Knjiga

“So many books, so little time.” Frank Zappa

Interaktivna zabava
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Maki »

Btw jel neko uopšte čitao to. Kakav je kvalitet?
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

Meni je na to-read listi, nikako da dođe na red
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Maki »

Zainteresovao sam takođe i za Kafkinu Metamorfozu. Srećom lako je to pronaći haha. Ubijeđen sam da je to jedna od knjiga koja se ne može adaptirati kao film ili TV.
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3012
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la lemonzoo »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Zainteresovao sam takođe i za Kafkinu Metamorfozu. Srećom lako je to pronaći haha. Ubijeđen sam da je to jedna od knjiga koja se ne može adaptirati kao film ili TV.
Što da ne? Knjiga nije previše apstraktna da bi je bilo teško ekranizirati.

Usto, već ima milijun verzija. https://m.imdb.com/name/nm0434525/filmo ... _=m_nmfm_1
Uvijek u pravu.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Maki »

Zato što bi na ekranu to bio horor a sam tekst nije.
Avatar
lemonzoo
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3012
Pridružen/a: 19 tra 2020, 15:28
4
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la lemonzoo »

Očito nisi pogledao puno filmova u životu, to je sve do redateljeva umijeća. Ti možeš uništenje našeg planeta prikazati i u dječjoj emisiji i prikazati to kao najveći užas. To je sve do znanja izgradnje atmosfere.
Usto, dao sam ti link na kojem su nabrojane sve ekranizacije tog romana.
Uvijek u pravu.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Maki »

Ajme pa totalno sam zaboravio da knjige mogu naručiti u Bosni. Jebote koje otkriće.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Maki »

I eto dobio sam knjigu iz Sarajeva. Tracking BH Pošte je sjeban tho.
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Maki »

Leviathan Wakes pročitan. I dok sam planirao pisati o ovome na goodreadsu rekoh sebi fak it kome se to da pisaću na forumu o kečerima. Expanse se opisuje kao GoT u svemiru ali ovdje tih političkih mahinacija skoro da i nema. Pratimo svega dva POV lika koji u pozadini obraćaju pažnju na politiku ali idalje je fokus na njihovim doživljajima i iako su oba lika u centru događaja ne znaju baš političke igre. Nemamo POV recimo kao Tyrion u A Clash of Kings koji samo vrti političke igrice. No tek je prvi roman. Radnja je vrlo dobra i zaintrigirala me. Lijepi twistovi. Svijet u kojem se radnja događa je dobro izgrađen ali kao što sam rekao ne vidimo puno toga. Ne mogu baš puno pisati jer ću spoilati ali neka zamjerka bi bila ta što se na vrhuncu knjige događa malo previše deus ex machina situacija. No recimo od kad sam 2015. pročitao A Song of Ice and Fire probao sam Malazan i razmišljao o Wheel of Time i nije me nijedno privuklo iako sam pročitao 300 strana Malazan prve knjige. Ovdje imam želju nastaviti dalje čitati. Caliban's War mi putuje poštom pa ćemo vidjeti kad dođe. Pročitao sam jako brzo s obzirom da sam knjigu dobio u subotu a evo sad je utorak ali stvarno je bilo dosta dijelova gdje nisam mogao ispustiti iz ruke.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Leviathan Wakes pročitan. I dok sam planirao pisati o ovome na goodreadsu rekoh sebi fak it kome se to da pisaću na forumu o kečerima. Expanse se opisuje kao GoT u svemiru ali ovdje tih političkih mahinacija skoro da i nema. Pratimo svega dva POV lika koji u pozadini obraćaju pažnju na politiku ali idalje je fokus na njihovim doživljajima i iako su oba lika u centru događaja ne znaju baš političke igre. Nemamo POV recimo kao Tyrion u A Clash of Kings koji samo vrti političke igrice. No tek je prvi roman. Radnja je vrlo dobra i zaintrigirala me. Lijepi twistovi. Svijet u kojem se radnja događa je dobro izgrađen ali kao što sam rekao ne vidimo puno toga. Ne mogu baš puno pisati jer ću spoilati ali neka zamjerka bi bila ta što se na vrhuncu knjige događa malo previše deus ex machina situacija. No recimo od kad sam 2015. pročitao A Song of Ice and Fire probao sam Malazan i razmišljao o Wheel of Time i nije me nijedno privuklo iako sam pročitao 300 strana Malazan prve knjige. Ovdje imam želju nastaviti dalje čitati. Caliban's War mi putuje poštom pa ćemo vidjeti kad dođe. Pročitao sam jako brzo s obzirom da sam knjigu dobio u subotu a evo sad je utorak ali stvarno je bilo dosta dijelova gdje nisam mogao ispustiti iz ruke.
Napišeš tamo i kopiraš :)
slika
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Maki »

Neki savjet kako da sporije čitam?
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la TheBesir »

Maki je napisao/la:QR_BBPOST Neki savjet kako da sporije čitam?
Na šta misliš?
Avatar
Maki
Rank 13
Rank 13
Postovi: 24459
Pridružen/a: 09 stu 2018, 15:24
5
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Maki »

Pa evo dobio sam drugu knjigu Expansea i pročitao sam 150 od 600 strana. A nemam baš neograničene resurse da mogu svakih 4-5 dana uzimati naredni nastavak.
Avatar
Sherpa
Administrator
Administrator
Postovi: 57689
Pridružen/a: 21 stu 2016, 13:00
7
Lokacija: Zagreb
O meni: Urednik ProHrvanja i 227gaminga
Kontakt:
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la Sherpa »

Pa nemoj čitat toliko. Čitaj sat vremena dnevno ako trebaš samolimitaciju
slika
Avatar
TheBesir
Rank 10
Rank 10
Postovi: 3876
Pridružen/a: 21 vel 2018, 21:20
6
Status: Offline

Knjiga

Post Postao/la TheBesir »

Dobar si ti kad mozes toliko citati. Ali limitiraj se na nekih 45 minuta ili sat vremena dnevno.
Odgovori