv. Kriterijume kao trke koje traju sedam ili vise dana i hronometar koji je na stopericu.Biciklisticka sezona traje od januara pa do kraja oktobra. U ovom sportu naravno kao i u svakom drugom glavna stvar je novac. Tako da timovi nose imena sponzora i traju dok je taj sponzor raspolozen da daje novac za tim. Cim sponzor povuce svoja ulaganja a tim ne nadje nekog drugog taj tim se raspada.U isto vrijeme je jedan od najtezih sportova a i sport u koji se mozda i najmanje ulaze.

Najvaznije trke u Biciklizmu su Grand Tourovi( slicno Grand Slamu u Tennisu). Njih imamo tri i traju po 21 dan.To su Tour de France (Trka oko Francuske), Giro d'Italia( Trka oko Italije) i najmladja od njih Vuelta Espana( Trka oko spanije). Poslije njih imamo jednodnevne World Tour trke koje se popularno nazivaju klasicima. Najpoznatiji klasici su Paris-Rubaix, Milano-San Remo i Ronde van Vlanderen.Od trka koje su jos jako bitne u svijetu biciklizma to su sedmodnevne trke koje vecinom sluze kao priprema za Grand Tourove i voze se slicnim putevima. Glavni su Paris-Nice, Tirreno Adriatico i Criterium de Dauphine.

Timovi su podijeljeni u World Tour timove(najjaci timovi), Pro continental timove( srednji timovi koji sluze vecinom za razvoj mladih vozaca) i Continental timove koji su low budget timovi i vecinom amaterski. Dok je klasifikacija trka podijeljena u World Tour i Continental.. Naravno sve World Tour trke voze WT timovi i neki Pro Conti koji dobiju pozivinice dok Continental trke voze Pro Conti i Conti timovi i mozda neki Wt tim ako je zaineterosvan. Svaka World tour ekipa mora da ima od 25 do 30 vozaca. Sto se tice Pro Conti ekipa to su ekipe sa vecinom domacim vozacima i one broje od 18 pa do 25 vozaca zavisi od ekipe.Na Grand Tour trkama ekipe imaju po 9 vozaca a na ostalim po 8. Postoje naravno i one manje trke gdje ekipe imaju po 5-6 ili cak manje vozaca.


Time Tiral trke il na nasem hronometri su trke na stopericu. Npr daju im 25 km staze i ko ce ostvariti najbolje vrijeme na toj stazi
Postoji dvije vrste hronometra a to su pojedinacni gdje vozaci voze samo za sebe i timski gdje se timovi trkaju ko da ostvari najbolje vrijeme.

Ovo je bio neki uvod u biciklizam a poslije nekada cu da napisem uvod za najpoznatiju trku u Biciklizmu Tour de France koja starta sutra.



slika
Jedna etapa Toura

slika
Pojedinacni hronometar

slika
Timski Hronometar
Avatar
Rio146
ProHrvanje Urednik
ProHrvanje Urednik
Postovi: 12234
Pridružen/a: 28 stu 2016, 12:26
7
Lokacija: Malehiko
Status: Offline

Biciklizam

Post Postao/la Rio146 »

Ne zelim nikoga vrijedat, ili omalovažavati, ali meni je to glup sport. Jednostavno ne vidim nista zanimljivo tu, ali opet tko voli, nek izvoli. Ako nista barem im se divim na kondiciji koju imaju.
Yes Sir!
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Biciklizam

Post Postao/la Melloo »

Rio146 je napisao/la:QR_BBPOST Ne zelim nikoga vrijedat, ili omalovažavati, ali meni je to glup sport. Jednostavno ne vidim nista zanimljivo tu, ali opet tko voli, nek izvoli. Ako nista barem im se divim na kondiciji koju imaju.
Jebiga nisu svakom iste stvari interesantne. Imas ljude kojima je wrestling bezveze onda imas amerikance koji drk.aju na bezveze sportove.
Biciklizam je mozda i najtezi fizicki sport jer hajd ti vozi 150+ km 20 dana zaredom. Zato mnogo i doping afera sto utjece isto na pad popularnosti tog sporta
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Biciklizam

Post Postao/la Sherpa »

Znaci... krenut ću s onime što me kod ovog sporta živcira - doping. Puno šreviše top biciklista je palo na tom polju, pošto je zbilja pšroblem što se u tih 21 dan vzi skoro jednak broj etapa od par stotina kilometara. Uzmite da je prosjećna brzina na etapi često preko 40km na sat, nešto niže ako imamo brdsku etapu (koje pak imaju suludo brzo spustove). Noge, dupe, leđa to najviše najebe.

gledati poejdinačnu etapu nije baš zanimljivo, ako glčedaš samo sport. No ne gledaš samo sport, gledaš i krajolik - što je ujedno sjajna reklama za zemlju u kojoj se vozi. No tu ima puno taktike, s kojom moram priznati nikada nisam uspio se dovoljno upoznati.

