Jennifer Lawrence

Jedna je JLaw

Filmoljupci navalite
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Jennifer Lawrence

Post Postao/la HBK »

Zadnja izmjena: HBK, dana/u 20 svi 2017, 01:39, ukupno mijenjano 3 puta.
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Jennifer Lawrence

Post Postao/la Wulf7X »

nešto neće video :(
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Jennifer Lawrence

Post Postao/la HBK »

Ukucao sam pogresan link, evo sad hoce. :D
Avatar
Mortiis
Rank 9
Rank 9
Postovi: 1616
Pridružen/a: 27 vel 2017, 17:41
7
Lokacija: ECW Arena,Philadelphia,PA
Status: Offline

Jennifer Lawrence

Post Postao/la Mortiis »

neće :p
Wulf7X
Rank 12
Rank 12
Postovi: 8772
Pridružen/a: 26 stu 2016, 22:09
7
Lokacija: Niš/Srbija
Kontakt:
Status: Offline

Jennifer Lawrence

Post Postao/la Wulf7X »

ahhah htelo je ali video je izgleda obrisan ili stavljen na private :D
Avatar
HBK
Rank 10
Rank 10
Postovi: 2883
Pridružen/a: 23 pro 2016, 21:29
7
Status: Offline

Jennifer Lawrence

Post Postao/la HBK »

the hunger games

Dugo sam odolevao da pogledam ovaj filmski serijal. Razlog tome najviše leži u mojim predrasudama i tome što sam smatrao da je ovo komercijala za tinejdžere. Na kraju rešio sam da ga pogledam zbog moje omiljene glumice Jennifer Lawrence, zbog koje bih gledao i govno da ga snimi. Koliko sam se samo ogrešio o ovo. Filmovi su fantastični!! Oni koji tvrde da je ovo samo plitka zabava za tinejdžere ili su, kao ja nekad, hejteri koji nisu ni gledali ovo ili su potpuno omašili poruku priče.
Prvi deo nas maestralno uvodi u svet kapitola gde bogati uživaju u bogatstvu, a siromašni skapaju po rudnicima (poznato?) Svake godine u kapitolu ima običaj da se u znak sećanja na pobedu nad pobunjenicima organizuju igre gladi u kome u kome uzimaju po dve osobe iz 12 okruga da se bore na život i smrt dok ne ostane samo jedan. Tu na snagu stupa glavna junakinja ove priče Ketnis Everdin koja se dobrovoljno javlja umesto njene mlađe sestre za igre gladi (zanimljiv hrišćanski motiv - žrtva zarad bližnjeg) i tu sve počinje. Kao što se može primetiti ovo je jedna odlična alegorična kritika kapitalizma (zbog čega me je najviše i kupio, jer prezirem kapitalizam) i jeftine zabave poput velikog brata koji prodaju narodu kako bi ih zabavili i naterali da ne misle na probleme. Pored toga takođe film je i odličan prikaz ljudske prirode, kako smo u stanju da se ponašamo kao životinje kad nam je život ugrožen.
Drugi deo mi je najslabiji u franšizi. U suštini ovde samo ponavljaju priču iz prvog dela ne donoseći ništa novo. Jedino što mi je twist na kraju odličan i uspeva da vadi prosek.
U trećem delu akcenat više nije na igrama gladi, već na revoluciji i Ketnis kao njen simbol. Iako više nema onu psihološku snagu iz prvog dela, priča je i dalje sjajna i drži pažnju.
A sad stižemo do finala (koji je zapravo druga polovina trećeg dela) teško je rećima opisati ovo. Kraj me je toliko dotakao sa emocijama da sam ga čim se završio odmah ušao u LB da mu nalepim pet zvezdica. Sve je ovde savršeno i priča dovedena do potpunog vrhunca! Momenat kad Ketnis shvati da su revolucionaristi isti kao njeni neprijatelji i da se borila da zbaci jednog tiranina samo da bi ga zamenila drugim, taj momenat je premoćan, a pogotovo njen postupak malo kasnije (ko je gledao zna na šta mislim) mada sam predvideo da će tako uraditi. To je odličan pokazatelj kako koliko god se trudili i borili ne vredi jer će sistem uvek biti isti, zato je najbolje okrenuti se sebi i ljubavi.
Ocene za svaki deo pojedinačno :

The hunger games 8,5/10
Catching fire 7/10
Mockingjay 1 8/10
Mockingjay 2 10/10
Odgovori