Sada će TDF. Ajmo Sagan, mislim da je zeleno njegova boja :P

E sada - žuta. Nadam se kako Froome neće osvojiti, nemam pojma zašto, antipatičan mi je. No nemam pojma niti tko bi ga mogao skinuti s trona. Pogotovo kada je Sky tako jaka momčad.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Biciklizam

Post Postao/la Melloo »

Sherpa je napisao/la:QR_BBPOST Znaci... krenut ću s onime što me kod ovog sporta živcira - doping. Puno šreviše top biciklista je palo na tom polju, pošto je zbilja pšroblem što se u tih 21 dan vzi skoro jednak broj etapa od par stotina kilometara. Uzmite da je prosjećna brzina na etapi često preko 40km na sat, nešto niže ako imamo brdsku etapu (koje pak imaju suludo brzo spustove). Noge, dupe, leđa to najviše najebe.

gledati poejdinačnu etapu nije baš zanimljivo, ako glčedaš samo sport. No ne gledaš samo sport, gledaš i krajolik - što je ujedno sjajna reklama za zemlju u kojoj se vozi. No tu ima puno taktike, s kojom moram priznati nikada nisam uspio se dovoljno upoznati.

Sada će TDF. Ajmo Sagan, mislim da je zeleno njegova boja :P

E sada - žuta. Nadam se kako Froome neće osvojiti, nemam pojma zašto, antipatičan mi je. No nemam pojma niti tko bi ga mogao skinuti s trona. Pogotovo kada je Sky tako jaka momčad.
Sad je toga dosta manje ali pocetko 2000 tih i 90 tih svi su bili na dopingu i to je utjecalo na ovaj sport i to jako.

Mislio sam napisat jos 2 posta kako sam ja zavolio tako jako ovaj sport i uvod u TDF pa ce to ici nekada veceras :D
Valjda bude jos ko da prati ili da ga zanima nesto
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Biciklizam

Post Postao/la Sherpa »

Damo daj :) Veselim se

Ako ti nije problem, probaj na kraju svake etape dat neki pregled što se dogodilo (ono u par crtica najvažnije)

Htio sam lani pitati nekoga, al frend je taman bio na godišnjem - Froome trči prema cilju, ima neko pravilo po kojem je to je / nije dozvoljeno (zanima me akademski, znaći totalno nemam mišljenje, zaniam me objašnjenje nekoga tko prati)

Drugo prije oko toura je njegov start van Francuske. Koliko je to po tebi dobro / loše. gledam redimo Pariz Dakar koji je praktički sve samo ne to 8premda mislim da ovo neće biti, pošto je zadnji dan potpuno ikonski)

Imaš podataka koliko je ljudi uživo gledalo lani TDF?
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Biciklizam

Post Postao/la Melloo »

Naravn @Sherpa bit ce poslije svake etape sta se desilo i prije etape mozda noc ranije cu da izbacim favorite i profil etape kako izgleda :D Kad je rijec o biciklzimu nije mrsko ni eseje pisat :D

Eh bas je o tome pricao jedan covjek koji se razumije u to. Chris Froome ono tso je uradio prosle godine se ne smije radit nikako. Ono trcanje uz brdo na Ventouxu se kaznjava momentalnom DSQ vozaca s trke. I takvo pravilo ima u UCI-jevom pravilniku biicklzima. Samo jaca sila je ovaj put bila i on nije izbacen s trke.

Pa u biciklizmu start van drzave je sev vise i vise popularniji. Tour je zadnjih godina startao iz Danske, Velike Britanije i Belgije mislim. Giro d Italija isto je isla u nekoliko drzava. To je po meni vise normalno neka se i ljudi iz nekih drugih drzava upoznaju s trkom. Ovo sa Njemackom mi se jako svidja.
Krajem 90tih njemacka je bila mozda i najjaca sila u biciklizmu . Imali su najjaci tim i fantasticne vozace. I onda su krenuli doping skandali prvo sa Jan Urlichom kao njihovim najboljim vozacem pa onda sa cijelim timom T-Mobile koji je naspolijetku rasformiran. Trka oko Njemacke je isto tako izabcena iz kalendara i biciklizam u Njemackoj je pao na jako niske grane. Nisu imali ni timove ni vozace ni trke. To se evo mjenja zadnjih godina a i potvrdjeno je da Trka oko Njemacke ponovo krece sljedece godine. Svaka cast za ovo Cristianu Prudohmeu i ASo organizaciji koja je pripomogla tome.

Sto se tice statistike tu sam ti slab i znam da je spominjao komentator na zadnjoj etapi neku veliku cifru da je gledao TDf isto ljudi kao EP u fudbalu il slicno nesto nisam siguran.
Znam da je na etapi 2015 na TDf bilo prisutno 500 000 ljudi na jednm velikom usponu
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Biciklizam

Post Postao/la Sherpa »

Melloo je napisao/la:QR_BBPOST Chris Froome ono tso je uradio prosle godine se ne smije radit nikako. Ono trcanje uz brdo na Ventouxu se kaznjava momentalnom DSQ vozaca s trke. I takvo pravilo ima u UCI-jevom pravilniku biicklzima. Samo jaca sila je ovaj put bila i on nije izbacen s trke.
Baš zato pitam. Nemam pojma, al po meni, ako je poanta voziti bicikl, i ako ti isti nije ispravan, onda si van utrke.

E sada, da su ga izbacili, Sky bi puno popušio i prvi favoriti kada ispadne, to bi bio veliki udarac. I to me smeta kod sporta (bilo kojeg, uzmi i f1) kada se pravila provode selektivno.

Jel to onaj uspon po onoj serpewntinastoj stazi koja izgleda prefakin dobro?
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Biciklizam

Post Postao/la Melloo »

Da je bio neki slabiji vozac iz slabijeg tima, iz manj bogatije drzave mozda bi se i poteglo za odlukom da dobije DSQ. Jos gore sto mu ovo nije bio prvi put da krsi pravila.

Eh ovako ja sam poceo da prataim biciklizam nekad 2005 u zadnjoj godini dominacije Lancea Armstronga.Prvo je bilo ono ljeti nema se sta radit nema se sta gledat pa moze i to ako nema nista. Ljudi zbog koji sma ja tako zvaolio ovaj sport u Eurosport srbija komentatori Đorđe Pejkovic i Ognjen Veljic. Oni strasno vole biciklizam, imaju sve informacije i sjajni su kao komentatori pa sam ja uz njih to zavolio. Cak sam s jedinm i preko twittera stupio u kontakt radi biciklizma :D
Ima ovdje par videa s trka s njima dvojicom pa cu okacit da i drugi vide kako su dobri




Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Biciklizam

Post Postao/la Melloo »

Tour de France 2017

Cycling for everyone has more defeat than victory, even for the great Eddy Merckx who won over 400 races, more pain than wellness, more effort than glory, but all of that combined makes cycling so fascinating. The public wants to see the hell before heaven: the suffering before the win. You need to stay dedicated to your dream. The real cyclist is a person who after a bad race on Sunday wakes up on Monday and is ready to go out on the bike to train to get better.”

–Rubens Bertogliati, former pro cyclist.

Prva sedmica jula je kao najveci praznik za sve fanove biciklizma. Tada pocinje najveca trka na svijetu Tour de France trka svih trka.Ova trka privuce mnoge ljude. Oni koji nikada ne gledaju ovaj sport smatraju ga dosadnim itd ipak se pojave u junu pred tvom kada se vozi Alpe d'Huez ili Mount Ventoux.
Ove godine Tour krece u zemlji posrnulih šampiona. Ko bi krajem 90 tih mogao reci da danas Njemci nece imati nikoga da se bori za zutu majicu, da nece imati svoje etapne trke u WT kalendaru. Dani Jana Urlicha i T-Mobilea su daleko iza nas. Danas Njemacka ima dobre sprintere,dobre hronometrase i biciklizam se ponovo budi u toj zemlji. Naravno nije popularnost tolika kao nekada. Ne navijaju svi vise da Jan dobije Lancea, da švabe budu bolji od Amera.Dizeldorf je grad gdje cemo imati prvi hronometar. Malo ce se otici do Belgije i onda u Francusku.19 etapa ce da bude vozeno pred hiljadama ljudi pored puta. Ove godine Tour je neizvjesniji nego ikada. Nema nekog jasnog favorita za zutu majicu. Ruta je ove godine malo je reci smijesna sve je poredjedno da Romain Bardet bude sto bolji. Mnogo spusta malo cilja na usponu i puno ravnoga. Nama kao fanovima se to ne svidja ali mislim da ce Mark Cavendish da ovo ljeto lakse dise nego prethodnih. Samo su tri prave one teske brdske etape a to su etapa 5, 12 i 18. Ali kada tako postave rutu onda uvijek vidimo mnogo hronometra. Ove godine ni toga nema. Imamo 2 hronometra ukupne duzine od 36 km. Nairo likes it.Staza je tako napravljena da bi ovo mogao da bude jedan TDF sa mnogo malim vremenskim razlikama bas nesto kao sto smo ove godine gledali na Giru.

Žuta majica- Da li ce ucenik pobjediti ucitelja

Chris Froome dolazi kao najveci favorit na ovu trku.Trostruki pobjednik ima daleko najjaci tim iza sebe ali je nepoznanica da li je kao prije. Nikada nije izgledao slabije u zadnjih par godina nego na Tour de Romandie. Na Dolphineu je to vec izgledalo malkice bolje ali nedovoljno za prva 3. U izjavi neki dan je rekao da se nikada nije bolje osjecao ali 21 etapa je pred nama da saznamo koga dobijamo Chriis Froome monstea ili Chris Froome hill runnera?
Richie Porte- Najbolji brdas ove sezone i bivsi pomocnik Chrisa Frooma. Dugo godina je bio u Skyu radio sutio i gledao kako drugi preuzimaju svjetla pozornice. Ekipa BMC dovodi ekipu poredjenu njemu i osvajanju TDf a nije da ne znaju kako se to radi.Sada sa svoje 32 g odbjegli sin Skya dolazi da pobjedi TDF . Moze li Richie dokazati da je on GT vozac broj 1 danasnjice ili ce da ostane na njegovim ledjima natpis – vjeciti radnik. ?
Nairo Quintana dolazi na Tour po iskupljenje. Bio je veliki favoit na Giru, nije trebalao da ima dostojnog protivnika osim Nibalija ali bio je los. Mozda i najlosiji otkad smo ga prvi put vidjeli 2013 na TDF. Poslije Gira nije nista vozio samo je trenirao za ovu trku. 2 puta je bio drugi i nije uspio pobjediti Frooma. Imat ce dobru ekipu mozda i drugu najbolju na trci te ce mu Alejandro Valverde i njegov prijatelj Darwin Atapuma biti od jako velike pomoci. Hoce li biti najveci Kolumbijac ikada ili covjek znan kao 2airo Quintana?
Alberto Contador je najbolji Grand Tour bicklista u zadnjih 15 godina. Osvojio je sve sto se moglo osvojiti po vise puta. TDF nije pobjedio od davne 2010. godine i svake godine izgleda sve slabije i slabije. Legendarnog El Pistolera nikada ne treba otpisati iako forma do sada nije bila obecavajuca.Imat ce pomagace Baukea Mollemu i Jarlinson Pantana koji su odusevili prosle godine na TDF i realno izgledali bolje od njega.
Romain Bardet je najveca francuska nada ove godine. Nakon prosle godine drugog mjesta i najboljeg razultata za francuze u zadnjih 20-tak godina sada su mu napravili stazu kakva mu odgovara. Mnogo je spusteva a on je jedan od najboljih u tome.Jos jedno Francusko razocarenje ili covjek koji ce biti popularniji od Emmanuela Macrona ?
Jakob Fuglsang i Fabio Aru dolaze kao co-lideri u Astani. Obojica su u strasnoj formi ove sezone, Fugslang mozda i u zivotnoj.Nakon sto je Jakob Fugslang pobjedio na Dauphnieu Portea Frooma i Contadora apetiti Astane su naglo porasli. Covjek koji nije 5g nista pobjedio sada je jak ko crna zemlja i svi gledaju na njega.Fabio Aru dolazi kao osvajac nacionalnog prvestva Italije. Propustio je Giro zbog povrede ali ima sansi za top 3 na kraju.Bit ce zanimljivo vidjet kako ce se njih dvojica ponsati kao zajednicki lideri kazahstanskog ponosa.
Od ostalih favorita tu su : Esteban Chaves, Alejandro Valverde, Dan Martin, Rafal Majka i Luis Meijtjens

Zelena boja tece venama Petera Sagana

Peter Sagan je momak koji ne zna koliko je jak. Najblize kompletnom biciklisti sto smo vidjeli zadnjih par godina. Dvostruki svjetski prvak je ove godine pobjedjivao malo vise nego prosle ali jos uvijek tu ima mnogo drugih mjesta.Niko mu ni blizu nije kad je u pitanju zelena majica. Niko od sprintera ne moze da ide po planinama kao on a on moze da ide po ravnom kao oni .I ove godine prvi favorit za zelenu majicu i par etapnih pobjeda
Greg Van Avaermet je olimpijski prvak i broj 1 ove sezone po rankingu.Koliko smo samo zadnjih 2g gledali trka izmedju njega i Petera Sagana. Ono sto su bili Magic i Bird to su oni. Mesii i Ronaldo danasnjeg biciklizma.On ce imati odrijsene ruke na ovoj trci pa je moguce da uhvati par punchy finisha i skupi dobar broj bodova za zelenu
John Degenkolb-Jedno od najvecih razocarenja sezone. Nije pobjedio ni sprintova nesto puno a na klasicima je totalno podbacio.Mozda bude imao motiv vise da pobjedi jer se pocinjeu njegovoj Njemackoj.
Isti motiv kao i John imat ce i najbolji cisti sprinter danasnjice Marcel Kittel.Ove godine mu je mozda i najotvoreniji put ka zelenoj majici do sada. Covjek kojega tesko ko moze da pobjedi 1 na 1 u sprintu kao da je sam sebi crtao ovogodisnji Tour. Mnogo je tu cistih sprinterskih etapa koje on moze da pobjedi i sebi spremi zalihu pred planine.
Alexander Kristoff je jos neko ko nije imao dobru sezonu. Mnogo drugih i trecih mjesta i mnogo frustracije. Katusha dolazi u dobrom timu sa dobrim sprinterskim vozom za njega. Citav tim je podredjen njemu i ako opet razocara yebiga Alex vjerovali smo u tebe.
Tu je jos i stari lisac Andre Greipel , francuski sampion Arnoud Demare i luda glava biciklizma Nacer Bouhanni.


Za brdsku majicu ocekujem nekoga ko ili rano izgubi sve sanse za zutu majicu il nekog ko bude isao puno u bijegove. Za mena najveci favoriti Rafal Majka koji je dva puta tu majicu vec osvojio, Piere Rolland, Thomas de Gendt i Jakob Fugslang

Sto se tice mladih vozaca i bijele majice velika bitka ce da se vodi izmedju Meijtjensa, Simona Yatesa i nove njemacke nade Emanuela Buchmana..

Mozda ove godine necemo vidjeti neki sudar titana i velike borbe koje ce se prepricavati godinama ali zagonetna ruta, malo hronometra i nesrece koje vas vrebaju iza svake krivine nam obecavaju 3 sedmice dobre zabave uz najbolje vozace svijeta

Vive le Tour!
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Biciklizam

Post Postao/la Sherpa »

Evo moje pitanje, kolika je šansa da Sagan kaže odjebite sa zelenim, i krene na žutu, pogotovo kada kažeš da je ovo relativno lagan tour po etapama?

(znači ne da uspije, nego samo da bude kontender za žutu)
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Biciklizam

Post Postao/la Melloo »

Eh pa vjeruj @Sherpa Sagan na zutu majicu i kao vozac za generalno je jedno od pitanja koja se ponavaljaju svako malo.
Odgovor je jednostavan
Sagan nije i nikada nece bit brdski vozac nit ima ikakve sanse da bude
Jeron je citav zivot spriter trenira kao sprinter hrani se kao spriner i ponasa se tako
Sad kad bi on thio tranziciju u drugaciju vrstu vozaca morao bi da promjeni sav svoj kompletan trening, da izmrsa 15 kila, da promjeni citavu ishranu i trenere i nema sta ne
On moze da ide dan dva po brdima do 5 km i sa srednjim i manjim nagibom. Ali jedan sprinter da ide 3 sedmice sa brdasima pa makar bilo i jedno brdo po etapi on to izdrzat ne moze. Jednostavno njegovo tijelo nije programirano da izdrzi.
Jedini covjek koji je mogao da pobjedi sprinteve i da uzima generalne plasmane je Eddie Mercx i ne smatra se bez razloga GOATom biciklizma
A i to je bilo 1970 ih
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Biciklizam

Post Postao/la Sherpa »

Šteta, čovjek mi je baš odličan, karizmatičan je. Ima ono nešto u sebi.
slika
Avatar
Melloo
Rank 12
Rank 12
Postovi: 9181
Pridružen/a: 14 ožu 2017, 20:59
7
Status: Offline

Biciklizam

Post Postao/la Melloo »

Pa jbg najbolji je u tome sto radi i neka ga ovakvog
Najpopularniji i najplaceniji biciklista na svijetu
isto da sad neki wrestler stariji krene ucit da wrestla kao will Ospreay tesko ide :D
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Biciklizam

Post Postao/la Sherpa »

Ozbiljno? najplaceniji?

Ja bih se kladio da me pitaš da je to froome kao tdf winner.
slika
Odgovori